Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vegetáriánus lagzi fórum

Vegetáriánus lagzi (beszélgetős fórum)

1 2 3
89. zefir (válaszként erre: 88. - 24d0037bcc)
2010. júl. 8. 09:00

akkor hajrá! és írd meg, ha tényleg megcsináltad!

a menüsor is érdekel:)))

88. 24d0037bcc (válaszként erre: 87. - Zefir)
2010. júl. 7. 22:05
:) Ez tényleg kedves
87. zefir (válaszként erre: 86. - 24d0037bcc)
2010. júl. 6. 22:14
erre van egy jó megoldásom. csinálj neki egy romantikus "elő vega lagzit". kettesben, meghitten, egymásra figyelve... ha ettől nem hatódik meg, akkor nem is érdemes hozzámenni :)))
2010. júl. 6. 21:15
Minden választ nagyon értékesnek találok, és mindenkinek köszönöm a válaszokat, véleményeket. Végül lefújtam a dolgot (mármint a vegetáriánus lagzit), és úgy néz ki, hogy jól döntöttem, mert megkérdeztem utólag a családtagokat, mind az én mind a párom oldaláról, és azt mondták, hogy ki lettek volna akadva, és tiszteletlenségnek vették volna. Sajnos szegény páromat sajnálom csak, mert neki ez volt a vágya egész életében...:(
85. 864c5534c9 (válaszként erre: 84. - Anka71)
2010. jún. 27. 17:12

Az biztos, hogy fontos lenne feltüntetni, hogy vega lesz a kaja, s utána le is szűrhetik, hogy ki az, akinek ők a fontosak, s azok ott lesznek a lagzin, s kik azok, akik csak a húsért mentek volna...

Így legalább valszeg azok lennének csak ott, akik szívből örülnek velük e jeles alkalom alkalmából...:DDDD

84. Anka71
2010. jún. 27. 14:55
Mondjuk a meghívón feltüntetni, az jó ötlet. Férjemnek meséltem a dolgot, azt mondta, hogy ő akkor el sem menne, de jó ötlet, mert tudná előre, hogy vegás a dolog. De hát ahányan vagyunk, annyi félék vagyunk.
83. 864c5534c9 (válaszként erre: 82. - C33bd8536b)
2010. jún. 27. 12:44
Jó, az igaz, hogy mondjuk az apám is éhes maradna hús nélkül, de tán több hely maradna a böndőjében a tortákra, sütikre!!!:DDDDDD
82. c33bd8536b (válaszként erre: 80. - 864c5534c9)
2010. jún. 27. 08:42

Én is kibírnám, csak nagyon várnám a végét, hogy végre hazamehessek vacsorázni.:)


"Ha már vki 80-100, vagy több embert megvendégel, szerintem vmi különlegeset nyújtson nekik!!!!"


Én nem érezném különlegesnek, ha éhes maradnék. Ha én akárhány embert megvendégelek, nekem fontos volna, hogy olyan ennivalót tegyek eléjük, amit szívesen esznek meg.

81. c33bd8536b (válaszként erre: 77. - 864c5534c9)
2010. jún. 27. 08:33
Én nem azt mondtam, hogy a vega kaja nem jó! Csak én nem szeretem.:)
80. 864c5534c9 (válaszként erre: 60. - C33bd8536b)
2010. jún. 26. 10:21

Éppen azért ajánlottam én, hogy a meghívókon tüntessék fel viccesen, hogy nem lesz hús...

Így nem lepődik meg senki, és tán még felcsigázza az érdeklődését, hogy akkor mi is lesz a menü...


Én szinte minden nap eszek húst (felvágott, májkrém, főtt/sült hús, vmit), de kibírnám simán azt a néhány órát, amit hús nélkül kellene eltölteni, mert nem azért megyek esküvőre... És még élvezném is, hogy tán különleges, nem mindennnapi dolgokat fogyaszthatnék...


Én nem látok semmi érdekeset abban, hogy rántott húsokat szolgálnak fel, vagy pöriket, mert azt otthon is elkészíthetem...Azért nem kell lakodalomba menni...

Ha már vki 80-100, vagy több embert megvendégel, szerintem vmi különlegeset nyújtson nekik!!!!

79. 864c5534c9 (válaszként erre: 56. - Emagdi)
2010. jún. 26. 10:15

Mintha én írtam volna. Egyetértek.


Az esküvő egy különleges alkalom a pár életében, s alagzi is lehet különleges.

S a hangulatnak nem a husoktól kellene jónak lennie, hanem mert örülnek, s boldogok, hogy az a pár egybekelt, s mert találkoznak ismerősökkel, rokonokkal, rég nem látott emberekkel...

És nem attól emlékezetes 1 esküvő, mert bezabáltunk husokból, szerintem!!!

78. 864c5534c9 (válaszként erre: 54. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 26. 10:12

A sógorék lagziján volt húsos kaja, meg nem húsos is, mégis mikor beszélgettem a vendégekkel, találtak kifogást ebben-abban (ezt-azt odasúgtak nekem). Aki kötözködő, az mindenben talál vmit, ami nem tetszik neki, hidd el!!! (kevés a süti, nincs olyan torta, ami ízlene, a hús nem a megfelelő mértékben volt megsütve, a rizs száraz volt, stb...)


Szerintem nem a kajákon van a lényeg a lagziban, s én nem attól érzem jól magam valahol, hogy milyen kaja van....

Ha jó hangulatú a lagzi, akkor még a bableves is mennyeien ízlene, mégha nem is passzol lagzis vacsinak...

77. 864c5534c9 (válaszként erre: 55. - C33bd8536b)
2010. jún. 26. 10:08
Azért azt nem mondhatod, hogy a vega kaja nem jó!!!?! Abban is vannak nagyon finom fogások!!!!Hmmm.....
76. c33bd8536b (válaszként erre: 75. - C33bd8536b)
2010. jún. 25. 21:29

Hm...elnézést...

kényszeríteni, hogy kipróbáljam.

75. c33bd8536b (válaszként erre: 69. - Emagdi)
2010. jún. 25. 21:27

Ez a rántotthús a te kényszerképzeted lehet, már háromszor is olvastad tőled.


Nem kimondottan ragaszkodnék egy esküvőn a rántott húshoz, (habár szeretem), nem is volt olyan, ahol utolszor násznagyként résztvettem.


De volt pirosra sütött csirkecomb, és csirkemáj, és grillezett karaj... a húsevőknek... és különböző saláták, húsmentesek, és rántott sajt a meg gomba a vegáknak. Lehet, hogy sosem ettem normális vegetáriánus ételt, de nem is kívánom kipróbálni...egyelőre.


És határozottan nem díjaznám, ha rá akarnának kínyszeríteni, hogy kipróáljam.

74. aa35c27f5c (válaszként erre: 72. - Emagdi)
2010. jún. 25. 21:06
Én értem, hogy Te mit akarsz mondani, illetve mondasz, és részben egyetértek vele! De itt nem Rólad vagy rólam van szó, hanem akár 150-200 olyan emberről, akiknek a véleménye minden bizonnyal számít az ifjú párnak :)
73. aa35c27f5c (válaszként erre: 70. - Emagdi)
2010. jún. 25. 21:04
Kreativitás...ha ragaszkodik valaki az ilyen lagzihoz, akkor, mint korábban írtam, nem árt "felmérést" végezni. Ha mondjuk a násznép összetétele átlag 50-60 év, vagy ők vannak többségben, akkor biztosan több lesz az elégedetlen vendég, mint az elégedett. Az tény, hogy a fiatalak rugalmasabbak, pláne, hogy a legtöbbjük nem enni, hanem inni megy a lagziba, és nekik mindegy, hogy mi jön kifelé egy jó nagy adag vodka után, csak csússzon :DDDD
72. emagdi (válaszként erre: 71. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 25. 21:03

oké, valószínűleg nem akarom megérteni amit mondasz, pont ugyanúgy ahogy te sem akarsz megérteni engem.


megértettem, oké, elfogadom hogy a rántotthús nélkül nincs lakodalom :D

71. aa35c27f5c (válaszként erre: 69. - Emagdi)
2010. jún. 25. 21:02
Itt nem azon van a hangsúly, hogy mi mit gondolunk, illetve ismerjük -e a vegetáriánus ételeket, hanem arról, hogy adott násznép mit szólna a dologhoz. Szerintem te sem nagyon érted a lényeget. Abban viszont majdnem 100%-ig biztos vagyok, hogy vega vagy, mert eddig ahány vegával volt dolgom, az mind órák hosszat győzködött a vegetáriánus étrenddel kapcsolatosan, míg egy húsevőt marhára nem érdekel, hogy más mit eszik. Lehet maradinak titulálni, ha kiforgatod a szavainkat, akkor felesleges bármiféle érvelés...
70. emagdi (válaszként erre: 67. - 25a27430dd)
2010. jún. 25. 21:00

oké, valószínűleg azért gondoltam hogy mindenki sok lagziba jár, mert én most vagyok-voltam abban a korban amikor a barátok nagy része megházasodik, gondolom hogy húsz év múlva már én is csak elvétve fogok menni ilyenre :)

ezért gondoltam, hogy szerintem jó ötlet lenne bármiféle kreativitást vagy egyéniséget belevinni a lagziba, mert egyébként egy kaptafára megy a legtöbb (ami persze a házasulandóknak nagy esemény, de a vendégseregnek csak egy lagzi a sok közül, megvolt, pipa, ennyi.)

69. emagdi
2010. jún. 25. 20:57

okés, belátom a hozzászólásaitok alapján, hogy elég maradi a népesség nagy része, látszólag nem tud a rántotthús gondolatától elszakadni, ez esetben jobb ha azzal etetik őket. :)


másrészt meg vagyok győződve arról, hogy a többség fejében nagyon fals képzetek élnek a húsmentes ételekről, és még sosem ettek normális vegetáriánus ételt, akkor nem gondolná senki hogy éhen marad, egyhangú lenne, vagy nem ízlene neki.


:)))

2010. jún. 25. 20:51
Egyébként én is tiszteletlenségnek tartanám, ha már őszinte véleményeket ír mindenki.
67. 25a27430dd (válaszként erre: 63. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 25. 20:45
Igen, én is egész életemben 5 lagziban voltam (nem hogy egy nyáron kétszer, mint írta volt valaki.)
2010. jún. 25. 20:26

Mi a férjemmel kimondottan nem szeretjük a hagyományos lakodalmas ételeket, sokkal inkább a könnyű olasz vagy a francia konyhát. Amikor a lagzit terveztük, felmerült, hogy a mi ízlésünknek megfelelő menüt állítsunk össze. Végül maradtunk a hagyományosnál, a legtöbb ember bizony azt szereti, és a lakodalom nem az ifjú pár kedvéért, hanem a vendégekért van!

Azt, hogy nem vegetariánus vendégeknek kizárólag vega menüt szolgálnak fel, kifjezetten modortalanságnak tartom.

Ízelítőnek elég lenne egy vega előétel, mondjuk lehetne az a viccelés, hogy a vőfély azt mondja a násznépnek, hogy az egész kaja húsmentes lesz.

Hagyományos lakodalomban szerintem max ennyi engedhető meg.

Egy alternatív esküvői vendégség esetén persze más a helyzet.

2010. jún. 25. 20:17
Lehet, hogy nem ártott volna megkérdezni a násznépet jó előre erről az egészről. Hogy valóban őszintén mondják el a véleményüket. Zavarná -e őket, stb...De így zsákbamacska.
64. aa35c27f5c (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2010. jún. 25. 20:15
A felmosórongy és csapvíz az nem a húsmentes ételre vonatkozott, azért ne forgasd ki a szavaimat! Tiszteletben tartom, ha valaki húsmentesen étkezik, és ha netán ilyen személyt hívnék meg magamhoz, nyilván azon lennék, hogy nagyon kitegyek magamért...Nem a minőséggel vagy magával a vega kajával van a bajom, hanem szerintem mindennek meg van a maga helye. Ennek pl. nem egy olyan eseményen, ahol a násznép 99%-a húsevő. És itt említeném meg megint a tiszteletet. Ahogy az ifjú pár elvárja, hogy ne strandpapucsban és fecskében menjenek a szertartásra, úgy igenis fordítva is lehetnek bizonyos elvárások, amiket persze nem kötelező teljesíteni, de szerintem ILLIK.
63. aa35c27f5c (válaszként erre: 56. - Emagdi)
2010. jún. 25. 20:11
Nem tudom, én 5 éve nem voltam lagziban, pedig nem kicsi a család és a baráti kör :D
62. berhukri (válaszként erre: 60. - C33bd8536b)
2010. jún. 25. 18:33
Úgy-úgy!!!
61. Anka71 (válaszként erre: 60. - C33bd8536b)
2010. jún. 25. 17:56
Veled értek egyet. Szerintem is tapintatlanság lenne, nem pedig "jó vicc".
60. c33bd8536b (válaszként erre: 57. - Emagdi)
2010. jún. 25. 16:32

Nézd, egy lagzi "többek között" az evés-ivásról szól. Nem véletlenül nincs egy esküvő programjában az, hogy koncertre megyünk, vagy az állatkertbe.


Aki eleget tesz egy esküvői meghívásnak, az számít arra, hogy nem kell elfutnia menet közben ebédelni, vagy vacsorázni.


És ha olyan kajákat szolgálnak fel, ami neki nem vonzó, vagy gusztusos, attól meglepődik és kényelmetlenül érzi magát. Egy lagzin általában több fogás van, és mindenki talál magának valamit, ami neki megfelel. De ha egyetlen fogás sem jön be, akkor szépen eloldalog, és megesküszik, hogy a következő lagzit kihagyja.


Feltételezem, hogy nem vagy húsevő. Mert ha az volnál, tudnád, hogy egy húsevő igenis éhes marad, ha egy ünnepi menüben nincs hús. Ha szerdán délben tökfőzelék van tükörtojással, az rendben van. De ha pld. karácsony este van ugyanez, az egy húsevőnek sértés.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook