Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért mennek az emberek inkább nőgyógyászati rákszűrésre, mint például vastagbélrák szűrésre, amikor az jóval gyakoribb? fórum

Miért mennek az emberek inkább nőgyógyászati rákszűrésre, mint például vastagbélrák szűrésre, amikor az jóval gyakoribb? (beszélgetős fórum)


1 2
57. globus (válaszként erre: 56. - Moimeme)
2023. ápr. 14. 20:18
Oké, csak ezt az egy állítást ragadtam ki. Nem is tudom, hogyan kerültem oda, olvasgattam mindent IS 🙂
56. moimeme (válaszként erre: 55. - Globus)
2023. ápr. 14. 20:15
Természetesen nem. Én a "szűrésre jársz vagy meghalsz" hozzáállást tartom túlzásnak. Nem kell 18-20 éves lányokat azzal ilyesztgetni, hogy ha nem jár, akkor ez lesz meg az lesz. Mert a valós, reális veszély ki sem mutatható, annyira kicsi.
55. globus (válaszként erre: 52. - Moimeme)
2023. ápr. 14. 20:12

Tévedés. Tele vannak temetők régen elhunyt fiatal emberekkel. Ertem ugy, hogy 1800-as évek végén, 1900-as elején haltak meg, sirkő szerint 30-40 évesen. Mamától szoktam kérdezni, mi bajuk volt ezeknek az embereknek? Ki tudja, nagyon betegek voltak, fájt a hasuk allandóan. Köhögtek, elfertőződött valamijük.

Nem élt mindenki 90 évig régen sem.

54. Borian (válaszként erre: 52. - Moimeme)
2023. márc. 28. 06:18
egy-egy extrém esetben igen, de ha a statisztikákat nézed, nő a várható élettartam
53. Greeneyed (válaszként erre: 52. - Moimeme)
2023. márc. 27. 19:27

"Nagyanyáink sem (nagyapáink meg pláne nem) jártak semmilyen szűrésre és vígan éltek 80-90 évig."

Ez nagyjából igaz a nagyanyáink, nagyapáink korosztályára, de csak rájuk. Előtte rosszabb volt a helyzet. És már az ő gyerekeik is sérülékenyebbek náluk, mi pedig még inkább.

A rák előfordulása meredeken növekszik valószínűleg a civilizációs ártalmaknak köszönhetően.

52. moimeme (válaszként erre: 50. - Aszparagusz)
2023. márc. 27. 19:02

"Temetésre járni sokkal jobb."

Az a baj, hogy sokan csak két végletet ismernek: szűrésre jársz, vagy meghalsz. Azért ez szerencsére nem ilyen egyszerű...

Nagyanyáink sem (nagyapáink meg pláne nem) jártak semmilyen szűrésre és vígan éltek 80-90 évig. Bábánál szültek pár gyereket és ennyi.

Szóval, én nem látom ilyen tragikusan a dolgokat.

51. Greeneyed (válaszként erre: 49. - Horex)
2023. márc. 27. 15:46

"Államiban is"

Jó, ha van ilyen. De sokaktól olvastam, hogy államiban még a bódítást se nagyon akarták alkalmazni. Gondolom, kórháza válogatja.

50. aszparagusz (válaszként erre: 48. - Moimeme)
2023. márc. 27. 15:02

Ez a tuti!

A net olvasgatása valószínűleg megoldja a problémádat -vagy nem.

Párodnak sem kell nőgyógyászhoz mennie, nehogy belebetegedj.

Temetésre járni sokkal jobb.

49. horex (válaszként erre: 42. - Greeneyed)
2023. márc. 27. 14:30

lehet kérni altatásban is (magánban)."

Államiban is

Vetettek velem egy "egységcsomagot amiben egy ampulla akármi is volt, amit "elkobzott" az asszisztens, merthogy nekem ugyse kell

Talán három kellemetlenebb rész volt amikor a kanyarokban igazgatta a slagot

Más panasszal mentem de jó hogy elmentem, két polipot szedtek le, az egyiket sebész

2023. márc. 27. 14:24

Hát... nem tudom, hogy rá tudnám-e venni magam bármelyikre is. A férfiakkal zaz a "baj", hogy évtizedekig orvos felé sem néznek - én sem - mert nincs miért, és amikor 50 körül azt hallják, hogy urológushoz kellene menni, arra is legyintenek. Ha tüneteim lennének is előbb olvasnám végig a netet, mintsem bepucsítsak akárkinek is.

A nőgyógyász is hasonló lehet a nőknek. Belebetegednék, ha a páromnak mennie kellene.

47. Greeneyed (válaszként erre: 44. - Borian)
2023. márc. 27. 11:15
Nem értek hozzá, csak utánaolvastam, hogy milyen (én végül az altatást választottam).
46. aszparagusz (válaszként erre: 37. - Greeneyed)
2023. márc. 27. 08:41

Meg tudom erősíteni.

Férjem barátjának kb. 20 éve volt vastagbél daganata.

Megműtötték, azóta is vidáman él.

45. aszparagusz (válaszként erre: 40. - Moimeme)
2023. márc. 27. 08:40

A gyomortükrözés nem fájdalmas, inkább kellemetlen.

Rövid ideig tart. (tudom, mert már kétszer átéltem)

44. Borian (válaszként erre: 38. - Greeneyed)
2023. márc. 27. 08:35

Köszi a megerősítést!

Egyébként, ha - ezek szerint - értesz hozzá, miért fájdalmas a vékonyaknak, el tudnád magyarázni?

43. Greeneyed (válaszként erre: 41. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 26. 20:10

"Igen úgyis jön, aminek jönnie kell, de mondjuk egy prosztata vagy egy vastagbél daganat igen jól szűrhető és, ha időben felfedezik akkor jó az esély a gyógyulásra."

Pontosan. Az I. és II. stádiumú prosztatarák 100%-ban gyógyítható.

42. Greeneyed (válaszként erre: 40. - Moimeme)
2023. márc. 26. 20:06
A gyomortükrözés nem fájdalmas. A béltükrözés annak fájdalmas, aki nem egészséges, vagy vékony - de mivel ezt nem mindig lehet előre megmondani, lehet kérni altatásban is (magánban).
41. 71ddaa07fa (válaszként erre: 40. - Moimeme)
2023. márc. 26. 18:43

Én inkább kényelmetlennek mondanám, mint megalázónak. Valószínű az az orvos is felfekszik egyszer az asztalra legyen nő vagy férfi és megvizsgáltatja magát valamelyik kollégájával.

Igen úgyis jön, aminek jönnie kell, de mondjuk egy prosztata vagy egy vastagbél daganat igen jól szűrhető és, ha időben felfedezik akkor jó az esély a gyógyulásra.


Azt gondolom évente illetve 4-5 évente ilyen kényelmetlenség kibírható, ha ezzel van esélye az embernek arra, hogy időben elkapják a betegségét, Továbbá, ha a vizsgálat után azt mondják negatív minden, vastagbél tükrözést elég 5 év után megismételni

2023. márc. 26. 18:18

Fórumindító;

valóban, a nőgyógyászhoz járás divat lett. Noha a szakma 3 évenként javasolja a szűrést, mégis sokan évente járnak, mintha muszáj lenne. A magánorvosok is az évenkéntit erőltetik, nem véletlenül: fél óra melóval 30-35 ezret lehet kaszálni. Ki lenne az a bolond orvos, aki azt mondaná, 'Asszonyom, ne jöjjön jövőre, majd csak három év múlva."

Mi a párommal nem járunk szűrésekre, sőt, gyakorlatilag orvoshoz sem. Valahogy így alakult. Aminek jönnie kell, az úgyis megtörténik, ha megfeszülünk, akkor is. Plusz a gyomor- és bél tükrözés nagyon fájdalmas, az urológus/nőgyógyász nagyon kellemetlen, megalázó.

Az ismeretségi körömben vannak nők (csupa tanult, tájékozott) aki 5-10-15 éve nem volt nőgyógyásznál aktív szexuális élet mellett. A párom 15+ éve nem volt.

Két kollégánk viszont rendszeres szűrés mellett halt meg tüdő- illetve méhnyakrákban. Szóval, a fene sem érti.

39. globus (válaszként erre: 31. - Tumbo2)
2023. márc. 26. 12:21

A vizsgált szakaszon! nem volt semmi baja...

Pl. van olyan gyomorrák, ami a gyomor külső falán van, vagy a falban hosszában, hiába tükrözik belülről.

38. Greeneyed (válaszként erre: 26. - Horex)
2023. márc. 26. 12:10

"Semmi szükség bóditásra. Ezt azzal a kitétellel alkalmazzák ha van kisérőd, de ismétlem felesleges a bóditás, saját tapasztalat"

Ez addig igaz, amíg

1. szerencsés vagy "anatómiailag"

2. nem vagy sovány

3. nincs valamilyen gyulladásod, összenövésed.

37. Greeneyed (válaszként erre: 13. - Soufflet)
2023. márc. 26. 12:08

Ez így nem igaz. Sajnos több családtagom, rokonom, ismerősöm halt meg rákban, ugyanakkor van olyan, akinek nyirokrákja volt tizenpár éve, azóta tünetmentes, rákmentes.

A vastagbélrák túlélési esélye jó, ha időben elkapják.

36. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 19:57
Hát nem tudom, de én voltam vastagbélrákszűrésen is meg rákszűrésen is. Nem zárja ki a kettő egymást.
35. 820e00bff1 (válaszként erre: 34. - 820e00bff1)
2023. márc. 25. 16:02
Pedig 41 èves vagyok ès az egèszsègügyben dolgozom. Ha esetleg rákos leszek vagy meg tudnak gyógyítani vagy nem, nem èrdekel .
2023. márc. 25. 15:50
Èn pèldául egyikre sem járok.
33. 71ddaa07fa (válaszként erre: 26. - Horex)
2023. márc. 25. 15:43
A gyökérkezeléshez sem kötelező érzéstelenítő injekciót kérned, ha szereted a fájdalmat.
32. Borian (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2023. márc. 25. 15:27
Nem egyformán car mindenkinek. De mondta a nővérke már amikor megláttt, hogy nekem nagyon nem lesz kellemes, mert vékony vagyok és vmiért nekik rosszabb. Plusz a második terhességemnél a lányom buksija csinált egy kis sérvet a köldököm felett, sikerült beletolni a vizsgálófejet a sérvbe, háááát, az állatira fájt. :-(
31. tumbo2
2023. márc. 25. 15:10
az apám volt,pedig mikor egy idős ember rászánja magát,komoly panaszai vannak.azt mondták semmi baja,3 hónap múlva meghalt áttétes végbélrákban.mint két testvére.
30. andi6020 (válaszként erre: 22. - Borian)
2023. márc. 25. 14:48

Nekem kb 2 hónapja csináltak egy fekvésben vastagbél és gyomortükrözést. Egy vénás nospát kaptam hozza.

Magánban.

29. Csillagszem38 (válaszként erre: 22. - Borian)
2023. márc. 25. 12:11
Úristen 😪😪😪 nagyon sajnálom, sztem ez embertelen lehet. 😪
28. Főnix3 (válaszként erre: 27. - Timycat)
2023. márc. 25. 12:03
Igen, sajnos jól összefoglaltad!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook