Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek tükrözték már a vastagbelét? fórum

Kinek tükrözték már a vastagbelét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
105. youlcsi (válaszként erre: 103. - Lilimami)
2014. júl. 14. 10:17

válassz más béltisztítót. fleet pl 2x fél deci. igaz, mellette kell a sok folyadék, mert az mos át, de legalább nem keserűsót iszod literszám (nekem anno x-prep után kellett még 1 litert innom, a felét sugárban hánytam a csempére)


ja, amúgy a nyák önmagában nem kórjelző a dokim szerint, szóval ha más panasz nincs, akkor van esélyed, hogy nincs komoly baj :)

104. Regin_a (válaszként erre: 103. - Lilimami)
2014. júl. 8. 21:29

Keseritselek el?

Nehezen lehet túlélni a bél pucolást


Nálam másképp irták elő, ricinus nem volt


Már nem emlékszem mennyit keserűsót kellet meginni, de negyed óránként egy nagy pohárral egész éjjel, illetve úgy este 8-tol reggelig.

Elöször határozozottan "semmi nem érdekel" gondolattal ittam, aztán kissé elbizonytalanodtam :)

Vödör ott volt és ha hánytam , hát hánytam. Akkor ráittam még

Maga a vizsgálat semmi, még röhögtünk is, és nem bóditásban csinálták

Túl fogod élni


A vicc, hogy mintha olvastam volna sokkal kiméletesebb bálmosásrol valami más szerrel amit nem tudni miért nem alkalmaznak


Hát "jó szerencsét", túl fogod élni és megveregetheted a vállad :)


Tüneteidre nem tudok mit mondani, nálam egész más miatt csinálták, szerencsére negativ lett az eredmény

2014. júl. 8. 00:22

Sziasztok!


Nem mostaniak a válaszok, de nem szerettem volna a sok hasonló fórum mellett egy újat, így itt próbálkozom.

A problémám a több,mint fél éve tartó (majdnem minden esetben) nyálkás széklet (hasmenés ritka), illetve 1 évvel ezelőtt 10 kg-ot fogytam (egyébként karcsú testalkatú vagyok, így ez a fogyás sok, és zavaró) stressz miatt, ami később rendeződött, el is kezdődött a visszahízás,ahogy ilyenkor lenni szokott, étvágy is megvolt, majd egy 4 napos antibiotikum kúra végleg betett, hiába szedtem utána több részben probiotikumot, az étvágyam elment, a beleim hangosan panaszkodtak, és azóta bizony nem tudok semennyit hízni.

Lelki dolgokra már nem foghatom, pláne a nyálkás széklet után,ami hol kevesebb, hol teljesen bevonja szinte a székletem.


1 hét múlva megyek vastagbél-tükrözésre, és tulajdonképpen arra lennék kiváncsi ( a vizsgálat nem is érdekel, egyébként is bódításban lesz), hogy az előtte levő egy napos hashajtást, béltisztítást hogyan lehet túlélni? :(

Elég drasztikus, és bár a célért mindent megteszek, de amit az előkészületekről kaptam papírt...

Először is én sajnos naponta jó, ha megiszom egy liter folyadékot, sajnos többet erőltetni nem tudok. Ez még a kisebb baj. Olvastam, hogy egész nap inni kell x liter folyadékot, plusz 2 órakor jön a ricinus,majd másnap reggelre írták, hogy egy óra alatt 3 liter keserűsó oldatot kell meginni.

Gondolom maga az íze is borzasztó, de ilyen rövid idő alatt ennyit? Még sima, jó ízű folyadékból is lehetetlennek tűnik, pláne ezzel.

Van valami praktika, hogy hogy lehet ezt kivitelezni? Gondolom szörpben, vagy üditőben jobban elviselhető, de maga a mennyiség nagyon sok. Pláne úgy, hogy akkor már egy napja nincs bennem étel, így alapból hányingerem lehet.

Szívesen venném a tapasztalatokat, hogy ki hogyan oldotta meg, illetve a fenti panaszaim utalhatnak-e valamire, ebben van-e valakinek tapasztalata?


Köszönöm.

102. Edina51
2013. aug. 24. 05:58
Köszi,högy válaszoltatok.
101. sajert
2013. aug. 23. 21:00
Anyunak tegnap volt egy hete, hogy a Bajcsyban csinálták. Abszolúte semmire se emlékszik, elkábították injekcióval. Maga a vizsgálat kb. 10 perces volt, utána majd két órát fektették, aztán evett, ivott, hazafele bementünk a piacra. Kicsi kótyagos volt, de nem fájt neki. A rákészülés volt neki is rossz.
2013. aug. 23. 20:58
Tavaly estem át rajta altatásban, a Budai Egészségcentrumban. Közel 100 ezer Ft-ba került, de altatás nélkül nem mertem volna bevállalni. A rákészülés nehezebb volt, mint maga vizsgálat meg a lábadozás. Ahogy felébredtem, kb. 1-2 óra múlva haza taxizhattam.
2013. aug. 23. 19:18
Ha tudna valaki címet, hol csinálják altatásban??
2013. aug. 23. 18:51
Mostanában senkinek nincs ilyen vizsgálata?
2010. nov. 7. 10:27
Nekem is nagyon jo velemenyem van a MAV korhazrol,barmelyik osztalyon ott embernek neznek,de voltam mar a SZENT ISTVANBA-oda vitt a mento gyomor -verzessel hetvegen,ne tudjatok meg azt a durva csak a munkajukat vegzo orvosokat,nem csak egy helyen mert hetvege volt,2 hetig ahova csak vittek mindenutt,a tukrozobe az orvossal veget ert az ott letem,at mentunk a MAV-ba ott minden maskent ment, nem mindegy higyetek el sarika60
96. youlcsi (válaszként erre: 95. - Dócy)
2010. febr. 1. 20:44
:D
95. Dócy
2010. febr. 1. 18:47
Abban az öltözetben valóban nehéz lett volna megszökni.
94. youlcsi (válaszként erre: 93. - Dócy)
2010. jan. 31. 21:53

:)

nem is a behívás a pontos kifejezés... betessékelt. egyedül nem biztos, hogy ment volna... csak csúnya lettem volna szökésben papucsban, köntösben :)

93. Dócy (válaszként erre: 92. - Youlcsi)
2010. jan. 31. 20:40
Az jó, ha elsőnek hívott be.Jobb az ilyesmin hamar túlesni.Én mikor elsőnek mentem gyomortükrözésre, utolsónak hívtak be,már épp meg akartam szökni.
92. youlcsi (válaszként erre: 91. - Dócy)
2010. jan. 29. 21:14

bátor? neeem :)


a doki engem hívott be először, mert "látom, olyan fehér, essünk túl rajta"


részletek a naplómban :)

91. Dócy
2010. jan. 29. 18:53
Jó, h már túl vagytok rajta.Bátrak voltatok.
90. youlcsi (válaszként erre: 89. - Momo65)
2010. jan. 29. 18:47

szia!

ez jó hír :)


én is túl vagyok rajta. a vastagbél totál oké volt :) sehol semmi elváltozás :D

89. momo65 (válaszként erre: 88. - Cbc7d5fe99)
2010. jan. 29. 16:56
Köszi szépen, igen két hét múlva kell telefonálnom az eredményért.De remélem mivel gyulladás nincs, "csak" divertikulózis (picike), nem lesz rossz.
88. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 87. - Momo65)
2010. jan. 29. 10:03
örülök hogy így végződött ,, akkor az eredményre még várni kell ugye??
87. momo65
2010. jan. 29. 08:49

Sziasztok!

Megcsinálták tegnap elõtt a tükrözést, itthon vagyok. Az altatás kiútött rendesen, de legalább nem tudtam semmirõl.

Soha, semmilyen körülmények között nem engedném altatás nélkül.

Utólag a betegszállító fiúval jót nevettünk, mert amikor kihozott, szólt, hogy ébredezzek, de állítólag mondtam neki, hogy ne beszéljen velem így, mert úgy is az autópályán vagyunk, hagyjon aludni, aztán sírva fakadtam :).

Este hazahozott a férjem, de nagyon gyenge vagyok. Hál istennek tiszta voltam, a kórházban kapott, teába kevert , teljesen íztelen valamitõl kipucolódtam. Reggel kaptam még két beöntést, aztán kiültem a folyosóra nézelõdni, mert nem bírtam a szobában meglenni. Onnan szó szerint futva mentünk a nõvérkével, azt sem tudtam hová. De oda mentünk.

Nagyon-nagyon rendesek voltak. Le a kalappal, a MÁV Gasztro dolgozói elött.

A dokimat meg egyszerûen imádom. Nyugodt, mindíg mosolyog, higgadt, mindent meg lehet vele beszélni. Egy tündér. Tiszta szívvel ajánlom mindenkinek.

86. Dócy (válaszként erre: 85. - Momo65)
2010. jan. 28. 19:53

Szia Momo!

Na hogy bírtad a tükrözést?Sikerült végig megnézni?

85. momo65
2010. jan. 24. 15:56
Nekem szerdán lesz, és 3 éve volt.:(
84. youlcsi (válaszként erre: 83. - Dócy)
2010. jan. 12. 21:12
persze. majd 2 hét múlva jövök :)
83. Dócy (válaszként erre: 82. - Youlcsi)
2010. jan. 12. 21:07
Ja értem,h lesz másmilyen vizsgálat is.Remélem majd beszámolsz, h milyen volt.
82. youlcsi (válaszként erre: 81. - Dócy)
2010. jan. 12. 20:45
nem választottam. legutóbb választhattam, hogy bent maradok egy éjszakára, vagy ambulánsan csinálja. naná, hogy ambulánsan. most meg kapásból mondta, hogy 3 nap... de persze azért, mert alul-felül tükrözni akar, meg gondolom lesz egyéb vizsgálat is...
81. Dócy (válaszként erre: 71. - Youlcsi)
2010. jan. 12. 19:24
Muszáj befeküdnöd, vagy te választottad?
2010. jan. 12. 18:48

nekem kábitásban csinálták, de nem használt semmit a kábitás, nagyon fájt,mert telefujják levegővel a belet,hogy a kolonoszkop rendesen lássa a bélfalat.

miután vége lett a dolognak utána kábultam csak el.

aztán egész nap nagyon görcsölt a hasam,ahogy helyreálltak a belek a felfujás után.

Előtte borzalmas izü lötty ivása, amitől órákig hasmenésem volt, a helyszinen előtte még beöntés,attól is hasmenésem volt még a korházban többször. Szóval a hátam közepére sem kivánom mégegyszer.

79. etikat
2010. jan. 12. 18:40
Akkor nekem is magas lehet a fájdalomküszöböm ? Mert én fájdalmat, nem éreztem :)
2010. jan. 12. 18:31

ja, és másfél év alatt a 3. colon lesz :s

szóval kezdek belejönni.

77. youlcsi (válaszként erre: 76. - Nagyon pozitív)
2010. jan. 12. 18:30

nekem az a gondom, hogy a bódítás nem sokat hatott... akkor meg minek?


altatás... magának az altatásnak nagyobb a kockázata, mint a colonnak... szóval inkább a fájdalom, mert egy 15perces vizsgálatért ne legyen ott még x orvos, gépek, meg hasonlók...

2010. jan. 12. 18:24

Sziasztok!


23 éve volt először colonoscopiám, azóta rendszeresen, úgyhogy az előkészítésekben és a vizsgálatban is végig asszisztáltam az orvostudomány fejlődését.

Emlékszem először még csak megyeszékhelyen csinálták és előtte 3 napig koplalni kellett, meg egy csomó beöntés...stb., se altatás, sem dormicum... de azért ki lehetett bírni.

Később már javult a helyzet, habár nekem kb. 6 vagy 7x csinálták érzéstelenítés nélkül.

A későbbi előkészítéseknél -már fejlődik a tudomány:-)- x-prep hashajtós módszer vagy keserűsós és "csak" 24 óra éhezés. Sőt már lehetett érzéstelenítést is kérni.:-)

Azt elfelejtettem, hogy azt hiszem 6 kórházban csinálták már nekem, így összehasonlítási alapom is van. Nincs különbség magán vagy állami intézmény között, ha azonos módszert használnak előkészítésre és érzéstelenítésre. De az is lehet, hogy csak sokszor volt szerencsém. Egyébként Békés megyében több magánrendelés is van, ahol 35-40 ezerért altatásban csinálják.

Úgy gondolom, hogy mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mennyire bírja a fájdalmakat. A családom szerint én fakír vagyok, úgyhogy az én véleményem nem mindenkinek számíthat:-), de szerencsés esetben még érzéstelenítés nélkül sem fáj, csak kellemetlen, míg nagyon szerencsétlen esetben érzéstelenítéssel is kínlódsz.

De megjegyzem, hogy az altatásos varriációt javaslom mindenkinek, aki nagyon rosszul tűri a fájdalmat. A hiedelemmel ellentétben a bél kilyukasztásának statisztikája mind az altatásos mind az éberen végzett vizsgálatok esetében megegyező számot mutat. Az altatás inkább egyéb veszélyeket rejthet, nem a lyukasztást.


Javaslom a vizsgálat mihamarabbi elvégeztetését, mert minél előbb van eredmény, annál jobb a gyógyulási esély!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook