Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbélrák fórum

Vastagbélrák (beszélgetős fórum)


1 2
49. Bandor (válaszként erre: 17. - Vaczila)
2020. máj. 5. 00:14
Szia azt szeretném kérdezni hogy hogy van apósod?
48. Bandor
2020. máj. 5. 00:10
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy van itt a csoportban olyan akinek T3n1M0 és G3 vastagbél daganata volt?
47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Oneday)
2020. jan. 18. 16:13

Szia!


Én még nem is hallottam ilyenről, hogy a betegnek kell elvégeztetni. Hiszen, amikor műtötték, akkor vehettek volna szövettant .

Az egész családnak kitartást kívánok, édesapádnak nagy csodát, hogy visszaforduljon az állapota!

46. Oneday
2020. jan. 18. 15:07

Régi a fórum, de hátha valaki olvassa.

Aput tegnap műtötték (volna) vastagbél tumorral. Sajnos végül nem tudták kivenni, mert a környező szöveteket már érintette, és nem is kicsi, így jelenleg nem műthető. Sztómát kapott, hogy tehermentesítsék bent a dolgokat. A sebészből úgy kellett kiszedni, hogy akkor mi hogy volt és főleg hogyan tovább, az elején nem is értettük. A lényeg, hogy most magánúton el kell intéznünk, hogy a kivett tumor(egy kisebbet valahonnan ki tudták szedni) DNS - ét megnézessük, gondolom, hogy célzottan tudjanak ezután kemo és/vagy sugarat adni.

Ez nekem annyira furcsa. Ezt nem műthető helyzetekben mástól is kérik? És aki ezt nem tudja megfizetni, akkor az semmilyen terápiát nem kap?

Amugy viszonylag jól van apu.

Köszönöm!

45. aulac
2013. nov. 23. 21:31

Jó estét.

Műtött vastagbélrákos vagyok.

Már a műtét előtt elkezdtem inni az

Aronia Melanocarpa-t. Egy ismrősöm hozza külföldről.

Ittam a sárgabarackolajat, céklalevet.

Most 3 hónap után a CT-, és PET CT eredmények negatívak. Vérképem rendben.

Ha valakit érdekel privátban megadhatom az elérhetőségét.

Üdvözlettel.

44. lean10 (válaszként erre: 43. - Gyöngyi)
2013. okt. 27. 10:33

Szia Gyöngyi!


Hogy vagytok?Sajnos nálunk is felütötte a fejét ez a betegség :(

Infórmáciokat keresek,kérlek ha van időd írj

2012. nov. 22. 13:42
Én néha benézek...Párom végigcsinált 12 kemoterápiát és azóta jól van, rendszeresen jár kontrollra és jók az eredményei. Úgy tűnik nagyon időben került orvoshoz.
2012. okt. 26. 18:04
Jár még erre valaki?
2011. aug. 2. 07:51
Ma van az 50. nap, hogy tudjuk,beteg a párom. Még mindig nincs szövettani eredmény. Nem tudom ez vajon min múlik? Ilyen sokáig tart? Vagy sok a vizsgálnivaló anyag? Nem értem...
2011. aug. 1. 11:25
Még mindig nincs meg a szövettan,pedig már 5. hete műtötték!
2011. aug. 1. 09:51
Bár nem vagyok orvos, de sokat olvastam a neten a baracmag jótékony hatásáról a rákos sejtekkel szemben. Veszteni nem tudsz vele. Naponta 3 és 15 mag között kellene megenni belőle kb. 2-3 hétig. Állítólag olyan ez a rákos sejteknek, mint a C vitain a skorbut ellen. A vegyész ismerősöm megerősítette, hogy tényleg többféle cián létezik és ami a barackmagban van az szerencsére NEM ártalmas az emberre. Különben már gyerekkoromban meg kellett volna halnom, mert én sokat ettem gyerekkoromban.
2011. júl. 25. 13:31

jajaj!Sajnálom, mi történt?

Már túl vagyunk a műtéten-szépen gyógyul és áttétet nem találtak, de hogy ezután mi lesz még nem tudjuk, mert nincs kész a szövettan.Szinte biztos, hogy kap kemoterápiát.

37. zsolti25 (válaszként erre: 36. - Gyöngyi)
2011. júl. 25. 09:57
Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy ne Dr. Sápy Péter műtse ( Debrecen ) , mert a műtéti hibája miatt belehalt tavaly a mamám.
2011. jún. 17. 07:41
Úgy látszik - szerencsére másoknál nem aktuális ez a téma!
2011. jún. 14. 16:25
Látom ez egy tavalyi topic, de hátha van itt valaki... A páromnál, vastagbél-daganata van, amit minél előbb műteni kell. Azt nem tudják még, hogy jó vagy rosszindulatú, de mindenképpen műteni kell. Nem is tudom mi lesz, így hirtelen olyan gyámoltalan tud lenni az ember. Azt sem tudom, jó-e a Bajcsy kórház(mi Kőbányán lakunk) vagy vigyem máshova? Sok rosszat hallottam róla...Most próbálok ismerőst szerezni valahol, de nem egyszerű. Bocsi, hogy így hirtelen rádzúditottam a bajaimat,majd próbálok pozitív maradni.
34. 86831df454 (válaszként erre: 33. - Psycheee)
2010. márc. 5. 15:57
ki kell tapasztalni mit ehet,mit nem ...apu a tejes dolgokat nem bírja,meg a paradicsomot.Ő még attól is fél hogy műtét után potencia problémái lesznek...szegénynek nagy para:(
33. psycheee (válaszként erre: 32. - 86831df454)
2010. márc. 5. 13:07

Apu elég hamar felépülne a műtét után. Értem ez alatt azt, hogy gyorsan fekeltették, így viszonylag hamar aktív lett. A seb szépen gyógyul, a varratok kivétele is pikk-pakk megtörtént. De! Pokoli nehezen viseli a lelki oldalát. Nem igazán értem, mi a baj, mikor összetehetné kezét-lábát, hogy ilyen jól van. Állandóan aggódik, szorong. Úgy néz ki, el fog menni egy pszihológushoz. Legalább is remélem, mert egy 60 év feletti férfit nem olyan könnyű erre rávenni.

Apunak sem mondtak semmi különleges étrendet. Nem is értem, azt hittem a rostdús ételeket ajánlják majd, meg ilyesmi.

32. 86831df454 (válaszként erre: 31. - Psycheee)
2010. márc. 5. 08:43
az étrendjére azt mondta a doki ,hogy próbálja ki mit ehet..apunál sajnos örökre ki kell vezetni..máshogy nem tudják megoldani.Apu most nagyon jól van! ezért nem akarja a műtétet..Én csak attól félek ,hogy pár hónap múlva megint rosszul lesz,és és akkor megint kezdődik elölről a kemo,meg a sugár.vagy ha most jön a műtét akkor utána fog szenvedni sokat..és mi van ha nagyon nehezen viseli..ááááááááááááááááá
31. psycheee (válaszként erre: 30. - 86831df454)
2010. márc. 5. 07:51

És most nem is megy műtétre? Mert a tumort még műttetni akarta. A kivezetéstől fél? Ideiglenesen vezetnék ki vagy végleg? Hátha meggondolja magát..

Szegény, szerintem, azt sem tudta, mit érezzen, nem ám hogy kifejezze valahogy. Most már nyitottabb?

Javasoltak neki étrend váltást?

2010. márc. 1. 12:37

Pedig az egész úgy kezdődött ,hogy csak egy polip! mentünk a műtétre...erre apu kijött a vizsgálóból egy papírral a kezében amin ott volt hogy rosszindulatú tumor! rettenetes volt,szörnyen féltem hogy apu ezt hogy éli meg,az fájt a legjobban hogy magába fojtotta az érzéseit,én meg nem tudtam mit csináljak:(


azóta sem láttam őt elkeseredni! annyira bizakodó,mint én ebben nagyon hasonlítunk:)

29. 86831df454 (válaszként erre: 28. - Psycheee)
2010. márc. 1. 12:32
Teljesen igazad van..én is azt mondtam apunak ,hogy teljesen mit választ mi mellette leszünk,azt nehéz elfogadni ,hogy nem tehetünk semmit érte,hiába vittük el több orvoshoz,több klinikára, mindig ugyan azt mondták.(az az igazság ,hogy amikor a doki azt mondta hogy apunak csak pár hónapja van így hátra...hát nagyon nehezen viseltem,és viselem..de megértem azt is hogy nem akar éveket szenvedni,inkább legyen pár hónapja ami szép ,és teljes..mint a hosszú leépülés)
28. psycheee (válaszként erre: 27. - 86831df454)
2010. márc. 1. 12:06

Tökéletesen átérzem, amit írsz. Én ülve elájultam, mikor megtudtam. Ez is egy olyan dolog, amiről mindig azt hisszük, hogy velünk, a mi családunkkal nem történhet meg.

Nagyon nehéz lehet elfogadni a döntését. De ne feledd, hogy hasonló helyzetben (ennyire betegen, ennyi idősen) lehet hogy te is így döntenél. Tiszteletben kell tartani azt, hogy ez nem rólunk szól, hanem csakis róla.

Igen, szerencsésnek tűnhet a helyzetünk, de bennem van az a gondolat, ami végülis felkészít a jövőre. Miszerint az orvos nem azt mondta, hogy vastagbél gyulladás, nem hogy vastagbélrák..

27. 86831df454 (válaszként erre: 25. - Psycheee)
2010. márc. 1. 09:40
akkor Ti nagyon szerencsések vagytok! nálunk már az elején elképedtek a doktorok amikor apukámat megvizsgálták:( most a sugár kezelés miatt összehúzódott a tumor és apu is sokkal jobban van,nem akarja a műtétet...de ez csak átmeneti állapot...és apu nem akar bele menni a további kezelésbe,azt mondja Ő már élt eleget....de én ezt nem így gondolom:( nagyon nehéz időszak ez:(
26. 86831df454 (válaszként erre: 25. - Psycheee)
2010. febr. 28. 21:45
MOST VAGYUNK TÚL A KEMON ÉS A SUGÁRON ,MÁRCIUSBAN LESZ A MŰTÉT...DE SAJNOS NAGY A VALÓSZÍNŰSÉGE HOGY KIVEZETIK.
25. psycheee (válaszként erre: 24. - 86831df454)
2010. febr. 28. 18:29

Szia! A helyzethez képes jól. A sok vizsgálat után 2 hét múlva megműtötték és úgy meg tudta oldani a doki, hogy nem kellett kivezeti a vékonybelet (sztóma). Azonkívül semmiféle kemóra, sugárra nem kell mennie. A szövettani vizsgálat sem mutatott áttétet.

Nálatok hol tart a dolog?

24. 86831df454 (válaszként erre: 23. - Psycheee)
2010. febr. 28. 17:14
szia! és Ő hogy van?
2010. febr. 28. 17:04
Az én apukámat is nemrég műtötték. :(
2010. febr. 25. 13:03
szia! mi is ez tulajdonképp ???????
21. 86831df454 (válaszként erre: 20. - Vaczila)
2009. dec. 21. 16:39
nagyon jól fogalmaztál!ezen is túl kell esni valahogy
20. vaczila (válaszként erre: 19. - 86831df454)
2009. dec. 21. 14:11
Pécsen műtötték a 400 ágyasban. Első alkalommal ha jól emlékszem 10 napig volt ott a műtét után, aztán itthon 2 vagy 3 hónapig. Addigra gyógyul be a dolog és lehet visszatenni a végbelet. Persze ő is volt kemón meg minden féle vizsgálaton, de meggyógyult és ez a fő. Pedig már nem fiatal. A műtét nyilván nem kellemes, első nap csak az intenzíven lehetett, utána vitték szobába. Csövek lógtak belőle, de hát ez evvel jár. Bíztasd apukádat, hogy néhány napnyi kellemetlenség és utána jobb élet jön. És az életen van a hangsúly!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook