Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010-re tervezett babák fórum

2010-re tervezett babák (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. júl. 3. 09:49
gratulálok mindenkinek aki pocakos, vigyázzatok magatokra!
2009. júl. 3. 09:49

Sziasztok!


Olvasgattam és reménykedtem egészen ma reggeleg, hogy a márciusiakhoz be fogok férni. De nem :(

Csináltam ma egy tesztet, és csak egy csíkos lett, pedig én annyira biztos voltam benne! :(

Igaz vasárnap kellene, vagyis nem kellene megjönnie, hátha "sz" a teszt:).

De remélem már július a mienk lesz. Nagyon szomorú vagyok és elkeseredett, már nagyooooon szeretném fogdosni a pocakom és a heteket számolgatni.

remélem bevesztek magatok közé

71. 12e44458f8 (válaszként erre: 70. - Emelint)
2009. jún. 25. 09:13

Köszönöm:)

Remélem minden összejön.

70. emelint (válaszként erre: 69. - 12e44458f8)
2009. jún. 24. 18:18
Üdv a csapatban! És sok sikert!
2009. jún. 23. 09:34

Sziasztok!

Úgy néz ki én is csatlakozom hozzátok. Nagy elhatározásra jutottunk, az év vége felé belevágunk:)

68. sinkoneeszter (válaszként erre: 67. - Fuoco)
2009. jún. 12. 14:53
Semmi változás, de csak a hónapvégén derül ki, ha van valami...
67. Fuoco
2009. jún. 12. 11:12

Én annak a híve vagyok, hogy a gyermeket mindkét fél várja, és ne csak egy helyzetbe legyen "belekényszerítve" az egyik fél!

Van már valami amúgy?


Nagyon eltűnt mindenki...

Valakinél valami?

66. sinkoneeszter (válaszként erre: 65. - Fuoco)
2009. jún. 10. 09:53
Majd meglátjuk!!!A fiát imádja és a kicsi tényével is meg fog barátkozni....?
65. Fuoco
2009. jún. 8. 15:54

Nem lehet könnyű főleg, ha szorít az idő, én 23 vagyok, szóval engem ez nem érint, ez a legidálisabb kor!

Ne aggódj, bele fog menni, bár én a fair play híve vagyok, sztem várd meg, h belemenjen! Neked is jobb érzés lenne úgy várni a babát, hogy mind a ketten akarjátok!

Nekem legalábbis mindig ez volt a vágyam, és nagyon örülök, hogy majd így fogunk babát várni!

Szerintem azért te is erre törekedj!

2009. jún. 8. 15:41
Az egyenes beszéden már túl vagyok, majd 4-5 év múlva talán! Én akkor már 36-37 éves leszek és hát a fiunk is nagy, vagy most vagy soha mondtam neki, még mindig vonakodik, titokban szedem az elevitet, de ő még " mindig zokniban" van, de hát van olló a világon...
63. Fuoco
2009. jún. 8. 15:25

Nagyon sokszor beszéltünk róla, évek óta téma, viszont albérletben laktunk, nem láttuk a végét a sok dolognak, így én bármennyire is szerettem volna, mindig az volt a válasz, hogy előbb legyen lakás, lássuk a végét a kölcsönnek, amit a szülei adtak nekünk, és aztán jöhet baba!

Aztán, mikor megvettük a lakást, akkor is kérdeztem, hogy akkor jöhet-e a baba, de azt mondta, hogy még szeretne picit a saját céggel foglalkozni, idén fel akarja lendíteni az üzletet!

Aztán osztottam szoroztam, elé álltam, és megkérdeztem, mit szólna hozzá, ha elmennék egy kivizsgálásra, és elkezdeném szedni a vitamint?

A petéknek elvileg 3 hónap kell, hogy megújuljanak, én pedig dohányoztam, úgyhogy mondtam neki, hogy ha augusztustól élesben, és minden elsőre össze is jön, akkor az májusi baba, ő pedig azt mondta, jövőre már mindenképp szeretné...

Mivel ebbe így nem gondolt bele, és rájött, hogy tényleg hipp hopp eltelnek a hónapok, azt mondta rendben.

Bár nem is biztos, hogy elsőre sikerül!

Szóval, mi is csak tervezzük, de én azt gondolom, annál nincs jobb taktika, mint az egyenes beszéd :)

Bár minél jobban akarod, ő annál jobban vonakodik, csak lazán!

Esetleg, ha levezeted neki, hogy ha most, vagy nyár végén elkezditek élesben, akkor is legjobb esetben jövő nyári baba, a fiatok pedig akkor már 3 éves lesz, lehet, hogy ő is átlátja, nincs az olyan közel! :)

Csak ne erőltesd!

62. sinkoneeszter (válaszként erre: 61. - Fuoco)
2009. jún. 8. 15:08
Te mit csináltál, ha nem vgyok túl kíváncsi? Én...
61. Fuoco
2009. jún. 8. 14:00

Hát igen, tudom milyen, bár nekünk első baba lesz!

Kitartás, idővel megenyhül! :)

60. sinkoneeszter (válaszként erre: 59. - Fuoco)
2009. jún. 8. 13:36
Így van, van már egy 2 éves kisfiunk, nem akar másikat én pedig igen!
59. Fuoco
2009. jún. 8. 11:01
Mármint a férjed nem akar fél éve babát?
58. sinkoneeszter (válaszként erre: 57. - Fuoco)
2009. jún. 8. 10:40
hASONLÓ A HELYZETÜNK, CSAK AZ ENYÉM FÉL ÉVE NEM AKAR, DE HÁT, MAJD MEGOLDOM...?!
57. Fuoco
2009. jún. 8. 08:58
Nehéz nem görcsösen akarni, mikor már 3 éve arra vágytam, hogy áment mondjon a Férjem!
56. sinkoneeszter (válaszként erre: 54. - Emelint)
2009. jún. 8. 08:55
Nem szabad görcsösen akarni, mondom én aki szintén meg vagyok lőve még egy gyerekért( lányért)!
55. Fuoco
2009. jún. 8. 08:37

Nálam az az érdekes, hogy sosem késik, mindig pontos, de amióta tudom, hogy hamarosan próbálkozunk a Babócával, mindenféle hülyeséget produkálok magamon! Nálam ez a 6 nap késés is teljesen extrémnek számít!

Kiváncsi vagyok, össze fog-e jönni elsőre a baba...

2009. jún. 7. 23:28
Én is így vagyok. Mi sem próbálkozunk, nekem csak egy két napot szokott késni... És mégis csalódok, amikor megjön,de tiszta dilis vagyok... :)
53. Fuoco
2009. jún. 7. 21:32

Sziasztok!


Mi májusra tervezzük a babát, úgyhogy még semmi action, ettôl függetlenül 6 napot késett, és fura volt minden, de aztán semmi! :(

Nehéz, tudom, de ne görcsöljetek!

Én is mindig bemagyarázom magamnak...

52. sinkoneeszter (válaszként erre: 51. - Emelint)
2009. jún. 4. 08:24
Szia! Én is "úgy hiszem" baba, pedig nem mert védekezve nehezen! Egyszerűen menzesz jel....(a baba iránti vágyódás jelének mondanám...)
2009. jún. 3. 11:38
Sziasztok! Nekem meg furán feszül a mellem, elvileg szombaton meg kéne jönnie,de ilyen még nem volt, hogy már 5 nappal előtte feszül a mellem. Egy picit reménykedem (oktalanul, hiszen védekezünk), hogy baba lesz. ÁÁÁÁ de biztos nem, de akkor mitől a mellfeszülés? Van tippetek?
2009. jún. 3. 09:27
Sziasztok! Mi a helyzet csajok? Valakinél valami változás? Sajnos nálam jelentkeznek a mensi jelei így nem lesz februári baba, de a férjem szülinapja április jó lenne akkorra!?
49. sinkoneeszter (válaszként erre: 48. - Fuoco)
2009. máj. 27. 09:52

Szia!

Gravidán van valami bevonat és aki nem bírja az rögtön kiadja.Én próbáltam reggel után és ahogy leért vissza is jött a reggelivel egyetembe, hát többen is írták róla. Az elevitet szedtem a fiamnál kissé fokozta azétvágyam, de 6-8 szelet uborka, alma, banán rendbe is volt( pl. reggeli és ebéd között vagy vacsi elött)!Nekem a doki az elevitet mondta, több benne a hatóanyag, első 2 hónapban szedtem, utána a pregnavitot( jóval olcsóbb és megvan benne minden)!

48. Fuoco (válaszként erre: 47. - Sinkoneeszter)
2009. máj. 27. 09:44

Szia,

Nagyon kedvesek vagytok.

Úgy érzem, sok mindent meg tud az ember tenni a babája egészsége érdekében, de a közvetlen környezetemben, akiknek már van gyermekük, azon az állásponton vannak - sajnos - hogy nem kell tenni semmit, cigiznek is, és nem foglalkoznak úgy a gyerkőccel, stb! Az Ő véleményükre így nem adok!

Ezek között a vitaminok között van valami éles különbség, amiért egy - két orvos megrögzötten hisz egy-egy fajtában?

gravida miért nem jó? rosszul van tőle az ember? elevitről igaz, hogy nagyon növeli az étvágyat?

47. sinkoneeszter (válaszként erre: 43. - Fuoco)
2009. máj. 27. 09:23

Szia Fuoco!

Terhesvitamint mindenképpen a fogantatáshoz nagyon fontos( táplálkozhatsz jól,-én is odafigyelek, mégis- de kell mellé az első 1-2 hónapban, vagy folsav, de az mindenképp!!!)Elevit 100db-os 5980Ft volt, tegnap vettem, 30 db-os kb.2000, gravida( nem ajánlom, többet kihá...)2000Ft a 30db-os és később jóval olcsóbb, de jó a pregnavit!Kérdezz, bátran , segítek ha tudok!!!

46. Fuoco
2009. máj. 26. 22:12
Hú, ez nagyon jó kis gyûjtemény, köszi szépen!
2009. máj. 26. 17:06

És még ennyit:


"IDŐ ELŐTTI" TERHESGONDOZÁS

Akik tudatosan készülnek a gyermekáldásra, mielőtt "munkához látnának", jól teszik, ha alaposan kivizsgáltatják magukat, így még időben kiderülhet a cukorbetegség, a magas vérnyomás vagy a pajzsmirigy működésének rendellenessége. Ugyancsak - még a terhesség előtt - kell kezeltetni a gombás fertőzéseket, a streptococcust, a chlamydiasist és a herpeszt, ezek ugyanis árthatnak a magzatnak.

A méhben található myomákat is meg kell vizsgáltatni, nem akadályozhatják-e a terhességet. Azoknak az asszonyoknak, akik még nem estek át rubeolafertőzésen - ez vérvizsgálatból kiderül -, feltétlenül tanácsos magukat beoltatniuk!

KÁRTÉKONY SZOKÁSOK

A dohányzás csökkenti a termékenységet. Férfiak esetében negatívan befolyásolja a spermiumok mozgékonyságát, nők esetében kedvezőtlenül hat a peteérésre.

Mivel a nikotin a méhnyak váladékában, továbbá a méh nyálkahártyájában is felhalmozódik, nehezebbé válik a megtermékenyülés és a már megtermékenyített petesejt beágyazódása is.

Az erős dohányos nők koraszülésének kockázata háromszoros a nem dohányzó asszonyokéhoz képest! A fentiek alapján tehát mindenképpen tanácsos letenni a cigarettát.

Babavárás idején az alkoholfogyasztásában is mértéket kell tartani. Természetesen semmi kifogásolható nincs időnként egy-egy kis pohár borral szemben, ám a rendszeres alkoholfogyasztás megterheli a májat, ez pedig befolyásolja a hormonháztartást, s ezáltal a termékenységet. Ugyanakkor férfiak esetében a rendszeres ivás megnöveli a rendellenes hímivarsejtek részarányát.

Azok a nők, akik gyermeket szeretnének, jobban teszik, ha lemondanak a gyógyszerekről, hacsak azok szedése nem feltétlenül szükséges.

FONTOS! Ha az orvos antibiotikumot, kortizont vagy fájdalomcsillapítót akar felírni, mindig fel kell hívni a figyelmét a tervezett terhességre!

LE ÉS KI A FELESLEGGEL!

A jelentős túlsúly kibillenti egyensúlyából a hormonháztartást, és a ciklusok rendszertelenné válhatnak. Férfiak esetében az ondósejt-termelődés csökkenhet.

Ugyanakkor az is igaz, hogy azok a nők, akik nagyon figyelnek vonalaikra, esetleg túlzásba viszik a diétát, vagy versenyszerűen sportolnak, nehezebben esnek teherbe, hiszen szervezetük nem kockáztat meg egy újabb megterhelést, vagyis a terhességet. Tehát testsúly tekintetében is az arany középút a legideálisabb.

A szervezetben felhalmozódott méreganyagok, például a nehézfémek, a rovarirtók és a szintetikus anyagok ugyancsak rontják a termékenységet.

Sokszor előfordult már az, hogy a hosszabb terméketlenséget követő vizsgálatok során a páciensek szervezetében feltűnően magas arányban találtak az orvosok káros anyagokat. Ilyenkor cinket és szelént rendeltek az érintetteknek, hogy így kioldódjanak szervezetükből a nehézfémek.

Jó TUDNI! Egyes orvosok azt tanácsolják, hogy a gyermekvállalás előtt a leendő anyukák cseréltessék ki a még meglévő amalgám fogtöméseiket. Ennek a jelentőségét néhányan elbagatellizálják, pedig a beavatkozást követően számos olyan párnál köszöntött be a gyermekáldás, akik már évek óta hiába reménykedtek.

Sajnos a legtöbb környezeti méreg ellen alig tudunk védekezni. Ám az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás segíti szervezetünket abban, hogy a megterheléseket könnyebben viselje.

MI KERÜLJÖN A TÁNYÉRRA?

A sikeres megtermékenyítéshez sokféle vitaminra, ásványi anyagra és nyomelemre van szükség.

• A B6-vitamin például a sejtosztódásban játszik fontos szerepet, s ezért oly fontos a terhesség alatt is. Ezenkívül ez a vitamin a folsavval, a pantoténsavval, a magnéziummal és a cinkkel együtt részt vesz a szexuálhormonok termelésében.

• A B12-vitamin és a folsav a petefészek zavartalan működését segíti, hiánya negatív módon hat a termékenységre, és a magzat fejlődési rendellenességeinek kockázatát növelheti.

• Az A-, C- és E-vitaminok hátráltatják a sejtkárosító molekulák tevékenységét, és védenek az örökletes betegségektől. Javítják az ondósejtek minőségét, és csökkentik a vetélés kockázatát.

• Létezik egy "csodaszer", amelyet átlagos táplálkozással nem vehetünk magunkhoz a szükséges mennyiségben, és ez nem más, mint a cink. Nemcsak a szexuálhormonok termelődésében játszik fontos szerepet, hanem a spermium mennyiségét és a sejtek mozgékonyságát is javítja.

Azoknak, akik tudatosan készülnek a gyermekvállalásra, tanácsos a korábbiakhoz képest többet fogyasztaniuk ezekből az életfontosságú vitalizálóanyagokból.

Sajnos az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás nehezen valósítható meg korunkban az iparilag feldolgozott tápanyagok és készételek korszakában. Még az sem tud mindent megtenni egészségéért, aki sok friss gyümölcsöt, zöldséget vásárol, és azokat kíméletesen készíti el, hiszen korunk modern mezőgazdasága olyannyira kilúgozza, kimeríti termőföldjeinket, hogy a növények eleve kevesebb hasznos tápanyagot tartalmaznak, mint régebben.

HASZNOSAK-E A "TERHESSÉGI VITAMINOK"?

Néhány nőgyógyászati rendelőben már táplálkozási szakértőtől is kérhetünk tanácsot azzal kapcsolatban, hogy miként változtassunk evési szokásainkon, amikor az anyaságra készülünk, illetve már babát várunk. Sok orvos képviseli azt az álláspontot, hogy a még terhesség előtt álló nőket is el kell látni vitamintablettákkal.

FONTOS AZ ELLAZULTSÁG!

A korábban leírtak betartása, illetve a legegészségesebb táplálkozás sem hozhatja meg a várva várt örömet, ha a test és a lélek azt jelzi vissza, hogy valójában nem lenne idő a gyermekre, hiszen a leendő szülők állandó stresszben élnek. A hosszan tartó megterhelés ugyanis aktivizálja a stresszhormonokat. Sok nő esetében ez azt jelenti, hogy átmenetileg megszűnhet a petesejtek termelődése, a férfiak esetében pedig drasztikusan visszaeshet az egészséges ondósejtek mennyisége. Akik tehát gyermeket szeretnének, kapcsoljanak kisebb sebességre! A normális ciklushoz ugyanis stresszmentesség, kipihentség és elegendő mennyiségű napfény szükséges. Jótékony hatásúak a lazító gyakorlatok, a jóga vagy a mértékkel űzött, nem megerőltető sport is. Tulajdonképpen minden engedélyezett, ami a közérzetnek jót tesz.

ÉRDEKES! Sok orvos számolhat be olyan esetekről, amikor olyan pároknál köszöntött be a gyermekáldás, akik többéves sikertelen próbálkozást követően már beletörődtek abba, hogy nem lesz gyermekük. Léteznek ugyanis olyan dolgok az életben, amelyek nem kényszeríthetők ki! Érdemes hát kellő alázattal viseltetnünk a bölcs természettel szemben!

PRAKTIKÁK ÉS TAKTIKÁK?

Sok babát akaró pár felteszi a kérdést: gyorsabban célba érhetnek-e, ha bizonyos praktikákat alkalmaznak? Nos, nézzünk ezek közül néhányat!

Néhány napos önmegtartóztatás termékenyebbé teheti-e a férfiakat?

A vélemények ezzel kapcsolatban megoszlanak. Egyes szakértők úgy vélik, hogy a tíznapos szünet növelheti a megtermékenyítésre alkalmas ondósejtek számát. Másoknak az a véleménye, hogy egy egészséges párnak nincs szüksége ilyen megszorításokra. Legyenek együtt, ahányszor csak kedvük tartja, különösen a nő termékeny napjain!

Léteznek-e olyan testhelyzetek, amelyek kedvezően hatnak a megtermékenyítésre?

Az utódlás szempontjából hasznos lehet, ha a leendő anyuka aktus közben a hátán fekszik, és egy kispárnával alátámasztja medencéjét. Ebben a testhelyzetben az ondósejtek könynyebben jutnak a méhbe, illetve a petevezetékbe. Ugyanakkor erre egészséges, mozgékony ondósejtek esetében nincs szükség. Az sem előírás, hogy a nőnek az együttlét után sokáig fekve kellene maradnia, nehogy az ondósejtek kifolyjanak. Az a több-kevesebb idő, amit még amúgy is kedvesünk mellett töltünk, elegendő. Az ondóváladék egyébként körülbelül tíz perccel az együttlétet követően egyre folyékonyabbá válik, és egy része úgyis kiszivárog. Azok a sejtek, melyek a női szervezetben fölfelé vándorolnak, maximum 5 napig képesek megtermékenyítésre.

Fontos-e a fogamzás szempontjából, hogy az asszonynak legyen orgazmusa?

Nem. Az ondósejtek az orgazmustól függetlenül is megtalálják útjukat.

Igaz-e, hogy a gyermekes asszonyok könnyebben esnek teherbe?

Ha valakinek már van gyermeke, ez azt bizonyítja, termékeny és megtermékenyíthető. Amennyiben egyik félnek sincsenek egészségi problémái, nagyon jó az új terhesség esélye.

BESZÉDES ADAT

Statisztikailag kimutatható, hogy a fogamzásgátlót szedett asszonyok kereken 2 hónappal várnak többet a nagy eseményre, mint azok, akik korábban természetes módon védekeztek.

2009. máj. 26. 17:05

Nos én még nem csinálom élesben a dolgot, de utánajártam már ennek-annak.

Ovuláció segítők:


Bölcsötisztító tea

30 g

Összetétele: csalánlevél, aranyvesszö, repkény, palástfü, cickafark, árvácska, gólyaorr és árvacsalán különbözö részeiböl áll különbözö arányban keverve

Ez egy 8 gyógynövényböl álló teakeverék, amelyet a méhnyálkahártyák tisztítására, megújítására alkalmaznak. Környezetünk káros anyagai lerakódnak a nyálkahártyában, vékonyítják azt és rontják esélyeinket a teherbe esésre. A kezelések vagy védekezés során bevett hormonok felhalmozódva szintén rossz hatással vannak termékenységünkre. A tisztító kúra során, amely 1-3 hónapig érdemes alkalmazni, kimosódnak a mérgezö anyagok és megújul a méhnyálkahártyánk. A homeopátiás szerek a kúra után intenzívebben fejtik ki majd a hatásukat.

A tea összetétele a Margret Madejsky által írt Alchemilla címü nöknek írt homeopátiás könyvböl származik.

A szárított növények keverékéből két teáskanálnyit leforrázunk egy csésze teához, majd 10 percig állni hagyjuk. Az egész cikluson keresztül igyunk belőle napi 3 csészével.

[link]



Gólyacsör tea

30 g

A gólyacsör tea a Geranium nevü növényböl származik, amit a németek "Kindsmacher"-nek is neveznek (gyermekcsináló). A bölcsötisztító kúra után jóval hatékonyabb és segíti a teherbe esést.

Az egész ciklus során igyuk a teáját, naponta 2-3 csészével.

[link]



Málnalevél tea

30 g

A málnalevél tea a peteérést támogatja, a petesejt minöségét, a hüvelyi nyálka mennyiségét és minöségét javítja, az ovulációs teszted erösebb és egyértelmübb lesz, a tüszörepedésedet elörébb hozhatja.

A málnalevél teát a ciklus elsö felében a menstruáció elsö napjától a tüszörepedésig igyuk, napi 2-3 csészével. Csészénként 1 teáskanálnyit forrázzunk le és hagyjuk állni 10 percig.

[link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook