Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek ha a gyereketek avval jönne haza az iskolából, hogy megtépte egy (kissebbségi ) lány? fórum

Ti mit tennétek ha a gyereketek avval jönne haza az iskolából, hogy megtépte egy (kissebbségi ) lány? (beszélgetős fórum)

1 2
38. misz
2010. máj. 29. 22:26

Nem tudom, hol mi van. Csak leírom, mit mondott egy 8.-os lány az osztályfőnökének:

"Hol szeretnél tovább tanulni?"

Válasz:

"Magánál van tanárnő? Dehogy megyek tanulni. Még ez is kár volt. Inkább szültem volna már pár gyereket. Anyámnak 9 van, és havonta 450 ezret vesz fel. Majd hülye leszek tanulni, meg dolgozni."


És leírok egy másik dolgot is:

Lementem családot látogatni, mert a kisfiúnak soha nem volt házija. A család (18 fő, mert ugye a sógorok, nagyik, és minden rokon együtt lakott) egy 30m2-es tákolmányban éltek. Fűtés, víz, villany nélkül.


Nem tudom, az 1. család mit csinált jól, a másik mit rosszul. De tény, hogy mindkét családfő a nap nagy részét a kocsmában töltötte.

37. spinneli (válaszként erre: 36. - Tamianyu)
2010. máj. 29. 20:26
Én a járadékokról beszéltem, hogy mellette mit feketéznek össze az más kérdés-csak járadákokból nem lehet jól élni.
36. Tamianyu (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2010. máj. 29. 17:33

Tudok jó pár olyan családot,akik jól élnek...

Manipulálnak a szociális járadékokkal,plusz kiegészítik ezzel-azzal.....csak éppen nem tisztességes munkával.Mégis hatalmas házakban élnek,sok milliós autókkal járnak...

Egyébként mindent jogviszonyhoz kellene kötni, a gyest és a csp-ot is,semmi ne járjon alanyi jogon.Aki gyerekeket vállal,tudja mire teszi,vállalja a saját pénztárcájára.Aki nem tett a nagy kalapba,nem is tesz soha,ne akarjon onnan kivenni sem....

35. spinneli (válaszként erre: 34. - Tamianyu)
2010. máj. 29. 16:33

Az a réteg nem él jól, akikről te beszlsz, azért nehogy már azt hgiggyük, hogy állami és gyermekek után járó összegek hú de magasak.

Elélnek belőle-így helyes.

34. Tamianyu (válaszként erre: 21. - 00495ec28d)
2010. máj. 29. 10:05

Ja én sem,de érdekes módon köztük van a legtöbb ingyenélő.Nekik szórják azokat a pénzeket amit tőlünk tisztességes dolgozó emberektől legálisan ellopnak.Megtehetik,hogy gyerekekből élnek,hogy 40 évesen semmi munkaviszonyt nem tudnak felmutatni mégis jó élnek.A viselkedésükről a mentalitásukról ne is beszéljek....

Szóval ja,akik annyira védik őket,azok a zsebéből kellene azt is kivenni amiből tisztességes munka nélkül megélnek,és nem azoktól ellopni akik a fizetésükből alig tengődnek....

2010. máj. 29. 00:51

Gyerekek között sajnos előfordul ilyesmi.

Spec. én is jártam így gyerekkoromban, egy -ling-gel végződő nevű oszt.társam kitépett 1 marék hajamat és jutalmul kapott a legrettegettebb tanárbától 1 ólajtó pofont.

A szülők teljesen kimaradtak a történetből.

Ez már elég régen esett meg ahhoz, hogy ma az ilyen eljárás feledésbe merüljön.

32. spinneli (válaszként erre: 17. - 04e95f637a)
2010. máj. 29. 00:17

szerintem sem lényeges.

Én elősszőr az osztályfőnökkel beszélnék, aztán a gyerek szüleivel.

31. misz (válaszként erre: 30. - Heni8602)
2010. máj. 29. 00:03

Mindenkinek van 1-3 körzetes iskolája, ami közül választhat (ha több van persze). Ha a gyerek bekerül nem körzetes iskolába, onnét "kirúghatják", és egy körzetes iskolát kell keríteni, aki felveszi.

De ha körzetes iskolába jár, csak akkor lehet valakit eltanácsolni, ha az adott iskola keres a tanulónak egy másik helyet, ahová átveszik. Gondolhatjátok mennyire kapkodnak az ilyen tanulók után. Így aztán körzetes iskolából szinte lehetetlen eltávolítani a renitenseket.


Nem tudom mindenhol így van-e, mert a törvényekben nem vagyok napra kész, de mifelénk így működik.

2010. máj. 28. 22:27
azt hallottam el se tanácsolhatják már az iskolák a problémás diákokat. . . nem tudom mi igaz ebből!??hallottatok esetleg ilyesmiről?
2010. máj. 28. 22:27
igen, a tanár sajnos nem sokat ér ilyen esetekben manapság. . . rászól, beír az ellenőrzőjébe vagy felviszi az igazgatóhoz. . . lepereg róluk. . . az olyan szülőket meg akinek így viselkedik a gyereke, nem érdekli(lehet, hogy még meg is dícséri érte)másnap ugyanezt megcsinálja. . . és kinek hiányzik a több hónapos pereskedés mikor úgyse érnénk el vele semmit?a te esetedben jönnénk a persze mert én kissebbség vagyok szlogennel és még téged hurcolnak meg rágalmazásért. . . sajnos ilyen világban élünk, egy szavunk sem lehet. . . egyetlen megoldás ha megfelelő "háttérrel"rendelkezünk, hogy egyáltalán merjünk szólni érte:D:S
28. misz (válaszként erre: 20. - Tamianyu)
2010. máj. 28. 21:35

Teljesen egyet kell értsek veled. A jogaikat piszokul tudják, meg azt, hogy a pedagógusnak mihez nincs joga. De a kötelesség szó ismeretlen a legtöbb előtt.


Persze vannak kivételek is. Én is tanítottam olyan kisebbségi gyerekeket, akik mélységesen tisztelettudóak, sőt szorgalmasak voltak, és ami ritka: megvolt minden felszerelésük. Az a szomorú, hogy ez nagyon fehér holló eset. De létezik.

27. Jenna8 (válaszként erre: 26. - Gyöngy1)
2010. máj. 26. 21:43
Én először is megtudakolnám,hogy milyen emberek is valójában,-mert sokszor mi Magyarok is tudunk "szépen" viselkedni,nem minden esetben a bőrszín a döntő-és utána lehetne azon filózni,hogy hogyan is tovább.De ameddig ezt nem tudod,addig lépni sem könnyű ezügyben,mert érthető,hogy nem szeretnél rosszat se a gyerkőcödnek,sem pedig magadnak.
26. gyöngy1 (válaszként erre: 25. - Jenna8)
2010. máj. 26. 18:40
Természetesen az hogy megtépték. De azért nem szeretném a város összes romáját magamra uszítani. ezért kérdeztem mit tegyek
25. Jenna8
2010. máj. 26. 17:41

Sziasztok!


Ne haragudj,de most Téged az zavar,hogy megtépték,vagy az,hogy ezt egy "kisebbséghez" tartozó gyerek tette?Nem tökmindegy?Itt az a lényeg,hogy megtépték,nem pedig az,hogy milyen volt a másik gyerek bőrszíne...,vagyis engem ez érdekelne

24. Hatan
2010. máj. 26. 17:36
Biztos hogy ők a kisebbség? Nem mi? A jogokat figyelve lassan ez a helyzet. Oktatás szempontjából én is közel vagyok a tűzhöz... Semmit nem tudsz csinálni sajnos. Ha a gyerekedet megtépik lépj fel te ellene, te beszélgess el vele. Aztán tagadj. Az ő módszerüket alkalmazd. Sajnos igaza van Misz-nek ez a helyzet. A nagyobbik baj hogy pár r...kes roma, cigány stb miatt (nem félek leírni ha azok!!!) a többi rendest is így ítélik meg. De ők is elszakadnak a saját fajtájuktól.
23. homokóra (válaszként erre: 20. - Tamianyu)
2010. máj. 26. 17:27
Nem kell ehhez kisebbségnek lenni...tudják ezt a magyarok is..
22. gyöngy1 (válaszként erre: 17. - 04e95f637a)
2010. máj. 26. 15:43
Azért írtam hogy kisebbség mert ha tetszik ha nem az volt. kíváncsi voltam a véleményekre mert más esetben könnyebben beszélek a szülővel.Nekem is volt osztálytársam meg munkatársam aki roma volt de soha semmi baj nem volt velük.
21. 00495ec28d (válaszként erre: 20. - Tamianyu)
2010. máj. 26. 15:17

Én nem vagyok fajgyűlölő,de az ilyen dolgaik miatt teljesen egyet kell veled értenem,ez lenne a teendő!

Taps!:-)))))

20. Tamianyu (válaszként erre: 18. - Misz)
2010. máj. 26. 15:14

Az a baj,hogy ezzel a fajtával(tisztelet a ritka kivételnek ha tényleg van olyan....)nem lehet értelmesen beszélni,mert nem értelmes emberek.

Agresszív arrogáns ösztönlények,akik csak habzó szájjal ordítva tudnak berontani bárhová,értelmes ember képtelen kezdeni velük bármit.A jogaikat nagyon tudják,a kötelességeiket nem.És a legnagyobb baj,hogy ezt nem is kéri rajtuk számon senki.Az egész szociális és oktatási rendszert kellene átreformálni,de nagyon...

19. Tina87
2010. máj. 26. 15:08

Biztos, ogy tenni valamit és nem hagyni.Én anno a 8.kerbe jártam suliba, sok volt a balhé, de soha senki nem tett semmit, amíg az egyik osztálytársamat lábon nem szúrták.Többé senki nem látta az agresszíveket a suliban.

A lényeg hogy nem kell megvárni míg súlyosabb dolgok történnek, ezért mindeféleképpen jelenteni kell az illetékes hatalmi szerveknél.

18. misz (válaszként erre: 16. - Tamianyu)
2010. máj. 26. 15:00

Mondjuk ebben igazad van. 2x is meg kell gondolni, hogy szülőként is nehogy megrakják. :( De hát az ember csak szeretné megvédeni a gyermekét. Sajnos annyira tehetetlen és kiszolgáltatott az, aki tényleg tanulni jár iskolába.

Az egész rendszert kéne az alapjaiban megváltoztatni. De a kialakult helyzetet látva, talán évtizedekbe is kerülne.


És az igazán félelmetes, hogy ezek a gyerekek egyszer felnőnek, maguk is szülők lesznek. Ha gyerekként ennyit megengedhettek maguknak a társukkal és tanárukkal szemben következmények nélkül, akkor szülőként mire számíthatunk majd tőlük vagy a gyereküktől.


Az biztos, hogy ha bántják a gyerekemet én se hagyom annyiban. És ne hagyja más sem.

17. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Gyöngy1)
2010. máj. 26. 14:23

Miért volt fontos leírni,azt,hogy kisebbség?

Megtörtént!Mindegy,hogy roma vagy sem,jelenteni kell,minden esetben!ennyi!

16. Tamianyu (válaszként erre: 15. - Misz)
2010. máj. 26. 14:21

Teljesen igazad van,én ugyan nem vagyok pedagógus,de közel a tűzhöz.A családom fele is az,iskola igazgatók pedagógusok,a férjem is az(igaz nem tanít most,mert abból nem élnénk meg).

Ezért mondom,hogy fel kell jelenteni az adott intézményt,ahol a gyerekem nincsen biztonságban,atrocitás éri.A tanár úgysem tehet semmit ellenük,az igazgató sem nagyon,de ha feljelentést teszek,akkor kötelesek megvizsgálni minden körülményt.Mert azt sem találom megfelelő opciónak,hogy magamra szabadítsak egy cigány famíliát,ahol az oq a béka segge alatt,hiszen beszélni úgysem lehet velük érdemben.Ha lehetne,nem állna fenn ilyen helyzet.

Tehát érthető az is,ha a tanár nem mer konfrontálódni ezekkel a szülőkkel,de ne várja már el a másik szülőtől sem.

Elég nagy a baj az oktatásban szerintem,hogy ennyire "jogai" vannak mindenkinek,csak a tanárnak nincsenek.Nem ártana már tenni ez ellen valamit.

15. misz
2010. máj. 26. 14:06

Sziasztok!

Én tanító vagyok, egy olyan iskolában, ahol a kisebbség már túl van a 40%-os arányon.

A helyzet az, hogy a pedagógusok kezéből a világon minden eszközt kivettek, amivel fegyelmezni lehetne a vadabb tanulókat.

Elbeszélget velük az ember, hogy ejnye-bejnye, nem szép dolog. A kölök hülyére röhögi magát közben, és ennyi.

Be lehet írni a szülőnek, hogy figyelmeztetésben részesítem a gyereket. Aztán vagy soha nem látja, mert a gyerek nem mutatja, a szülő nem kérdezi. Vagy elolvassa, jó esetben aláírja, és megnyugtatja a gyerekét, hogy hülye a tanár, nem kell vele foglalkozni.


És ezzel ki is merül a tanárok eszköztára. Tört már rám habzó szájú szülő, amiért rákiabáltam a gyerekére, hogy ugyan már ne fojtsa meg a másikat. Olyan is volt, hogy elküldött a gyerek a ku...a anyámba, mert nem engedtem, hogy köpködje a másikat. Sőt olyan is volt, hogy a szülő az igazgatóhoz rohant, hogy "megalázóan" néztem a gyerekére, és behívattak az igazgatóiba.


Ez van. A szülőnek joga van, a gyereknek személyiségi joga van, a pedagógusnak nincs egyik se. Velünk mindent meg lehet tenni sajnos.

És az a legnagyobb gond, hogy a rendes gyerekek tanuláshoz, emberi méltósághoz való jogát se lehet kiharcolni.


Nekem is van gyerekem, neki is van konfliktusa. Én a pedagógusnak szóltam először. Ő elbeszélgetett, igyekezett jobban figyelni. A következő esetnél én beszélgettem el az illető gyerekkel, szépen, finoman. Végül megkerestem a szülőket.


Higgyétek el, a pedagógus, ha megfeszül se tud egyszerre 20-30 gyerek mellett ott lenni, és minden pillanatukat ellenőrizni. Persze vannak lelkiismeretes és hanyag kollegák is. Ne általánosítsunk!

2010. máj. 26. 00:31

Sziasztok!

Tanárnak jelezni kéne a gyámhivatal felé föleg ha nem az első eset és az ilyen kezelhetelne gyerkeknek van speciális iskola és oda kéne járni!!!

2010. máj. 25. 20:47
Sajnos törvényen kívülinek érzik magukat és akkor sem mondanak igazat ha kérdeznek. Nem szeretnék most pedagógus lenni. Olyan szaporák, hogy lassan csak kisebbséget kell oktatniuk.
12. Tamianyu (válaszként erre: 11. - 240309c047)
2010. máj. 25. 20:30

Akkor hivatalos feljelentést kell tenni az iskola ellen.Erre van lehetőség,aztán oldják meg jogi úton..

Azért azt mégsem lehet hagyni,hogy a gyerek ne legyen biztonságban.

11. 240309c047 (válaszként erre: 10. - B73e24f31f)
2010. máj. 25. 19:52
Nem tudnak mit csinálni sajnos! Tudják,hogy igazatok van,de ennyi.
10. b73e24f31f (válaszként erre: 8. - Tamianyu)
2010. máj. 25. 19:09
Ez így van! Az iskola nevelőintézmény, nem pedig gyermekmegőrző! Le kell szépen ereszkedni a kicsihez és beszélgetni vele!
9. b73e24f31f (válaszként erre: 7. - Gyöngy1)
2010. máj. 25. 19:08
Akkor a tanárnak komolyan beszélnie kell a gyerekkel, hogy miért csinálja ezt?! Nem durva hangvételben, hanem kedvesen közeledve és addig el nem engedve, amíg tényleg ki nem derítik a valódi okát! Az ilyen gyerekeknek általában az a bajuk, hogy nem kapnak elég figyelmet, vagy szeretetet, vagy egyiket se!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook