Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek volt már vastagbéltükrözése, írja le milyen volt... fórum

Akinek volt már vastagbéltükrözése, írja le milyen volt... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
jan. 16. 16:01
Gyerekkoromban volt. Altatásban csinálták. Előtte beöntést kaptam, nem volt fájdalmas csak kicsit feszített a víztől a hasam. Nem találtak polipot.
142. Sustain (válaszként erre: 140. - Cullinan)
jan. 16. 15:56
Nem veszik le a polipokat azonnal mint ahogy nekem sem tették. Előtte szövetminta van és akkor utána dönti el az orvos hogy le kell venni vagy évenként kontroll. Nálam ez utóbbi van mert még nem olyan nagy.
141. Idős
szept. 27. 09:58

Sziasztok,

én a napokban estem át rajta. Idős, 60 feletti, de még nem nyugdíjas vagyok. Magánúton, fizetősbe, natúrba, altatás, bódítás nélkül. Szerintem nem is érdemes ilyesmit igénybe venni, mert egyáltalán nem vészes, de ez gondolom az orvostól is függ. Én nagyon emberséges főorvost, nővért fogtam ki. Kb. 15-20 percig tartott, háromszor jelentkezett komolyabb fájdalom, a kanyarokban, de ekkor szünetet tartottak, a nővér nyomta a hasamat, így egészen elviselhető volt. Azt nem tudom, ha beavatkozásra is szükség van, az milyen, én ebből a szempontból is szerencsés vagyok, teljesen jó az eredmény. Ugyanezt kívánom mindenkinek! Az intézmény az Ormos Intézet, más vizsgálattal kapcsolatban is korábban kitűnőnek találtam.

2017. szept. 11. 12:41
A bélpolipokat nem minden esetben szedik le? Én ezt nem értem. Itt a hozzászólásokban olvastam, hogy nem vették le, csak mintát vettek belőle.
139. syria
2017. ápr. 3. 18:27

Ma átestem rajta. Kb. 20 percig tartott, nem kaptam bódítót. Jobban bírtam, mint a gyomorszondázást, pedig az se volt túl vészes.

A László kórházban nagyon kedves asszisztenst és orvost fogtam ki. Utóbbi azt mondta, ilyen szép vastagbelet régen látott; tartsam meg! :) Szóval minden rendben van.

138. Rencizi
2016. dec. 14. 19:20

Szia,

Nekem ma volt Miskolcon leírom a tapasztalataimat, hátha segítség másoknak is. Nagyobb az ijedelem előtte mint maga a vizsgálat.A hashajtóhatású sós víz ami kicsit rossz ízű és a végén már alig bírod megenni, de am ki lehet bírni és egyáltalán nem is vagy éhes. Én ittam közbe kis almalevet meg ízesített vízet is, hogy valamennyire elvegye az ízét. Előző nap kb minden kiürül belőled, másnap reggel még egy litert meg kell inni célszerű vizsgálat előtt 3 órával, hogy biztosan minden kijöjjön mire oda kerülsz. Amikor teljesen kitisztultam volt a vizsgálat délelőtt,nagyon féltem tőle. De az orvos elmondta előtte mit fognak csinálni egy nagyon kedves asszisztense volt, aki végezte a felhelyezést. Érzéstelenítés nem volt, azért nem adnak mert nem mindenkinek egyformán fáj és ha elérzéstelenítenek nem tudod mondani h hol fáj nagyon vagy hol álljanak meg. Oldalra fektettek a behelyezték a műszert, fújnak be levegőt haladnak felfelé amikor kanyar van egy kicsit átfordítanak engem a hátamra fordítottak. Amikor egyre feljebb ment akkor fájt de szóltam és és akkor lassabban csinálják meg nyomják a hasat. Szóval nem mondom , hogy nem éreztem meg fájt meg kellemetlen volt de nem mindenhol. Kb 30 perc volt az egész amikor már kihúzták nem éreztem semmit. A vizsgálat eredménye pedig teljesen jó lett semmi bajom, még vettek pár szövettani mintát melynek eredményét később kapom. Szóval én nagyon megkönnyebbültem, hogy túl vagyok rajta. Aki meg ez előtt áll ne féljen elmenni mert jobb elvégeztetni minthogy valami komoly baj legyen és tényleg nem olyan vészes, mint amilyennek hangzik. De engem a legjobban az orvos és az asszisztens nyugtatott meg rendkívül kedvesek voltak, és megértőek, ez nagyon sokat számít szerintem.

2016. aug. 16. 21:34
Én a Kelen kórházban voltam vastagbél és gyomor tükröésen altatásban. Nagyon jó élménnyel távoztam, ugyanis csak pozitív élénym volt. a doktorom dr. Gelley András minen tekintetben csodálatos volt, és a vizsgálatban résztvevők is, mind egytől-egyig. Igaz ez maszek vizsgálat volt, de megérte így elmenni, mert nem fájt semmi az ég világon. Csak ajánlani tudom.
136. Sustain
2016. máj. 22. 23:32
Segítséget szeretnék kérni valakitől akinek bélpolipja van, illetve találtak és nem vették le neki. Mit kell csinálni ilyenkor, félni kell tőle talán mert több is lesz vagy tuti rosszindulatú lesz néhány év múlva? Esetleg panasz mentesen is kell nézetni időnként? Nekem 2 éve volt a dolog azóta nem foglalkoztam vele.
135. 891542758c (válaszként erre: 134. - 937a2a883a)
2016. ápr. 26. 15:41
nagymamám is és ő még szereti is, sosem fogom megérteni
2016. ápr. 26. 08:38
Az én ismerősöm is oda jár és nincs semmi gondja azzal a kórházzal.
2016. ápr. 25. 20:57
Mindig istenítik a médiában de a fele se igaz amiket ott mondanak róla
132. 891542758c (válaszként erre: 127. - F2c4319b5a)
2016. ápr. 25. 20:42
Ha a Bajcsyba kéne befeküdnöm azt nem bírnám ki, katasztrófa ami ott van. Szerencsére nekem ha be kell feküdni nem oda kell már
131. katus3 (válaszként erre: 130. - F2c4319b5a)
2016. márc. 28. 10:23
Drukkolok neked. Majd írd meg mi volt. Ui: Boldog névnapot!
2016. márc. 28. 00:46
katus csak reménykedem ct nem lesz ennyire szörnyű :(
129. katus3 (válaszként erre: 128. - F2c4319b5a)
2016. márc. 27. 06:25
A bódító nekem sem használt. Mintha semmit sem kaptam volna. Nàlam nem volt gond, végig tudott menni, de nagyon fàjt. A Dél-Pesti gasztroja nagyon jó, lehet érdemes lenne oda menni, bàr mire ott is időpontot kapsz. :-( Szörnyű ami itt megy sajnos.
128. f2c4319b5a (válaszként erre: 122. - CIcó27)
2016. márc. 27. 00:19
cicó nekem nem használt kábítás semmit de császár miatt volt gond nem tudott doki feljebb menni én azt tapasztaltam haza értem mikor kábító használt és hatalmassat aludtam maga tükrözés nem fájt volna levegő se okozott nagy bajt ha valakinek simán be lehet jutni nem hinném fájna nagyon nekem össze növés van így nagyon fájt de doki ha nem is volt rendes 3-ik próba után abba hagyta nem kínzott tovább....
2016. márc. 27. 00:13
kedden megyek ct-re tűkrözés nálam katasztrófa volt ahogy írtam ct-t házi doki diagnosztizálja??mert nekem az a doki katasztrófa kiírt melóba 2 hete kinok közt hasmenés elleni és fájdalom csíllapítóval melozom allig eszem kedden megyek hozzá tp re vesz ct miatt de nem könyörgök neki tovább káosz a egészségügy ha műteni kell nem vállom be Bajcsiba mert higénia katasztrófális nagyon lepukkadt belgyógyászat...aggodom mert továbbra is megy a hasam még bogyó mellett is és nincs egy épkézláb hely ahol adófizető állampolgárként látnának el...
126. katus3
2016. márc. 24. 19:44
Laktózérzékenység miatt voltam, akkor màr beigazolódott a dolog, de a doki fontosnak tartotta ezt és a gyomortükrözést is. Bevállaltam egymás után a kettőt. Másfél évig ment a hasam előtte.
125. 937a2a883a (válaszként erre: 122. - CIcó27)
2016. márc. 24. 10:31

3 hónap folyamatos jobb oldali alhasi fájdalom miatt csinálták meg. Plusz állandóan nyálkás széklet miatt.

Nem találtak nekem semmit.

124. Csurmi
2016. márc. 24. 09:36
kollegám nemrég volt, hasmenésre panaszkodott. De kiderült nincs semmi komoly probléma, csak egy kisebb gyulladást találtak, amit normaflorral kikezeltek neki.
2016. márc. 24. 09:31

Nem nagy ügy.

Vagy kizár vagy megerôsíti a feltételezett diagnózist.

Gondolj a jobbra.

Kórtörténetet azért nem írnék.

122. CIcó27
2016. márc. 24. 09:28

Jövőhéten megyek két hónapja tartó baloldali és alhasi hasfájás miatt.

Elvileg kábítással csinálják.

Nagyon félek,de nem a vizsgálattól,inkább az eredménytől.

Aki már volt, leírná miért ment, és mennyi idő telt el a panaszai kezdete és a tükrözés között?

121. f2c4319b5a (válaszként erre: 119. - 23ebcdd68d)
2016. márc. 15. 22:34
Nzuri!Hát gondolodom ct-n holnap melozom már de érzem valami nem stimmel és amióta volt a bélgyulladásom allig eszem inább menje el legyen negatív mint ne és roszabb legyen most ezt gondolom majd fönöömmel meg beszélem.
120. f2c4319b5a (válaszként erre: 119. - 23ebcdd68d)
2016. márc. 11. 23:55
nekem beöntést írtak de nem tudom el megyek-e mert elegem van a kiszolgáltatottságból és nem jutok elöbbe áadásul oké van hasmenésem de ez már a megszokott szedán megyek melózni azt ki se váltottam semmit nincs má kedvem egészhez meg szoktam mit nem ehetek és má nincs véres székletem nagyon elkeserítő házi dokim is és kórház is
119. 23ebcdd68d (válaszként erre: 118. - F2c4319b5a)
2016. márc. 11. 15:24
Biztos többféleképp vizsgálnak. Nekem éhgyomorra kellett menni, megitattak vmi kontrasztanyagot, kaptam valami szurit, hogy csökkentsék a bélmozgást. Ennyi volt. Látták a problémát a vizsgálatkor.
2016. márc. 10. 23:24
Nzuri még nem tudom el megyek-e amint látom az se kellemesebb és ha colonoscópia nem sikeült akkor ez hogy itt is fel kellene fújni levegővel..Tud esetleg valaki erről a vizsgálatól...Úgy van íva elösszö beöntése jelentkezzek...azt lehet semmi bajom már...
117. 23ebcdd68d (válaszként erre: 116. - F2c4319b5a)
2016. márc. 10. 07:15
Szia! Sajnálom, hogy nem sikerült. Javaslom, ha megengeded, mindenképp menj el CT- re! Ha a régi császár miatt nem tudott vizsgálni lehet, hogy összenövés keletkezett. Bármilyen egykori hasi műtét után ez is előfordulhat. CT- vel előbbre lesznek, talán látnak is valamit. Ha van ötleted, hogy ki kegyen a háziorvosod csak jelezd felé, nálunk ő kérte át a dokumentumokat. Csak szólni kellett, tb kártyát vinni, a többit elintézte.
2016. márc. 9. 22:58
Nah röviden megy :)haza érve hatott dormikum és apa tv-et én meg felületes alvásba szereplő voltam filmbe de kiesett mibe is tehát otthon voltam mikor hatott de végre jót aludtam és színész is lettem.Nem tdom el megyek e ct-re mert már anyagilag se bíromújra tápszer por sokezerér és nem jutok előre házidokim egy 0.Nem tudja valaki hogy lehet házidokit váltani????Mára ennyi
2016. márc. 9. 22:53
Szanszi Nzuri rövidebb leszek de több komival!Dormikm nekem semmit nem használt ott akkor teljesen magamnál voltam végig mint írtam nem lehet tükrözni lehetetlen... de nem voltam 100%-ba elégedett Bajcsikorház 7:30 h 830-kor hívtak be minimális zsírmáj de semmi extra tükrözésre fé10 kor jutottam be doki az arogáns koszos negatív élmény de vizsgálatnál elősször aroggáns volt majd elnézést kért de nem lehet tükröni és nem én vagyok a hibás hanem valószínű császár metszés ami nekem a 20 évvel ezelötti módszerrel történt
2016. márc. 9. 22:17
Nzuri amit írtam abba volt állítólag a vizsgálatról de nem találtam meg mire gondoltak.Nem lehet tükrözni ez a lényeg 5 cm-ig jutott be onnan már levegőt se tudott fújni.Ct írtak ki pont húsvétkor kellene koplalnom én ki írattam melóba magam bár főnököm azt mondta ha kell ő visz be de el kell mennem ct-re...Jó hosszan írtam volna tegnap lehet az nem tetszett és azért írta ki trágár szó van bejegyzésembe...max komizok többször röviden
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook