Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006. júniusi gyerekek fórum

2006. júniusi gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2725. Zsu77 (válaszként erre: 2722. - Csehe)
2008. jún. 20. 08:56

Mit mondtak kórházban?

MÁK-nak írj e-mail-t és add meg a telefonszámodat, szerintem felhívnak és tájékoztatnak, hogy mi a helyzet.

2724. chrisné
2008. jún. 20. 06:44
Eszter tényleg jó nagyot nőtt! Krisz 91 cm és 12,8 kg, ő inkább sportos testalkat, tisztára, mint egy úszó, széles vállakkal. :)
2723. chrisné
2008. jún. 20. 06:41

Sziasztok!

Nekem sem jött még semmi a MÁK-tól, pedig rég beadtam én is a kérelmet. Felhívni nem lehet őket, de nem is tudok bemenni, mert Bcsabán van a kirendeltség. Hallottam már olyan rémhíreket is, hogy 3-4 hónap mire elintézik.

A takarítás anyukám mellett lenne az üdülőben, ahol dolgozik, így teljesen kötetlen és Krisz is velem lehet. (Csak pár hónapról lenne szó egyébként, mert télen nincs kint senki) A rendőrségi munka nem jött össze, idővel visszaküldték az önéletrajzomat.

Egyre inkább saját vállalkozáson töröm a fejem egyébként.


Zsu, ez a pasi nagyon köcsög. Nem is értem, hogyan kerültél össze vele. Szomorú amiket művel, ez már a gyerekre nézve is káros. Sajnálom szegényt. Csehének igaza van, érdemes lesz megemlíteni úgy mellékesen, hogy miket művel. Bár azt hiszem ebből is csak vihar lesz. Valószínűleg apuka teszi az ártatlan bárányt. Nem is tudom mi lenne a jobb.

2722. csehe (válaszként erre: 2721. - Zsu77)
2008. jún. 19. 21:33
Nekem kellett menni, Lucát jövő héten visszük. A MÁK-ot lekéstük... :S
2721. Zsu77 (válaszként erre: 2720. - Csehe)
2008. jún. 19. 15:11

Jól teszed, ha bemész, lehet, hogy csak akkor küldik ki a határozatot, amikor majd a pénzt is utalják.

Apropó miért mentek a kórházba? Neked kell menned kontrollra?

2720. csehe (válaszként erre: 2718. - Zsu77)
2008. jún. 19. 13:34
Április végén, vagy május legelején adtam be. Pont most néztem, ma 4-ig van félfogadás, úgyis megyünk Veszprémbe kórházba, még megpróbálok oda is beérni. :)
2719. csehe (válaszként erre: 2717. - Zsu77)
2008. jún. 19. 13:32

Gondolod te, hogy illett volna. A nagyobbbik gyereknek semmit nem vett, nem is adott neki, most leagalább küldött a gyereknek pénzt...

Nem kell neked szépíteni semmit, az a legtisztább, ha nem beszélsz róla, én is, mi is ezt tesszük. De legyél nagyon következetes.

2718. Zsu77 (válaszként erre: 2716. - Csehe)
2008. jún. 19. 13:27

Mikor adtad be az igényt? Én tavaly júliusban rendeztem a gyest, igaz az anyukám nevére és már augusztusban visszamenőlegesen is megkapta.

Márciusban intéztem a családit és másfél hónap múlva meg is kaptam a határozatot. A pénzt már előtte elutalták. Mi váci MÁK-hoz tartozunk és le a kalappal az ügyintézők előtt. Mivel telefonon nem értem el őket, e-mail-t küldtem, másnap ők hívtak fel és mindent megbeszéltünk. A gyes intézése anyukám feladata volt, mivel ő kapja, de ő is csak dicsérte őket.

Szerintem hívd fel őket, biztos a ti területi kirendeltségeteken is segítőkészek.

2717. Zsu77 (válaszként erre: 2715. - Csehe)
2008. jún. 19. 13:20

Apuka se jött el a ballagásra, mert ő nem jelenik meg velünk együtt. Gyerekes viselkedés. Nem szidom előtte sose, még amikor konfliktus alakul ki akkor is higgadtan kezelem. Eszter nagyon szereti az apját és nekem semmi jogom ezt az érzést felülbírálni, de mindenesetre lépéseket teszek, nehogy átessünk a ló túlfelére. Megbeszéltük a családdal, hogy egyszerűen nem beszélünk róluk. Eddig azon voltam , hogy apuka hibáit széppé tegyem a kicsi szemében, hát ezentúl nem teszem.

Vicces nálatok is az anyuka, ki akarta, hogy nálatok egyen igyon, hiszen a ballagás az suliban van:D illett volna neki is rendezni valamit, vagy megkérdezni, hogy segíthet-e valamiben.

2716. csehe
2008. jún. 19. 13:06
Csajok, én még mindig nem kaptam határozatot a gyesről, nem vettek vissza melóba, miből élek a jövő hónapban????
2715. csehe (válaszként erre: 2712. - Zsu77)
2008. jún. 19. 13:05

Ez nem normális, de komolyan! Bár, meglepve nagyon nem vagyok. Tudod, nekünk ilyenben már volt részünk. Csak itt a kedves anyuka dumálja a gyerek fejét tele, igaz a nagyobbikat már nem tudja átverni. A kicsit még igen, most azt mondta, azért nem jön el a gyerek ballagására, mert nem mer itt enni, inni semmit... De ha így is gonodlja, megcsinálhatta volna, amit az ő anyja, hogy eljött az iskolába, és kész, nem kötelező hozzánk feljönni...

Mindenesetre 1 jó tanács, Eszter érdekében, soha ne szidd neki az apját, és annak családját, az a legegyszerűbb, ha nem is beszélsz róla. Legalább te legyél neki egy stabil pont, aki nem összevissza beszél, hazudik. Meséld el nekünk, majd mi szidjuk rendesen. ;) Ja, és a következő tárgyaláson ezt mindenképpen említsd meg úgy mellékesen. :) Időpont nem betartás, gyerek megzavarása, mind-mind rosszpont apucinak...;)

2714. Zsu77 (válaszként erre: 2713. - Csillu77)
2008. jún. 19. 12:16

Erdőkertes tőlünk 20 km-re van. Mi jót csináltok ott? Melyik nap mentek?

Eszterrel ma beszéltünk telefonon és küldött puszit, elmondta mit csinál és siessek haza. Érzi, hogy apa nem mondott igazat, de azért még nagyon kicsi így könnyen összezavarható.

Apuka tényleg ovis viselkedésű és ez nem vicc. Neveletlen, bunkó (nem köszön, a köszönömöt nem ismeri stb.) és mindig mindenben dacol, így csak kevesen tudják elviselni, még a saját rokonai is folyton panaszkodnak rá.

2713. csillu77 (válaszként erre: 2712. - Zsu77)
2008. jún. 19. 11:17

A rohadék!!! Miért önző ennyire valaki, hogy a gyerek leke nem számít?! Eszternek amúgy is nehezebb, mert érzékenyebbek az antennái, ráadásul bonyolultak a családi viszonyaitok, erre még jobban összezavarja... Állat.

Ne csüggedj, pár nap és biztosan közel enged majd újra magához benneteket. Bármennyire is befolyásolható még, biztos megérzi, ki szereti igazán. Az ilyen fagyizós-szót nem fogadós viselkedés meg amúgy az óvodáskorra jellemző, úgy látszik a kedves apuka még nem nőtt ki belőle...


Köszi mindenkinek egyébként, jól vagyunk, bár a melegre tényleg nem vágyom. Elvileg a hétvégén elutazunk Erdőkertesre egy napra, de még meglátjuk, hogy leszünk. Annának két napja hőemelkedése van, de semmi más nincs, remélem hamar elküzdi és elmúlik. Ennek örömére egész nap rosszalkodnak, alig győzöm őket, főleg, hogy fáradt vagyok és kevés a türelmem. Apa meg magára csukja az ajtót és próbál dolgozni...

Szinte mindennel készen vagyunk, csak a kötelező dolgok vannak, mint mosás, főzés, egyebek, de azzal meg úgyse leszek készen soha. :-) Szóval jöhet a baba bármikor.


Chrisné, a rendőrségi állás már biztos, hogy nem jött össze?

2712. Zsu77 (válaszként erre: 2709. - Csehe)
2008. jún. 19. 09:48

Látod, milyen furi dolog, az embereknek mindig van valami véleményük, annak ellenére, hogy nem is ismernek.

Na, szóval szombaton jött apuka. Rávette Esztert, hogy menjenek sétálni. Gondoltam jó fej leszek és mondtam, hogy mejenek az ucánkba lévő teniszpálya mellé, ahol állatsímogató van (láma, zebra, póni stb.) Kértem, hogy fél óra múlva jöjjenek, mert Eszter ma még szinte semmit nem evett. Egy óra eltelt, de ők sehol nem voltak. Hívogattam őket, aztán 2 óra múlva a keresésükre indultam. Megtaláltam, nem veszekedtem, csak közöltem, hogy üljenek be a kocsiba és jöjjenek haza. Nem ők inkább hazasétálna. Fél órába telt míg hazaértek. Eszter nem evett, azt mondta tele a pocakja, mert apa vett fagyit. Grrrrrr... Na mindegy, nem szóltam. Egyre jobban figyeltem a kislányt olyan furcsa volt. Fürdetéskor is csak nyűglődött. Aztán 2 napig teljesen távolságtartó és nagyon hisztis volt, még a szüleimmel is. Kedden este aztán kibökte: Apa, azt mondó, anya mindig mondó, nem szabad.Anya nem szereti Eszterkét. A Margit mama se szereti. Csak apa és a Kukucska mama.

Persze próbáltam megbeszélni vele, de folyamatosan ezt hajtogatta. Tegnap este jót játszottam vele, de amikor a lefekvésre került a sor nem akarta, hogy összebújjunk és közölte, hogy ő se szeret, apa mondta, hogy csak őt.

Mire jó így összezavarni ennek a csöppségnek a lelkivilágát? Ez az ember a megtestesült gonosz.

Tudta, hogy kedden vizsgálatra megyünk, de szombat óta nem jelentkezett. Sunyul. Szégyen, mert a gyűlölet bűn, de én annyira gyűlölöm, hogy egy kanál vízbe mefojtanám.

Ez a szomorú dolog történt velünk:((((

2711. Zsu77 (válaszként erre: 2710. - Chrisné)
2008. jún. 19. 09:33

Jobbulást Krisznek! Valami vírus, vagy csak egy kis meghülés? Azért az szerencse, hogy nem lázas és napközben virgonc.

Remélem összejön a munka. Kriszre ki fog vigyázni?

2710. chrisné
2008. jún. 19. 06:57

Sziasztok!

Mi le vagyunk robbanva. Krisz olyan szinten köhög, hogy néha hányás a vége, de szerencsére nem lázas. Alig alszunk, kicsit ki vagyok merülve, de persze Krisz azért napközben ugyanolyan rosszcsont.


Lehet, hogy lesz egy kis munkám kiegészítésként. Semmi komoly, csak takarítás.


Csillu kitartás!

2709. csehe (válaszként erre: 2706. - Zsu77)
2008. jún. 18. 22:05

hihi Nálunk pont fordítva van, Lucácál szt feltételezik, hogy nem eszik eleget, ezért vashiányos, kicsi, pedig szerintem elég sokat eszik...

Mi történt???

2708. csehe (válaszként erre: 2705. - Zsu77)
2008. jún. 18. 22:00
SAjna a hétvégére kánikulát mondanak, én már így is, előre rosszul vagyok. Nem bírom ezeket a hirtelen melegeket. Remélem, neked Csillu jobb lesz,mint nekem. ;)
2707. csehe (válaszként erre: 2704. - Zsu77)
2008. jún. 18. 21:58
Ne legyen furdancsod. ;)
2706. Zsu77
2008. jún. 18. 15:10

Tegnap voltunk kariológián. Tényleg magas a pulzusa Eszternek, de neincs vész. Persze folyamatosan ellenőrizni kell és egy év múlva csinálnak neki egy szív Uh-t.

Eszter hatalmas , 104 cm és 19,5 kg. Nem látszik kövérnek inkább olyan jó sűrű kislánynak. A mi dokinénink megnyugtatott, addig nincs gond amíg mozgékony, nem fulladós és nincs tokája. Oda kell figyelni mit eszik, mármint azt a pár falatkát mit megeszik. Még mindig keveset eszik, de ezt egy kórházban nem hiszik el. Szerintük ilyen óriás csak az lehet akinek a szülei csak zabáltatják a kicsit. Potyogtak a könnyeim és közöltem, ha valaki nálam jobban figyeli, hogy mit eszik akkor az csal. Genetikáról nem hallottak még? Én is és az apja is ilyenek voltunk, mégsem lettünk 200 kg-ak. Erre visszafogták magukat.

Aztán történt még valami nagyon szomorú, de ezt majd holnap leírom.

2705. Zsu77 (válaszként erre: 2702. - Csillu77)
2008. jún. 18. 15:02
Nagyon a finisben vagy! Örülök, hogy jól érzed magadat. Szerencsére nincs kánikula, talán így könnyebben vannak a kismamák is.
2704. Zsu77 (válaszként erre: 2696. - Csehe)
2008. jún. 18. 14:28
Sajnos kicsit késve indultunk, ráadásul tankoltunk, boltba kellett még mennünk és vezetés közben meg nem szívesen telefonálok, főleg, ha Eszter is a kocsiban van. Van is lelkiismeret furdancsom:((((
2703. Zsu77
2008. jún. 18. 14:00

Köszönöm Eszter nevében a jókívánságokat!

Enikének is nagyon boldog szülinapot kívánunk! Remélem a családban is rendeződik minden és boldogan telt a szülinap.

2702. csillu77
2008. jún. 17. 14:42

Kb. 20 napom van még, aztán majd meglátjuk. Ma egészen jól érzem magam, végre bepakoltam a pici cuccait a szekrénybe, lemostam/kimostam a babakocsit és még nem vagyok hulla. :-) Szerencsére már csak főzni szeretnék előre, pár virágot átültetni, de semmi halaszthatatlan nincs vagy nem jut az eszembe.


Hát igen, jó sok minden történt az elmúlt 2 év alatt , ha más nem, hát kisemberek lettek a babákból.:-D

2701. csehe (válaszként erre: 2700. - Csillu77)
2008. jún. 16. 21:42

Pontosan mennyi van még vissza?

2 éve ilyenkor jöttünk haza a kórházból, milyen más volt.... :)

2700. csillu77
2008. jún. 16. 21:16

Eszternek és Enikének mi is boldog szülinapot kívánunk!


Remélem mindenki rendben van, még mi is egyben. Bár már eléggé nehezen viselem ezeket a napokat, még rengeteg tennivalóm lenne...

2699. csehe
2008. jún. 16. 09:11

Megjöttünk!

Eszternek, és Enikének mi is boldog szülinapot kívánunk!

Remélem, mindenki jól van.

2698. chrisné
2008. jún. 15. 09:48
Enikének boldog születésnapot!
2697. chrisné
2008. jún. 14. 19:47

Sziasztok!

Eszternek boldog születésnapot kívánok!

2696. csehe (válaszként erre: 2692. - Zsu77)
2008. jún. 13. 22:02
Nem jöttetek!!! Nem is hívtál! Pedig 3kor már az utolsó ember is elment...:(
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook