Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kezelhetetlen gyereket hogyan lehet kitenni/kitetetni az iskolából? fórum

Kezelhetetlen gyereket hogyan lehet kitenni/kitetetni az iskolából? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. 2be2173d4b (válaszként erre: 92. - Tündér74)
2010. jún. 13. 21:38
Biztosan. Azt a legkönnyebb....
92. tündér74 (válaszként erre: 91. - 2be2173d4b)
2010. jún. 11. 23:18

Szomorú, hogy a végén még a gyerekeknek kell megoldani a problémát. Ez nevetséges.

Micsoda egy iskolaigazgató. Problémamegoldó képessége egy nagy nulla. Mi a fenének lett igazgató.

Akkor már csak tényleg az a "megoldás", hogy ha bánt valakit az a gyerek, essen neki az egész osztály. Kíváncsi lennék arra, hogy akkor az egész osztálynak fekete pontot adnának-e.

2010. jún. 11. 21:22

Tudom, én sem tartom jó ötletnek, mert könnyen átfordulhat a dolog, és már nem csak akkor üt, ha őt bántják, hanem esetleg kezdeményezni is fog. Ha mérlegre teszem azt, hogy visszaüssön, és ezáltal kiadja magából a "feszültséget", illetve azt, hogy ne adja vissza, ne mondja vissza, és gyűjtse magában a sérelmeket, ezáltal lelkileg sérüljön, akkor már inkább adja ki magából. (hiszen azt kérdezte a múlt héten, hogy "Anya, én rosszabb vagyok, mint egy kóbor állat, hogy nekem el kell viselnem, tűrnöm, hogy szidja a családomat, megverjen, és én nem adhatom vissza?") Szóval tudom én, hogy nem jó megoldás, ha agresszivitásra biztatom a gyerekemet, (még nem is mondtam neki ilyesmit), de most nagyon tehetetlennek érzem magam...


Még jó, hogy mindjárt itt a szünidő :).

2010. jún. 11. 20:49
Nem tudom jó megoldás-e az, ha egy agresszív gyereknek visszaütnek. Az ilyen gyerek eléggé kiszámíthatatlna. Én nem javasolnám, hogy a gyereked üssön vissza.
89. tündér74 (válaszként erre: 87. - 2be2173d4b)
2010. jún. 11. 20:47

Sajnos az igazgató nem áll a helyzet magaslatán.

Sajnálom, hogy így oldja meg a problémákat.:(


Nem tudom jó megoldás-e az, ha egy agresszív gyereknek valaki visszaü

88. Krisztine2 (válaszként erre: 87. - 2be2173d4b)
2010. jún. 11. 19:32

sajnálom:(

azt hittem lesz valami megoldás.



Én is ezt mondtam a fiamnak hogy ne tűrje hogy bántsák és adja vissza...rossz amikor ezt kell mondani a gyereknek.

2010. jún. 11. 19:24

Megvolt a szülői, nem történt SEMMI. Az igazgató felolvasott néhány beírást, feketepontot más gyerekek üzenőjéből, és közölte, hogy több gyrekkel is van probléma és ennyi. Nem volt kiváncsi az egyéni gondokra amit ez a gyerek elkövet a többivel szemben, majd jövőre jobban odafigyel... Vagy el lehet vinni a gyerekeket máshova, és legfeljebb lesz két munkanélküli pedagógussal több. Ennyi.


Így aztán én azon leszek, hogy ne tűrje el a gyerek ha bántják, adja vissza. Ha fekete pontot kap érte, hát kapjon. Ha így jobb?

86. tündér74 (válaszként erre: 85. - 2be2173d4b)
2010. jún. 8. 23:55

Megértelek, hogy így érzel. De szerintem a kis pszichopatát /sajnálom a kisfiút, de tényleg az/ nem érdekelné, ha valakitől kapna egy nyaklevest, lehet, hogy csak röhögne az egészen. Otthon gondolom durvább dolgok is történnek vele, egy nyakleves már nem számítana.


A legjobb lenne, ha ez a kisfiú és szülei családterápiára járna, ugyanis a gond az egész család hibás működéséből fakad. Persze ezt a szakembereknek kellene javasolni.

Ha nem megoldható a speciális iskola, én biztos nem engedném egyenlőre közösségbe.

2010. jún. 8. 23:05

Ha kiszavazzuk az iskolából, akkor megy másikba, és terrorizálja az ottaniakat. Ha nem lesz annyi esze az anyukának, hogy a megfelelő iskolába vigye...


Egyébként egyre jobban zavar ez a kiszavazósdi, ahogy belegondolok. Továbbra sem értem, hogy miért kellene a többi szülőnek döntenie, és felháborít. Ez nem a mi dolgunk.

Ha már a szülőkre bíznák, szerintem ha kapott volna egy nyaklevest az egyik apukától, aki mellesleg tényleg meg akarta leckéztetni, (mert az ő gyereke sem akar iskolába menni, mert fél), lehet, hogy többet nem merte volna bántani egyikőjüket sem. Mondom ezt azért, mert tudom, hogy direkt csinálja, tudatosan. Mégegyszer mondom, nem fogyatékos, nagyon is észnél van, tudná miért kapja.


Természetesen ellene vagyok a verésnek, ezt mondom előre, mielőtt bárki is azzal vádolna, hogy gyerekbántalmazó vagyok :), de biz' isten, mikor az én fiam kiborult, és alig tudtam megnyugtatni, akkor a legszivesebben én is adtam volna egy fülest annak a kölyöknek... Tehetetlenségemben. Nem tettem, annak ellenére, hogy ott VIGYORGOTT rám sandán, és ártatlan képpel közölte, hogy én nem is bántottam....Pedig senki sem kérdezte.


Különben az a baj, hogy bármit is csinál, nincs következménye. Ezt sajnos már tudja is nagyon jól :(, és ki is használja.

84. Tamianyu (válaszként erre: 83. - Hte23)
2010. jún. 8. 22:03
Én meg így,és nekem megfelel eztán is....
83. hte23 (válaszként erre: 82. - Tamianyu)
2010. jún. 8. 22:01
Nekem nem, én igy szoktam meg.
82. Tamianyu (válaszként erre: 79. - Hte23)
2010. jún. 8. 21:58

És ez nem mindegy???

Ahol én dolgozok,még az intézményünk neve is,....kiskorú és felnőtt fogyatékosok otthona.

Semmi sértő nincsen benne,teljesen mindegy milyen szavakat használunk....

81. Nagyir (válaszként erre: 75. - Tamianyu)
2010. jún. 8. 21:46
Természetesen nem, ezért is javasoltam hope-nak, hogy a szülőin mindenképpen vessék fel, hogy az iskolának talán nem ártana a gyermekjóléti szolgálatot is értesítenie. Hivatalosan nekik áll jogukban, és ahogyan írod, megvannak a megfelelő szakemberek, akik tehetnének valamit, csak éppen értesíteniük kellene őket. Amíg az iskolapszichológus csak annyit mond a többi gyereknek, hogy "Jancsika" kicsit más, ne bántsátok, addig nem tett semmit az iskola. Igazából nem értem, miért vártak a suliban egy tanévet azzal, hogy beszéljenek a problémáról, mert ha több mint fél éven át visszatérően és tartósan fennáll az a fajta durva magatartás, mint amiről hope írt, akkor nagy valószínűséggel nem csak egy nehezen kezelhető gyerekről van szó. :)
80. hte23
2010. jún. 8. 21:40

És mi legyen ezzel a 7 éves fiucskával?

Kiszavazzák az osztályból. És tovább?


Igaz nem nekem kell döntenem.

79. hte23 (válaszként erre: 77. - Tamianyu)
2010. jún. 8. 21:39
CSak én nem azt a szót használom hogy fogyatékos, hanem értelmi vagy testi sérült, vagy sajátos nevelési igényü.
78. Tamianyu (válaszként erre: 76. - Hte23)
2010. jún. 8. 21:37
Nem mindegy?Egyetlen gyereknek sem szabadna egy másik miatt szenvedni sehogy sem!
77. Tamianyu (válaszként erre: 74. - Hte23)
2010. jún. 8. 21:36
Hát az írásaidból nem ez jön le,hanem mintha még a hideg is kirázna attól,ha egy lapon van bárki említve egy fogyatékossal....
76. hte23 (válaszként erre: 72. - Tamianyu)
2010. jún. 8. 21:35
Egyébként is állitólag 16 fős, tehát kis létszámu osztályról van szó.
75. Tamianyu (válaszként erre: 73. - Nagyir)
2010. jún. 8. 21:34

Ez így van,de erre vannak megfelelő szakemberek,akiknek ez lenne a dolguk,hogy tegyenek valamit.Hát ne csak dísznek legyenek,hanem segítsenek valójában.Találják meg a módját hogyan,hogy a gyereknek a legmegfelelőbb legyen.

De amíg közösségbe így viselkedik,addig bizony el kell onnan távolítani.Vagy te tűrnéd,hogy a gyerekedet terrorizálják,üssék verjék rugdossák,fogdossák...stb..?

74. hte23
2010. jún. 8. 21:34

"Egyébként te miért nézed le annyira a fogyatékos embereket?Ők sem rosszabban az ilyeneknél, és nem is értéktelenebbek!"


Ezt nem értem!!!!!!!!!!!


SNI gyereket nevelek, a családban van értelmi sérült, testi sérüléssel.

A gyerekeim olyan ovodába jártak, ahol napi kapcslolatot tartottak a sérült gyerekekkel, és rajtuk keresztül én is sokat találkoztam velük.

Évek mulva is megismertek, megöleltek az autista vagy down szindrómás gyerekek. Tele vannak szeretettel. És azt hiszem Ők megérzik azt, ki fogadja el őket.

Ezért furcsa számomra amit irsz.


NEKEM ŐK CSODÁLATOS EMBEREK.

73. Nagyir (válaszként erre: 72. - Tamianyu)
2010. jún. 8. 21:30
Ne haragudj, de ez egyáltalán nem tolerancia kérdése. Sőt, ez is a köz ügye. Mert minél több olyan gyerek lesz, akit otthon rosszul nevelnek, ne adj Isten "terrorizálnak", és ezt szó nélkül hagyjuk, annál több a társadalomnak kárára váló felnőttel lesz tele a világ... Ja nem, ez már eddig is így volt, talán ezért kellene a hozzáálláson változtatni.
72. Tamianyu (válaszként erre: 68. - Hte23)
2010. jún. 8. 21:25

Ezt mindenki tudja,de ezért még nem szenvedhet egy osztálynyi gyerek.Vagy szerinted a másik 25-30 gyereknek nincsenek jogaik,Őket nem kellene megérteni?Ezt te sem gondolhatod komolyan.

Okés,hogy aki benne van elfogult,de azért nem hiszem,hogy nem lehet reálisan gondolkodni.

Tolerancia ide vagy oda,oldja meg akinek a gondja.

Ha nincs más megoldás bizony el kell távolítani.

Egyébként te miért nézed le annyira a fogyatékos embereket?Ők sem rosszabban az ilyeneknél,és nem is értéktelenebbek!

71. Nagyir (válaszként erre: 70. - Hte23)
2010. jún. 8. 21:24
Rossz dolog, ez a kettősség -egyrészt megértem hope problémáját és igazat is adok abban, hogy nem lehet egy gyerek miatt rossz egy egész osztálynak, ugyanakkor szerintem igenis "áldozat" ez a kisfiú is, mert nagyon nincs rendben az, ami vele történik (vagy inkább nem történik).
70. hte23 (válaszként erre: 69. - Nagyir)
2010. jún. 8. 21:22
Igen emlékszem, és teljesen egyetértek veled.
69. Nagyir (válaszként erre: 68. - Hte23)
2010. jún. 8. 21:20
Szia. Korábbi hozzászólásomban már írtam én is, hogy nem véletlenül lesz "rossz" egy gyerek. Hétévesen pedig pláne nem saját kútfőből jön neki, hogy fogdosson más gyerekeket. Nagyon valószínű, hogy valahol ezt látta vagy tapasztalta egy felnőttől - sajnos, nem biztos, hogy "csak" a tévében...
68. hte23
2010. jún. 8. 21:13

Ötletem sincs, de a gyereknek segitségre van szüksége. Remélem valahol, valakitől meg fogja kapni. Valakiben lesz annyi tolerancia és segitőkészség és ki tudja rángatni ebből a helyzetből. Nem szándékosan teszi, ez a minta a számára. Igy hivja fel a figyelmet magára, igy hiszi azt, hogy figyelnek rá.

Egy gyerek azért kezd rossz lenni, mert valamilyen módon fel akarja hivni magára a figyelmet.

Ő igy képes rá. Ha szidják, ha fegyelmezik, de akkor rá figyelnek.

2010. jún. 8. 21:09

Ja, a múlthéten egy kislánynak úgy belecsípett a cicijébe, mert nem engedte, hogy fogdossa, hogy még ma is kék volt...

Szerintem tudom, hogy az ő anyukája hogyan fog szavazni.

2010. jún. 8. 21:06
A mi osztályunk csak 16 fős, és mégsem tudnak haladni rendesen, mert mindig ezzel a gyerekkel kell foglalkozni. Valahol én is sajnálom ezt a gyereket, és tudom, hogy ráadásul nem is lenne buta, viszont sunyi, alattomos, veszélyes a többiekre nézve. Ha "csak" csúnyán beszélne, vagy valami egyszerűbb gond lenne vele, talán el tudnám fogadni, és fogadtattni a gyerekemmel is. De Ő bántja a többit, szándékosan, durván. Fizikailag és lelkileg is.
65. hte23 (válaszként erre: 63. - 2be2173d4b)
2010. jún. 8. 18:29

Azt hiszem, egyre több ilyen iskola kellene.

Egyre több az olyan gyerek, aki valamilyen viselkedészavarral küzd. Higyétek el, KÜZDENEK.

Okosak, tudják azt, hogy ez nem jó nekik.


Az én fiam a középiskolát igy kezdte.( ilyen tipusu gyerekeknek találták ki) 1 évig volt jó. Utána összevonták a város gimnáziumait. A város egyik végéből jártak át a másik végébe órákra. És még naponta utazott. Reggel kelt 1/2 5-kor és hazaért délután 5-re. Tanulni mikor? Mellette edzésre járt. Ami kell, nagyon fontos a "más"-oknak.18 főre tervezték az osztályt. Inditották 25-el. Tudni kell minden ilyen tip. gyerek legalább másfél főnek számit.

A pedagógus azt mondta, nem tud odafigyelni minden gyerekere, mert mind a 25-re kellene.( több mint 37 főnek számitottak.) Elhoztuk abból az iskolábol.

Beirattuk NORMÁLIS ( csak azért irom igy, mert TI nagyon hangsulyozzátok ezt a szót )gyerekek közé.(35 fős osztályba )

Az osztálytársai nem fogadják el, a tanárai részben, és 3-4-es tanuló, magyar bajnok sportoló.

(igaz csak kempóban és nem olimpiai számban )



Tehát a lényeg, félek attól, hogy az oktatásra forditott pénz összegével csökken az ilyen tip. iskola, a gyerekek pedig elvesznek.

ÉS EZEK A GYEREKEK EGYRE TÖBBEN LESZNEK.


Én személy szerint nagyon sajnálom a kisfiut.

Hozzáértő kedves, ŐT elfogadó emberek tudnának neki csak segiteni.

ÉS NEM VALÓK A FOGYATÉKKAL ÉLŐK ISKOLÁJÁBA. Teljesen mások a követelmények.

Ezek a gyerekek sokkal okosabbak az átlagnál, csak nem tudják a tudásukat kiadni magukból.

64. Tamianyu (válaszként erre: 63. - 2be2173d4b)
2010. jún. 8. 17:58

Nálunk csak olyan van,ahol a fogyatékkal élőket is oktatják.De hát nekik is kell biztosítani az oktatást akinek lehet,a város meg egy ilyen intézményt tud fenntartani.De a viselkedés zavaros és egyéb problémás gyerekeknek is itt biztosítanak helyet.

Ez eléggé felelőtlen magatartás,hogy a szülőkre bízzák a döntést.Mi közük nekik hozzá,Ők csak a saját gyerekeiket szeretnék biztonságban tudni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook