Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
232. rizsa31 (válaszként erre: 211. - Macskanita)
2011. júl. 25. 21:32
Rendes a férjem,de ha rajta múlt volna,még mindig otthon fetrengenék betegen.Úgy csinált,mintha minden rendben lenne.
231. rizsa31 (válaszként erre: 222. - Akvamarin)
2011. júl. 25. 21:30

Ez most durva lesz:Az idén először sikerült fölmosnom...vagy másodszorra?Hurrá!

Én kényszeresen nem takarítok,mert akkor föl kéne szedni a ledobált ruhákat a földről,és az akkora stressz nekem.

230. rizsa31 (válaszként erre: 226. - Reload)
2011. júl. 25. 21:26
Értem.Amúgy szerinted érdemes lenne megkérdezned,hogy miért baj,ha nem egyenes a széle?Én emlékszem mindig magam köré gyűrtem a paplant,hogy ne maradjon luk.(ahol a manók be tudnának bújni vagy vmi ilyesmi)
229. rizsa31 (válaszként erre: 228. - Boldogság1)
2011. júl. 25. 21:22
Boldog ember!sóhaj
2011. júl. 25. 16:04

Sziasztok!

Elolvastam a cikket és a hozzászólásokat is:))

És magamra ismertem!!

Hiszek benne,hogy ez lehet örökletes dolog is,nekem apukám ilyen..Mármint nem kórosan,de neki is szinte ugyanazok a rigolyái,mint nekem:)Többször megnézzük,hogy be van-e zárva,hogy áll a papucs a kulcs csomó,és még sorolhatnám..

Szerintem ez még elmegy..Legalábbis így gondolom.

És sajnálom azokat,akik nem tudnak megszabadulni ezektől a dolgoktól!!

227. reload (válaszként erre: 213. - Macskanita)
2011. júl. 25. 10:40
engem is beengednél? :)
226. reload (válaszként erre: 208. - Rizsa31)
2011. júl. 25. 10:39
Ez a legkevesebb :) Még annyira nem is ütött volna szöget a fejemben a dolog. Inkább az, hogy amennyire ragaszkodik a dolgaihoz, szinte minden hétköznapi cselekvéshez van valami rituáléja, mindig ugyanabban a sorrendben kell történnie a dolgoknak. Ugyanaz a pohár, tányér, evőeszköz..stbstb. De mivel még elég kicsi, ezért inkább azt gondolom én is, hogy ezek a biztonságérzetét növelik valószínűleg. Csak valahogy próbálom ránevelni arra, hogy ha pl. felgyűrődik a takaró sarka, attól még ugyanúgy tud benne aludni, semmi baj nem lesz. Nem szeretném, ha hosszabb távon egyre nagyobb jelentőséget tulajdonítana ezeknek. Meglátjuk majd idővel hogyan alakul :)
225. Akvamarin (válaszként erre: 223. - Macskanita)
2011. júl. 24. 23:14
Nem vagyok babonás,szerencsére.Nem akarom az életem ilyen buta dolgok irányítása alá engedni,anélkül is elég nehéz :DD
2011. júl. 24. 22:58
a takarítás meg? hát, sokan vannak tisztaságmániások:-)ami nem baj:-)
223. Macskanita (válaszként erre: 222. - Akvamarin)
2011. júl. 24. 22:57

nem lehetett egyszerű:-(

amúgy babonás vagy? mert szerintem ha ennyiben megáll a dolog, akkor ez szerencsédre "csak" babona...

2011. júl. 24. 22:55

Sziasztok,most olvastam a cikket,és nagyon várom a folytatást! :)

Nekem a leírtak alapján egy kényszeres dolog jut eszembe,vagy kettő magamról,döntsétek el,hogy az-e vagy sem.

A kisebbik lányom elég nehezen aludt el születésétől kezdve,sokat kínlódtunk,módszert használva altattam,de sokszor még így sem sikerült,és gyakran egy apró neszre kipattant a szeme.Na valahogy feltűnt,hogy ha a lila papucsom egy bizonyos helyen szépen egymás mellé teszem,akkor elalvás után nem ébred meg,és békés az éjszakánk.Ha ez elmaradt,még azelőtt,hogy én lefeküdtem volna,felsírt a gyerek,és kezdhettem elölről az altatás hosszú és fárasztó procedúráját.Sokszor ha sírást hallottam,megnéztem a papucsot,és persze nem volt a helyén.Néhányszor volt,hogy nem jött be a "módszer",de az volt a ritkább,és olyan is volt,hogy nem volt a helyén,mégis jól aludtunk.Őrület,ugye?

Mostanában mindig jól alszik,már lassan 14 hónapos,megtanult jól és mélyen aludni,papucs ide vagy oda...

A másik a takarítás...elég sokszor csinálom,főleg ha ideges vagyok,de az nem kényszeres,csak kicsit mániás. :DD

221. Macskanita (válaszként erre: 220. - Spicispaci)
2011. júl. 24. 22:29

igen

benn vagy

2011. júl. 24. 21:43
Sziasztok! En is jelentkeztem, es elszeretnem olvasni a napolot, de most nem ertem,hogy mi a dolgom. Valami engedely feleseg fog erkezni?
2011. júl. 24. 21:03
oké, neked is!
2011. júl. 24. 21:02

Okssaaa. Köszönöm, ezen elcsemegézem egy ideig, úgy látom! :D

Holnaptól kb. egy hétig nem leszek, de azért írjatok ha van valami, megpróbálok időnként feljönni.

Puszi addig is!

2011. júl. 24. 20:51
hú, csak nehogy kiakadj rajtam ám:-)a végéről kezdd olvasni, úgy lesz érthető, az első bejegyzéstől, ne a maitól:-)
2011. júl. 24. 20:50
Kész! Köszönöm! Tündér vagy! :)
2011. júl. 24. 20:48

[link]

linkeld be, ott lesz a napló, és ki lesz írva, hogy titkos, azt is kiírja, hogy jelentkezem a titkos napló olvasására. Oda kattints.

várom akkor

2011. júl. 24. 20:45
Persze! Mit kell csinálnom hogy sikerüljön? Új vagyok itt a hoxán, csak ezt a fórumot használtam eddig!
213. Macskanita (válaszként erre: 212. - MissMimi)
2011. júl. 24. 20:43
figyusz, ha gondolod, belenézhetsz a naplómba, ott van minden feketén fehéren...nagyon gázos voltam...már jobb:-)beengedlek, ha gondolod.
2011. júl. 24. 20:41

Nem tudhatjuk a körülményeket...lehet nem volt párja, csak egyedül a gyerekkel...kitudja. De igazad van!

Öröm látni amit írtál, szerintem is felelősség van a kicsiért, aki csak a szüleire számíthat, természetes hogy mindent megteszünk neki, csak hogy jó legyen. Így a kényszereket kizárva a gondolatunkból. :)

211. Macskanita (válaszként erre: 209. - MissMimi)
2011. júl. 24. 20:31
missMimi, az a kényszeres szülő,.akit említettél szerintem komoly orvosi felügyeletre szorul, kórházban természetesen, illetve hihetetlen,. hogy a környezetében ezért nem szólt neki senki???eszem megáll...
210. Macskanita (válaszként erre: 209. - MissMimi)
2011. júl. 24. 20:29

terhesség alatt voltam alegjobban, ha hiszitek, ha nem.

Na akkor most kitálalok:-)

missMimi!

Nekem a terhesség előtt volt kényszersségem, paranoid zavarom és pánikbetegségem is. A terhesség valahogy megváltoztatta a dolgokat, akkor nem foglalkoztam annyit a kényszerrel, sem a paranoiával, sem a pánik nem kapott el, furamód.

Kényszeres szülőként elmondhatom neked és Rizsának is, hogy az a tapasztalatom, mivel tudom, hogy ez egy betegség, igyekszem minél jobban úgy alakítani az életemet, hogy a kisgyerek ebből minél kevesebbet érezzen meg.

Véleményem szerint egy kényszeres aki tisztában van vele, hogy ez betegség, sokkal, de sokkal jobban odafigyel a gyerekre, hogy véletlenül se hassanak ki a dolgok a kicsire.

amíg én abnormális módon nem mertem megenni egy kiflit a paranoid téveszméim miatt, addig agyerek mindent megkapott, zöldség-gyümölcs, tejtermék, és mindent ami egy kisember fejlődéséhez szükséges.

Higyjétek el, sokat lök az emberen egy gyerek...muszáj csinálni...muszáj elhagyni a kényszers dolgokat, az elején jóformán idő sincs rá, mert hiába szerettem volna én 60-szor elöblíteni a cumisüveget, meg 10szer kifőzni,. mielőtt beleteszem a tápszert pl...hát nem lehetett, mert a gyerek nem vár:-) az üvölt ha éhes, amíg meg nem kapja a "jussát" el nem hallgat:-)

Szóval, akarat kérdése, és elhatározásé:-)

nekem a mai napig az eszem megáll, mert mindig kupi van itthon, de már mint írtam, már el tudom nézni, ha a gyerek maszatosan, homokos-békás kézzel majszolja apogácsát ajátszótéren homokozás közben.

2011. júl. 24. 19:58

A mesés dolog csak azért van, mert ő azt memorizálja. Ezért is vannak a verses mesék, azt nagyon meg tudják tanulni, ez életkori természetes sajátosság!

Nem elrémisztésképp, inkább már irónia, hogy hallottam egyszer olyat, hogy egy kényszeres szülő valami tizen-harmincszor fürdette meg egy nap a gyerekét. Szegény csöppség!

Szerintem ellátni mindenképp el tudnánk, állítólag terhesség alatt rosszabbodik, azoknál meg főleg akik menzesz előtt még ingerlékenyebbek. Nálam ez nem áll fent, remélem így is lesz!

208. rizsa31 (válaszként erre: 207. - Reload)
2011. júl. 24. 18:31

Azért kérdeztem,mert nekem fura volt,hogy egy kisgyerek a paplant egyenesre igazítja.

Amúgy ezek lehetnek életkori sajátosságok is,mert ugye 3 évesen a gyerekek szeretik,ha pl a mesét ugyanúgy mondod szórul szóra stb.

207. reload (válaszként erre: 146. - Rizsa31)
2011. júl. 24. 17:20
Én inkább valahol a kettő között :)) Nem csinálok elvágólagos rendet, de azért egy bizonyos mérték után már idegesít a kupi. Igyekszem rendet tartani magam/unk körül :) Bár az utóbbi időben egyre többet takarítok az tény :) (lett egy kutyink :) )
206. rizsa31 (válaszként erre: 203. - Rizsa31)
2011. júl. 24. 17:16
Én amúgy inkább attól félek,hogy a kényszerességemet örökölné a gyerek,meg hogy nem tudnám normálisan ellátni.Az állatokat mondjuk aránylag jól ellátom,sokat foglalkozom velük,és ez mondjuk jó jel,bár egy kicsit más ez,mint egy gyerekkel:)
205. rizsa31 (válaszként erre: 204. - MissMimi)
2011. júl. 24. 17:12
3 hét múlva megyek legközelebb a dokimhoz.Szerintem azt mondja majd,hogy a dolog ennél bonyolultabb,:)és fölsorolja az autizmus lehetséges okait.
2011. júl. 24. 15:53
Hát...erre, de minden eshetőséget ki kell zárni! Nagyon megköszönném ha megkérdeznéd nekem. El se hinnéd mennyit segítenél ezzel!
203. rizsa31 (válaszként erre: 200. - MissMimi)
2011. júl. 24. 15:47

Viszont kicsi az esélye,hogy pont autizmust adnál át a gyerekednek.Ha nem felejtem el,megkérdezem!

Más betegségre nem vagy amúgy rákattanva,"csak" az autizmusra?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook