Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vegetáriánus lagzi fórum

Vegetáriánus lagzi (beszélgetős fórum)

1 2 3
59. emagdi
2010. jún. 25. 15:59
hát, ahogy így nézem a hozzászólókat, ha ilyen rokoni körötök van, tényleg főzessetek nekik csülköt, hogy lenyugodjanak :P
58. emagdi (válaszként erre: 54. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 25. 15:57

aham, mert ugye a húsmentes étel az felmosórongy és csapvíz:)))


súlyos:)))))

57. emagdi (válaszként erre: 55. - C33bd8536b)
2010. jún. 25. 15:56

de miért gondoljátok, hogy csak a rántotthústól lehet élvezni egy esküvőt?

most komolyan!


nem arról van szó, hogy éhezniük kell a vendégeknek, vagy hogy nem kapnak enni. csak annyi, hogy másfajta ételeket kapnak. legalább ki tudnak egy sor új dolgot próbálni.

56. emagdi (válaszként erre: 47. - Berhukri)
2010. jún. 25. 15:54

igazad van, nem ennek kellene megkülönböztetnie egy lakodalmat, de azért nyilván te is belátod, hogy a vendégsereg nagy részének ez csak egy esküvő, évente elmegy két ugyanolyanra.


így az övéké tényleg különleges és igazi élmény lehetne.

ha jól elkészített és változatos ételek vannak, fel sem fog tűnni senkinek hogy nem csülköt eszik. persze aki bele akar kötni az bele fog, de akkor is ha rántotthúst kap.


az is szép, hogy a ti esküvőtökön gondoltál a vegetáriánus vendégeitekre is, de azért azt ugye tudod, hogy a rántottgomba-rántottsajt kajáktól a vegetáriánusok nagy részének áll a hátán a szőr, nagyon fantáziátlan ha valahol ezt adnak hús helyett:)) pesze ezt nem rátok értettem, hanem a szakácsra aki azt a feladatot kapta hogy készítsen valamit hús nélkül.



én azt gondolom, hogy aki a húsmentes ételeken fennakad egy esküvőn, az biztosan nem az ifjú pár miatt vesz részt a rendezvényen, és úgyis belekötne valamibe, akármit is csinálnak, mert egyszerűen rosszindulatú és rugalmatlan.


amúgy meg nem arról van szó, hogy a vendégeknek ezután egész életükben húsmentesen kell étkezniük, egy estéről van csupán szó.

nehogy azt mondd bárkinek még nem telt el úgy 12 óra az életéből, hogy nem ettél húst.

55. c33bd8536b (válaszként erre: 51. - 864c5534c9)
2010. jún. 25. 15:47

Ha te titokban tartottad az esküvődet, az a te saját választásod volt. A te esküvőd, a te választásod... De ha már meghívsz akárhány vendéget, akkor már felelősséggel tartozol azért, hogy azok jól érezzék magukat.


"Van olyan ismerősöm (nő), aki fekete ruhában esküdött."


Az is az ő dolga. Baromira nem rám tartozik, hogy ki milyen ruhát hord bármilyen alkalomra. De ha engem vacsorára vagy ebédre hívnak, az már rám is tertozik, hogy mit akarnak megetetni velem..

54. aa35c27f5c (válaszként erre: 51. - 864c5534c9)
2010. jún. 25. 13:56
De ha csak azt veszed figyelembe, hogy Ti mit akartok, akkor lényegét veszti a lagzi. Egy lagzi nemcsak a boldog pár egybekeléséről szól, hanem ha már nagy lagzi, akkor azt a meghívottak is élvezzék! És ha valóban csak Ti vagytok a fontosak, akkor nagyon is helyes döntés volt a titokban való összeházasodás. Nem régimódiság kérdése a dolog. Mi még azért nem házasodtunk össze, mert én amondó vagyok, hogy menjünk el két tanúval, párom pedig világraszóló lagzit szeretne. De ha utóbbit tartanánk, egy percig nem volna kérdés, hogy elsősorban kiknek az igényeit vennénk figyelembe. Ennyi erővel lehetne csak csapvizet felszolgálni menzás kancsóból, üdítő és alkohol nélkül, mert Ti azt szeretitek, ha lehet, akkor jó klóros legyen. Szerinted milyen visszhangot váltana ki a dolog? Ne mondd nekem, hogy "kit érdekel mások véleménye". Nekem igenis fontos volna nagy lagzi esetén, hogy az emberekben milyen nyomot hagy. Hogy úgy emlegetik, hogy na igen...emlékszel? Betti esküvője! Amikor a vacsorának mondott felmosórongyot késve szolgálták fel, és nem kaptunk, csak meleg vizet inni... Ha már pénzt fektetek a dologba, akkor azt úgy teszem, hogy mindenki elégedett legyen.
53. 864c5534c9 (válaszként erre: 52. - 24d0037bcc)
2010. jún. 25. 13:15
Őszintén szólva, ezen én is csodálkoztam. Teljes fekete ruhában volt, fekete cipővel... Azért én így nem esküdnék, de embere válogatja...;D
52. 24d0037bcc (válaszként erre: 51. - 864c5534c9)
2010. jún. 25. 13:02
:O:O feketében az de komoly lehetett:D
51. 864c5534c9 (válaszként erre: 48. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 25. 12:54

Csak a régimódiak gondolkodnak így...


Szerintem igenis be lehet vállalni ezt-azt.

Mert egyszer élünk...


Én bevállaltam anno, hogy titokban tartom az esküvőnket (csak a szülőket, tesókat hívtuk el), s sikerült is. Nem érdekelt, hogy a rokonok utána, mikor megtudták (tán hónapokkal később), akkor hápognak...Mert MI így akartuk.

Ha vega lennék, biztos bevállalnám a vegalagzit, mert jó buli...


Van olyan ismerősöm (nő), aki fekete ruhában esküdött. Gondolhatjátok mások megrökönyödését! De Ő így akarta. Első esküvője volt, tehát nem is azért, mert már a nemtomhányadik...

Ő gyászolta ezzel a függetlenségét.


Van, aki nagy lagzit akar, van aki kis lagzit, van aki húsos lagzit, van aki vegalagzit, van aki fehérben, van aki másban, van, ahol 2 pasi, ill. 2 nő is házasodhat, akkor ott meg kvázi "buzis" lagzi...

Szerintem nyitottabbnak kellene lenni az embreknek az újra, a másra...

2010. jún. 25. 11:07
Persze minden válasz értékes, és érdekel
49. 24d0037bcc (válaszként erre: 48. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 25. 11:06
Igen, igen...
48. aa35c27f5c (válaszként erre: 47. - Berhukri)
2010. jún. 25. 07:14
Egyet értek veled! Csak olvasom lejjebb a hozzászólásokat, hogy drukkolnak, hogy merjék bevállalni, stb...persze, hogy drukkolnak, mert nem a saját lagzijukat rendezik meg. Nem véletlenül lett indítva a topic-szerintem. Elhiszem, hogy nagy dilemmát okozhat ez a kérdés, és nem arról szól, hogy bevállalom, nem vállalom. Ezek inkább elvi dolgok.
47. berhukri (válaszként erre: 45. - Emagdi)
2010. jún. 24. 10:03

Hát szerintem nem ennek kellene megkülönböztetnie a lagzit a többitől. És tényleg nem "kibírni" kell.Tény hogy az emberek 90%-a eszik húst, és ennek a 90-a úgy gondolja, hogy anélkül nem is lakik jó. Tudom hogy ez nincs így, de egy bizonyos kor után ezt próbáld megmagyarázni valakinek.

Nem hiszem, hogy azon szeretne egy menyasszony aggódni a saját lagziján, hogy most hánnyan sutyorogna éppen erről az asztaloknál, hogy miért akarja valaki rákényszeríteni a vegaságot, és miért volt olyan nehéz vegyes menüt készítetni, mert ez olyan dacnak tűnik csak.

A mi lagzinkon 2, azaz kettő vegetáriánus volt a 340 főbő, de miattuk minden asztalon volt rántott gomba, meg rántott karfiol, és külön kaptak levest(ja és volt utána gyümi is). De engem már az a két ember is zavart volna, ha esetleg van benne tüske emiatt, hogy nem gondoltam rájuk. Mostfordított a helyzet, a vegának kell gondolnia a húsevőkre:)

2010. jún. 24. 07:00

Én is drukkolok, hogy merjétek bevállalni a vegalagzit!

Bár biztos, hogy többe kerül majd így a kaja, de a ti lakodalmotok lesz, legyen úgy, ahogy ti szeretnétek!

Ha vki kötözködő, s nem jó neki semmi, annak, ha egy halom hús lenne előtte, abban is találna vmi kivetnivalót...


Akinek hús kell, az tud előtte egész nap enni....

45. emagdi
2010. jún. 23. 11:03

én egyébként azt gondolom erről, hogy egyrészt húsmentes ételek is lehetnek nagyon finomak a húsevők részére is, s egy estét csak kibírnak rántotthús nélkül:)) másrészt külön extra, ha valaki már volt egy ilyen esküvőn, ez megkülönböztetné a sok másikt hasonló esküvőtől amin az ember részt vesz. ezt lehetne később is mesélni, hogy "képzeld, én már voltam olyan esküvőn ahol csak vegetáriánus ételek voltak... stb" :))


viszont fontos, hogy jó helyen főzessétek az ételeket, hogy tényleg változatosak legyenek és finomak:))


én drukkolok nektek, hogy legyen merszetek bevállalni!!!

2010. jún. 23. 08:47
Köszönöm szépen
43. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - 24d0037bcc)
2010. jún. 23. 07:24
Én biztos nem rontanám el egy ilyen "viccel" a hangulatot. Egy szülinapra, névnapra vagy egy sima összeröffenésre illik, de egy esküvő nekem túl nagyszabású esemény ehhez :) Ahogy írtad, korábban ők is valamelyest tiszteletben tartották, hogy vegetáriánusok vagytok, ezért szerintem Ti se tegyetek másképp. Sok boldogságot kívánok :) És várom a fejleményeket, hogy végül hogy döntöttetek :D
2010. jún. 22. 21:22
Nem tudjuk végül is még hogy mi lesz, mert azokkal is tök egyetértek, akik azt mondják, hogy a vendégeimet is meg kell tisztelnem azzal, hogy gondolok rájuk. És igaz, tényleg nem elég, hogy csak kibírják az esküvőt. Ezt napokon belül el lesz döntve...
41. emagdi (válaszként erre: 33. - 864c5534c9)
2010. jún. 22. 21:12
egyetértek minden szavaddal :)))
40. c33bd8536b (válaszként erre: 12. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 21:10

Kibírni kibírják, de most az a lényeg, hogy kibírják-e a lagzitokat, vagy az, hogy a meghívottaid jól is érezzék magukat? Mert az igaz, hogy a ti napotok, de azért csak hívtok vendégeket, tehát azt akarjátok, hogy más is osztozzon a boldogságotokban...


Szerintem azért nektek sem esne jól, ha ünnepi vacsorára vagy ebédre hívnának titeket, és rántott csirkét és töltöttkáposztát tennének elétek, mondván, hogy egyszer kibírjátok ti is.:)

39. c20c593f1c (válaszként erre: 12. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 18:17

Ki lehet bírni, de a megjegyzések miatt majd kínban fogod Magad érezni. Már is rosszabb lesz a hangulat.



Én már voltam vegetáriánus esküvőn, de ott a húsevőkre is gondoltak. Szerintem gondolj a húsevőkre is!

2010. jún. 22. 18:02

Szerintem a vendégeket is meg kell tisztelni,hogy

Ők is jól érezzék magukat.Legyen választék.

37. Marjann (válaszként erre: 36. - 0d717b184a)
2010. jún. 22. 16:13
Rántott sajttal nagyon jól:)
2010. jún. 22. 16:04
a gyerekek nem tudom, hogy viselnék
35. 864c5534c9 (válaszként erre: 34. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 15:57

Hú, ha csak a húsmentesség miatt vki nem megy el, az nagy köcsögség...:P

Nem a kajáért kellene menni az esküvőre, hanem miattatok, hogy veletek örüljenek, ünnepeljenek!!!

2010. jún. 22. 15:44
Vagy nem jön el...
2010. jún. 22. 15:40

Szerintem 1 éjszakát mindenki kibír hús nélkül...

Olyan finom kaják vannak húsmentesen is.

Szerintem ez a vegalagzi nagyon jó ötlet!

A meghívókon viszont vhogy kedvesen, viccesen jelezném, hogy nem lesz hús tálalva, így akinek nem smakkol, az a lagziig kimoroghatja magát...

32. 24d0037bcc (válaszként erre: 31. - Puritan)
2010. jún. 22. 15:27
Nagyon szépen köszönöm:)!!!!
31. puritan (válaszként erre: 30. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 15:26

Akkómeg?

Mindent bele és tessék majd beszámolni milyen volt, engem úgy érdekel :)


Na és persze sok boldogságot!

2010. jún. 22. 15:08
Én ovo-laktó vegetáriánus vagyok, azaz tejtermékeket, tojást, sajtot ilyeneket mind fogyasztok, a lényeg, hogy állat ne haljon meg miatta. A párom meg csak egyszerűen annyira nem szereti, hogy nem bírja megenni. De nála is csúszik a rántott sajt minden mennyiségben:D De azon felül is tudnánk ezer nagyon finom húsmentes kaját, szójával meg pláne! Talán észre sem fogják venni, hogy hús nem is volt:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook