Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császározás! fórum

Tervezett császározás! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
75. b8103f009a (válaszként erre: 70. - Wanita77)
2011. nov. 13. 19:36
Én nem törődnék bele.Egy császár után lehet simán szülni,ha más körülmény optimális hozzá.Én császár után is sima szülésre készültem,és meg is lett volna,ha nem fordul el a kitoláskor.Fokozottabb figyelmet igényel,de meg lehet szülni ha nincs más gond.
2011. nov. 13. 18:10
Én nem vagyok híve az előre eltervezett császárnak,pedig nekem is az lesz a szemem miatt nem szülhetek rendesen.Most a második kisfiamat várom az elsőt simán szültem 4kg volt és sztem nem volt nehéz szülés,most sem tetszik a gondolat hogy császár lesz:( mondjuk kórháztól 60 km-re vagyok így gondolom hamarabb be kell fekednüm és ennek függvényében elsz egy dátum..
73. b73e24f31f (válaszként erre: 26. - A6d5a14c21)
2011. nov. 13. 17:52
Azt a dokinak tudnia kéne, hogy mikor KELL jönnie a császárnak és nem kéne hagynia, hogy beszoruljon!
72. b73e24f31f (válaszként erre: 26. - A6d5a14c21)
2011. nov. 13. 17:50
Magyarországon azért nagyon menő ez a tévhit (szerintem), hogy ha nem császárral szülsz, akkor vágnak, repedsz stb. Pedig nem kéne, hogy így legyen, csak itt az állami kórházakban nem nagyon van lehetőség arra, hogy úgy szülj ahogy az neked kényelmes. Mert nem mindenkinek úgy kényelmes, hogy fekszik az asztalon. Függőlegesen, nyilván a gravitáció miatt is könnyebben kijön a gyerek, de akár vízben is, mert ellazulnak az izmok. A kórházban a bánásmód és egyéb stresszek miatt az anyuka nem tud megnyugodni, lazítani, így persze, hogy nem tudja kinyomni a gyereket. ...szerintem
71. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 17:41
Szerintem is felháborító! Az ilyen csak magára gondol nem arra, hogy a gyerekének mi a jó!
2011. nov. 13. 16:35

Sziasztok!

Én most vagyok 28 hetes terhes a 2. babámmal és az orvosom azt mondta, egy császár után a 2. mindenképpen programozott császár lesz. :( Nem örülök neki, mert szerettem volna megtapasztalni a természetes szülés élményét, de nekem ez nem adatik meg. A fiamnál vajúdtam, már majdnem megszültem, de végül császározni kellett, nem ékelődött be a szülőcsatornába. De most másodszorra már a vajúdást sem várjuk meg, hanem a kiírt dátum előtt egy héttel megcsászároznak. Én szeretném, ha hagyná, hogy magától induljon be a szülés és csak akkor lenne császár, ha tényleg indokolt. De a doki szerint ezt nem lehet, ha már volt egy császár, akkor a 2. is az lesz, nem kockáztatnak. Ez tényleg így van? Vagy csak ez a doki, kórház császárpárti? Ha ezt tudom előre, nem őt választom, de most keressek másik orvost ennyire a vége felé? Vagy törődjek bele a császárba? Több gyerekem nem lesz és nagyon fáj, hogy sosem fogom megtapasztalni a természetes szülés csodáját. Ezért pláne nem értem azokat, akik direkt császárt kérnek.

69. b8103f009a (válaszként erre: 62. - 33ea09dda3)
2011. nov. 13. 13:21
Ez a csaj még egy kis hp.Nem való neki még gyerek.Csak az a sajnos,hogy egyre többen vállalják annak ellenére is,hogy alkalmatlanok rá:(
68. Vigyorex6 (válaszként erre: 67. - B8103f009a)
2011. nov. 13. 13:15

Pontosan. Az unokatestvéreméknél most áll fenn a terhesség a második babával.

Az elsőnél a felesége nagyon megszenvedett, veszélybe került az ő élete, és a babáé is.

Ennek fényében az orvosa azt mondta, hogy 1, esetleg másfél órát hagyni fogja vajúdni, majd megcsászározza, amennyiben indokolt, de a vajúdásra szükség van, viszont nem követi el azt a hibát, amit az előző szülészorvos.

2011. nov. 13. 13:10
A másik,hogy még tervezett császár előtt is indokolt a vajúdási idő,hacsak nem pont amiatt kell a császár,mert a baba vagy a mama nem bírná valami rendellenesség miatt.A szülés egy élettani folyamat,amit hagyni kell(ene) a maga folyamatában lezajlani.És nem hősködés,vagy felesleges fájdalom,eléggé tájékozatlan aki így gondolja.Szüksége van mind a babának,mind az anyának,nem véletlenül ez a folyamata.Olyan kémiai anyagok,hormonok szabadulnak fel a szervezetben a vajúdás során,amikre szükség van(lenne)az életkezdetéhez.És az anyának is a regenerálódáshoz,hogy a szervezet "tudja",hogy szült.
66. b8103f009a (válaszként erre: 51. - 410b0a7789)
2011. nov. 13. 13:03

A barátnőd vagy nagyon kényes,vagy gond volt a műtét után.Én egyet szültem simán,és 2x császároztak.Az első császárom után iszonyatosan rosszul voltam,de még egy év múlva is.A második után alig bírtam kivárni,hogy felkelhessek.Össze sem lehetett hasonlítani a 2 műtétet.A gyereket rögtön magam mellé kértem,amint felvittek az osztályra,és amikor felkelhettem,onnantól én láttam el.Éjszakára is mindig velem voltak.

Persze nem azt mondom,hogy nincs gyógyulási idő,hiszen a császár egy nagy hasi műtét,mélyen vágnak,de azért nem kibírhatatlan fájdalom ha nincs gond,és nem kell feküdni utána.Legalábbis én nem feküdtem.(Igaz akkor sem,amelyik után kellett volna).De biztos,hogy rosszabb,ha az ember elhagyja magát.

65. b8103f009a (válaszként erre: 38. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 12:57
Ez nagy marhaság,hogy amiatt,mert faros volt a baba.Sokan vannak,akiknek leírhatatlan fájdalom a vajúdás.
64. b8103f009a (válaszként erre: 34. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 12:54
Semmivel nem rosszabb,mint a kp-s szülés.A baba miatt jobban oda kell figyelni,az anyának meg ebből a szempontból mindegy,hogy jön.Nálunk nem indok a császárra a faros baba,csak ha más gond is van.
63. b8103f009a (válaszként erre: 28. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 12:53

Akinek nincsen annyi esze,hogy egy problémamentes szülés kockázata sokkal alacsonyabb mint egy császáré,az nem érett arra,hogy gyereket vállaljon.

Ez csak ostoba szöveg,hogy a természetes szülés kockázatosabb.Jó találmány a császár,ha a baba vagy a mama életét egészségét menteni kell.De indokolatlanul,feleslegesen vállalt magasabb kockázat.Én az egyik császárom után alig maradtam meg,műtéti szövődmény miatt.Sosem kértem volna indokolatlanul.Szültem simán is,igaz nem könnyen,nem is volt rövid a vajúdás,de össze sem lehet hasonlítani a műtétet a szüléssel.Akinek fontos a gyereke,az az Ő érdekeit tartja elsősorban szem előtt.Aki meg annyira retteg a szüléstől,ne essen teherbe,nem kötelező.

2011. nov. 13. 12:51
Múlt héten találkoztam a középiskolás barátnőimmel, az egyik mesélte, hogy ő majd úgy akar gyereket, hogy császárral "szüli meg"...Én csak tátottam a számat, nem tudtam, hogy van ilyen. Közölte, hogy vannak ismerősei és ő nem akar szenvedni, abba belehalna...úgyhogy ezer százalék, hogy neki így születik majd a gyereke...Én próbáltam győzködni a természetességről meg arról, hogy mekkora öröm az egy anyának a fájdalom ellenére is, hogy világra hozza a gyermekét..(mondom ezt úgy, hogy nem vagyok anya) ..de hasztalan volt..Azt is mondta, hogy 9 hónapig rendszeresen tornázni fog és elkövet mindent, hogy ne hízzon. Szülés után pedig rögtön hozzá kezd fogyózni...Pff...Az ilyeneket fel tudnám pofozni..
61. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 12:46
Minek az ilyennek gyerek,aki ennyire nincs tekintettel rá,akinek ennyire nem a gyereke érdekei,az Ő egészsége a fontos,hanem a saját agybaja önzése?!
60. Carpediem* (válaszként erre: 58. - Ági05)
2011. nov. 13. 11:27

Hála az égnek!

Jó egészséget kívánok nektek:)

2011. nov. 13. 11:27

Most mennem kell,

hív a kötelesség( ebéd előkészítés)

:)

később jövök, addig is köszönöm akik leírták véleményüket és a többi hozzászólást is.

58. Ági05 (válaszként erre: 55. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 11:26
Igen,köszönöm.Végre már kontrollra sem kell többet mennünk :)
57. 410b0a7789 (válaszként erre: 56. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 11:26
Köszönjük szépen!
56. zebracsikó (válaszként erre: 53. - 410b0a7789)
2011. nov. 13. 11:24

nagy szerencse, hogy ennyivel "megúsztátok"

Jó egészséget kívánok Nektek!

55. Carpediem* (válaszként erre: 54. - Ági05)
2011. nov. 13. 11:24

szegény, ez nagyon durva lehetett, remélem azóta rendben van a gyerek??!!!

Igen, mocskos világban élünk ez is azt bizonyítja, és hány ilyen ember lehet még aki hasonló módon jár.

54. Ági05 (válaszként erre: 28. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 11:21

Én is tudok olyanról,aki a gyerekeit császárral szülte,mert nem akart szenvedni.Papíron mindent megindokolt az orvosa.

Saját esetemből kiindulva,pedig nagyon egyet értek veled.A dokim kora reggel közölte,hogy császár lesz,meconiumos magzatvíz,túl nagy baba,veseprobléma.Megvizsgáltatott másik dokival is,az is azt mondta császár.Ehhez képest,beküldött szülőszobára,várt a kitolásig,majdnem éjfélkor császározott.A kisfiam emiatt 1 hónapig volt kórházban májkapu-trombózissal.Egy nővérke azt mondta,hogy azért vártak,mert a törvény előírja,hogy először szülő nőnél minimum 10 óra vajúdás,ha nincs életveszély.

(Pedig elég szépen pénzeltem a dokit a terhesgondozás alatt.Akkor ha baj volt,miért nem császározott időben?!)

Bezzeg másnak indokolatlanul lehet.

53. 410b0a7789 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 11:21
Ő most 6 éves múlt, nagylány. Külsőleg nem is látszik rajta hogy koraszülött volt, bár elég vékonyka, nem tud hízni. Nehezebben tanul, de nem visszamaradott.
52. Carpediem* (válaszként erre: 51. - 410b0a7789)
2011. nov. 13. 11:18

igen, azért ez sem semmi, csak ugye azok a nők nem tudják, hogy mire vállalkoznak, csak utána,

de utána meg már késő belegondolnia, és látod kiadott erre akármennyi pénzt, és gondolom, most már nem tenne ilyet a hölgy.

51. 410b0a7789 (válaszként erre: 44. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 11:16
Egyetértek veled teljesen. Csak azért írtam, mert nagyon téves az az elgondolás, hogy a császárral megkíméltük magunkat a fájdalomtól. Igazából én az ilyen anyukákat , akik kérik a császárt és nem indokolt, simán beraknám pár napra a kórházba, hadd nézze meg az anyukákat mit szenvednek szülés után. Lehet meggondolná magát császárt illetően. Nekem is volt egy barátnőm, állandóan támadt hogy nem tudom milyen a sima szülés, neki volt már kettő és nem akar többet. Mondtam hogy a császár se egy leányálom, inkább szüljön simán ha lehet. A dokija +100e ftért beírt egy indokot, magánrendelőjén már hetekkel előtt ráírt valami fals dolgot, majd mikor ő volt ügyeletes berendelte a barátnőmet és megcsászározta. nagyon elítéltem ezt. Szülés után jó egy héttel meglátogattam barátnőmet, még mindig az ágyat nyomta és sírva kért bocsánatot. Még a gyerekeket is alig tudta ellátni.
50. Carpediem* (válaszként erre: 47. - Sara1986)
2011. nov. 13. 11:13
köszönöm, hogy leírtad:)
49. Carpediem* (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2011. nov. 13. 11:12
ezt chriszti miatt írtam le,
48. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Carpediem*)
2011. nov. 13. 11:10
ha figyelmesen olvastad, akkor itt mindenkinek ez a véleménye.
2011. nov. 13. 11:10

igen. manapság szeretnek az emberek Istent játszani (nem hiszem, hogy ez büntetés nélkül fog maradni). Én ezt a sztorit felháborítónak tartom szomorú, hogy ilyen emberek "mutatnak példát". Majkáék annyira sötétek, hogy fogalmuk sincsen arról, milyen fejlődések mennek végbe a gyermekben az utolsó hetekben. Szánom őket.


A császárt csak akkor támogatom, ha valóban indokolt. A természetes szülésnek olyan jótékony hatásai vannak, amelyek nem említhetőek egy napon a császárral állítólagos jótékony hatásaival".

46. Carpediem* (válaszként erre: 43. - 410b0a7789)
2011. nov. 13. 11:10
Gratulálok a három gyermekhez, nálad nem is kérdés, hogy miért szültél császárral, remélem érted amit leírtam.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook