Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Téged is fenyeget a vastagbélrák? fórum

Téged is fenyeget a vastagbélrák? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Téged is fenyeget a vastagbélrák?

1 2
2015. aug. 10. 13:57
Igen. Rendszeresen telefonon zaklat. Akár napi többször is.
51. 33d15ad6ba (válaszként erre: 50. - Sustain)
2015. júl. 2. 17:30
Nem tudom mi az ami miatt annyira kevés az időd, de azt gondolom az egészségednél semmi sem lehet fontosabb.
50. Sustain (válaszként erre: 49. - 33d15ad6ba)
2015. júl. 2. 16:29
Igen, értem. Én is így gondolom hogy nem jó az ha a polip ott van ráadásul a gyomromban is lett egy. Minden olyan hirtelen alakult, mert két éve még nem volt semmi ilyesmi csak akkor hasmenések miatt rutinból tükröztek ami negatív lett. A párom noszogat hogy vetessem ki, illetve hogy ha nem akkor legalább időnként nézessem meg feltétlen. Nagyon kevés rá az időm -az előkészületi tortúra miatt- ezért nehézkes ez a vizsgálat számomra és persze a megelőző napon rossz.
49. 33d15ad6ba (válaszként erre: 48. - Sustain)
2015. júl. 2. 14:54

Mindenképpen járjál és azt mondom nem ártana azt eltávolítani. Én úgy hallottam, hogy az ilyen polipokból alakul/hat/ ki később a daganat.


Úgy gondolom bár kellemetlen a tükrözés, elsősorban nem maga a tükrözés, mert ha azt bódításban csinálják az ember nem érez semmit. Az előző esti procedúrára gondolok, mikor az enyhén szólva is rossz ízű bélmosó folyadékot meg kell inni. És mikor jön a hatás jó pár órán keresztül csak egy bizonyos helyen tartózkódhat csak az ember.

De ennyit megér. Ez a daganat fajta viszonylag lassan 5-10 év alatt alakul ki az emberben, azaz 5 évenkénti tükrözéssel úgy gondolom ez a betegség elkerülhető.

2015. júl. 2. 14:21
Nem tudom, ha valakinek van 1 darab fél cm polipja a vastagbelében mennyire esélyes hogy rosszindulatú daganata legyen valamikor. Nekem találtak egyet tavaly de nem bántották. Még nem vagyok 40 éves. Most akkor járjak vele kontrollra, mert nem mondott az orvos semmit vele kapcsolatban. A háziorvos rendszerint küld ezzel beutalót időszakos béltükrözésre? Van ennek valami fontossága, mert egyébként nincsenek panaszaim.
2014. nov. 21. 06:42

Nem vagy egyedül ezzel az érzéssel, mint ahogy azzal sem, hogy mi emberek erősek vagyunk és kibírjuk azt, amit az élet ránk mér! Ne feledd: csak azt kapjuk, amit el tudunk viselni és soha nem lehet előre tudni, hogy vajon micsoda lelki-testi fejlődésen is megyünk egyúttal keresztül! Sok új helyzet, ez idáig elképzelhetetlen megpróbálások, megpróbáltatások és sok- sok olyan ember, aki Melletted áll (!! ) és fogat összeszorítva hisz abban, hogy minden, hangsúlyozom: minden! jóra fordul!

Ezt elsőként bizonyítva, ismeretlenül kívánok Neked és Mindenkinek Erőt, Kitartást, Hitet ahhoz, hogy a kéretlen, de kijelölt úton bátran haladjon végig!

Ölelés és most figyelj!

Édesanyámnál majdnem ugyanezeket mondták. 2 héttel ez előtt azt hittem, velünk ez nem történhet meg. Soha nem volt a családunkban ilyen betegség, sebezhetetlennek éreztem magunkat.

Aztán beütött. Nem kérdezett, csak jött és tarolt.

De: Nem visz mindent! Egyszerűen, nem engedem és látom magam előtt a jövőképet sok - sok mozaikban, amiben együtt vagyunk Anyuval és mindenfélét csinálunk. Tegnap, miközben egy durva vizsgálatra vártunk, csináltunk egy új szabályt. Mindenkinek el kellett mondania egy vicces esetet, ami vele történt meg. Tudtunk mosolyogni és Neked, Nektek is ezt ajánlom! Tudjátok pontosan, hogy mennyit fog segíteni!

és akkor jöjjön most az, amit feltétlen el akartam mondani és tulajdonképpen ezért is regisztráltam ide.... elmentünk egy olyan helyre, ahol képesek a DNS -ből megállapítani melyik gén, géncsoport a felelős a folyamatos osztódásért, mi az ami elromlott.

Nekünk ez megrajzolta azt a jövőt, amit követve plussz erőt kaptunk és megingathatatlanul kitartunk amellett, hogy megcsináljuk, nem győzhet le semmi!

Higgy! Láss! Győzz! Hajrá Lányok és Fiúk!

2012. júl. 31. 21:26
Értem, köszönöm szépen.Akkor jó az olcsóbb is ha az is megbizható.És akkor érdemes 3 at venni és úgy teszteltetni?
2012. júl. 31. 20:51
Szerintem mind a kettő megbízható, csak az egyiknek szebb és menőbb a csomagolása. Meg egy nagy gyógyszercég gyártja. :)
2012. júl. 31. 20:50

Igen. Sajnos az ember hajlamos azt mondani, hogy ugyan ilyen nekem tuti nem lesz, és valljuk be kicsit ciki is. Nem olyan téma amit szép nőkkel lehet tálalni. :) nem jelenti minden nap egy híresség, hogy ez a baja.


Ha ezt a betegséget is kicsit többet mutogatnák, és nem lenne annyi téves információ, akkor talán kevesebben halnának meg.

2012. júl. 31. 20:48
Hát találtam 900 ft-osat, meg találtam 3000 ft-osat is...melyik lehet jó?Anyumnak gondoltam amugy.Bár nincs semmi tünete.De volt már ilyen vérteszten, az negativ lett neki.2 éve.
2012. júl. 31. 20:39
Nekem több évig vérzett...valami...amire azt hitték aranyér..hát nem az volt.És hálát adok, hogy akkor több mint 3 éve elmentem orvoshoz, és nem hittem el amit évekig mondtak...ááááááááá, csak aranyér, menj haza, itt van kúp és krém, majd elmúlik...no ilyen a tejcsomóra hitt mellrák is....
2012. júl. 31. 20:35
E szerint a gyermekeimnek 17 évesen már szűrésre kell menni.Nagy lánykám 10 éves most, de tudja hogy majd kell mennie, és teljesen tisztában van a betegséggel, és maximálisan pozitiv ha csak beszélünk róla!Megérti, elfogadja, tudja.Nagyon okosan kezeli az egészet.
2012. júl. 31. 20:35

Akartam mondani egyre gyakoribb a betegség. az egyik kórházban ahova szoktunk menni, a betegek több mint fele ezét van ott.

Az egészséges életmód lehet, hogy segít a megelőzésben, de azért én úgy ondolom, hogy az a tuti, ha a kellő időben elvégzik a vizsgálatot. Lehet, hogy végül fölöslegesen lesz az izgalom és a kellemetlenség, de még mindig jobb mint a betegség.

E azért is fontos, mert amikor már tünetei vannak, amik ráadásul gyakran bármilyen bélrendszeri betegségre is utalhatnak, már előrehaladott állapotról van szó.

39. 051809cc90 (válaszként erre: 36. - Ronett*)
2012. júl. 31. 20:33
köszönöm, igen, azóta nagyon jól vagyok!!:-)))Kaptam kemoterápiát, az nagyon nagyon rossz volt, de túléltem!És ÉLEK!!!!!!:-)))
2012. júl. 31. 20:33

No nekem azt mondták olyan fajta volt ami nem polipból lett.Tehát nekem rákmegelőző állapot nem volt.Én úgy vagyok ezzel hogy nekem biztosan lelki eredetű dolog miatt lett........De többet nem lesz és kész!

Persze a rettegés mindig ott van...de már látom a fényt az alagút végén...:-))))

2012. júl. 31. 19:05
Köszönöm! Akkor még jócskán időben vagyok, de jó gyűjteni az információkat.
36. Ronett* (válaszként erre: 33. - 051809cc90)
2012. júl. 31. 15:32
Szia. Nagyon sajnálom, hogy ezt fiatalon kellett átélned. Az én családomban is volt ilyen eset, bár idősebb korban. Azóta jól vagy?
2012. júl. 31. 15:09

Székletvér teszt. Gyógyszertárban lehet kapni, de már láttam drogériában is. Azt mondják három nap egymás után célszerű megcsinálni, hogy valóban értelme legyen.

Ha rákeresel így, hogy székletvér teszt, akkor kidob legalább kétfélét.

2012. júl. 31. 15:07

Az, hogy valakinek a családjában többször előfordult, szerintem elég gyanú. A vastagbélrák egyre ritkább sajnos, és a betegek fele azért hal meg, mert nem megy el időben szűrésre.

Ha a csaladban volt ilyen betegség, akkor tíz évvel korábban ajánlott szűrni, mint amikor az illető családtagnál diagnosztizálták. Ugyanis a betegség 10-15 év alatt alakul ki.

Annyiból szerencsésebb mint a többi rákfajta, hogy a rákmegelőző állapotot is így észre lehet venni.

33. 051809cc90 (válaszként erre: 31. - Zefex)
2012. júl. 31. 12:28
Én 27 évesen lettem vastagbélrákos.Most 31 vagyok.A cikk író nem rossz szándékkal írta ezt a cikket!!!!
2012. júl. 31. 12:26
Milyen teszt ez?És hol lehet beszerezni?
2012. júl. 31. 08:15

Feltételezem, hogy akkor érdemes bármi tesztet, vagy vizsgálatot végez(tet)ni, ha valami gyanú merülne fel. Vagy rosszul gondolom?

Rengeteg fajta rák van, és ha mindegyiket ki akarnanánk védeni, másról sem szólna az életünk, mint tesztekről (és felesleges izgalmakról), pedig nagyon kicsi a valószínűsége, hogy bármelyikben megbetegednénk. Ugyanakkor lehet, hogy egyiknek-másiknak jobban ki vagyunk téve, de honnan tudhatnánk, melyiknek?

Mint mondtam, apai nagyanyám és nőtestvérei vastagbélrákban haltak meg, de 75 év feletti kort éltek meg. A következő generációt tudtommal nem érintette (még).

2012. júl. 30. 22:37

A legtöbb kórházban ha altatást nem is, bődítást lehet kérni. Lehet, hogy kellemetlen a vizsgalat, és így van egy rossz napod, de ha mi jobban figyeltünk volna, akkor egy rossz nappal kiválthattunk volna néhány szörnyű évet.


Tapasztalatom szerint sikan éppen azért nem mennek el a vizsgálatra, mert mindenhol azt hallják, hogy elviselhetetlen. De mennyivel lehet elviselhetetlenebb mint a betegség?

Mellesleg van ma már otthon elvégezhető teszt is ami nem olyan megbízható, de jobb mint a semmi.

29. Pan Dóra (válaszként erre: 27. - Csilli62)
2012. júl. 30. 19:44
De igaz! Nálunk legalábbis :( És nem csak a rendelőintézetekben, hanem a kórházban sem altatnak. Az igaz, hogy egyszer voltam olyan helyzetben, hogy nem magánrendelésen tükrözött az orvosom, mert megfigyelésre be kellett feküdnöm az osztályra, és akkor nem altatott, hanem beadott valami szert, amitől megszűnt a világ, de előttem is, utánam is mindenki részletesen számolt be arról, ami benn történt... nagy élmény volt, mit ne mondjak :(
28. 051809cc90 (válaszként erre: 22. - Pan Dóra)
2012. júl. 30. 19:01
A tükrözés közben mindenkit altatnak már ha kéri, teljesen ingyen és bérmentve.Már nem ugy van mint régen.Legalábbis itt nálunk tök ingyen altatnak, bár én nem kértem altatást.Ki lehet birni.Kellemetlen, de kibírható számomra.
27. csilli62 (válaszként erre: 22. - Pan Dóra)
2012. júl. 30. 16:18
Ez nem igaz!Július 1.-én voltam tükrözésen a Bajcsy kórházba és olyan jól bealtattak hogy semmire sem emlékszem és nem kértek érte semmit!
2012. júl. 29. 23:17

Nagyon sok tervünk lenne, hogy mire lenne és hogyan szükség, de ebből nagyon kevés jut el odáig, hogy valaki esetleg gondolati szinten is foglalkozzon vele. Sajnos. Sőt sajnos sokszor ,ás szervezetek is keresztbe tesznek annak aki tenne. És ez talán még szomorúbb.

Amit tudunk azt igyekszünk megtenni.

2012. júl. 29. 18:47
Tudom, hogy az alapítványok milyen fontos, sok esetben nélkülözhetetlen és életmentő feladatokat vállalnak, ezért gondoltam, hogy szervezetként talán többet lehetne elérni a betegek érdekében. És azt is látom, hogy a döntéshozók "csak" az érintettek véleményét nem kérik ki :((( Lásd a mostani ellátási rendszer átszervezése...
2012. júl. 29. 15:25

Sajnos egy alapítvány, főleg egy kisebb, erre elég kevés. Akinek ebben döntést kellene hoznia, az vagy szóba se áll az emberrel, vagy közli, hogy te úgyse értesz hozzá, ő mindent jobban tud. Akkor is ha elnézést de hülyeseg amit mond.


Az, hogy én a szűrésre szeretném felhívni a figyelmet csak egy kis része a munkánknak. Mi nagyjából éjjel nappal betegekkel foglakozunk, kórházakba járunk.


Amúgy a hagyományos szűrés, kolonoszkópia ha negatív akkor tíz évig nem is kellene ismételni, így már nem olyan szörnyű szerintem.

23. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - 051809cc90)
2012. júl. 29. 15:04
1 hónapja leállították a kemot, mert mindamellett, hogy 4 év alatt fizikailag és pszichikailag teljesen padlóra vágott, olyan allergiás rohamot kaptam, hogy alig tudtak visszahozni... meg nem gyógyultam egyiktől sem, sőt, az állapotom egyre romlik. Viszont kimerítettem az összes protokoll-lehetőséget :((( Még valami gyógyszert szedetnek velem, szeptemberben kiderül, van-e értelme... de nem halok meg, legalábbis még nem, mert NEM AKAROK. :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook