Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.

142. reload (válaszként erre: 137. - Rizsa31)
2011. júl. 23. 09:35

Tudom, hogy ritka, csak néha úgy érzem később ebből lehet az OCD. Nem tudom milyen összefüggés lehet öröklődés terén, de úgy tudom a hajlam örökölhető és egy pánikostól nem túl jó dolgokat lehet örökölni :( Bár a nagyobbik lányommal is pánikos voltam, de vele semmi gond :)


A kicsi: nem mindegy hogyan áll a takarója, már odáig jutottunk, hogy egyedül takarja be magát, mert csak úgy jó. Szélei nyíl egyenesek, az alja pedig egy vonalban az ágy aljával, szorosan előtte futva. Ha kicsi eltérés van, akkor addig igazgatja amíg nem lesz jó. Csak egy pohárból hajlandó inni, de abból is csak egy meghatározott szögből.Több minta van a poháron és csak ott iszik, ahol a lufik vannak. Ha nem úgy adom a kezébe, akkor megfordítja. Nem mindegy milyen színű hajgumit teszek a hajába.

Így hirtelen ennyi-bár tudom ezek nem nagy dolgok és valószínű csak életkori sajátosságok, csak néha annyira belemerül a rituáléiba, hogy az már nekem fura. Ha meg valami nem úgy áll, akkor elég agresszívan kezeli a helyzetet.

Persze nem akarok belemagyarázni semmit, de úgy gondolom, időben kell észlelni és akkor mindenki jobban jár, nem ő lesz a hülyegyerek :)

2011. júl. 22. 21:12

végigolvastam a fórumot:-)

a hozzászólók több csoportjára bukkantam:-)vannak az IGAZI kényszeresek:-(((

vannak akik azt HISZIK hogy kényszeresek,

és vannak a szkeptikusok...

akiktől a jóég mentsen meg minden kényszerest...

bocsika de ezt most le kellett írnom ide.

140. Macskanita (válaszként erre: 108. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 21:08
dettó:-(
139. Macskanita (válaszként erre: 121. - MissMimi)
2011. júl. 22. 21:06
a gyerek előtt a szülő a viselkedési minta...amit a szülő csinál, azt utánozza a gyerek, de ettől függetlenül nem feltétlen lesz kényszeres.
138. rizsa31 (válaszként erre: 131. - Reload)
2011. júl. 22. 19:36
Jó a kisördög hasonlat,mert tényleg így van.Vki írta az elején,hogy olyan,mintha nem te irányítanád az életed.:/
137. rizsa31 (válaszként erre: 131. - Reload)
2011. júl. 22. 19:27
Sajnos nincs DOQ tévém.3 éves korban nagyon ritka,de ha írnál példát,akkor esetleg tudunk vmit mondani.
136. rizsa31 (válaszként erre: 135. - CsillagTM)
2011. júl. 22. 19:25
De sőt,ezeket a terapeuta írja elő(már amelyik ért hozzá).A kényszernapló az alap,enélkül nem lehet.Manapság ez már lehet magnó,videó,számítógépen...
135. CsillagTM (válaszként erre: 96. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 17:25
jó az, h ennyit foglalkozol ezekkel a dolgokkal?...
134. e31f48b5f6 (válaszként erre: 131. - Reload)
2011. júl. 22. 17:20
Szerintem attól, hogy pánikos voltál a terhesség alatt, nem lesz OCD-s a gyerek. De tényleg oda kell figyelni rájuk, egy OCD-snek pedig különösen, mert a viselkedésünk a gyereknek egy minta.
133. e31f48b5f6 (válaszként erre: 129. - Brad)
2011. júl. 22. 17:18
Igazából én bocs. Kicsit agresszív vagyok. De már lenyugodtam, ne haragudj.
2011. júl. 22. 17:17
Olvastam egy két dolgot itt, amiről eszembe jutott még valami hülyeségem. Pl. ma edzőteremben mondtam magamban, hogy ha nem csinálom meg a gyakorlatot 15-szőr normálisan (úgy értem, bírom addig), akkor a macskámnak baja lesz. Néha előjön nálam ilyen, de nem vészes. Olyan is van, mikor csinálok valamit, akkor gondolom magamban, hogy még ezt meg ezt csináljam meg gyorsan, mielőtt valaki ideér vagy lejár a mikró vagy akármi, mert akkor valami lesz. Úton a vonalakra, úthibákra nem szeretek rálépni. Mindig átlépem őket, de nem feltűnően, ne röhögjenek rajtam. Látom, van bajom így, hogy ezeket meg a többit összeszedtem...
131. reload
2011. júl. 22. 15:50

Sziasztok!


Jómagam nem vagyok OCD-s "csak" pánikos :) De már majdnem 100% gyógyult állapotomban :) A fórumot olvasom az elejétől.


Brad: A DOQ csatornán van egy műsor (többször ismétlik)a címe OCD. Ha van lehetőséged nézd meg. Ennek a betegségnek pont az a lényege, hogy az ember is tudja, hogy nem fog semmi történni és bezárta már az ajtót, de egyszerűen van egy gondolat a fejében, ami nem hagyja nyugodni, amíg nem ellenőrzi, nem kopogtat, nem mossa meg..stbstb. Kénytelen megtenni, mert beleőrül ha nem, másrészt viszont abba is bele lehet őrülni ha megteszi, mert pontosan tudja, hogy semmi értelme! Épp ez a lényege az egésznek. Mintha a vállán ülne a "kisördög" és addig mondaná, amíg nem csinálja.


OCD-sek, lehet rossz a hasonlat, de tv műsorból nekem ez jött le.

Tudjátok datálni a dolgot, hogy mikor kezdődött? Vagy eleinte jelentéktelennek tűnő dolgokból lettek egyre fontosabbak? Az én kislányom 3 éves, de már most olyan dolgai vannak, a minap azon gondolkodtam, lehet ebből lesz később az OCD :( tekintettel arra, hogy a terhességem alatt még javában pánikos voltam ..

130. missMimi (válaszként erre: 128. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 15:41
Remélem igazad van! Köszönöm a megnyugtatást!
129. Brad (válaszként erre: 127. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 15:39
jah bocs.
128. e31f48b5f6 (válaszként erre: 125. - MissMimi)
2011. júl. 22. 15:30
Pusztán attól mert kényszerbeteg vagy, nem lesz beteg a gyereked. Autista se és más se.
127. e31f48b5f6 (válaszként erre: 124. - Brad)
2011. júl. 22. 15:29

Arra gondolunk: igen, elzártam a gázcsapot. De mi van ha mégse? És akkor felrobban a ház. És akkor meghalnak a szomszédok. És én megakadályozhattam volna azzal, hogy még egyszer ellenőrzöm. Á, ez hülyeség, hiszen az előbb zártam be. De mi van ha mégse? Megakadályozhatom a katasztrófát ha megteszem. Á ez hülyeség, de mi van ha mégse és különben is annyira rosszul vagyok, hogy meg kell tennem és megteszen, hogy nyugtom legyen.

Ne keress benne racionalitást, mert az egésznek az irracionalitás a lényege. Tudjuk mi is, hogy hülyeség.

Kicsit olvas utána, mert kezdenek idegesíteni a kérdéseid.

126. missMimi (válaszként erre: 124. - Brad)
2011. júl. 22. 15:27
Nagy a kockázat. Legalábbis amire én gondolok, azaz ami miatt muszáj megtennem, nagyobb kaliberű dolgok. Nagy a kockázat, hogy ne tegyem meg.
125. missMimi (válaszként erre: 123. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 15:25
Hogy egyéb baja lesz.
124. Brad (válaszként erre: 119. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 15:24

es miert ellenörzöd ujra meg ujra? Ha egyszer bezartad, akkor az zarva van nem? Akkor mar nem tudnak bemenni a betörök... Vagy? Kivancsi vagyok ilyenkor mire gondoltok?


Es az sem segit, hogy tudod mi a bajod, es csak bemagyarazod magadnak a dolgokat? -ennek tudataban sem sikerül meggyöznöd magad, hogy felesleges dolgokat csinaltok? pl. ha nem parosan allnak a viragok a vazaban, akkor jönnek az UFO-k es elviszik a szomszed gyereket? Es hasonlok...


Nem tudtok nemet mondani? Csak egyszer kell kiprobalni es meglatja az ember, ha 11 szal rozsa van a vazaban, akkor sem jönnek az UFO-k es a szomszed kisgyereknek sem lesz semmi baja...


Volt egyszer egy hasonlom. Meg vizsgaidöszakban. ´Volt egy vizsgam, es folyton megbuktam rajta. Aztan jatszottam egy kör passzianszt a gepen, es azt mondtam, hogy ha most sikerül kirakni, akkor atmegyek a vizsgan. Sikerült kirakni es atmentem a vizsgan. Aztan kiprobaltam, hogy ez akkor is müködik-e, ha nem tanulok a vizsgara, csak jatszom egy passzianszt. Hat nem sikerült... :)

Pedig ott voltam, hogy kenyszerbetegseg lesz belöle, de tudtam, hogy nem igaz amit en szeretnek gondolni... aztan hogy tapasztaltam, vege lett.


Nem lehetne, hogy csak egyszer tapasztaljatok Ti is, es meglatjatok nem fog semmi törtenni?

123. e31f48b5f6 (válaszként erre: 121. - MissMimi)
2011. júl. 22. 15:22
Nem értem mire gondolsz. Arra, hogy a gyerek kényszeres lesz, vagy arra, hogy egyéb baja lesz?
122. e31f48b5f6 (válaszként erre: 114. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 15:21
Hát igen, nehéz dolog ez a családalapítás. Nekem viszont tényleg jót tett. Nagyon klassz házasságban élek és az egyetlen konfliktusforrás a kényszer. Na nem azért mert a férjem nem tolerálja, hanem azért mert én nem tudom elviselni ha ő normálisan éli az életét és összefogdossa a lakást "koszos" kézzel. Ezen dolgozm, mert nem akarom, hogy az OCD kapcsolatromboló tulajdonsága minket is utolérjen. Nagyon sok vesztenivalóm van.
2011. júl. 22. 15:18
Sziasztok! Akit ajánlottál hölgy nem kényszeres. Csak kényszeres anyukák gyermekeik érdekelnének engem! Ha van köztetek még valaki, írjon hogy minden rendben van-e a gyerekekkel! Köszi!
120. e31f48b5f6 (válaszként erre: 118. - Brad)
2011. júl. 22. 15:18
Akkoriban kiskutyát tartottunk és féltem megszökik. De mindegy mi történne, mivel teljsen tisztában vagyunk a dolgok irracionalitásával és mégis szorongunk, teljesen mindegy mi erre a kérdésre a válasz.
119. rizsa31 (válaszként erre: 118. - Brad)
2011. júl. 22. 15:13
Valaki bemegy,és kutakodni kezd a cuccaim között.Meg persze betörők jönnek,és elviszik a biciklit,a fényképezőgépet,amibe a kis unokahúgom képe van.Meg a számítógépet.
118. Brad (válaszként erre: 117. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 15:07
Es megkerdezte mar valaki, hogy: mi lesz, ha nyitva hagyod veletlenül az egyik ajtot?
117. e31f48b5f6 (válaszként erre: 116. - Brad)
2011. júl. 22. 15:05

Most erre mit mondjak? A agyam irracionálisan választja ki azokat a dolgokat amitől félnem kell.


Egy jó példa: régen én is ellenőriztem: ajtókat, gázcsapot stb. (Most már nem.) Kérdezte a doki mmiért csinálom. Mondom neki, hogy egyszer igenis nyitva felejtettem a garázskaput. Kérdezi: és azt is ellenőrzöm? Mondom: NEM!!! Kiderült, hogy az egyetlen dolgot nem ellenőriztem, amivel előfordult, hogy nyitva maradt. Teljes irracionalitás. Az agyam a garázskaput nem vette be az ellenőrzési körbe. Amúgy a fényképezéshez hasonlóan én kis jegyzeteket készítettem a bezárt ajtókról. stb., stb., stb.

116. Brad (válaszként erre: 108. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 14:57

de hat a penesz jo dolog! :) Belöle talaltak fel a penicilint, ami gyogyit! :)

Ettöl nem kell meghalni... :)

115. rizsa31 (válaszként erre: 111. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 14:57
Én néha szoktam.Kilötykölök néhány blúzt,mikor már nincs mit felvennem,mert minden a szennyesbe van,csak a férjem pólóit esetleg.Több ruhája van,mint nekem.:)
114. rizsa31 (válaszként erre: 110. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 14:55
Igen,sajnos.
113. rizsa31 (válaszként erre: 108. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 14:55
Ez így van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook