Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vegetáriánus lagzi fórum

Vegetáriánus lagzi (beszélgetős fórum)

1 2 3
29. Yulcsy
2010. jún. 22. 15:04
Sajtot esztek?Mert akkor lehetne rántott sajt is.Azt mindenki szereti.
28. Yulcsy
2010. jún. 22. 15:03
Az éhezés részét onnan tudom, hogy a férjem is nagyon húsos, így ő is az hitte, hogy anélkül nem is lehet jóllakni.
27. 24d0037bcc (válaszként erre: 26. - Yulcsy)
2010. jún. 22. 15:00
:) Ó ez nagyon kedves! Köszi
26. Yulcsy
2010. jún. 22. 14:59

Egyetlen estéről lenne szó.Miért ne bírnák ki az emberek hús nélkül?Régen heti 1x ettek és mégis megvoltak.Jelezzétek a meghívón, hogy ez a ti napotok és vega kajákkal fogtok kedveskedni.

Nekem nagyon tetszene.Nekünk is vannak vega barátaink.Tök jó dolgokat esznek.Így legalább megismerkednének a vendégek egy kicsit azzal, hogy mit is esztek, mert a "nép" azt hiszi, hogy ti hús nélkül éheztek....

2010. jún. 22. 14:52
Na jó nem tagadom az ötlet nekem is tetszene, ketten indultunk így neki, csak én paráztam be idő közben, nyilván ha rámondom, hogy nem, akkor nem lesz, de nem így akarom ezt megoldani.
24. df2a740c00 (válaszként erre: 22. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 14:39
Mondd azt, hogy bocs, de nem :)Miért kéne így lennie, csak azért, mert ő ragaszkodik hozzá? Benned meg szorongásokat kelt! Nehogy már az ő nagy ötlete árnyékot vessen a közös nagy napotokra, mégha az ilyen pici árnyékocska is.
2010. jún. 22. 14:38
Én nem lelkesednék az ötletért. Egy lagzi igenis a kajákról is szól, az pedig egy húsevőnek a hús :) Még a 90-es években egy újgazdag ismerősünk nem szolgált fel a lagzin sütiket, csak gyümölcsöket, igaz, nagyon szépen, gusztán elrendezve. Hát, nem aratott osztatlan sikert..
2010. jún. 22. 14:25

Mindenképp tájékoztatni fogjuk majd előtte őket, nem lesz akkora meglepetés, arra tényleg nagyon jó válasz lehet, mikor mindenki azt kérdezgetni, hogy "és akkor ti mit esztek egyáltalán???"

Ha rajtam múlna én nem mennék bele a párom az, aki ennyire hajthatatlan, de ő tudja is, hogy az ő családja nem lesz megsértődve, félek, hogy az enyéimmel lesz csak gond. Nem tudom mivel hathatnék a kedvesemre.

2010. jún. 22. 14:21
Ja igen, azt még elfelejtettem, hogy én nagy húsevő vagyok, de nem lenne ellenemre egy ilyen lagzi, szívesen megkóstolnék új ételeket, új ízeket, ha finom volna a sok zöldség, semmi bajom nem lenne.
20. puritan (válaszként erre: 1. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 14:20

Szerintem attól is függ a dolog kimenetele, milyen szájízzel van tálalva az egész, mert ha megmarad a humor, de azért arra is vigyáztok, hogy márpedig bebizonyítjátok milyen isteni kajákat lehet készíteni hús nélkül, akkor még jól is elsülhet a dolog.


De!

1. nagyon ki kell tennetek magatokért, nagyon át kell gondolni a menüt

2. át kell gondolni azt is, mennyi hagyománytisztelő ember lehet a násznép között, nekik tudjátok-e megfelelő köntösbe bújtatni az ötletet és el tudják-e fogadni, hogy nem lesz húsleves, elmarad, vagy valami másra váltódik be az éjfélkor kötelező töltött káposzta...és még sorolhatnám

3. fel tudjátok-e dolgozni majd, hogy bár ha szerintetek minden tökéletes is lesz, akkor is lesznek olyanok, akiknek ez az egész nem fog tetszeni

19. Re87 (válaszként erre: 18. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 14:10

Hát igen, a vega nem eszi meg a húst,de a nem vega megeszi a finom zöldségeket:).

Szerintem ki lehetne bírni a vegetáriánus lagzit,csak kell hozzá egy nagyon jó menüsor és szerintem semmi kép ne legyen meglepetés a vega kaja!Hagy készüljenek csak fel a vendégek,hogy nem lesz hús.

(én tényleg csak magamból tudok kiindulni és tuti kiakadnék,ha leülnék az asztalhoz és akkor derülne ki,hogy nincs egy jó tyúkhúsleves,vagy rántott husi:D)

2010. jún. 22. 14:05
Hát ha nem lesz hús, akkor nem is lesz miért megverekedni, de azzal egyetértek, hogy a jó kaja az nagyon fontos, a kérdés, hogy ez megoldható ez csak vega kajákkal. Nekem amúgy az a tapasztalatom, hogy amikor valamilyen összejövetel van, és kitesznek húst és vegás ételeket is, akkor nekünk vegetáriánusoknak kell megküzdenünk, hogy ne egyék el előlünk a zöldet.
17. Re87
2010. jún. 22. 14:02

Szia!

Én voltam 2éve olyan lagzin,ahol meg kellett verekedni a húsért.Az emberek hazamentek...Szerintem ne kockáztass ilyennel.A lagzi egyik lényege a jó kaja.

2010. jún. 22. 13:55
Annyira igaza van mindenkinek!
15. Szilvamama (válaszként erre: 13. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 13:51
A gesztus az lenne, ha annak ellenére, hogy ti vegák vagytok, vegyes étrenddel kedveskedtek. Én biztos nem kockáztatnám a hangulatot azon, hogy a saját kedvem szerinti menüt főzetek.
14. 2df0604b89 (válaszként erre: 1. - 24d0037bcc)
2010. jún. 22. 13:47
Elvégre a ti lagzitok:)Az van,amit ti akartok:D
2010. jún. 22. 13:24
Amúgy mi halat sem eszünk, szóval már ez is "gesztus" lenne tőlünk:D
2010. jún. 22. 13:11
Ugye? Párom is ezt mondja, hogy most ki fogják bírni, és ez különben is a mi napunk, az a lényeg, hogy nekünk a legjobb legyen (remélem nem vagyok túl önző, bár még nem volt esküvőm nem tom, hogy mennek a dolgok:))
2010. jún. 22. 13:08

Szerintem is jó ötlet lenne, egyszer mindenki kibírja, akkor is ha egyébként húsimádó :)))

és bemutathatnátok neki, hogy mennyi finomat lehet csinálni hús nélkül is.

Azért szerintem írjátok rá a meghívóra, vagy mondjátok el a vendégeknek előre, hogy ne a hagyományos pörire és húshegyekre készüljenek, hanem a vega vacsorára.

2010. jún. 22. 13:06
Ajaja:)
2010. jún. 22. 13:06
Én nem vagyok benne biztos,hogy nagyszülők,tántik(szóval az idősebb generáció)díjazná az ötletet.A kétféle menüt viszont nagyon jó ötletnek tartom.Én szívesen megkóstolnám a vega kaját.
8. kisj
2010. jún. 22. 13:06
Szerintem nem okozna osztatlan sikert. Azoknak van igazuk, akik azt írják, hogy mind a két táborra gondolni kell.
2010. jún. 22. 13:04
Na hát ez az, én is ettől félek, az én oldalamról a család húst hússal, nagyon imádják, a halat már én is gondoltam, az jó ötlet. Azért kicsit sikerült megnyugtatnotok, én féltem/félek, hogy botrány lesz belőle:D:D Pláne, hogy mindenki ki van akadva, hogy nem eszünk húst:D
2010. jún. 22. 13:03
én voltam lagziban ahol vegetáriánus volt a pár, és a menyasszony családja, úgy volt megoldva, hogy pl. a frissen sült tálon volt, rántott sajt, rántott hús, rántott gomba, és rántott hal is.. mindenki azt evett, amit akart.
2010. jún. 22. 13:01
sztem vicces, nekem tetszene, mert egyedi, de te ismered a családod, h ők mennyire díjaznák az ötletet :)
2010. jún. 22. 13:01

szerintem valami apróssággal csak kellene készülni nekik is

pl a hal az jó ötlet, vagy esetleg csirke

én nem szeretem a zöldséget annyira

2010. jún. 22. 13:01

Jó ötlet!!!

Nem vagyok vega, de nem is vagyok húsfüggő...Én örülnék a vega kajáknak...:))))

2010. jún. 22. 12:59
Szerintem ez tök természetes. Én is húsevő vagyok, de eszembe nem jutna kiakadni ha a rántott hús helyett valami mást kapnék. Annyi finom zöldségétel van. De ha a halat megeszitek az is játszhatna.
2010. jún. 22. 12:58

Sziasztok!

Párommal mindketten vegetáriánusok vagyunk, viszont a családjaink nem. Arra gondoltunk, megvicceljük őket azzal, hogy a lagzin most csak vegetáriánus ételek lesznek, visszavágva kicsit, hogy most nekünk kedvez minden, hiszen az egyéb családi eseményeken mindig húshegyek voltak előttünk. Azt el kell mondanom, hogy azért nekünk is mindig készültek kicsit külön, és ezért tartok tőle, hogy a dolog rosszul sül el. Viszont a párom nagyon ragaszkodna a dologhoz. Ti mit gondoltok?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook