Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? fórum

Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
227. Noarashi (válaszként erre: 225. - E6e23f542d)
2012. jún. 23. 15:01
Egyetértek!
226. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 225. - E6e23f542d)
2012. jún. 23. 14:48
így van.felnőnek hamar
2012. jún. 23. 14:47
Helyes. Aki gyesen van kicsivel az tartsa otthon nyárra. Nem azért, hogy az óvodának jó legyen és kevesebb gyerek van, hanem örüljön, hogy a gyerekével lehet!
224. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 223. - Noarashi)
2012. jún. 23. 14:39
és van ilyen sajna és elég szomorú:(
223. Noarashi (válaszként erre: 220. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 23. 14:26

Pláne nagyon bántja őt az, hogy anyu a kistesóval otthon van. Most vagyok gyakorlaton. Látom mennyire odavannak ezek az ovisok. Sírnak, mikor anyu elhúz. Pláne hogy még ebéd után is ott kell maradni.

Nem azt jeletni, hogy nem szeret oviba járni, hanem bántja a pici lelkét, hogy egyrészt sok kistársa otthon lehet, másrészt azért mert pici még nem hülye, és tudja, hogy otthon lehetne ő is, de anyu nem akarja.

Ja és az a legjobb mikor anyu fél 5után napbarnítottam bejön, egész nap strandon volt (GYES-es) de hát ugye nem olyan pihentető a strandolás gyerekkel.

2012. jún. 22. 20:42
nálunk nincs ilyen!
221. pmjudit
2012. jún. 10. 21:22

Mikor itthon voltam a kicsivel, eszembe sem jutott szünetben oviba vinni a nagyot, sőt tanévben is hazahoztam ebéd után.

Én örültem/örülök, ha velem vannak.

220. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 217. - Migerben)
2012. jún. 10. 20:53
persze hogy érzi.és igazságtalannak tartja. sokan sajna azt hiszik, hogy a gyerek nem tudja, dehogynem.
219. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 218. - Reload)
2012. jún. 10. 20:52
de ez így normáls:)
218. reload (válaszként erre: 216. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 20:49

Az én gyerekem imád oviba járni és hála az égnek nagyon sok barátja van, de ha van lehetőség nem oviba menni, akkor inkább itthon marad velem.

A levegő koncentrációja meg itthon is ugyanolyan, mint 2 km-el arrébb :DD

Esetleg a légkör jobb..... ;)

217. migerben (válaszként erre: 215. - Reload)
2012. jún. 10. 20:33
Igazad van, érzi.
216. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 215. - Reload)
2012. jún. 10. 19:55
na, erre mondja, hogy friss levegő, meg ovis barátok:S hallottam már. elég gáz:(
215. reload (válaszként erre: 214. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 19:45

De vajon a gyereknek mit mond? :O

Szerintem simán érzi a gyerek, hogy neki azért kell mennie, mert anyunak "terhes" :SSS

214. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 213. - Reload)
2012. jún. 10. 19:25
pedig tuti volt hogy feltették anyunak:) mondjuk hallottam olyan választ, hogy a gyerek érdeke, mert ott legalább vanak gyerekek, és levegő..pfff:S
213. reload (válaszként erre: 212. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 19:21
Kíváncsi lennék egy ilyen kérdésre milyen válasz érkezik....
212. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 211. - Reload)
2012. jún. 10. 19:13
az a baj, hogy a gyereknek is rossz. ugyanis attól mert gyerek , nem hülye. és tudja azt hogy míg más ovistársa otthon vann, mennek ide-oda, ő meg sínylődik az oviban, pedig anyu megtehetné hogy maradjon otthon. előbb utóbb rákérdez, hogy anya, nekem minek oviba járni, amikor otthon vagy? na ez a kellemetlen
211. reload (válaszként erre: 210. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 19:09

A legsz@rabb az, hogy lassan már hiába a hivatalos munkaigazolás is, mert annyian kamuznak, meg visznek kamu papírokat, hogy nem hiszik el, hogy te tényleg... :S

Amúgy teljesen egyetértek, ha nem muszáj nyáron ne legyen a gyerek az oviban :)

210. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 209. - Reload)
2012. jún. 10. 19:08
hát ez az. nem a papír érdekel.hanem hogy mások hogy intézik. külföldön még egy évet sem lehetnek otthon. lehet itt is be kéne vezetni.de igazából tényleg csak azt kéne szigorítani, hogy pl bölcsibe, vagy oviba nyáron csak az vigye, aki hivatalos munkaviszonyt tud leigazolni. de amíg működik a "hála" addig úgyis az lesz, hogy bárki viheti.
209. reload (válaszként erre: 207. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 19:04

Bizonyos szempontból jobb a kisebb korkülönbség, hisz ahogy te is írtad, együtt nőnek fel. Nálunk ez ugye nem így van, illetve nem biztos, hogy annyira szoros lesz később, mikor mondjuk az egyik 20 lesz a másik még csak 14, de talán felnőtt korukra majd újra összenőnek :)

Náluk a kávéfőzés a kardinális kérdés, hogy ki főzze és ki hozza oda XDDD



A bölcsis témához még annyit, hogy nem is az a gond, hogy le kellett igazolnod, hanem hogy mások milyen undorító módon intézik ezt, holott nem is munka miatt adják bölcsibe.-bár ahogy olvaslak téged is ez dühít nem az hogy papírt kértek tőled.


És továbbra sem értem ezeket a szülőket. Nincs még egy ország, ahol ilyen szociális háló van, ki kéne használni.-már akinek olyan a melóhelye, hogy ezt tolerálja :S

Bezzeg ha itt is 6 hét után vissza kéne menni melózni, hőbörögne mindenki.

208. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 206. - Reload)
2012. jún. 10. 18:37
a harchoz még annyit, hogy volt olyan nap, mikor főzni akartak. ondom, oké, erre két perc múlva jöttek, hogy "anya,Robika nem hagy kenyeret sütni,anya, Vivi nem hagy tojást felverni" mondtam, osszátok el.mindenki megcsinálja a sajátját. így sikerült, tehát harc az van. néha azt sem tudom, kinek a haja van a másik kezében:D
207. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 206. - Reload)
2012. jún. 10. 18:34
nekem azért volt jó a kis korkülönbség mert eleve 30 körül voltam az elsőnél. így nem akartam sokat várni. meg együtt nőnek fel. tény hogy jobb volt hogy nem vttem a bölcsibe, mert ha vittem volna, lehet pont ezért lett volna esetleg féltékeny, amit elkerültem azzal hogy maradt otthon. mostanra a porszívós versengést főzés versengésre feljesztettük. ki tud jobban bundás kenyeret sütni? vagy tojásrántottát. és tényleg versenyeznek, jó hatással vannak egymásra. míg amikor bölcsibe jártam a kicsivel, volt olyan anyuka, aki azért adta bölcsibe a nagyot, hogy nyugodtabb legyen a kicsivel . pedig nem.ez sok-sok konfliktust szül. ráadásul rengetegen mentek ilyen indokkal, miközben nekem le kellett igazolni azt hogy valóban dolgozni megyek, csak mert nem vittem fél disznót ajiba a vezetőnek:S
206. reload (válaszként erre: 204. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 18:26

Nem értem ezt komolyan... Miért adtad volna bölcsibe a nagyot? Aki ráadásul nem is volt még olyan nagy. Gondolom örültél, hogy velük lehetsz :)

Meg valószínűleg tudtad mire számíts, ha ketten lesznek, hiszen már eggyel végig csináltad az újszülött kort :) Komolyan furcsállom, hogy felnőtt emberek képesek lennének "száműzni" otthonról 1-2 éves gyerekeket, mert született egy még kisebb...


Nekem is lehetett volna 1-2 éven belül a második gyerek, de tudtam, hogy nekem ez nem menne, ezért vártam 6 évet és egy kisiskolás mellett kezdtem újra babázni :)


Egyébként meg a gyerekek baromira élvezik ha segíthetnek, gondolom nálatok is :) Sokszor szinte harcolnak, hogy melyik porszívózzon XDD

205. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 203. - Reload)
2012. jún. 10. 18:14
ez így helyes. én is ha kellett, leültem a géphez netezni, elmentem szoliba, körmöshöz stb.. tehát nem voltam elnyomva. ha valaki akar a gyerek mellett is tud szánni magára időt, feltéve ha akar.
204. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 202. - Reload)
2012. jún. 10. 18:13
tőlem is kérdezték ismerősök, mikor megszületett a kicsi, hogy miért nem adom bölcsibe a nagyot, könnyebb lesz neki.örültem hogy nem adtam be,így utólag bántam volna. inkább befogtam a házimunkába. olyan aranosan kente a kenyreret, meg segített levinni a szemetet,és rakodott a bevásárló kocsiba, hogy öröm volt nézni.volt hogy mondtam neki, hogy pelenkázza be öcsit. ő serényen pelenkázott. igaz fordítva rakta rá, és mindenféle gubancot okozott, de jó móka volt.igaz nem tartott sokáig, mert a kicsi nem élvezhette ezt az időt hogy itthon legyen 3 évig, de a muszáj nagy úr.de amíg otthon voltak megpróbáltam kihasználni minden percet.tudtam hogy nem tart soká.
203. reload (válaszként erre: 200. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 18:11

Egyébként meg félre értés ne essék, nem vagyok valami idegen bolygóról származó szuperanyuka :)

Nálunk is vannak/voltak/lesznek nehezebb,hisztisebb napok, vagy egyszerűen fáradt vagyok, vagy ingerültebb. De megtanultam én is kezelni, illetve lelkiismeret furdalás nélkül magamra szánni néhány órát :) Esténként elmegyek futni, vagy edzeni 1-1,5 órát, levezetem a feszültséget és mehet tovább az élet.

202. reload (válaszként erre: 200. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 18:07
Épp valamelyik nap beszélgettem egy ismerőssel, az ő fiai 25 és 20 évesek. "Megnyugtatott", hogy még mindig képesek ölni egymást :))
2012. jún. 10. 18:06
eltart.bocs
200. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 199. - Reload)
2012. jún. 10. 18:01
bizony. én is vittem őket míg nem dolgoztam. a nagy még nem volt 3 a kicsi meg épp hogy betöltötte az egy évet, de mentem velük mindenhová.reggeltől estig kint voltunk a játszón.vittem hidegkaját,a nagynak is kenyeret párizsival,és lent voltunk. utána visszasírtam az időt. sőt még most jobban, mikor már sulisok,és mennek egyedül.és a testvérharcból kijutott kicsinek és nagynak is. ez nem változik.arra pedig kár hivatkozni, hogy ölik egymást. ez letart még jó sokáig.
199. reload (válaszként erre: 198. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 17:38

Sajnos manapság, mikor lassan már a munkahely is luxus, muszáj dolgozni-már ha van hol.

De a gyerek az gyerek.

Mikor az 1-2 évessel kell eltölteni a nyarat az nem okoz gondot senkinek? Érdekes, hogy 3 éves kor felett kell a szülőnek a nyári kikapcsolódás.. Holott egy kisbaba ilyen szempontból sokkal körülményesebb. Egy 3-4 évessel már simán be lehet ülni a homokozóba vagy akármi és ha esetleg nem 3 fogásos házi koszt lesz az ebéd, hanem egy lángos meg egy fagyi...na puff neki. Bár ez lenne az egész nyári szünetünk legnagyobb problémája :S

198. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 197. - Reload)
2012. jún. 10. 15:08
ez pontosan így van. sajna én nem tehettem meg hogy együtt legyek velük, mert amikor a nagy ovodaköterles lett, a kicsi akkor töltötte a másfelet, és vissza kellett menni dolgozni.sajna így mehetett a nagy oviba, a kicsi bölcsibe. de máig nem értem én sem azokat akik otthon vannak és arra hivatkoznak, hogy kell az egész nyáron át tartzó foglalkozás a gyereknek, mert megőrül tőlük, marják egymást otthon a tesók.és hát akkor ő hogy tud kikapcsolódni?én meg ha éjjeles voltam, és dél előtt fel tudtam kelnbi, mentem a kicsiért,és a nagyért is. ha nem tudtam felkelni 3-kormár ott voltam.mégis volt olyan anyuka, aki azt mondta, miért nem hagyom ott őket délutánig? addig én is el tudok lenni miután felkeltem. de akkor minek gyerek?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook