Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy fegyelmezitek a 2 éves gyereketeket? fórum

Hogy fegyelmezitek a 2 éves gyereketeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
141. katica* (válaszként erre: 140. - 7c79ff1565)
2010. febr. 12. 23:08
Köszi! Nálunk is így lesz, hogy ott lesz külön szobája! Remélem neki is ennyire fog tetszeni, mint a kisfiadnak és hamar megszokja.
140. 7c79ff1565 (válaszként erre: 139. - Katica*)
2010. febr. 12. 22:40
így bizony, csak azért készüljetek fel arra, h lehet sírni fog, v nyűgi lesz, ne mmer elaludni, mert még új neki a hely. Nálunk szerencsére nem volt ilyen gond, ráadásul úgy, h akkor még nem volt két éves a fiam, kb 4 hónapja vagyunk itt az új lakásban, és velünk volt egyszobában a régi albérletben. Nemcsak lakást váltottunk, hanem át is lett költöztetve egy külön szobába, ami csak a birodalma. ÉS annyira tetszett neki, már akkor is mikor néztük csak a lakást, hogy milyen. Szerintem tudat alatt is bejött neki:-) Remélem nálatok sem lesz gond, szorítok:-)
139. katica* (válaszként erre: 138. - 7c79ff1565)
2010. febr. 12. 22:31

Szia! De aranyos lehetett a kisfiad, ahogy kitessékelt a szobájából! :)

Remélem nálunk is így lesz és nem viseli meg a változás, de igazad van, a körülötte lévő megszokott dolgok ott lesznek, csak más felállásban!

2010. febr. 11. 16:36
mi nemrég költöztünk,nem adtunk ki ezreket költöztetőre, saját magunk hordtuk át a cuccokat, volt rá több hetünk, és a két éves kisfiam odaszokott hamar. Meglepődtünk, mert saját szobája is lett, és első nap szó szerint mutatott az ajtóhoz, menjünk ki, ő meg felkelt az ágyból este, és becsukta az ajtót utánunk, annyira élvezte az egészet. Szerintem nem fog hisztis lenni emiatt, max honvágya lesz, de ha ottvagytok, ottvannak a játékai is, gond nem lesz:-)
137. katica*
2010. febr. 11. 13:30

Sziasztok! Az én kisfiam is hisztizik rendesen! Nálunk az vált be, hogy nem veszek róla tudomást és ha nincs közönség akkor abbahagyja. Persze ehhez rengeteg türelem kell!

Most éppen költözés előtt állunk, (anyóstól sikerül végre elköltözni) és attól félek, hogy a változások miatt még hisztisebb lesz! Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

136. seryevi
2010. febr. 10. 09:52

Sziasztok!

Kisfiam márciusban lesz 2éves!

Nálunk én vagyok a "MUMUS"!

Apa, ha rácsap a kezére, nyujtja a másikat is és mosolyog!

Én még tudok rá hatni valamennyire a határozott rászólással a nézésemmel :-)!

Na, azért nem mindig jön be!

Nagyon makacs gyerek!

Kislányom 7hós, most kezdenek barátkozni egymással, ami talán túlzás, mert minden játékot el szed a bátyó tőle!

De időnként már megsimizi és el kezdtünk együtt fürdetni őket, egyre jobban élvezik!

Szóval, HATÁROZOTTSÁG és SOK-SOK BESZÉD!

Aztán, vagy bejön, vagy nem!:-)

135. ani001 (válaszként erre: 133. - Cukifalat)
2010. febr. 4. 14:55
igen, nekem is mikor terhes voltam a védőnőm ajánlotta
2010. febr. 4. 14:55

Jó kis könyv, nekünk most ez a kedvencünk



[link]

2010. febr. 4. 14:43
igen én is azt hallottam h ez a könyv nagyon joo
132. ani001
2010. febr. 4. 10:35

Sziasztok!


Cukifalat nekem az Anya, taníts engem! c. könyv van meg. Nagyon jó! Ajánlom mindenkinek, csecsemőkortól kezdve egészen az iskolás évekig foglalkozik a gyerekkel. Egy csomó fejlesztő gyakorlat van benne, és az ára sem vészes.

131. VTünde
2010. febr. 4. 10:27
Köszönöm!
130. cukifalat (válaszként erre: 128. - VTünde)
2010. febr. 4. 09:49
jobbulást a lánykádnak
129. cukifalat (válaszként erre: 128. - VTünde)
2010. febr. 4. 09:48

szivesen!

örülök ha segíthettem

128. VTünde
2010. febr. 4. 09:42

Sziasztok!


Nórim beteg, egyre jobban köhög, nincs időm vissza olvasni. Mindenkinek köszönöm, aki írt, majd igyekszem elolvasgatni pár nap múlva.


Cukifalat, ebbe bele olvastam, köszi!


Szép napot!

2010. febr. 4. 09:34

Játékos fejlesztési lehetőségek, ötletek 2-3 éves korban


átékok, játékos fejlesztési ötletek sorozatunk befejező része a 2-3 éves korú gyerekekkel való foglalkozáshoz, játékhoz ad tanácsot.



* Mutassuk meg neki, hogy kell páros lábbal ugrani, elrugaszkodni a földről. Nem könnyű feladat, de nagyon élvezetes a kicsiknek. Játsszunk csiklandozós játékot, kergetőzzünk a kicsivel. Fussunk mellette úgy, hogy fogjuk a kezét. Meneteljünk zenére. Engedjük, hogy fatuskókon, széles járdaperemeken mászkáljon, hadd fejlessze az egyensúlyérzékét.

* Nagyobb gyöngyöket, vagy más felfűzhető tárgyat is adhatunk neki, hogy fejleszthesse kézügyességét. Nagyon vigyázzunk azonban, nehogy lenyelje őket. "Gyerekbiztos" ollóval vágdoshatunk különböző papírformákat. Használjuk ki a házimunka iránti érdeklődését, engedjük, hogy megterítsen, letörölje az asztalt, kérjük meg, hogy tegye helyükre a játékait.

* Három éves kora felé sokat tanulhat a többi gyerektől. Vigyük gyakrabban társaságba, hasonló korú gyerekekhez.

* Mindig nyújtsunk jó nyelvi mintát. Azonban ne kritizáljuk hibás mondatait, egyszerűen mondjuk el azokat helyesen, a párbeszédet vigyük tovább.

* Meséljünk neki este lefekvés előtt, olvassunk sokat neki. (Továbbra is játszhatunk a meséléssel, szereplők nevének cseréjével, szándékos tévesztéssel.)

* Zenéljünk együtt. A játék hangszerek segítenek megszerettetni a zenét, a zenélést. Énekelhetünk is együtt, akár kitalált dalokat is.

* Ha a tévében, videón néztünk egy műsort, beszéljünk arról, amit látott a kicsi. Feltehetünk neki egyszerű kérdéseket is a történettel kapcsolatban.

* Játsszunk csoportosító játékot. Ruháit, játékait csoportosítsuk valamilyen szempont szerint (színek, játék típusa, pl. maci, könyv stb). Beszéljünk neki arról, hogyan lehet osztályozni a tárgyakat.

* Beszélgessünk a rajzairól, gyurmafiguráiról, hallgassuk figyelmesen, milyen magyarázatot fűz hozzájuk.

* Játsszunk boltosat játékpénzzel.

* Beszélgessünk arról, ami tegnap történt vele, majd olyan témáról, amely régebben történt. Mennyire emlékszik rá?

* Tegyünk fel neki elgondolkodtató kérdéseket: "Mi történik akkor, ha meglököd a széket?" vagy "Mi történik, ha teletöltöd azt a poharat és megpróbálod felemelni?"

* Szétvágott képeslapból, egyéb képekből készíthetünk puzzle-t

2010. febr. 4. 09:31
nekem be szoktt jönni h ha látom hisztis nyűgös, rosszalkodik elkezdek vele játszni, tanulunk valami ujat, kimozgatom stb
125. ani001 (válaszként erre: 124. - Veroosh81)
2010. febr. 3. 14:14
erről a cikkről Verus eszembe jutott mikor Virág a Rossmannban pakolni akart és én meg már fizettem behisztizett és úgy kellett kihúznom a boltból:S
2010. febr. 3. 13:01

ezt most találtam

[link]

2010. febr. 3. 10:49

Sziasztok!

Nálunk az (is) újabban a divat, hogyha valami rosszat csinált, akkor rákeni másra...pl. a thomas volt, vagy a vízipók volt, vagy ami éppen a kezében van, de ő nem...hát leleményesség az meg van.

122. pemete (válaszként erre: 120. - Cukifalat)
2010. febr. 3. 08:18

Tényleg viccelődtünk csak:)

Az is kell néha, olvasd vissza, legalább te is mosolyogsz egy jót, hátha jobban indul majd a mai napod!

121. d81878421d (válaszként erre: 119. - Golfáramlat)
2010. febr. 3. 07:45
Ilyenkor próbáljom meg komoly maradni a szülő:-)
120. cukifalat (válaszként erre: 118. - Kund Abigél)
2010. febr. 3. 06:45

most nem olvasok vissza ne haragudj.

ha valoban nem bántonk írtad, elnézést kérek, ez a baj a forumokkal nem jön át az ilyen :(

tegnap amugy se állmaim napja volt...

2010. febr. 2. 23:30

Sziasztok!

Az én kicsim még csak 19 hónapos. Pont ma ebédnél - amíg elfordultam a törlőért :) - belemosta a kezét a levesbe.

Mondtam neki, hogy : "ejnye-bejnye! Nem a levesben szoktunk kezet mosni!"


Erre Ő: Lesütötte a szemét, lenyelte a falatot és (esküszöm!!!!) húzgálta a száját! Ez eltartott kb. 10 másodpercig :DDDDDD


Olyan jót nevettem, hogy még a könnyem is kicsordult.

118. Kund Abigél (válaszként erre: 117. - Cukifalat)
2010. febr. 2. 20:22
Már a viccelődés is fikázás? Ez miért volt számodra ennyire bántó? Nem írtál semmi konkrétumot, nekem eszembe jutott egy vicces dolog, leírtam. Utána tudtommal volt smiley is, tehát nem halálosan komolyan gondoltam, amit írtam.
117. cukifalat (válaszként erre: 111. - Kund Abigél)
2010. febr. 2. 20:04

marha viccesek vagytok, kár h nem erre gondoltam

csecsemőkorban lehet pl arra is szoktatni h egyedül aludjon el, sőt nekem sikerült fokozatosságal türelemre is.

nevethettek, nekem bejött!


csak azt nem értem az fikázza a másikat akinek a legjobban gondjai vannak?

én inkább gondolkodnék csenben

de mivel nem akarok vitát senkivel: akinek nem inge, ne vegye magára

:)

2010. febr. 2. 19:16

Ők nem tudják,hogy rosszak,éppen ezért nehéz Őket fegyelmezni,nem értik azt,hogy most miért kapják a büntetést.3 évesen már kapizsgálják a dolgot,és különbséget tesznek a jó és a rossz között.

Ilyenkor csak sok türelem kell hozzájuk.

Az délutáni alváshoz annyit fűznék hozzá,hogy nyár óta nem alszik délután a lányom.Kínlódtam vele,befeküdtem vele az ágyba és hasonló,már szinte Én előbb aludtam mint Ő.

Úgyhogy elfogadtam,nem igényli már,viszont cserében este fél 8 kor alszik reggel 7-ig:)

Délutáni alvás után meg jó ha elaludt este 10 kor.

2010. febr. 2. 17:41
Mi próbáltuk a szobába zavarásos dolgot,de az sem vált be!Most innen lestem néhány tippet ki próbálok mást is hátha valami össze jön!
114. Re87
2010. febr. 2. 16:19

Sziasztok!

A fiam hiperkinetikus magatartászavarban szenved.Semmiféle fegyelmezés nem használ nála,sőtt,még idegesebb lesz.Néha oda is pirkítok Neki,de semmi!

Nem olvastam végig a hozzászólásokat,de van köztetek,akinek ilyen magatartás zavaros a gyereke?

2010. febr. 2. 16:07
Vannak olyan dolgok, amelyeket életkorából adódóan nem lehet ráerőltetni. Pl. a szobatisztaság jutott most eszembe. Meg vannak olyanok, amelyeket már az ő korában tudnia "illik". Na az utóbbiakra kell hangsúlyt fektetni.
112. pemete
2010. febr. 2. 16:02

:DDDDDDDDDDDD

Igen, biztos megértő lesz!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook