Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császározás! fórum

Tervezett császározás! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
45. zebracsikó (válaszként erre: 43. - 410b0a7789)
2011. nov. 13. 11:10
és a pici korbabád hogy van most? aki 28 hétre jött világra.
2011. nov. 13. 11:07

Összegezném a lényegét,mert látom nem mindenki érti: én nem a császározást ítélem el, sőt dehogy, ha muszáj akkor muszáj, hisz mindent a gyermek és anyja életéért.

Ha farfekvéses, vagy más gondok miatt, vagy anyai dondok miatt kell a tervezett császár, az természetesen rendben.

Én azzal nem értek egyet,hogy valaki csak azért kérje a tervezett császárt, mert nem akar vajúdni, meg nem akarja, hogy kitáguljon, meg nem akar órákat szenvedni mire kijön a csöppség, vagyis ezért írom, hogy heccből, meg fosásból eredően.Ezt ítélem el, jó persze indokokat ki lehet az orvossal találni, mert van az a pénz ezt is már tudom, csak tényleg vannak olyan helyzetek amikor nem is kellene ilyet tenni, és valaki mégis így tesz.A másik véglet pedig, hogy szüksége lenne rá, de nem kapja meg és mondjuk jó megszüli, és ha szerencsés akkor minden baj nélkül, de akkor is, miért vannak ekkora végletek, én erre akartam kilyukadni, semmi másra.

43. 410b0a7789 (válaszként erre: 42. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 11:05
Terhességi toxémia, elhalt a méhlepény, oxigénhiány lépett fel, így az első baba 28 hétre született. Akkor derült ki hogy fél méhem van, ez egy születési rendellenesség. Második babánál 35. hétig húztam akkor lépett fel szintén terhességi mérgezés. Harmadik babánál már nem jelentkezett a mérgezés, viszont akkor a előző két császár és a fél méhem miatt kellett a császár, mivel akkora a fél méh már nem volt képes a megfelelő összehúzódásokra és szétszakadt volna. Szóval ha arra gondoltál, nem viccből, vagy kényelemből. Megszenvedtem mind a hárommal, de a gyerkőcök is. Több nem lehet, de már nem is szeretnénk. Így teljes a család. :D
42. Carpediem* (válaszként erre: 40. - 410b0a7789)
2011. nov. 13. 10:58
miért császároztak, de őszintén ?
41. Carpediem* (válaszként erre: 39. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 10:57
igaz, de sajnos nem így lesz, pedig nagyon sok dolgot ez miatt rontunk el, hogy beleszólunk (emberiség)
40. 410b0a7789 (válaszként erre: 13. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 10:56
Szeretem az ilyen hozzászólást, hogy "mert ne fájjon". nekem 3 császárom volt, az is fáj. Igaz nem szülés közben, de utána napokig. És nagyon!! Aki simán szült,majd császárral, mind azt mondta inkább simán megszülte volna. De nem is ez a lényeg, kinek mennyire fáj, mindkettő fáj! Csak nem értem mi ez a téves elképzelés a császárral kapcsolatban. Legutóbbinál újra is kellett éleszteni engem, az egy műtét, nem jó! És ez most nem kimondottan neked szól. :D :D
39. Vigyorex6 (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 10:56
Haladjon. Viszont vannak dolgok, amikbe 300 év múlva sem kellene beleszólnunk.
38. Carpediem* (válaszként erre: 36. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 10:54
Inkább szomorú, hála az égnek nem lett baja senkinek sem, csak a Nő mondta hogy az a fájdalom, az leírhatatlan volt neki
37. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 10:53
a technikai fejlődés akkor is halad előre, ha nincs tervezett császár
36. Vigyorex6 (válaszként erre: 34. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 10:53
Ez nagyon durva. Az ilyen esetekben indokolt a császár.
35. Vigyorex6 (válaszként erre: 31. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 10:52

Természetesen így van, de ha így folytatjuk, és haladunk a korral, meg a technikával, akkor mi lesz?

Régen nem volt esélye a koraszülött babáknak, akik nagyon kevés súllyal jöttek a világra. Ma már ezek a babák életben maradnak.

Arra akartam kilyukadni, hogy mi lesz így mondjuk 20 év múlva, amikor még több lehetőség lesz a technikai fejlődésnek köszönhetően?

2011. nov. 13. 10:51
Ismertem egy nőt, aki farfekvéssel szülte meg a babáját, mert az orvos addig húzta és nem engedte a császárt, mert hogy ki bírja tolni, igaz kitolta de azért köszönöm szépen.
33. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 10:50

így van


ezért nincs értelme ezen tovább gondolkodni

32. Vigyorex6 (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 10:49
Persze. A lényeg a papírmunka. Ha ott stimmelnek a dolgok, akkor nincs probléma.
31. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 10:49
24 hét fölött tesznek lépéseket a baba megmentésére, alatta nem.
30. Vigyorex6 (válaszként erre: 26. - A6d5a14c21)
2011. nov. 13. 10:48

Okés! Szerintem szüljünk már 20 hétre is, mert akkor nem nyúlik meg a hasikónkon a bőrke, és nem kell kihordani, mert nehéz. :) Aztán az inkubátor felneveli. :)


Elég csak az állatvilágból kiindulni. Az az állat szül császárral, amelyik túl van tenyésztve, és nem tudna máshogy, mert belepusztulna.

Nekünk van egy lehetőségünk. Ha valami nincs rendben a terhesség utolsó szakaszában, akár a szülés napján, akkor elvégzik a császárt.

Sajnos az ember ma már mindent uralni akar, és mindenbe bele akar szólni, például a születendő gyermekek nemébe is, pedig az sem véletlenül van úgy, ahogy van.

29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 10:47
mindenki kérheti a tervezett császárt, és aki eleve így indul neki a terhességének, az az ehhez megfelelő orvost is megtalálja!!
28. Carpediem* (válaszként erre: 26. - A6d5a14c21)
2011. nov. 13. 10:45
akkor mindenki egyenlő jogon kérhesse a tervezett császárt, ha ez így lenne akkor rendben, de amíg ez nincs így addig akkor senki se kérhesse, ugyanis ez ígaz amit leírtál mármint az oxigén hiányosság, ezért is, kérhesse bárki. aki viszont heccből akarja mert fosik, mert fosik, az nem essen teherbe!!!
27. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 10:43

így van:

hivatalosan nincs, de gyakorlatilag van tervezett, orvosi indok nélküli császár, ahol az anyuka nem kíván vajúdni, nem kívánja, hogy tágabb legyen utána a hüvelye, esetleg szoptatni se nagyon ...ezek ma már választható "szolgáltatások", amelyeket papíron orvosilag mindig megiondokolnak .

26. a6d5a14c21 (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 10:42

Kit érdekel,hogy hány meg hány kismama lenne boldog,ha természetesen szülhetne?Ha úgy szeretne,szüljön hajrá!

De aki nem akar akármilyen oknál fogva,annak ne kelljen már csak azért,mert vannak olyan nők,akiknek az az élete álma,hogy hosszú órákat vajúdjanak,szenvedjenek,hogy aztán kitoljanak magukból egy kisembert a gátrepedés/vágás minden örömével...akinek tényleg ez kell az csinálja,de ha el lehet kerülni és valaki elakarja,akkor miért ne tegye meg?Azért,mert másnak meg máshogy jó?Ne legyetek már ennyire irigyek emberek!


Egyébként meg ahogy a császár "egészségessége" támadható,legalább annyira támadható a természetes szülés esetében is ez a kérdés...hány gyerek született már oxigénhiányosan pl mert elakadt a szülőcsatornában természetes szülés közben?!stb stb...úgyhogy ennyit a természet csodájáról...

25. Carpediem* (válaszként erre: 23. - Vigyorex6)
2011. nov. 13. 10:41
na látod ez zavar engem illetve ezzel nem értek egyet, de ahhoz Zebra leírta, mindig találnak rá indokot
24. 5d58fc17fc (válaszként erre: 19. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 10:41
Én azt olvastam, a doki írta ki így őket, tökmindegy, nem voltunk ott, de szerintem akinek ennyire fontos a külseje, ok nélkül nem császároztatja meg magát.
23. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 10:39
Hát igen. 2007-ben az ismerősünk így adott életet a kisfiának. Amikor tervezte a terhességet, már akkor lezsírozta az orvosával a császárt. Az indok: "Ő ugyan nem fog vajúdni."
22. Carpediem* (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 10:39
ez mekkora írás, és milyen igaz:):):):):)
21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 10:39
és mi lett volna, ha februárra van kiírva??? akkor egy februári különleges dátumot misztikáznak ki????????
20. 5d58fc17fc (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 10:39
hehe :DDDDD
19. Carpediem* (válaszként erre: 17. - 5d58fc17fc)
2011. nov. 13. 10:38

Állítólag felvállalta, hogy ők akarták így és nem lett volna különösebb problémája a természetes szülésre

Erről ennyit

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - 5d58fc17fc)
2011. nov. 13. 10:38
a Photoshop még nagyobb csodákra képes.
2011. nov. 13. 10:37
A programozott császárnak mindig megvan az oka, nem hinném, hogy a celebségen múlik. Liptai Klaudia pl. megszülte a kislányát, Dundika is tuti megszüli hüvelyi úton, ha megteheti, 1. babánál, ha minden rendben van, indokolatlanul nem császároznak. Főleg Neki nem mindegy, hogy hegg marad a hasán és az egész "lejebb zuhan egy emeletet" a vágás miatt. OK a plasztikai sebészek csodára képesek ma már, de hát akkor is...
16. Carpediem* (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 10:36

igazad van, értem:(:(:(

és nagyon sajnálom.

indok az mindig lesz rá.

főleg valótlan, igaz

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook