Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
382. rizsa31 (válaszként erre: 378. - E31f48b5f6)
2011. nov. 25. 22:12

"Én utálnám ha ezt mondanák nekem: de rázd meg magad"


Én is utálom:)

381. rizsa31 (válaszként erre: 380. - Rizsa31)
2011. nov. 24. 02:06

A Monkot nagyon irigylem hogy van asszisztense,akkor azért én is pengébb vok,ha van segítségem.Akkor nem ellenőrzök annyit,pl blokkokat.


A 4. cikkem után szétoltott 1 csaj!!,hogy miért hasonlítom magunkat a "félkarú óriáshoz"(féllábát elvesztett emberhez),aztán pofátlanul le is lépett.

380. rizsa31 (válaszként erre: 378. - E31f48b5f6)
2011. nov. 24. 01:59

Valóban hajlamos vagyok lepunnyadni,kétségbeesni,de az ismétlő/ellenőrző kényszercselekvéseim iszonyúan megnehezítik bármit is csinálok..

Munkám(elfoglaltságom)végülis van vmennyi,önkéntes+otthoni.


"Meg kellene próbálnod elmenni dolgozni, mert bármi történne veled, bármilyen szorongásod teljesülne és válna valóra (egyébként nem fog), már az sem lehetne ennél szörnyűbb mint amiben most élsz."


Igen az igaz,hogy a gödör alját már elértem.Ez miatt kicsit bátrabban járok el otthonról.Sajnos mindennap meg kell küzdenem a "defektemmel":nehéz korán kelnem,reggel mindig elkések,nem bírok annyit vállalni,gyakrabban megbetegszem,nehezebb a gyógyulás pl.Az önkéntes munkáim erre nagyon jók,hogy visszavezetnek a munka világába,emberek közé,a részmunkaidőt tudják biztosítani,fizetést(nyugdíjt,TB-t) nem nagyon.


Az ellenőrző kényszercselekvéseim+kényszergondolataim mostanában napi 1 órát vesznek el kb az időmből a régi 2-3 óra helyett(hasznos a terápia!),ez mondjuk nagy szó,de azért a reakcióidőmet kicsit lassítja munka közben.Plusz a terápia pénzes és ritkán jutok el.

Egyébként legextrémebb esetben van akinek ez egész napját kitöltik a kényszerek.(szakirodalom)

379. Macskanita (válaszként erre: 378. - E31f48b5f6)
2011. nov. 22. 21:58
mennyire igazat adok ebben neked!!!
378. e31f48b5f6 (válaszként erre: 376. - Rizsa31)
2011. nov. 22. 12:53

Az, hogy nincs munkád és gyereked a kényszer miatt annyira borzasztó, hogy át kellene lendítenie a másik oldalra. Meg kellene próbálnod elmenni dolgozni, mert bármi történne veled, bármilyen szorongásod telejesülne és válna valóra (egyébként nem fog), már az sem lehetne ennél szörnyűbb mint amiben most élsz.


Én a penésztől félek, de azt szoktam mondani magamnak, hogy még mindig jobb egy penészes világban élni mint egy ilyenben.


A szökés című sorozatban fogalmaztáék meg jól: Személyiségünk rabjai vagyunk a saját magunk által emelt börtön falai között.


Én utálnám ha ezt mondanák nekem: de rázd me magad (persze tudom, ez nem ilyen egyxszerű, pedig talán igen), mert a világon semmi vesztenivalód nincs. már nincs. Ennél borzasztóbb már nem lesz. Keress munkát, aztán vállalj gyereket!

377. rizsa31 (válaszként erre: 372. - Sabin)
2011. nov. 20. 22:39
Azért annyit már kikutattak,hogy a kényszeresek soha nem teszik meg a szörnyűségeket.Ehhez képest érdekes,hogy Ancsi első pszichológusa ezt nem tudta/nem mondta.?
376. rizsa31 (válaszként erre: 372. - Sabin)
2011. nov. 20. 22:36
Nekem se munkám se gyerekem a kényszer miatt nagyrészt.
375. rizsa31 (válaszként erre: 373. - Ancsi30)
2011. nov. 20. 22:34
Nekem is a mostani szinte egyik napról a másikra jött elő,bár nekem kamaszkoromtól fogva többször előjött.
2011. nov. 18. 15:04
édes drága cipőcske légy az enyém! te is te is te is kellesz, még őt is kérem
373. ancsi30 (válaszként erre: 372. - Sabin)
2011. nov. 18. 15:01

Hát igen, sajnos egyik sem jobb. 2 éve nagyon erősen pánikbeteg voltam, akkor azt gondoltam ennél nem lehet rosszabb, de utána ami jött, szinte egyik napról a másikra (kényszeres gondolatok), na akkor mondtam, ez már sok.

Most Sretagen-t szedek. Ebből első évben 1 szemet, akkor úgy éreztem jobb volt, de most előjött megint, és most másfelet.

Frontint csak akkor, ha nagyon muszály.

Van úgy hogy egy hónapig semmit, de ha nagyon rosszul vagyok, akkor nincs mese, kell.

Te?? Milyen kényszeres cselekvés??

Most kezdik kutatni??? Hajjjjj.

Erről én is szeretnék tudni többet!!

Minden jót.

Ancsi

372. sabin (válaszként erre: 370. - Ancsi30)
2011. nov. 17. 00:21
Ezt a kérdést én is felteszem sokszor, mert amúgy megvan mindenem, csak a pszichés egészségem nincs a kényszer miatt. Nekem kényszeres cselekvéseim vannak, én is totyogós gyermeket nevelek. Egyik kényszer sem jobb a másiknál, mindegyik megkeseríti az életet. Te milyen gyógyszert szedsz? Használ vmi? Azért ne keseredj el, majd lesz vhogy. Ezt a betegséget igazából most kezdik kutatni.
371. rizsa31
2011. nov. 3. 08:14
Szia,nekem is voltak/vannak agresszív kényszergondolataim.Most is vannak,de már együtt tudok élni velük a terápia hatására.Bár tegnap nagyon kiborítottak,mert közben megjött,és olyankor idegileg leeresztek,mint a kilyukadt biciklibelső.Nincs is erőm többet írni,megyek lefekszem,mert szédülök...
370. ancsi30
2011. nov. 2. 17:48

Sziasztok.

Úgy tűnik, most jött el az idő, hogy én is leírjam hogy is élem le mindennapjaim.

Remélem kapok biztató leveleket, és ezt egyben egy terápiának is veszem, hogy kiírhatom magamból, amit igazából senkinek nem merek elmondani.

Szóval ezek az őrült rossz gondolatok (bűnügy), akár egy híradó, egy újságcikk.....már nem merek semmit nézni, mert utána mindig az jön be, mi lesz, ha én is megbolondulok, vagy a gyerekemnek megyek neki(akit imádok, és soha nem bántanám, mert ő az életem), főzés közben, ha kést látok, kidobnám az ablakon, mert beugrik az a szörnyű gondolat.

Először kb egy éve jött elő, és úgy megrémültem, napokig zokogtam, mert úgy féltem. Pszihológushoz jártam (magánhoz), mivel előtte pánikbeteg voltam.

Ő egyből lehúzott egy csomó pénzzel, mert látta milyen rosszul vagyok, és mondta muszály járnom, nehogy tényleg bekövetkezzen a legrosszabb. Na ez volt a hab a tortán. Azóta még nagyobb a félelmem.

Most egy másikhoz járok, ő gyógyszert írt fel, és mondta nézzek utána, a kényszerbetegségnek, ami nekem is van.

Ekkor olvastam, sosem teszünk rosszat, ez csak (nálam) a pánikbetegség miatt jött elő.

Kérlek írjatok biztató szavakat.

Lehet egyszer boldog életet élni így??

Mindig pozitívan gondolkodom, sok vitamint eszem, amit írnak idegrenszer erősítésre, úgy érzem nagyon sokat teszek azért, hogy boldog lehessek, de jön egy pillanat, és megint félelem, remegés, hidegrázás...., és rombadől minden.

Van valaki, aki szinte ugyanilyen problémával néz szembe nap mint nap??? Olyanokkal szeretnék beszélgetni, hátha így könnyebb lesz???!!!!!

De tényleg miért pont én?? Boldog családban élhetnék, gyönyörű családom van, és még sorolhatnám.

Huuuu, egy könyvet tudnék írni, de nem untatok senkit. Várom leveleteket.

Örülök, hogy írhattam.

369. rizsa31 (válaszként erre: 367. - Strangel)
2011. okt. 22. 17:59
Szia!Nekem is sokkal-sokkal jobb mikor dolgozok vkivel/vkikkel.És annyira nehezen találtam munkát,félig-meddig ez is önkéntes,ami most van.
368. rizsa31 (válaszként erre: 366. - 297e02583e)
2011. okt. 22. 17:57
Így van ez.:( A szorongásos betegségek egy nagy "család"...sóhaj
367. strangel (válaszként erre: 363. - Rizsa31)
2011. okt. 20. 09:52
SZÉP NAPOT NEKTEK! Az nehéz...,de,amíkor dolgoztam nem volt akkora probléma...mert 10 órán át eszembe se jutott az egész. Mostanság meg....és csak most jön a neheze:) De erről majd később a naplómban :)
366. 297e02583e (válaszként erre: 365. - Rizsa31)
2011. okt. 18. 21:25
Hát amióta lefogytam fáradt vagyok folyton, és nem volt erőm nézegetni a dolgokat. Most generalizált szorongásom van, ami nem jobb, mint az ágy alá nézegetés :(. Akkor csak attól féltem, most mindentől.
365. rizsa31 (válaszként erre: 364. - 297e02583e)
2011. okt. 18. 20:11
Ha jól értem,két éve nem aktívak a tüneteid?Az jó lehet.:)
2011. okt. 18. 09:46
Kiskorom óta két évvel ezelőttig küszködtem kényszeres dolgokkal. Ilyen volt pl, hogy fogmosáskor kétszer kellet öblíteni, ha nem így csináltam akkor nem tudtam aludni, vagy ha nem volt időm úalamelyik tevékenységemre ingerült lettem. De a legdurvább az volt, h féltem az igenektől és egymás után 20x is benéztem az ágyam alá, pedig tudtam h oda még én sem férnék be. Ez 16 éves koromra annyira elhatalmasodot, hogy minden kis helye benéztem egymás után többszös és ha ezt nem tettem akkor nem tudtam aludni.
363. rizsa31
2011. okt. 17. 23:51
Hétvégén elképzeltem,hogy Strangel,milyen nehéz lehet,mert neked egészségügyi okokból ugye muszáj megállnod,hogy ne piszkáld a bőröd.Ezután kipróbáltam,hogy ne csikorgassam a fogam,és egy picit sikerült.Eddig még nem is próbáltam megállítani a tikkelést sem.
362. Macskanita (válaszként erre: 360. - Strangel)
2011. okt. 3. 22:33
olvasom én is
361. rizsa31
2011. okt. 3. 22:30
Ne menj,szeretem a naplód olvasni.
2011. okt. 3. 14:50
VISZLÁT FÓRUM! JÓ volt veletek:)
359. strangel (válaszként erre: 353. - Rizsa31)
2011. szept. 7. 15:43
Ma úgy döntöttem ,hogy ne lehessen hozzászólni...pedig átállítottam:).Ez így jó.:) Szép napot!
358. Macskanita (válaszként erre: 357. - Strangel)
2011. szept. 5. 17:19
oké, megnézem
357. strangel (válaszként erre: 356. - Macskanita)
2011. szept. 5. 17:12
Szia! most írtam le naplómba:),bonyolult,de kezemben a megoldás.
356. Macskanita (válaszként erre: 354. - Strangel)
2011. szept. 5. 15:31

szia

és mit mondott a DOKI?

355. strangel (válaszként erre: 353. - Rizsa31)
2011. szept. 5. 15:28
Na,ennek meg utána nézek,hogy mi van a naplómmal...:),a címet meg valahogy megírom,gondolom itt nem lehet.
354. strangel (válaszként erre: 351. - Rizsa31)
2011. szept. 5. 15:26
Szép napot! Hááát lehet jobban jártál:) Én most megint itt ülök tanácstalanul,de legalább elmentem dokihoz:),SZTK.
353. rizsa31
2011. szept. 2. 21:37

Strangel,megírnád az amerikai lány webcímét?Érdekelne más honlapja is,hogy milyen.


Szoktam olvasgatni a naplódat(Macska a tiéd is),és az véletlen,hogy nem lehet hozzászólni,vagy te így döntöttél?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook