Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ultrahangos kavitációs zsírbontás fórum

Ultrahangos kavitációs zsírbontás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯
295. Rubellit (válaszként erre: 294. - Chiron)
2011. aug. 4. 21:16

Kedves Chiron!

Nem szeretném az olvasókat akik miatt ez a fórum létezik még jobban összezavarni mivel ez a téma szakmai piviben válaszolok Neked.

294. Chiron
2011. aug. 4. 20:01

Üdvözletem kedves mindenki.

Nagy érdeklődéssel olvastam a bejegyzéseket, mivel engem is érdekel a téma. Látom, hogy szakemberek is jelen vannak a párbeszédekben, ezért szeretnék segítséget kérni.

2 db ultrahangos arc és testápoló berendezésről van szó (kis téglalap alakú test 2 fejjel, egyik lapos másik kúpos, nem kavitációs berendezés) - az egyik 1 MHZ a másik 3 MHZ-es az lenne a kérdésem, hogy melyik hatékonyabb. Arc kezelésére, hatóanyag bevitelre illetve cellulitisz kezelésére szeretném használni. Ajándékba kapom, és megkérdezték melyiket szeretném. A neten próbáltam utána nézni azonban a magyarázatok egymás szöges ellentétei voltak. Kérlek benneteket, szakembereket, akik ilyen gépekkel dolgoztok, nap mint nap, segítsetek eldönteni melyiket válasszam. Örök hálám.

Üdvözlettel.

293. dolgozolaany (válaszként erre: 292. - Dolgozolaany)
2011. aug. 4. 19:29

Helyette a többi gép javítgatott! Nyirokmasszász, Ultrahang,Infra...

De kéne még a vákuum sajnos és nem tudom mit tegyek. Van 1 olyan lila foltocska ami nem múlt el 1 hónapja.

2011. aug. 4. 19:27

Helló Szak- ill. Hozzáértők!

Kis segítséget kérek Tőletek! Járok egy helyre még 1 v. 2 kezelésem lehet hátra, de még szeretnék pár kezelést máshol. A ruha ellenére is bár óvatosabban vákuumozzák a combokat és kisebb fokozaton is, egyrészt foltokban fáj - első vákuum volt a legrosszabb, azóta kevésbé -, másrészt apró lila foltok lesznek a külső combomon. Eresebb a combom kívül ill. belül is, hajszálerek a térdhajlatban, családi terheltség/örökség tuti. A többi gép semmi problémát nem okoz szerencsére, de kevesebb vákuumos kezelést kaptam(Cellu M6 a vákuumos gép neve).

Ötletek??? Köszönöm!

2011. aug. 4. 17:05

Sziasztok. Kicsit háttérbe vonultam, mert nagyon felbosszantott néhány bejegyzés. Hálás vagyok a szakmabelieknek, akik élesen meghúzták a határt a korrekt, tisztességes, lelkiismeretes munkát végző szakemberek, és a kóklerek között. A vendégek többsége nagyon okos, jól tájékozott, minden apró részletre odafigyel. Aki megpróbálja Őket hülyének nézni, az megérdemli a következményeket.

Privát üzenetben próbáltam "nevelni", remélem elgondolkodott rajta aki a vihart kavarta.

Hálásak lehetnek az itt fórumozók, hogy olyan nagy tudású gazdag szakmai tapasztalattal rendelkező szakértők tanácsait olvashatják mint "angi's", "Rubellit", az újonan csatlakozott "Zoli1979". Bocs ha valaki kimaradt a felsorolásból.

Én szakmabeliként is szívesen olvasom az írásaikat, számomra is tudnak újat mondani, hát akkor a civileknek. Hát remélem... Szent a béke!

Jöhetnek a humoros történetek, eredmények, hogy öröm legyen ide feljönni. Én mindenesetre gyüjtöm.

290. pekata1
2011. aug. 3. 17:17
Köszönöm szépen a segítségedet, mindenképpen meg fogom keresni Őt! Jó lenne, ha tudna valaki segíteni, mert erről a testtájékról sajna soha nem tudok fogyni! ( ja, és szerintem több mint 2,5 centi az ami rajtam van...:) ) !üdv Kata
289. angie's (válaszként erre: 288. - Angie's)
2011. aug. 3. 17:14
Z.Betti, szokott itt fent lenni.:-)
288. angie's (válaszként erre: 287. - Pekata1)
2011. aug. 3. 17:02
Van 2 cm-nyi zsír? Ha igen, a kezelés segíteni fog. Ha nincs, válassz más kezelést, mert gond is lehet.Z.Bettynek írj, Székesfehérváron van szalonja, és van jó gépe is.És lelkiismeretes.Egy konzultációt mindenképp megér sztem.
287. pekata1
2011. aug. 3. 16:55
Kavitációs zsírbontásra járok! Betartok minden szabályt, és nem is kellene sokat faragni belőlem..:) A csípőmön van felesleg!
286. angie's (válaszként erre: 285. - Pekata1)
2011. aug. 3. 16:52

Szia!

Tulajdonképpen milyen kezelésre jársz? A védőszemüveg az IPL-hez kell, az szőrtelenítésre, bőrproblémákra való, más néven villanófényes kezelés.

285. pekata1 (válaszként erre: 280. - Zoli1979)
2011. aug. 3. 16:43

Kedves Zoli1979!


Nagyon sokat segítettél a hozzászólásaiddal! De mostanra akkor teljesen tanácstalanná is tettél! Én Székesfehérváron lakom, és én is járok ilyen kezelésre ( 4 alkalommal voltam)! A gépről nem tudom megállapítani milyen típusú , de mivel semmi olyat nem tapasztaltam az kezelés előtt , után ( méret csökkenést sem) amit te írtál, úgy gondolom ez nem igazán hat! Egy kozmetikus csinálja nekem 4000 Ft/ alkalomért! Se védőszemüveget nem használ, nem íratott alá velem semmit! Tudsz-e nekem abban segíteni, hogy esetleg hol találhatnék helyben , olyan szakembert, illetve kellő hatékonyságú gépet, ami használ is? köszi,

284. cornflower (válaszként erre: 280. - Zoli1979)
2011. aug. 2. 22:59

Szia Zoli!


Nagyon köszönöm a segítségedet! :)

Sajnos a szalon, ahová most megyek nem túl jól felszerelt, de most ezt ott kipróbálom így, aztán keresek olyan helyet, ahol minden egy helyen van.


Ti hol dolgoztok?

Priviben megírod?


Köszi!

Üdv: Móni

283. angie's (válaszként erre: 282. - Zoli1979)
2011. aug. 2. 22:42
Hát most beájultam. Abból indultam ki ugyanis, hogy a Tesco-ban, vagy ilyesmi áruházban kapható kis kozmetikai ultrahanggépen is vannak azért figyelmeztetések.....ez kemény, ha ezt engedik.
282. Zoli1979 (válaszként erre: 281. - Angie's)
2011. aug. 2. 22:14

Szia angie's!

Esküszöm, hogy van és árulják is... 750 villantás után kell cserélni a lámpáját (az eladó szerint kb. 100.000 Ft), szóval elég vicces... se nem gazdaságos, se nem jó, mert igen gyenge a teljesítménye... természetesen mint gépforgalmazó (is) nem kellene megvárnom, amikor két barátnő az otthoni hajfestés után majd otthon lövi egymást IPL-lel, szaktudás nélkül, esetleg védőszemüveg nélkül, ultrahang-zselé nélkül, stb... miért nem tesz valamit a Fogyasztóvédelem ezek a cégek ellen? Teljesen meghülyítik az embereket, elveszik a szakemberek kenyerét és még tudásuk sincsen...

281. angie's (válaszként erre: 279. - Zoli1979)
2011. aug. 2. 21:55

Kedves Zoli!

Lehet, én vagyok a naiv, de el sem tudom képzelni, hogy egy ilyen gépet forgalmazó cég ne figyelmeztetné a vevőjét az alapvető tudnivalókra.

Amúgy a teljesítmény valóban kicsi, valószínű, pont azért, hogy ne árthasson. Otthoni IPL? Esküdj meg, hogy van ilyen. Az még meredekebb.

280. Zoli1979 (válaszként erre: 252. - Cornflower)
2011. aug. 2. 21:54

Szia cornflower!

Általában először kavitációs ultrahang és utána az RF, majd a végén a vibrációs tréning. Hallottam olyat is, hogy az RF-et és a kavitációs uh-t felcserélik, de az szerintem kevésbé hatékony hosszútávon, mert a kavitációs ultrahang a zsírsejtekben lévő vizet buborékosítja, viszont ha előtte RF-fel "kiszedtük" a sejtből a vizet, nincs mi buborékosodjon, szóval:

1. kavitációs ultrhang

2. rádiófrekvencia

3. vibrációs tréning

És néhány jótanács: járj egy szalonba, ha lehet! És ne Te oszd be a kezeléseket, hanem a szakember, akire rábízod magad, szóval válassz jó szakembert!

Üdv,

Zoli

279. Zoli1979 (válaszként erre: 275. - Okla)
2011. aug. 2. 21:37

Kedves okla!

Az otthoni kavitációs ultrahang készüléket ugyanúgy felejtsd el, mint az otthoni IPL-t:

1. kicsi a teljesítménye, nem lesz hatékony

2. a kavitációs ultrahang-kezelés (és az összes komoly kezelés) előtt nem véletlenül íratnak a Vendégekkel alá beleegyező nyilatkozatot...

... mert ha nincs meg a megfelelő zsírréteg (minimum 2,5cm), akkor bizony az ultrahang káros hatással lehet a csonthártyára (csonthártya-gyulladás, rosszabb esetben csontritkulás)!

3. az otthoni kavitációs ultrahang készüléket áruló emberek valószínűleg közel sincsenek tisztában az utókezeléssel, a nyirokelvezetéssel és néhány egyéb "aprósággal"...

4. a kavitációs ultrahang nem jó narancsbőrre...

Nem kívánom nekik, hogy akár egy vásárlójuk is "problémás" legyen...


Meg kell érteni, hogy vannak olyan dolgok, amiket szakembereknek kell elvégezni: a komoly testkezelések ilyenek. Ilyen pl. a honlapkészítés is, amit meg lehet csinálni magunk is, de a végeredmény szempontjából jobb szakemberre bízni; bár azért annak nem lehet egészségkárosító hatása...hacsak nem késik sokat a szaki... :)

Egy szónak is száz a vége: ne foglalkozz a sokat ígérő otthoni kavitációs ultrahanggal, nem ér ennyit sem az otthoni szenvedés (pl. hogyan kezelnéd a hátsódat?), sem az egészséged... 150.000 Ft-ból (nem reklám, remélem...) egy Life-programmal sokkal jobban jársz és még marad is sok pénzed... Üdv, Zoli

278. Zoli1979 (válaszként erre: 274. - Selah)
2011. aug. 2. 20:59

Kedves selah!

Még nem fordult "praxisunkban" ilyesmi elő, de sajnos előfordulhat, ha a nyirokkeringés nem megfelelő vagy nincsen stimulálva kezelés után. Általában az ödémásodás végtagokban szokott megjelenni (bokáknál leginkább), viszont a kezelések során adott esetben nagy mennyiségű "extra" folyadék kerül a szervezetbe, ezért stimuláljuk a nyirokrendszert, hogy el tudjuk vezetni a felesleges, pangó folyadékot. Ezért célszerű egy fogyókúra elején egy teljes vérképet készíttetni a háziorvossal a megfelelő pajzsmirigy-működést ellenőriztetni, ugyanis a sok esetben a pajzsmirigy alulműködése (is) okozhatja az elhízást, így a nyirokrendszer sem tud igazán hatékonyan dolgozni. Üdv, Zoli

277. angie's (válaszként erre: 275. - Okla)
2011. aug. 2. 20:50
Mint lentebb írtam, 15-20 kezelés így biztosan kell, és mellé még nyirokserkentés, ami masszázs és gép híján leginkább 20-30 perc futással oldható meg, mert a nyirokrendszernek nincs keringető szerve, mint az érrendszernek a szív, hanem az izmaink segítenek a nyirokáramlásban, tehát azokat érdemes terhelni. Erre a futás a legtutibb.
276. angie's (válaszként erre: 274. - Selah)
2011. aug. 2. 20:47
Ugyan nem engem kérdeztél, de válaszolnék (igaz, mostmár kicsit félve, hogy leordítják érte a fejem:-D). A legtöbb vendég szinte észre sem veszi,pedig a rádiófrekis kezelésnél szinte törvényszerű. (nekem a 3,5 év alatt egy vendégem jelzett vissza, hogy jaj, a farmer estére nagyon szorított). Az ilyen zsírbontó kezeléseknél tulajdonképpen egy "steril gyulladás" alakul ki, hisz olyan anyag kerül a szövetek közé, ami eddig nem volt ott. Erre a szervezetünk úgy reagál, ahogy idegen anyag jelenlétére reagálnia kell....jönnek a falósejtek, megszaporodik a nyirokfolyadék, majd dolguk végeztével kiürülnek a szervezetből, a "bomlástermékekkel" együtt. Tulképp ezt a folyamatot segítjük a nyirokmasszázzsal, hullámmasszázzsal. Csupán ennyi, testszerte érezhető, ha atomszűk ruhában maradsz a kezelés után, és leginkább a kezelt testrész környékén. 1-3 nap múlva meg lötyög az atomszűk ruha. Remélem, megfelelőnek ítéled a válaszom.
275. okla
2011. aug. 2. 13:48

Sziasztok!

Nagyon sok hasznos infó érkezik. De!!!! Mit tegyen az (pl. én) akinek a közelében nincs szalon ahol ilyen gépekkel dolgoznak. Ezért kértem véleményt már az előzőekben az otthoni használatra ajánlott kavitációs ultrahang gépről. Biztosan kissebb a teljesítménye hiszen töredéke a szalonokban használt gépek árának. Az sem lenne probléma ha kétszer annyi idő alatt érném el azt az eredményt amit a komolyabb gépek alkalmazásával. De ezek valóban semmit nem érnek???? 150000 forintért egy használhatalan vackod adnának el?

274. selah (válaszként erre: 270. - Zoli1979)
2011. aug. 2. 13:46

Kedves Zoli!


Jól összefoglaltad a dolgokat köszi érte, engem az ödémásodás rész érdekel, mivel mellékhatásként még nem találkoztam ezzel, és nem volt feltüntetve azoknak a szalonoknak a honlapján akikkel eddig ismerkedtem. kérdésem hogy tényleg volt-e már rá példa, ha igen melyik testrészben, mi történt pontosan?

273. Pótkávé (válaszként erre: 270. - Zoli1979)
2011. aug. 2. 13:05

Kedves Zoli1979!

Idézlek: "De tényleg kiváló a kavitációs ultrahang, rádiófrekvencia, nyirokmasszázs, testtekercselés kombináció."

És hogyan célszerű kombinálni?

Köszönöm!

272. dolgozolaany (válaszként erre: 270. - Zoli1979)
2011. aug. 2. 10:10
Köszönjük a segítségedet!!!!!
2011. aug. 2. 07:40
Hűű, ez tényleg jó volt, köszönjük!
2011. aug. 2. 00:37

Kedves Fórumozók,

Olvasgattam a fórumot és szeretnék néhány tanáccsal szolgálni (remélem, hogy a szalontulajdonosok is magukévá tesznek néhány gondolatot). Gyakorló szalontulajdonos vagyok magam is (férfi létemre!), jelenleg 3 és fél hete próbálok "tudományosan" is fogyni (ez eddig 8,3kg testsúlyvesztéssel elég jól alakul, amiből 4,8kg zsír volt - azt hiszem, hogy sikeresnek mondható), amiben segítenek a szalonjainkban üzemelő készülékeink is, a diéta is, a rendszeres mozgás is és a 3 liter nullkalóriás folyadékbevitel is (naponta). Ha valakit érdekel a teljes kúra, szívesen segítek!

Sajnos ma Magyarországon a legtöbb ember azonnali eredményt szeretne, türelmetlenek vagyunk sokszor. Ez igaz a fogyásra/fogyasztásra is. Sokan azt hiszik, hogy elmennek testkezelésre és megtettek mindent! Pedig ez csak az első lépés...

Néhány dolgot viszont fontos tisztázni a technológiákkal kapcsolatban:

1. a kavitációs ultrahang / fókuszált ultrahang valóban "buborékosítja" a vizet a sejtekben, amelyek membránfala előbb-utóbb a kb. 40kHz hullámhossz hatására szétreped, intercelluláris likviddé (sejtközi folyadékká) válik. Ezt a folyadékot kell minél hamarabb eltávolítani a szervezetből, hogy ne legyen ödémásodás. Ezért kötelező minden kavi-kezelés után a kézi vagy gépi nyirokmasszázs (infraterápiával még hatékonyabb). A kavitációs ultrahang nem juttat be hatóanyagot és nem feszesít, hullámhosszából is adódóan nem képes erre! Ahol ezt hirdetik, oda feleslegesen mentek, mert valószínűleg fogalmuk sincsen nemhogy a fizikáról-kémiáról (ami még nem feltétlenül baj), hanem esetleg a szervezet működéséről sem. Itt fontos megemlítenem, hogy igaza van annak Rubellitnek, aki leírta, hogy az ilyen kóklerek csak igyekszenek minél hamarabb meggazdagodni... a Vendég egészsége meg... tudjuk

2. A rádiófrekvenciás kezelések nem "zsírrobbantó" kezelések, hanem a sejtek körméretének csökkentését végzik, termogenezis (hőtermelés) segítségével. Ebből a szempontból viszont tökéletesen megfelelnek a feszesítés követelményeinek. Ahol azt írják, hogy "rádiófrekvenciás nyirokelvezetés", azt a szalont is kerüljétek messzire! Erre a rádiófrekvencia nem alkalmas. A nyirokdrenázs külön "szakma", kifejezetten nehéz jó nyirokmasszőrt találni!


Olvastam továbbá a "centis" csalásokról is... ezt nagyon egyszerűen el tudjátok kerülni: olyan helyre kell elmenni, ahol végeznek BIA-testanalízist. Egyébként nagyon jó, ha látjuk centiméterekben is a változást, de a testzsírszázalék és számos egyéb adat (pl. szkeletális izomzati tömeg, zsírtömeg és százalék, vízmennyiség, stb.) sokkal többet elárul. Nálunk igazán szeretik, mert nem lehet vele csalni. Ha valaki nem tartja be, amit megkövetelünk, látjuk a készüléken, mert egész egyszerűen nem változnak az értékei. Szerintem jobb bármilyen centinél...

"Röviden" érintenék még egy fontos dolgot: a fogyás komplex dolog, komoly életmódbeli váltást követel meg:

1. diéta: nem koplalni kell, hanem azt kell tudni, hogy mikor és mit együnk, ebben segít már rengeteg honlap is, de a vérkép alapján egy jó dietetikus kiváló étrenddel tud szolgálni.

2. mozgás: napi 30 perc bármilyen folyamatos mozgás illendő és szükséges, de ha valaki hetente 3-4-szer eljár edzőterembe, még hatékonyabb tud lenni (kevesebbet fogy az izomból és feszesebb lesz).

3. folyadékbevitel: ez alap, mindenki tudja. 3 liter ásványvíz naponta, minimum. A kúra alatt az alkohol fogyasztása kifejezetten tilos (a máj nem bír az alkohol miatt kb. 3 napig zsírt bontani)!

4. testkezelések: ebben segítenek a fórumon is hozzászóló Szakértők, Szakmabeliek. Úgy gondolom, hogy nem egyféle készülék vagy kezelés a leghatékonyabb, hanem egy 4-5 féle kezelésből összeállított komplex csomag. Tudom azt is, hogy ezek drága készülékek (a jobb minőségűek drágábbak) és sok szalon nem engedheti meg magának a több tízmillió forintos gépparkot. De tényleg kiváló a kavitációs ultrahang, rádiófrekvencia, nyirokmasszázs, testtekercselés kombináció. Bár vannak már újabb készülékek is, amelyek még hatékonyabbak. Ezen a ponton fontos megemlíteni, hogy a készülékek között óriási különbségek vannak. Sajnos nagyon sok helyen olcsó, rossz minőségű készülékekkel dolgoznak (3W/cm2 teljesítmény egy kavitációs készüléknél elég kevés... magyarul mondva semmire nem jó), szívesen segítek a készülékek kielemzésében!

5. akaraterő: szerintem ez a legfontosabb... ha nincs, ne kezdje el senki! Ha van, akkor áldozatokat kell hozni. Néha nagyon komoly áldozatokat.

És minden tiszteletem azoké a Mindennapi Hősöké, akik eldöntik magukban, megcsinálják a fogyókúrát és utána is egészségesen élnek... üdvözlöm továbbá azon itt fórumozó szakmabelieket is, akik igyekszenek a fogyni / feszesebb testre vágyók választásának megkönnyítésében és "ingyen" tanácsokkal látják el az érdeklődőket.

269. Rubellit (válaszként erre: 260. - Eltökélt)
2011. aug. 1. 23:13

Kedves Eltökélt!

Szerintem mindinki tudja, hogy vannak olyan szalonok ahol csalnak. Ez tény. Nem is érdemes erről vitatkozni. Láttam már ilyet és már tönkre is mentek. Csak egy gondolat a részemről: "Akinek nem inge nem veszi magára." Látom ezt az nagy információ tömeget amivel a vendégek nem tudnak mit kezdeni. Egymásnal sokszor ellentmondó vélemények. Nekem csak egy célom van ezen az oldalon és máshol is ahol tanácsadóként ingyen "dolgozok", segíteni azoknak a vendégeknek akik tanácstalanok. Nem tudják, nem értik, hogy az ígéretek mögött sokszor mi van. Kaptam már olyan privát levelet, hogy nem akartam hinni a szememnek. Sajnos vannak akik azt hiszik, hogy ebből gyorsan meg lehet gazdagodni és nem érdekli őket a vendég egészsége. Azért mert van ilyen vannak lelkiismeretes kollégák is. Szerintem ez a fórum azért van, hogy segítsük azoknak akiknek tényleg szükségük van a tanácsra, mert döntés előtt állnak. Csináljam vagy ne csináljam? Az én problémámra megoldást jelenthet-e ez a kezelés? Beszélnünk kell a bizalom vesztésről és tennünk is kell ellene.

268. mimiko70 (válaszként erre: 244. - Rubellit)
2011. aug. 1. 22:46
köszönöm a tanácsod.szerintem megfogadom mert ugy gondolom igazad van.
267. cornflower (válaszként erre: 260. - Eltökélt)
2011. aug. 1. 22:27

Kedves eltökélt!


A leírás alapján rá lehet ismerni az általad említett szalonra vagy gépre.

Én cáfolnám az állításodat.

A hugomról 1 éve ezzel a masinával lefaragtak 1 nadrágméretet, amiből máig nem szedett vissza semmit, pedig nem diétázik, csak épp odafigyel arra, hogy mit eszik mivel.

Szóval nem csak a sejtközi folyadék távozott, hanem zsírsejtek is pusztultak és valóban véglegesnek mondható az eredmény, ha már eddig nincs változás :)

Én mindenkit bíztatok, aki teheti menjen és próbálja ki és ne hagyja magát félrevezetni.

Én most kezdem el :))

266. angie's (válaszként erre: 265. - Angie's)
2011. aug. 1. 18:36
Ez csak egy reflexió itten, Gyöngyi, nehogy magadra vedd.:-)
❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook