Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. aug. 11. 22:42

de asszem túlléptem agyam korlátain e téren szerencsére, és hosszú kezelések nem hoztak eredményt...viszont egy pillanat elég volt hogy rádöbbenjek a dolgok miértjére,egyetlen pillanat...

na azóta nevetek a kényszereken, pedig az egyik legsúlyosabb fajtája voltam ennek a szarságnak...hosszú- hosszú éveken keresztül...

Elég egy pillanat hozzá, de az a pillanat örökre vésődjön az ember agyacskájába.

Egyikőnk sem Isten, és nem Mindenható...hogy befolyásolja a történéseket, márpedig egy kényszeres elhiszi, hogy ő ha megtesz bizonyos dolgokat, cselevéseket, akkor megváltoztathatja a saját, vagy akár mások életét, illetve befolyásolhatja a világmindenség működését...

Hát NEM!!!!!!!!!!!

2011. aug. 11. 22:38

RÁ KELL lépnem arr a betonkockára amit már elhagytam az utcán, akkor azt képzelte, hogy meghal valamelyik hozzátartozója."

nálam is így kezdődött anno:-(

2011. aug. 11. 18:11
Sziasztok! Szerintem ember nem létezik,akinek ne lenne valami kényszeres cselekvése, vagy gondolata életében legalább egy korszakában,vagy állandósulva. Ennél kinzóbb dolog azt hiszem kevés létezik a világon,legalábbis a pszichés betegségek között.Nem is tudom,mi a rosszabb a cselekvés,vagy a gondolatok? Volt egy kedves ismerősöm,aki kényszeres gondolatokkal kinlódott.Úgy segitett magán,hogy mikor érezte,hogy jönnek, odaképzelt egy nagy madarat,aki odaszállt,és felkapta a rossz kényszergondolatokat,és elrepült velük.Neki bejött.Olyat is hallottam,aki ha nem ment vissza, és nem csinált meg valamit,mittudomén RÁ KELL lépnem arr a betonkockára amit már elhagytam az utcán,akkor azt képzelte,hogy meghal valamelyik hozzátartozója.Ezeknek láttam súlyosabb fajtáit, de a rendmánia a mosó takaritódili szerintem pl a nőknél egyfajta levezetése ennek annak.Pl szexuális vágyak elnyomása, vagy más gondok elől menekülés,van aki pl vasalás közben gondolkodik a legjobban.Tudtommal a kényszerbetegségek egyik nagy tudora és szakértője Bpen a 13 kerületben dolgozik egy kórházban, annyi munkája van,hogy belepistul.Aki ebben szenved,nagyon meg tudom érteni,kinlódtam vele jómagam is,igaz régebben és enyhébb fajtájával,de az is elég kimeritő volt.
2011. aug. 3. 09:57
Nincs mit. :)
258. Akvamarin (válaszként erre: 257. - MissMimi)
2011. aug. 2. 18:34
Azért köszi :)
2011. aug. 2. 11:23
Én is így tudom, mint Macskanita, 6 éves kor alatt nem is mondják ki biztosra. Max csak találgatnak. Nem tudok többet sajna.
2011. aug. 1. 21:31

sehogy nem szűrik:-(

hat éves vagy akkor oké, legyen 5 éves kor alatt nem tudják biztosra megállapítani, hacsak nem súlyos autistáról van szó.

Egyébként hosszadalmas pszichiátriai és neurológiai és egyéb vizsgálatok, és megfigyelések után...

255. Akvamarin (válaszként erre: 254. - MissMimi)
2011. aug. 1. 18:36

Szia!

Tudod,hogy szűrik a gyerekeket autizmusra?Tudnál segíteni?Egy ismerősnél pont most merült fel a gyanú,hogy az egyik gyereke autista.

Köszi előre is.

254. missMimi (válaszként erre: 253. - Sabin)
2011. aug. 1. 16:18
Köszönöm a hozzászólásodat, megnyugtattál. Sajnálom ami veled történt, de az a lényeg, hogy túl vagy rajta. Mennyi idős a babád?
253. sabin (válaszként erre: 204. - MissMimi)
2011. aug. 1. 14:04

Sziasztok, olvasgattam a fórumot, és úgy gondoltam, talán segít a történetem. Én is OCD-s vagyok, és a terhesség előtt abba kellett hagyni az SSRI-t, pszichoterápiára már nagyon rég nem jártam. Magyarul kezelés nélkül maradtam. Tüneteim kicsit rosszabbodtak, erre úgy megilyedtem, hogy milyen anya leszek így, meg hogy esetleg a pocakomban nem-e érzi meg a kényszeres gondolataimat a gyermek, és így ilyen gondolatmintákat kap, elkapja tőlem a betegséget:---az lett a vége, hogy bármennyire szerettem a pocaklakómat, féltem, és mire eljőtt a szülés ideje, kaptam egy súlyos depressziót is, nagyon nehéz időszakon mentem keresztül, azt hittem, ez a vég, ráadásul nyár volt, a legtöbb pszichiáter szabin volt(amúgy sem nyílik meg az ember akárki előtt). De túljutottunk rajta, miután már nem szoptattam,újra gyógyszert írtak, és kezdem úgy érezni, hogy talán szépség is van az életben. A kislányom is jól van, mosolygós baba, remélem, hogy nem lesz baja.

Ezt csak azért írom le, hogy ne lovalljátok bele magatokat, hogy autizmust kap a gyerek stb. Amúgy sincs semmi köze a kényszerbetegséghez. A kényszer egy pszichés megbetegedés, az autizmus más tészta.

Bocs, hogy kisregényt írtam. üdv

252. rizsa31 (válaszként erre: 9. - 04e95f637a)
2011. júl. 29. 11:32
Deemon,ez a nyakropogtatás nálad úgy megy,hogy nyomkodod a nyakad,vagy tekergeted a fejed?És túl sokat?
251. Hellcat
2011. júl. 29. 07:42
Hat engem nem zavar vegulis,mert nem olyan eget rengetoen nagy dolgok.Amugy mondtak mar ram,hogy olyan vagyok mint Monk:D Egyebkent a rendrakasnal nagyon figyelek a szimmetriara,meg amugyis nagyon szeretem a rendet,ha valami nem ugy van mint ahogy a szememnek jol esne akkor meg ejjel is kepes vagyok felkelni hogy megigazitsam:D
250. rizsa31 (válaszként erre: 248. - Hellcat)
2011. júl. 28. 23:21
Monknak vannak szimmetriás cselekvései..:),de nálad tényleg csak a bolt tűnik igazán zavarónak,esetleg a kézmosás.Ha ezekkel,ami van,így együtt tudsz élni,akkor végül is jól csinálod.
249. rizsa31 (válaszként erre: 247. - Akvamarin)
2011. júl. 28. 23:14

Én ezt a Kossuth-rádióban hallottam a Vendég a háznál-ban,és egy homeopátiás doktornő mondta,és bár annyira nem hiszek a homeopátiában,de ez a műsor elég hiteles szokott lenni.Az biztos,hogy sok olyan vegyi szennyezés van manapság földön-vízen-levegőben,ami messze nem egészséges.


Egy újságcikkből:"A bazális ganglionok és a frontális agyterületek között folyamatos az információ áramoltatása. A legújabb kutatások alapján a kényszerbetegeknél e két agyterület együttműködése nem mindig hibátlan, és ez vezet a szokatlan aktivitáshoz. Az utóbbi gátolja az agyat, ami ennek következtében nem tudja már feladatát rendesen ellátni, és elveszíti a kontrollt a cselekvéssorozatok felett. Az agy regisztrálja és kiértékeli ezeket a kaotikus folyamatokat és szorongással reagál. Ezért a kényszerbeteg sztereotip módon viselkedik, azt teszi amit már tud, és megismétli, amit már megtett; szorongás esetén még kevésbé tud kilépni ebből a mederből.

Egy terápiás haszna már most van a modellnek: segít az érintetteknek, hogy betegségüket agyuk egy sajátos csínytevésének felfogva, önmagukról eltereljék figyelmüket, hisz ez a betegség nem személyes hibájuk, amiért szégyenkezniük kéne."


Olvastam:Amiben OCD hasonlít autizmusra:sztereotip viselkedés,

amiben különbözünk:ellenállunk a sztereotip viselkedésnek,egy autista személy nem.Pl órákig pörget egy fonalat stb...

248. Hellcat
2011. júl. 28. 08:37
Amugy este meg gondolkodtam es van par kenyszeresnek mondhato cselekvesem,pl amikor megyek haza es latom,hogy jon az utcan egy auto akkor muszaj az auto elott odaernem a kapuhoz,mert mintha valami kenyszeritene erre...a masik meg hogy pl amikor ragom az etelt,akkor 3at ragok jobb oldalt es 3at bal oldalt...persze az hogy hanyat ragok az valtozo,eppen attol fugg hogy milyen szam jut eszembe...de ugyan igy van a kezmosasnal,pl 2x a jobb kezem 2x a bal kezem es nekem ezek annyira rutinbol mennek hogy mar fel se tunnek...erdekes dolgok:)nem tudom mitol alakult ki...amugy olvastam gyermekkori dolgokrol,es azt en is csinaltam,hogy teljesen beturtem magam ala a takarot mert feltem hogy valami bejon ha marad egy kis res...:)amugy meg sminkelesnel is megfigyelheto ez nalam,mindig a bal szemetet kezdem aztan a jobb,aztan jobb szemlippa es utana a bal...ebben nem vagyok biztos hogy kenyszeres,de mindig ugyan igy csinalom,sosem valtoztatom meg
247. Akvamarin (válaszként erre: 22. - Rizsa31)
2011. júl. 27. 22:31

Ezt még soha nem bizonyították,mármint hogy védőoltás okozza.Több oltóanyagra is ráfogták pedig.A háziorvosunk szerint vannak kutatások,melyek azt sejtetik,hogy agyi elváltozás,örökölhető,és sokkal korábban vannak tünetei,mint ahogy pl. az MMR oltást kapják a gyerekek.

Még nem tudják az orvosok sem a pontos okokat. Az a hozzászóló,aki írta,hogy nála vannak ilyen kényszer dolgok,és autista gyereke(i)!! vannak,szintén ezt támasztja alá szerintem,hogy örökölhető,ha családon belül ilyen halmozottan fordul elő.Egyébként érdekes,hogy nekem amikor erre a fórumra rátaláltam és előtte a cikk olvasása közben is az jutott eszembe,hogy ezek a cselekvések nagyon hasonlítanak az autisták szokásaira.Ezek szerint nem véletlenül.

246. Hellcat
2011. júl. 27. 20:55
olyan hogy ha mondjuk nem teszem sorba a poharakat vagy a boltban a polcon a parfumoket akkor valami tortenik majd velem...es nem jo dolog es azert meg ha hulyenek is nez az egesz bolt,megcsinalom:S
245. rizsa31 (válaszként erre: 244. - Hellcat)
2011. júl. 27. 11:01

)Szimmetriával, pontossággal kapcsolatos kgond. -ok

Mágikus gondolkodással(pl. valakit baj ér, ha valami nincs a helyén)/Mágikus gondolkodás nélkül"


Esetleg ilyen az a fura érzés?

244. Hellcat
2011. júl. 27. 09:21
Elolvastam a cikket,es van,hogy ram is ramtor valami fele kenyszer,leginkabb olyan,hogy valami mondjuk rendetlenul all a polcon es muszaj megigazitanom,de nem csak itthon,hanem a boltokban is.Az ajto zaras nalam is igy van,sokszor ellenorzom,volt hogy az utca vegerol mentem vissza mert nem voltam biztos magamban.Amugy leginkabb a szimmetria utani vagy az ami ramtor,es ha nem tudok valami oknal fogva odamenni es rendbetenni nagyon ideges leszek es rettento fura erzes tor ram.:S
243. Akvamarin (válaszként erre: 231. - Rizsa31)
2011. júl. 26. 10:10
:DD
242. rizsa31 (válaszként erre: 240. - Macskanita)
2011. júl. 26. 10:07
És a szorongást is fölerősíti.
241. rizsa31 (válaszként erre: 234. - E31f48b5f6)
2011. júl. 26. 10:07
Jó reggelt,sorstársam és a többiek is!
2011. júl. 25. 22:06
feltettem egy tudásbázis kérdést, kicsit furán...na lehet nem kellett volna, de azon is filóztam, hogy menstruáció előtt vagyok, lehet azért az egész napos szédülés, meg a fura megváltozott szag...fene tudja
2011. júl. 25. 22:05

és ilyenkor rohadtul le tudok ragadni a témánál...percenként szagolgatom:-(

félek, hogy nem-e lesz bajom azoktól amiket elszívtam ma, anyáám, kész őrület:-((((((((

238. Brad (válaszként erre: 236. - Macskanita)
2011. júl. 25. 22:05
szerintem le akarsz szokni :D
237. e31f48b5f6 (válaszként erre: 236. - Macskanita)
2011. júl. 25. 22:04
Tutira csak az agyad játéka. Nyugi, ez már csak ilyen.
2011. júl. 25. 22:03

nekem most kinevettek vagy sem, fura szagú a kék bond:-(komolyan, olyan szagát érzem, mintha rászáradt volna a pisi...para beindult, hogy az agyam játéka-e vagy tényleg ilyen büdös a cigi, vagy csak én érzem úgy? viszonyítási alapoot nem tudok, mert utolsó szál a dobozban

basszus

2011. júl. 25. 22:00
Az én férjem néha nem érti ha vmi annyira zavar miért nem takarítom fel? Hát azért mert annyira zavar, hogy még a közelébe sem megyek, egyszerűbb egyszerűen nem arra menni, mert meghalnék ha hozzá kellene érni.
234. e31f48b5f6 (válaszként erre: 231. - Rizsa31)
2011. júl. 25. 21:57
Nekem is kicsit leszűkűlt az életterem. Egy csomó hely van a lakásban ahova nem megyek....
233. e31f48b5f6 (válaszként erre: 231. - Rizsa31)
2011. júl. 25. 21:54
Annyire ugyanez vagyok.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook