Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császározás! fórum

Tervezett császározás! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
105. Pen80 (válaszként erre: 104. - Ae41080e1f)
2011. nov. 16. 14:02

Aki ész nélkül vágatja magát fölöslegesen, annak a gyereke mennyire fontos szerinted? A gyereknek a természetes születés a legjobb, de ha már nem lehet, legalább egy minimális vajúdással fel kellene őt készíteni élete legnagyobb traumájára, nem beszélve arról, hogy a tüdejének át kell állnia - nem viccből van ám a vajúdás, csak hogy ne legyen már olyan könnyű.

Kérdezem: Akinek a saját szempontjai (hogy ne vajúdjon - amit naponta több millióan kibírnak!!!)fontosabbak, mint hogy a gyereke a születés pillanatában normálisan lélegezni tudjon, annak szerinted később majd egy hirtelen csavarral mégsem önmaga lesz a legfontosabb?

2011. nov. 16. 10:58
Kedves fórumozók, annyira bunkók vagytok néha.(tisztelet a kivételnek)... azért, mert ti úgy gondoljátok, hogy bizonyos dolgok "jók" vagy "rosszak", nem kéne erkölcsi ítéletet is mondani másról, amiért nem ért egyet. Hogy ki hogyan szül, ki mitől fél, miért, az magánügy. Sajnos sok a hülye orvos, nem mindenki engedheti meg magának, hogy úgy szüljön, ahogy szeretne... De ha valaki nem minden áron természetes úton akar szülni, az inkább " ne is essen teherbe"? azért ez elég szánalmas szerintem...
103. b8103f009a (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2011. nov. 16. 08:44

Jajj,ez tényleg érthetetlen.

Annyira borzasztó,hogy az orvosokban sem lehet bízni,kételkedni kell még a szakmai hozzáállásában is.Pláne,hogy annyira eltér a véleményük egy-egy dologról.Ha megkérdezel 3 orvost 3 másik kórházban,lehet mind mást mond egyazon dologra:(A szülészet sajnos már iparrá fejlődött,lassan külön üzletág.Nem az anya és a gyerek már a fontos sajnos...

102. Bcicus (válaszként erre: 101. - B8103f009a)
2011. nov. 15. 20:34
Nekem semmi ok nem volt rá csak elmentem a heamostasis osztályra kivizsgálásra és ugyan minden rendben volt de az a félkegyelmű csak úgy felírta hogy szúrjam mint kiderült csak elővigyázatosság képen a terheseknek felírja ha mennek hozzá.
101. b8103f009a (válaszként erre: 100. - Bcicus)
2011. nov. 15. 10:38

Én is azzal böktem magam.Vagyis először fraxiparinnal,aztán a másik 2 terhesség alatt és után clexane-al.De szó sem volt emiatt császárról,normál szülésre készültem mindig.

Gondolom 5000egységeset kaptál.Miért kellett neked?

Nekem az embólia után 10000-es kellett,aztán meg 5-re visszavették.

100. Bcicus (válaszként erre: 98. - B8103f009a)
2011. nov. 15. 10:18
A dokim eredetileg spontán szülést tervezett csak mikor kiderült, hoyg az az idióta felírta a clexane-t akkor már nem volt mit tennie.
99. b8103f009a (válaszként erre: 96. - Nirvi)
2011. nov. 15. 09:55

Kórházi protokoll:(

De el lehet utasítani,pláne ilyen esetekben,ha ennyire nem indokolt mint nálatok volt.

Csak ugye nem vagyunk mindig kellően tájékozottak,vagy eléggé határozottak,hogy tudjuk mi a jó,és mi nem az.

Persze ezzel nem azt mondom,hogy sosincs szükség az oxitocin adására,mert vannak esetek amikor segít,de sok esetben felesleges,és sok szervezet nem bírja.Főleg a babáké.

98. b8103f009a (válaszként erre: 97. - Bcicus)
2011. nov. 15. 09:41

Igen,elvileg amikor szülsz,aznap ki kell hagyni.

De ha természetesen megindul a szülés,pláne ha nem gyorsan zajlik,akkor nem adja be az ember magának.

Erre a sok "mi lenne ha-ra" írtam pont,hogy ilyen alapon nem szabad babát vállalni,mert a terhesség önmagában is rejt veszélyeket.Sőt a szülés is,a császár meg még többet.Nem tudom minek ijesztegetik feleslegesen a kismamákat,csakhogy az orvos szempontjából kényelmesebb műtétet válasszák.

97. Bcicus (válaszként erre: 89. - B8103f009a)
2011. nov. 15. 09:27

A véralvadásgátlót abba kellet hagyni a kiírt nap elött ami állítólag szintén vérzést okozhat. Én nagyon küzdöttem érte, hogy szülhessek, mert egyébként minden tökéletes volt, de a dokik nem engedték, pedig babu még nagyon nem akart megszületni.

Nyilván nem a véralvadásgátlótól válna le, de a doki azt mondta ha bármitől vérzés lépne föl, ami ugye előfordulhat akkor mire beérünk elvérezhetek és meghal a baba és ezt nem kockáztathattam meg.

96. Nirvi
2011. nov. 15. 09:26

Sziasztok!


Én sem értek egyet a tervezett császár azon részével, amikor csak kényelemből választja valaki...De erről senkivel nem állok le vitatkozni, mert ahogy eddig már tapasztaltam, úgysem lehet meggyőzni őket arról, hogy miért jó/jobb a természetes szülés. (ha már megadatik a választás lehetősége)


Viszont ahogy itt olvasgattam a hozzászólásaitokat, most kezdtem el gondolkozni azon, hogy nekem annak idején miért adtak oxitocint?

Ugyanis én augusztus 8-ra voltam kiírva, 6-án mentem vizsgálatra ahol már 7-8 centire nyitva voltam és a dokim egyből burkot repesztett majd kicsit később megkaptam az oxitocint is. Igaz, a burokrepesztéstől számítva 4 óra alatt lett meg a kisfiam...ami amúgy jó, de engem mégis kicsit rosszul érintett, mert én nagyon szerettem volna, ha megy minden a maga útján...és akkor indul útnak a kisfiam, amikor szeretett volna...de hát őt is megsürgették. Valószínűleg órákon belül megindult volna magától is. Szeretem nagyon a dokim, tényleg ő az első olyan nőgyógyászom aki szimpi minden szempontból...de így utólag ezt végiggondolva, értelmetlen sürgetés volt a részéről.


Most 25 hetes kismama vagyok és most úgy tervezem, hogy kádban fogok szülni, remélem összejön és a dokim is türelmesebb lesz. Mindenesetre most már én is kicsit magabiztosabb leszek mint akkor és meg fogom mondani neki, hogyha nem muszáj, akkor várjunk majd azzal az infúzióval...

95. b8103f009a (válaszként erre: 92. - Wanita77)
2011. nov. 15. 09:07
Engem is a sürgetés miatt kellett másodszor megcsászározni.A középső sürgősségi volt,az nem is okozott nekem problémát,mert felfogtam,hogy szükség volt rá.Talán nem is maradt volna életben a gyerekem nélküle,vagy maradandó fogyatékossága lett volna.De a 3-al szépen megindult a szülés,csak lassan haladt mint az elsővel.Hat óra után nem vártak,mégis kötöttek be oxitocint.Ami ugye elvileg már egy császár után nem annyira javasolt ha nem muszáj.Hát nekünk nem is lett volna az,mert elindult a tágulás,csak nagyon lassan.De a doki nem ért rá.Bekötötte a qrva infúziót,addig nyomta feljebb,amíg csak műtét lett a vége:( Én azóta is nagyon bánom,hogy hagytam,határozottabbnak kellett volna lennem.Mert amikor emelte az adagot,akkor azt mondta,kb egy óra és kint lesz.Csakhogy annyira nem bírta a baba,hogy a kitolási szakaszban,amikor elindult a szülőcsatorna felé,elfordult,és elakadt annyira kepesztetett.Rosszak lettek a szívhangok,nem bírta,így ki kellett venni.És nagyon mérges voltam,hogy végigvajúdtam vele tulajdonképp a szülést,és mégis műteni kellett.Amikor meg is születhetett volna simán,ha nem sürgetik:(
94. Pen80 (válaszként erre: 90. - B8103f009a)
2011. nov. 15. 07:49
Hát, én remélem, hogy azért másodszor is lesznek legalább fájások, még ha vágni is kell. Nem tudom elképzelni, hogy vajúdás nélkül szüljek.
93. Pen80 (válaszként erre: 92. - Wanita77)
2011. nov. 15. 07:48
Igen, sajnos sok helyen (és a "legmenőbb" helyeken) futószalagon megy minden. Én azért is ragaszkodom a dokimhoz, mert ő a természetes dolgok híve, ha ő vág, akkor vágni kell, az biztos.
92. wanita77 (válaszként erre: 90. - B8103f009a)
2011. nov. 15. 07:38
Teljesen egyetértek veled. A fiamnál is csak pár órát vajúdtam és utána megcsászároztak. Még a mai napig úgy gondolom, hogy meg tudtam volna szülni, de nekik kényelmesebb volt így, hogy meggyorsították a folyamatot, nehogy valami komplikáció lépjen fel. De hogy a kismama ilyenkor mit érez, hogy nem tudta rendesen megszülni a gyereket és egész életében lelkifurdalása van emiatt, az őket már nem érdekli, csak legyünk gyorsan túl rajta. Szomorú. :(
91. Carpediem* (válaszként erre: 90. - B8103f009a)
2011. nov. 15. 07:23

különben én ezért javaslom inkább az szülésznőt, mint sem orvost felkérni.

Nekem rengeteg ismerősöm csak szülésznőt kért fel, aztán az orvos aki ott volt az csupán az éppen ügyeletben lévő orvos volt.

90. b8103f009a (válaszként erre: 87. - Pen80)
2011. nov. 14. 20:56

Sokan ezt úgy fogják fel,hogy hagyta az orvos szenvedni feleslegesen.De csak mert tájékozatlan tudatlan a kismama,és pénzért bármit lehet.A doki meg inkább zsebre vágja,és hagyja a boldog tudatlanságban,hogy ne kell szenvednie.Így mindenki elégedett.Ez szomorú pedig:(((

Én az első szülésemmel hajnali 4 előtt ébredtem fájásokra,és éjfélkor lett meg.Ennyi volt a vajúdási idő,az én szervezetemnek és a babának erre volt szükségünk,ez volt a tempó.Nagyon változó lehet az időtartam,és az a baj,hogy szinte minden eseteben van felesleges beavatkozás,aminek gyakran császár a vége.Én az első babánál még oxitocint sem kaptam,mert nem bírtuk.Ahogy bekötötték,leesett a szívhang.Leállították,rendben volt minden.Jobb ha maga ütemében zajlik le a szülés.Meg is lett simán,mindenféle komplikáció nélkül.Most már nagyon ritka,hogy hagynak ennyit vajúdni,felgyorsítják.Melyik doki kísér figyelemmel egy 16-20 órás szülést?Sajnos nagyon ritka amelyik igen.De vannak,akiknek ennyi időre van szükségük,nem bújik elő az a baba pár órácska alatt.Pedig 100%,hogy sokkal kevesebb lenne a komplikáció,ezáltal a császár is ha csak akkor avatkoznának közbe,amikor ténylegesen szükséges.

89. b8103f009a (válaszként erre: 85. - Bcicus)
2011. nov. 14. 20:46
Már mitől válna le ha nincs probléma?!A heparintól biztosan nem.Ha nem áll fent egyéb baj miatt erre a lehetőség,akkor nem nagyobb az esély rá,mint általában.Terhességben,szülés közben ezer féle komplikáció felléphet.Ilyen alapon nem is érdemes teherbe esni,mert hátha valami baj lesz.A császár pedig már önmagában is veszélyeket rejt,többet mint azt sokan gondolnák,akik felelőtlenül választják,csak mert meg lehet fizetni,és sok orvos az irányba befolyásolja a szülő nőt,mert neki is így kényelmes.
88. Pen80 (válaszként erre: 70. - Wanita77)
2011. nov. 14. 16:51
Ez nem mindenhol van így. Nekem azt mondta a doki, hogy előbb fog vágni, mintha nem lett volna császár az első, de majd meglátjuk szülés közben. Ha kipottyan, pottyanjon. A 40 hetet pedig mindenképp megvárjuk, ha addig nem indul magától, de lehet, hogy pár napot még túlhordani is engedi, azt mondta, ha úgy alakul. És ha úgy lenne, indítás nélkül akkor sem vág, hacsak nem az életünk/egészségünk múlik rajta.
87. Pen80 (válaszként erre: 68. - Vigyorex6)
2011. nov. 14. 16:48
Nekem is majdnem tuti volt a császár, de 5 órát hagyott vajúdni az orvos, hogy mindkettőnk szervezete felkészüljön a változásra. Szerintem ez így normális. Most én is egyre több olyat hallok, hogy bemész és vágnak, ennyi. Én ezt nem fogom engedni (szerencsére a dokim sem) alapos indok nélkül.
86. Carpediem* (válaszként erre: 84. - B8103f009a)
2011. nov. 14. 16:38

értelek ám.

csak nem értek egyet az elgondolásoddal, de ezek után amit leírtál már igen.

85. Bcicus (válaszként erre: 80. - B8103f009a)
2011. nov. 14. 15:46
HA otthon indul meg a szülés és levális mondjuk a placenta vagy akármitől vérzek elvérzek mire beérünk a kórházba. A császárnál tudják kontorllálni a vérzést.
84. b8103f009a (válaszként erre: 83. - Carpediem*)
2011. nov. 14. 15:02
Nem írom ide le melyik kórház.Viszont én is eü-s vagyok,és nem császároztatnám magam,csak ha tényleg indokolt.A farfekvés pedig magában nem egyértelműen probléma,ha más gond nincs!Nagyobb az esély komplikációra a baba miatt,de a műtéti kockázat sem biztos,hogy kisebb.Viszont az orvos szemszögéből előnyösebb a műtét,mert bármi gond felmerül,Ő védve van,a felelősség a páciensé.
83. Carpediem* (válaszként erre: 82. - B8103f009a)
2011. nov. 14. 11:40

oda sem mennék szülni amiről beszélsz az tutti.

Ugyanis a farfekvés komoly probléma!

Melyik kórházról beszélsz, amúgy?

82. b8103f009a (válaszként erre: 81. - Carpediem*)
2011. nov. 14. 09:44
De írok,mert az a baromság,hogy ha nincs más gond,akkor indok a farfekvés.Nálunk simán megszületik a faros babákat.Sőt,aki szült már kp-s és faros babát is,senki nem mondta,hogy nehezebb lett volna.A rizikó nem az anya szemszögéből magasabb,hanem a baba miatt.De ha semmi gond nincs,akkor nem akadálya a sima szülésnek.Ez is csak hóbort,kórház és orvosfüggő.Nálunk nem támogatják a felesleges császárt,nagyon helyesen.
81. Carpediem* (válaszként erre: 65. - B8103f009a)
2011. nov. 14. 09:38

Micsoda????

Ezt azért kétlem!!!

Ugyanis ha a mai életvitelt figyeljük, és olvastál róla, ha egy baba faros tehát nem fordul meg, egyből megcsászározzák, bizony!!!

Ilyet ne írjál, hogy nem indok a faros fekvés a császározásra mert ez balgaság.

80. b8103f009a (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2011. nov. 14. 09:23
Komolyan mondom,az eszem áll meg!Én is böktem magam minden terhességem alatt,mert volt egy embóliám.De nem ez volt az akadálya a sima szülésnek.Sőt,az alvadásgátló hatása kockázatosabb császárnál,nagyobb az elvérzés esélye.És még erre fogni egy prog császárt...SSSSSSSSS.Nem értem.
79. Bcicus
2011. nov. 14. 01:25
Én nem itélek el senkit csak nem értem. Nekem egy idióta orvos miatt (véralvadásgátló írt fel, minden ok nélkül) kellett programozott császárral szülnöm, pedig a fiam még nagyon nem akart kijönni én mindent megtettem, hogy ne kelljen de nem vállalták máshogy mert elvérezhettem volna a spontán szülésnél az inyekciók miatt. Engem még minidg bánt hogy nem akkor jöhetett amikor szeretett volna.
78. wanita77 (válaszként erre: 77. - B8103f009a)
2011. nov. 13. 20:21
Hát igen. Csak annyit mondott, hogy akinek már volt egy császármetszése, akkor szinte biztos, hogy a következő is az lesz. De más magyarázatot nem adott. Eléggé tanácstalan vagyok, mert ennyire a végén orvost váltani nem tudom, mennyire lehet egyáltalán. Még azért beszélek vele, hátha.
77. b8103f009a (válaszként erre: 76. - Wanita77)
2011. nov. 13. 20:04
A te döntésed nem az orvosé,nem ő szül.Ha orvosilag nem tudja megindokolni,hogy miért lenne szükség a császárra,csak annyi,hogy volt már egy,akkor orvost kell váltani.Egyébként a dr úrnak sokkal egyszerűbb egy 20 perces műtét,mint egy több órás,vagy elhúzódó vajúdást végig várni,asszisztálni.Habár túl sokat nem csinálnak akkor sem,mint óránként megnéznek,meg ott vannak a kitolásnál,aztán összestoppol.De ez mégiscsak macerásabb,mint kikapni a babát,varrni,és mehet a dolgára.
76. wanita77 (válaszként erre: 75. - B8103f009a)
2011. nov. 13. 19:50
Tudom, hogy más szül császár után simán, az én dokim mégsem akarja. De még megpróbálom megkérni, hogy próbáljuk meg, vagy legalábbis a vajúdást várjuk meg, hátha belemegy.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook