Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006. júniusi gyerekek fórum

2006. júniusi gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2575. csehe (válaszként erre: 2565. - Chrisné)
2008. ápr. 17. 22:37

Nagyon ügyes!!! Dehát a fiúk ilyenek, az unokaöcsém is 20 hónaposan szobatiszta lett...

Nálunk is most élénk tiltakozás van biliügyben... :(

2574. csillu77
2008. ápr. 17. 18:12
Nálunk már egyáltalán nem ül be a kocsiba Laci, eddig volt ez ha elfáradok, beülhetek, stílus, most már nem kell. Ha elfárad is, nem szoktuk felvenni, ha találunk valami új célt, akkor simán jön tovább. Ő "csak" 12kg körül van, de én se bírnám cipelni tartósan, apa meg sajnos csak nagyon ritkán jön velünk.
2573. csillu77 (válaszként erre: 2569. - Zsu77)
2008. ápr. 17. 18:07
Remélem majd kiderül, hogy mi az oka ezeknek a furcsa dolgoknak. A lányom másfél évesen imádott csúszdázni, de egyik pillanatról a másikra ő is beijedt. Kb. egy évbe telt, mire megint sikerült rábeszélni, hogy lecsússzon úgy, hogy végig fogom a kezét... Sose derült ki, mi történt, neki se volt soha rossz élménye. De ő alapvetően félős, óvatos gyerek, azt hittem, nála ez normális. Az lep meg, hogy Laci nagyon ügyes, bevállalós, ennek ellenére ő is ugyazezt produkálja... Lehet, hogy a génjeiben van? :-( Persze tőlem örökölte...
2572. Zsu77
2008. ápr. 17. 15:05
Cinka mi van veletek? Remélem minden rendben van.
2571. Zsu77 (válaszként erre: 2563. - Csehe)
2008. ápr. 17. 15:05

A legújabb heppje: szaggatja a körmét és a körülötte lévő bőrt. Hiába minden, levágom, lereszelem, krémezem mégis talál egy kis szálkát amin addig dolgozik míg egy ocsmány leszakadás lesz. Biztos van valami gondja, mert mostanság csomó furi szokást vett fel, pl.: hantázik. Teljesen élethűen elmeséli, hogy a piros erdőben volt sétálni a nyuszival és meglátogatták a mókust is. Ettek mogyorót, ami fincsi volt.

Ma reggel úgy kelt, hogy ő a macival szülinapot ünnepelt és tortát evett. Megkérdeztem, hogy ezt álmodtad. Nem ez tegnap történt.

Megintcsak gyötröm magamat hülyeségeken. Rosszul nevelem, valamit elrontottam...stb.

2570. Zsu77 (válaszként erre: 2567. - Csillu77)
2008. ápr. 17. 14:53
Lassacskán a finisbe vagytok, márcsak alig 3 hónap és ismét picuri baba lesz nálatok. Kíváncsi vagyok, hogy kisfiú vagy kislány. Fiúnevet választottatok már? A kislánynév maradt?
2569. Zsu77 (válaszként erre: 2566. - Csillu77)
2008. ápr. 17. 14:48

Nem tudom mi okozza bennük ezt a félelmet, de hát egyszer majd elmesélik.

Babakocsit én nemrég vettem. Nekünk újdonság, mivel Eszter eddig nem szeretett benne ülni. Most viszont imádja. Persze úgy használjuk, hogy sétálunk és amikor elfárad beleül. Mivel elég nehéz a kis drágám, könnyebb kocsiba ültetni, mint cígölni a fenekét.

2568. Zsu77 (válaszként erre: 2565. - Chrisné)
2008. ápr. 17. 14:45

Teljesen megdöbbentem! Krisz nagyon ügyes! Na nálunk nincs semmiféle bilizés. Sőt egyre inkább elveszíti az érdeklődését iránta. Nem fogom erőltetni, de a nyáron mese nincs elhagyjuk a pelust:)))

Ide Szárszóra már én is kinéztem az ágyat, csak még időm nem volt, hogy megvegyem. Az otthoni még maradhat, mert az nagyobb. Mindkét helyen átalakítható, de Esztert nem zavarja a rács.

Nagyon ügyik vagytok, igazi nagyfiú lett a csöppségből.

2567. csillu77
2008. ápr. 16. 14:03
Dokihoz és uh-ra legközelebb május közepén megyek, addig marad a várakozás. Már kiválogattam, elrendezgettem a babaholmikat, a nagyobbakat meg bedobozoltam, hamarosan megy fel minden a padlásra. Laci is rendes ágyban alszik nappal, ennek főleg az az oka, hogy világosban egyszerűen nem hajlandó nyugton maradni, így lefekszem vele és elaltatom. Van, amikor pár perc alatt elszenderül, máskor meg fél óra is kell hozzá. Végleg majd csak akkor kapja meg ezt az ágyat, ha Annának veszünmk másikat, kb. a nyár végén.
2566. csillu77
2008. ápr. 16. 13:59

Sziasztok!


Megvagyunk, nincs semmi baj velünk, csak az elmúlt napok elég sűrűek voltak. Sokat dolgozgatunk kint az udvaron, ha a gyerekek kint játszanak, na meg agyalunk, hogy mit mikor tudnánk megcsinálni, na meg miből.


Zsu, gondoltam Rátok, szerencse, hogy ilyen jól keveredtetek ki a jogi procerdúrából. Érdekes, hogy Eszter hogy elkezdett félni, nálunk ez a kutyaugatástól és a csúszdától kezd lenni, de az előbbi abszolút tanult, látja és hallja Annától. A másodikat én se értem, felmegy a létrán, aztán odafent rájön, hogy na ő ezt nem és lejön. Bármilyen alacsony alkalmatosságról is van szó.


Chrisné, dicsekedj csak, nagyon ügyes a kisfiad, 22 hónaposan ez nem semmi.


Nálunk újdonság, hogy elhagytuk a babakocsit, most már nagyobb sétákra se visszük magunkkal. Kb. egy hete megúntam, hogy tolom is, meg szaladgálok a gyerek után, így aztán kipróbáltuk, mi lesz nélküle. Minden ok, az ovi oda-vissza távot, ami összesen több, mint 1.5km, simán lenyomja kétszer Laci, eddig még egyszer se kellett felvenni. Megvannak persze a támpontok, mikor mit keresünk, nézegetünk, hová szaladunk, de nagyon élvezi, jókat alszik. stb.

Ő is elkezdett végre érdeklődni a neki való játékok iránt, legózik, főz, felfedezte újra a kirakósdikat, sokat rajzol, talán kevesebbet rosszalkodik. Imádja a mondókákat és a dalokat, már próbálkozik mutogatni, amit én.

2565. chrisné
2008. ápr. 16. 12:48

Nem akarok dicskedni, dehát annyira ügyes kisfiam van és annyira büszke vagyok rá. Nappalra már nem hord pelust, mert használja a bilit. Persze voltak becsurgások, de két napja már szól, ha dolga van. :))) Mindez egy hét leforgása alatt alakult ki. Csak csodálkozok és nem akarom elhinni. Remélem nem szóltam el így a legelején és továbbra is így marad.

Másik változás az életünkben, hogy száműztük a rácsos ágyat. Szerencsére Krisz kifejezetten szereti a változatosságot, így nem vette zokon a dolgot.

2564. chrisné
2008. ápr. 16. 12:41

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van.


Nálunk még nincs fogzás, pedig még négy hátra van. Igazán túllehetnénk már rajta.


Csilluval meg Cinkával mi lehet?

2563. csehe (válaszként erre: 2561. - Zsu77)
2008. ápr. 15. 23:34

Lucának most a bal felső nagyörlő, és a jobb alsó nagyörlő jön. Legalábbis ezeket mutatja, mondja, hogy fáj, és ezek duzzadtak...

Lehet, hogy a tudtunk nélkül ez a két csajszi még mást is csinál együtt, egyszerre. ;)

2562. csehe (válaszként erre: 2560. - Zsu77)
2008. ápr. 15. 23:32

Ne is erőltesd, majd biztosan kiderül mi a bibi. :)

Tényleg kár, hogy nem vagyunk közelebb egymáshoz....

2561. Zsu77 (válaszként erre: 2559. - Csehe)
2008. ápr. 15. 16:23
Neketek melyik fog bújik? Nálunk a két alsó rágó. Milyen furi, ez a két lányka mindig egyszerre fogzik....abár erről már beszéltünk.
2560. Zsu77 (válaszként erre: 2559. - Csehe)
2008. ápr. 15. 16:22

Hányni eddig nem hányt, de a kaki mennyiség és állag nála is megváltozott. Valamint minden éjjel felkel 1x aztán vagy visszaalszik, vagy átviszem az én ágyamba ahol kisbékaként szétterül:D

A bogarak, pókok félelme talán a génjeiben vannak. Én képes vagyok egy pókot atomjaira verni, persze csak azután, hogy hajlakkal (kb. 1/4 flakon) lefújom. Az apja még nálam is jobban fél a pókoktól. Viszont eszter előtt sose csinálok ilyet, nem akarom, hogy ilyen fóbiás legyen. A gond az, hogy egy kis légytól is sikítozik, fél, hogy rászáll. Azt monja, hogy undorítóan néz ki.

A hintázással kapcsolatban nem mond semmit, sőt leszedette velem azt ami a teraszon van. Eddig imádott hintázni. Nem mond semmi mást, csak rémülten hajtogatja, hogy nem akar hintázni.

Gondoltam már arra is, hogy egy csomó mindent előre megmond, lehet, hogy magát védi ezzel. Nekem nagyon sok hintabalesetem volt és még a mai napig is imádok hintázni.

Nem tudom, mindenesetre nem froclizom, majdcsak kiböki magától mi a probléma.

2559. csehe (válaszként erre: 2558. - Zsu77)
2008. ápr. 14. 22:28

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Luca is kissé dinka, :) neki is jönnek a fogai. Ehhez most aztán társult némi hányás, pár nap múlva igen tekintélyes mennyiségű kaki, kissé folyósabb formában, na meg a bőgés...

Zsu, miért nem kérdezed Esztert, hogy miért fél, és miért nem akar hintázni, hátha megmondja. Tudod, ő nagyon különleges kislány. :) (Akartam neked írni, de... Bocsi!)

Jól van mindenki?

2558. Zsu77
2008. ápr. 14. 15:30

Sziasztok!

Remélem jól vagytok. Nálunk minden renben van, csak Eszter megint nagyon hisztis. Bújnak a rágófogai, gondolom ez miatt ilyen kis dinka. A múltkor is ez volt, aztán kibújtak a fogai és elmúlt. Ebben bízok most is.

Valami miatt retteg a hintázástól és a rovaroktól. Soha nem mutattam neki félelmet még a pókok láttán sem, mégis visítozik a legkisebb példánytól is. Hintázni nagyon szeretett, de szombat este rettegve mondta, hogy nem akar hintázni. Soha nem esett le, soha nem erőltettem, nem találok magyarázatot. Lehet, hogy álmodott valami rosszat ezekkel kapcsolatban?

2557. Zsu77 (válaszként erre: 2554. - Chrisné)
2008. ápr. 9. 15:20
Gratulálok Krisz bilcsizéséhez! nagyon ügyesek vagytok. Mi még sehol sem tartunk, a kezdeti nagy lendület után elveszítette az érdeklődését. Néha ráültetem, de 1 pillanat múlva feláll és közli, hogy most nem jön, aztán persze becsurizik az a kis pisi a járólapra:D
2556. Zsu77
2008. ápr. 9. 15:18

Sziasztok!

Most gépelem be harmadjára: Sikerül a per, semmi gond nem volt. Jól szorítottatok, köszönöm nektek!

Sajnos több, mint egy órásra sikeredett. Egy tapasztalt bírónőnk volt aki részletesen akarta tudni a jó embertől, hogy miért is akar válni. Fél óra elteltével megsajnálta, szinte már én is, és közölte van 3 hónapja a határozatig, hogy kitalálja a válás okát. Majd a per végén közölte vele: Péter ennyi idősen nem szabad ilyen bizonytalannak lenni, ideje kijelölni egy utat és azon járni, nem egyik napból beleélni a másikba.

Ezzel sokmindent elmondott. Ez az ember egy nagy gyerek akit a gonosz anyukája irányít. Csodálkozok, hogy nem volt ott. Milyen szépek is lettek volna, kézenfogva a kisfiával.

Na mindegy, túl vagyunk rajta. Legközelebb 07.07-én kell mennünk.

2555. csehe
2008. ápr. 8. 12:53

Sziasztok!

Zsu, én szorítok!

Krisznek nagy dícséret, hogy ilyen ügyes! :)

Többiek! sziasztok ti is! :):)

2554. chrisné
2008. ápr. 8. 12:25
Képzeljétek Krisz teljesen önszántából belepisilt a bilibe. Hozta egyszer nekem, hogy ki akarja próbálni, de akkor még nem volt semmi produkció, aztán, harmadik próbálkozásra sikerült neki. Na, ennek annyira örültünk, hogy nagyon....aztán egy hétig eszébe sem jutott a bili :(. Ma délelőtt meg újra hozta a bilit és nem is volt hajlandó máshová pisilni, nem engedte a pelust sem felvenni. Nagyon kis ügyi volt.
2553. chrisné
2008. ápr. 8. 12:19

Sziasztok!

Én is jelentkezem. Sajnos már nem nagyon jutok a géphez, Krisz változatlanul nem szereti, ha nem körülötte forog a világ. Bezzeg az apjával sokkal türelmesebb...


Zsu, lassan csak a végére juttok a történetben. Kíváncsi vagyok a fejleményekre.


Csillu, tudjátok már a baba nemét?

2552. Zsu77
2008. ápr. 7. 15:50

Lányok, szerdán lesz a nagy nap. Délelőtt 9-kor lesz a perünk. Remélem nem lesz semmi galiba, simán fog lezajlani. Azért én tartok tőle, hogy valamibe beleköt ez a "jó" ember. Mondtam is az ügyvédnőnek, hogy nagyon rossz érzésem van. Olyan ocsmányul viselkedett szombaton is. Eszter alig akar enni, csak a gyümölcsöt szereti. Mivel délelőtt nem tudtunk elmenni a zöldségeshez, akkor mentem el amikor már ott volt. Mire hazaértem megetetett a kicsivel fél csokinyuszit. Persze valami nagyon egyszerű csokiból készültet hozott. Ő kapta, csak őnagysága nem eszi meg a "gagyit". A kislányának meg jó.

Persze Eszter nem volt hajlandó főtt ételt enni és a gyümi se kellett. Szóvátettem, hogy kaja előtt ne tömje meg a gyereket édességgel és amúgy sincs szükség neki csokira, így is küzdünk a kilókkal. Ne tudjátok meg mit kaptam:(((

2551. Zsu77 (válaszként erre: 2550. - Csillu77)
2008. ápr. 7. 15:43

Eszter is szereti a kis játszóterét. Abár a homokozó még nincs kész. Most hétvégén akartam kiszedni a földet, lerakni a műanyag lapot, de az idő rossz volt. Persze az is közbejátzsott, hogy csöppségem nem akart kimenni. Utál öltözködni:(((

Nem is csodálom, hogy betegek a gyerekek. Egyik pillanatvan 17 fok van aztán hirtelen lehül 5 fokra. Nem is tudja az ember hogyan öltöztesse a kicsiket.

Szerencsétek van, hogy a gyerekek nem szeretik a fagyit. Eszter imádja, úgy, mint én:D

2550. csillu77
2008. ápr. 3. 20:40

Szerencsétek volt, hogy nem lett beteg. Ebben a lüke időben még mindig egy csomó gyerek beteg az oviban...

Mi rengeteget vagyunk kint, mert a hétvégén újítottunk a gyerekeknek egy fém hintát, ezzel, meg a húsvétra kapott kerti szerszámokkal órákig elvannak az udvaron. Még nem lehet kertnek nevezni, de ha minden jól megy, hamarosan meglesz végre a talajfeltöltés és a füvesítés.

Vasárnap egy nagyot kirándultunk, a végén mi is beültünk fagyizni, de Lacinak nem tetszett, azt mondta, hogy hideg... Pedig csak az én fagyimból szedtem át neki egy üres tölcsérre. Anna is épp hogy megbirkózik már egy gombóccal, igazán csak akkor szereti, ha kanalazhatja.


Én már nem is csodálkozom, milyen emberek vannak...

2549. Zsu77
2008. ápr. 3. 10:27

Sziasztok!

Szerencsére Eszternek semmi baja sincs, mármint a fagyitól. Igaz tegnap adtam neki egy kis gyógyszert, így délutánra már a rekedtség is elmúlt. Este 10-kor felvette a téli kabátját és a sínaciját, mondván: így nem fázik és ehet fagyit. A lakással szemben van a fagyizó, kimentünk az erkélyre és közöltem sötétben nincs nyitva, alszik a Tibi bácsi(fagyis). Akkor ébresszük fel:D

Tegnap hisztiből kiborított egy nagy tál tejes műzlit. Mama érdeklődött, hogy miért tette. "Hát izé, anya méjgeskedett" Miért? "Szejintem, mejt Eszter baba kezével pacsált, most jábával is pacsál":))))))

A vicces kis storik egy kis jókedv derítés céljából kerültek rögzítésre:D

Amúgy ma már kétszer borultam ki. Már napok óta észlelek a kocsimon pisi nyomakat. Ma reggel látom, hogy egy kutyus végzi oda a dolgát. Természetesen a gazdija nem nézte jó szemmel, hogy a mosatási számlát neki akartam benyújtani. Gondoltam én meg a házaelé csinálok, mert ott jön rám a szűkség, aztán biztos ő is csendben tűrné.

A másik amin mindig felháborodok. Lakott terület, zebra, út szélén anyuka babakocsival és ovis kicsivel. Én megállok, intek, hogy jöjjenek. Szegény meg ácsorog előttem az úttesten, mert a szembe forgalom nem áll meg. Dühödten villogok és intek, majd mellém érve megáll egy kék autó és egy korunkbeli hölgy a középső ujját kitartva bemutat nekem. No comment.

2548. Zsu77 (válaszként erre: 2547. - Csehe)
2008. ápr. 2. 15:58

Szerintem mindenkin úrrá lett a tavaszi fáradtság. Kicsit kimerítő ez az idő: hétfő-kedd szinte nyár, aztán a mai nap déltől szakad az eső.

Köszönöm a bókot, de azért a combiból igazán lejjebb mehetne. Fent elég elenyésző vagyok, gondoltam már arra, hogy kézen járok és a gravitációval járó lerakódások a mellemre mennek:DDD

Június 17-re kaptunk időpontot a kardiológiára. Máshol még hosszabb a várakozási idő. Felháborító, hogy a gyerekekkel ennyit kell várni és szinte minden téren, legyen az uh, vagy a gyermekfogászat. Amikor meg életveszélyes lesz az állapot akkor meg kapkodunk fűhöz-fához. Egészségügy brrrrr....

Eszter nagyon jól van, abár reggel kissé reked volt. Én dinka adtam neki fagyit. Egész nap lelkiismeret furdancsom van miatta. Olyan édesen énekel. A Mazsola és Tádé c. bábjátékban énekelnek egy rövidke dalt: Aludj Tádé, aludjál Mazsolával v. sültkrumplival álmodjál. Teli torokól énekli és dajkálja a maciját. Zabálnivaló.

Remélem senkinél nincs baj, csak tényleg a tavaszi megújulás miatt nem jelentkeztek.

2547. csehe (válaszként erre: 2546. - Zsu77)
2008. márc. 31. 21:35

Sziasztok!

Nagyon leült a topik, keveset vagyunk...

Én sem tudom mi van velem...

Kíváncsi vagyok mit mondanak nektek, de csak nem kell aggódni addig, míg Eszter ilyen bájos, jókedvű, virgonc.

Az én lányom engem készített ki ma, olyan volt, mint akit felhúztak, egésznap futott, még lenn az udvaron is, órákon át...

Ahha, én is szoktam így járni, én is valamit rosszul csinálok, max rosszul működök. Bár nem értem, miért akarsz fogyózni, szerintem nagyon vékonyka vagy. :)(Ez bók volt.)

Cinka, nálatok mizu? Hol vagy?

2546. Zsu77
2008. márc. 31. 13:27

Sziasztok!

Hát egy újabb munkáshét kezdődik:(((( Kicsit kezdek besokkalni ettől a jövés-menéstől, pár éve még megse kottyant, most meg nem tudom mi van velem.

Holnap kell kérnem időpontot a kardiológiára, kíváncsi vagyok mikorra kapunk.

Eszter kicsit nyűgöske, de nem is csodálom, egyik nap tél van aztán meg nyár. Még minket felnőtteket is kikészít ez az idő, nehogy a piciket.

Képzeljétek kicsit fogyózni kezdtem aminek eredménye + 1,5 kg. Valamit nem jól csinálok:) Ebből is látszik, hogy még sose csináltam. A combom mindig is vastag volt, miért gondoltam, hogy most levékonyíthatom.

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook