Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006. júniusi gyerekek fórum

2006. júniusi gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2665. csehe (válaszként erre: 2664. - Csillu77)
2008. jún. 5. 11:08

De örülök, hogy jól vagy! Néha elgondolokodom, hogy ki miért nem jelentkezik, csak nincs baj senkinél....

A 2 évesek sok energiát igényelnek, legalábbis többnyire. :)

2664. csillu77
2008. jún. 5. 11:02

Sziasztok!


Mostanában csak olvasgatlak Benneteket, nem nagyon van kedvem írni, annyi a dolgom. Készen van a kertrendezés, ültettünk egy csomó palántát, virágot, egyebet, reggel-este öntözünk, szóval van tennivaló bőven a ház körül is.


Kedden voltam uh-on, ott most 2600g fölé becsülték a babát, hát, ő sem lesz kicsi, ha még 4-5 hétig odabent marad. Különben jól vagyok, most, hogy hűvösebb van, nem vészes semmilyen panaszom.


Laci is nagyon eleven mostanában, nem akarja ismerni a nemet, de amúgy imádnivalóan okos, beszél, mondókázik, énekel, egyedül mászókázik, csúszdázik, igazi 2 éves. Néha kicsit kevés hozzá az energiám, de szerencsére jól viseli.


Lányok, vigyázzatok jobban magatokra!

2663. Zsu77 (válaszként erre: 2661. - Csehe)
2008. jún. 5. 09:50

Mindenképp utána járok, mi is ez. Egyre többször eszembe jut, hogy mi lesz a kicsivel, ha velem történik valami. Apukától túl sok jóra nem számíthatok.

Tegnap délelőtt felhívott: Szia, csak azt akarom kérdezni, hogy Eszter jól van? Igen. Nem kellett orvoshoz menni vele? (:O ????????) Nem. Akkor szia. Szia.

Képben van a kicsivel kapcsolatban:(((((

2662. Zsu77
2008. jún. 5. 09:47

Sziasztok!

Ma nagyon nyomott nap van. Gondoltam, gyorsan írok pár sor, míg tart a többieknek a megbeszélés.

Tegnap újabb vicces sztorink volt. Elmentünk egy kilátóba, természetesen Eszter hisztizett, hogy ő egyedül akar az iszonyat meredek lépcsőn közlekedni. Mikor hazaértünk kicsit beszélgettünk. Mondtam, hogy a kilátónál nagyon csúnyán hisztizett egy kislány, nem tudod ki volt az. Hát nem iszmejtem, de juhában volt. különben is egy kiszfiú lehetett:)))))

Igazi hanta bébi:D

Ezek után szépen bekakilt a terasz közepére és közölte: Anya semmi baj, majd feltakajítod:DDDDD

2661. csehe (válaszként erre: 2660. - Zsu77)
2008. jún. 3. 14:59

Hát, neked sincs rendben valami a hormonjaiddal. Nekem a ciklusom az ellenkezőjét követte el, kényelmes ugyan, de enm egészséges. Ilyen téren sem ártana egy kivizsgálás...

Bár én találtam egy krémet, ami talán segít helyrejönni, de az orvos attól még kell, hogy mi is a helyzet...

2660. Zsu77
2008. jún. 3. 14:51
A legfontosabb tünet amit utálok, lerövidült a ciklusom 23-24 napra:(((((
2659. Zsu77 (válaszként erre: 2658. - Csehe)
2008. jún. 3. 14:50

Tavaly nagyon lefogytam, aztán hirtelen hízni kezdtem. Romlott a szemem, menszesz előtt 1,5 héttel elkezd fájni a fejem, szinte hányásig fáj. Olyan mintha beleszúrnának egy kést, rendesen összerándulok. Most épp a bal felemen jelentkezik, de a múltkor a jobb felembe volt. A fülem magasságában, a koponya közepe felé. Nem fül probléma, már megnézettem. Marokszám hullik a hajam, de mellette iszonyat gyorsan nől. 1,5 havonta vágatok 5-8 cm és pikk-pakk visszanő. Valami pattanásszerű vörös göbök jönnek ki az arcomra, melyekből nem jön ki semmi, csak iszonyat fájnak és rondák. Az orrom alatt és a szemöldököm felett májfoltok jöttek ki és nem a naptól. Rengeteg barnás pöttyöm lett, mindenhol. Na és az állandó nem alvás, fáradékonyság. Pár rosszullét....

Szerintem ezek inkább annak a jelei, hogy túl sok olyan dolog történ az elmúlt pár évben ami egy "kicsit" kikészített. legalábbis remélem ;)

2658. csehe (válaszként erre: 2656. - Zsu77)
2008. jún. 3. 14:37
Tényleg, neked milyen tüneteid vannak?
2657. csehe (válaszként erre: 2656. - Zsu77)
2008. jún. 3. 14:30
Hát, figyelni mindig kell magadra. Ezt már én is eldönötöötem, így most más oldalról is próbálom támogatni a dologt, mert ez a helyzet idegesít... :S
2656. Zsu77 (válaszként erre: 2655. - Csehe)
2008. jún. 3. 14:05
Utánaolvastam, mik is ezek. Kicsit megrettentem. Főként, hogy nálad ezeket állapították meg, aztán meg azon, hogy én milyen tüneteket produkálok. Várom a többi eredményeimet. Nem vagyok hypohonder, de talán jobb lenne egy kicsit jobban figyelni magamra.
2655. csehe (válaszként erre: 2654. - Zsu77)
2008. jún. 3. 13:46

Hormonzavarra. Galaktorrea, vagy mi, és egy kis hipofízis adeoma.

A pajzsmirigybetegség is hormonzavar...

Én már előtte felszedtem a kilóimat, már szabadulnék tőlük. :D

2654. Zsu77 (válaszként erre: 2653. - Csehe)
2008. jún. 3. 13:40

Szerintem a csajszinak vmi pajzsmirigy problémája van. Nem beszél róla, csak onnan gondolom, hogy a nyaka nagyon dagadt. Lehet, hogy ez az erős fejfájás tünet, de nem mond többet.

Amúgy én is híztam tőle. Szülés után 5-6 héttel kellett elkezdenem szedni és majd 1 hónapig szedtem lassan csökkentve az adagot. Napi 2-ről napi negyedre. 1 hónap alatt 3-4 kg-t szedtem fel. Aztán lehet, hogy valakinél fogyást okoz.

Te ponosan mire szeded?

2653. csehe (válaszként erre: 2652. - Zsu77)
2008. jún. 3. 13:26

tudom, nekem a lelkemre kötötte a dokinéni, hogy az elsőhéten csak akkor vegyem be, ha már fekszek, és nem kelek fel, mert nagyon leviszi a vérnyomást. A másnap reggel is igen pocsék volt...

Egyébként mi gyártjuk. ;)

Migrénre? Biztos nem arra, a migrén csak egy tünete egy betegségnek, nem? Én egyébként azt várom, hogy fogyok tőle vagy 20 kilót. :D:D

2652. Zsu77 (válaszként erre: 2651. - Csehe)
2008. jún. 3. 13:16
Én tejapasztásra szedtem, amikor becsomósodott a mellem. Bevettem aztán rá vagy 20 percre elájultam. Az egyik ismerősöm súlyos migrénre szedi, napi negyed, vagy fél szemet és ő is aluszékony. Ráadásul szegényke hízott 15-20 kg tőle. Ez nagyon erős gyógyszer, vigyázz magadra!
2651. csehe (válaszként erre: 2650. - Zsu77)
2008. jún. 3. 13:04
Bromokriptint.
2650. Zsu77 (válaszként erre: 2648. - Csehe)
2008. jún. 3. 12:35
Milyen gyógyszert szedsz?
2649. csehe
2008. jún. 3. 12:22
Elkezdtünk lakást, házat keresni... Már most hányingerem van tőle. :S
2648. csehe (válaszként erre: 2647. - Zsu77)
2008. jún. 3. 12:21

Mi is megvagyunk. Luca is időnként úgy tud visítani, mint akit nyúznak, pl mert nem éri el a zsepit. Én kissé pocsékul vagyok a hülye gyógyszer miatt...

A fejfájás nem normális dolog, se szülés előtt, se utána, se semmikor. Az figyelmeztet valamire.

2647. Zsu77 (válaszként erre: 2645. - Csehe)
2008. jún. 3. 12:04

Igen minden renben van. Cukorszint ok, vérnyomás béka feneke alatt, vizelet tiszta. A többit még nem tudom. Pár napja fáj a fejem, de szülés után ez már megszokott.

Nálatok mi a helyzet?

2646. Zsu77
2008. jún. 3. 12:02

Sziasztok!

Képzeljétek Eszter olyan hisztis, hogy a hajam égnek áll. Nem tudom mi van vele, de szinte kezelhetetlen. Tegnap este azért bömbölt, mert a mesekönyvben lévő, rajzolt locsolókannából csak kicsit folyik a víz. ?????????

Ma reggel kitalálta, hogy kismotor kell neki. Ok. Úgyis akartam neki venni. Erre őrült ordítás, hogy neki nem kell rózsaszín, csak piros vagy kék, vagy fehér. Na, de ki említett rózsaszínt????? Szóval minden probléma neki. Lehet, hogy beleérkeztünk abba a korba amikor azt hiszik, hogy mindent ők irányítanak?

Másik. Állandóan fájlalja a combikáját, nincs rajta seb, kék folt semmi. Lehet, hogy növési fájdalma van? Emlékszem nekem is sokat fájt a vállam a combtőm amikor nyúltam.

2645. csehe (válaszként erre: 2643. - Zsu77)
2008. jún. 3. 11:59
Zsu! Minden rendben?
2644. csehe (válaszként erre: 2643. - Zsu77)
2008. máj. 29. 14:45
Jó, akkor kérek beszámolót mindenről, mindennap. Oké? :) Ijesztő ez az egész, de figyelj azért rá. A gyerekek még sok mindent látnak, éreznek amit mi már nem.
2643. Zsu77 (válaszként erre: 2641. - Csehe)
2008. máj. 29. 09:48

Ma éjjel is folytatódott a rossz álmok sorozata, velem, anyunál és Eszternél is. Csomószor felsírt. Este még fél 11-kor is felvolt és folyamatosan hízelkedett, biztosította magát, hogy nagyon szeretem ill. ő is nagyon szeret.

Így ma eldöntöttem még lassabban vezetek, rendesen eszek (vastagodjon az a combi:D)ill. csináltatok egy vér-vizelet vizsgálatot és elmegyek a nőgyógyászomhoz. Remélem meg is valósítom:)))))

2642. Zsu77 (válaszként erre: 2641. - Csehe)
2008. máj. 29. 09:43

Ez a törölközős megoldás nem is olyan rossz. Eddig még nem próbáltam, de pénteken mindenképp teszek az ülésébe. Már az is jó, ha nem csorog róla a víz.

Tegnap délután inkább este lett, mármint a látogatás. 6-ra jöttek és 8-kor mentek. Ennyi idő még kibirható volt. Eszter nagyon szereti a keresztapját, kicsit nyafogott is amikor elmentek. Apósomhoz még oda se ment, ill. a sógorom barátnőjéhez sem. A gyerek érzi, hogy ki szereti. Az exem és a tesója ég és föld. A 2 óra alatt többet játszott vele és közben többet érdeklődött tőlem, mint "apuka" 1 év alatt.

2641. csehe (válaszként erre: 2640. - Zsu77)
2008. máj. 28. 15:59

Biztosan jel! Vigyázz magadra nagyon!

Luca is csurom víz, mire akárhova is érünk, sokszor csak 5 percig van az ülésben, és mégis. Nincs megoldás erre szerintem. Tavaly szoktam az ülésbe egy törölközőt tenni, ami kicsit szívja az izzadságot, azt hiszem itt az idő megint. :)

2640. Zsu77
2008. máj. 28. 13:42

Lányok, ma ismételten "szuper" délutánunk lesz. Jönnek az ex sógoromék és az ex apósomék. Hónapokig semmi, aztán hirtelen eszükbe jutunk. Mondjuk még mindig jobban foglalkoznak velünk, mint anyós.

Képzeljétek, reggel az Anyukám könnyes szemmel jött ki a szobájából, olyan rosszat álmodott velem. Erre most hívott, hogy Eszterke alszik, de zokogott álmában. Folyamatosan azt mondta: Anya, anya ne ledél bibis. Anya gyele ide vedél fel. Anya ne feküdjél.

Nem tulajdonítok nagy jelentőséget neki, de azért jobban odafigyelek magamra. Lehet, hogy ez jel?

2639. Zsu77 (válaszként erre: 2638. - Csehe)
2008. máj. 28. 13:37

Anyukámnak veseköve van, de, itt, Siófokon nem olyan az ellátás, mint Kerepesen. Ott nagyon sok ismerősünk van. Műteni nem kell, egyenlőre, de figyelni kell.

Iroda, a Közösségház szuterén részében van, magyarán a pinyóban. Így max. fűteni kell, mert olyan hideg van.

Nagyon meleg van, szegény Eszternek is csurom víz volt a háta, mire végeztünk a bevásárlással. Nem is tudom mi lenne az igazán jó megoldás, hiába megy a kocsiban a légkondi, nem lehet olyan hideget csinálni. Gondold el minden hétfőn és pénteken milyen izzadtan szedem ki az ülésből.

2638. csehe (válaszként erre: 2637. - Zsu77)
2008. máj. 27. 16:15

Pont most gondoltam rád, hogy mi lehet veletek. :) Szándékomban állt 1 sms... ;)

Anyukád? Orvos mit mondott neki?

Az irodában nem lehet hőfokot állítani? Sok buta ember....

Mi ma Veszprémben voltunk délelőtt, Luca elaludt hazafelé, mire hazaértünk folyt róla a víz, pedig annyira nem is volt még hőség a kocsiban. Mi lesz itt nyáron???

2637. Zsu77
2008. máj. 27. 15:55

Itt iszonyat hőség van. Kimentem fél órára a munkaterületre, de majdnem rosszul lettem. Az irodában nagyon hideg van, így nagy eséllyel indulok egy tüdőgyuszi felé:O

Eszternek is melege van, 2 napja szaggatja az idegeimet a kitöréseivel. Aztán hamar levesz a lábamról: Anya nincs még vége a tüjelemnek? Ugye van még tüjelem?:))))) Persze, hogy van, főleg ilyen mondatok után.

Tegnap este fürdés előtt hozzámbújt és édesen közölte: Te vagy az Én anyukám.

Hát nem egy tündér?:D

2636. Zsu77 (válaszként erre: 2635. - Chrisné)
2008. máj. 27. 15:48
Hosszú hajjal is nagyon édi volt, de így rövid hajjal igazán szuperül néz ki. Elhiszem, hogy nagy hisztit csapott, nálunk csak a hajmosáskor olyan visítás van, mintha szálanként tépkedném:D
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook