Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
5425. Szeleszte22 (válaszként erre: 5422. - Magica30)
2013. aug. 21. 15:36

Szia


Én most vagyok 26 hetes cukorterhelésem volt 24-dik héten, ahol a 0 percesen 4,2 a 120 percesem 10,1 tehát rányomták a papírra, hogy terhességi cukorbetegség. Ma megkérdeztem kinek kéne kontrollálni ezt a történetet a válasz az volt, hogy a belgyógyásznak, aki majd szeptember 23-án megnéz azaz 6 hét múlva. Holnap beszélek a Vassasban a védőnővel, hogy addig azért heti egy vérvétel főleg éhgyomri cukorra és 1,5 órás cukorra legyen.

5424. Szeleszte22 (válaszként erre: 5419. - Borrdi78)
2013. aug. 21. 15:33

Szia


Az endokrinesem amúgy sem akart állást foglalni a metforminról ezért átpasszolt a nődokihoz. A Védőnő kijelölt az sztk-ban egy másik belgyógyászt aki megnézett majd most elment szabira és szeptember 23-ra vagyok visszarendelve. A régi endodokim úgy van vele, ha már ott van az új belgyógyász ehhez a sztoryhoz ő nem kell csak endorkinesként 2014 januárjában.


voltam diétás oktatáson ma ettől vártam a csodát: kaptam pár lapot azt mondta a nő nem kell méregetnem az ételeket milyen hülye vagyok hogy írkálom egy füzetbe, ne egyek cukrosat, fehér lisztet, lekvárt, szőlőt, banánt, ananászt, és kenyérből 6-8 dkg-ot, tészta rizsből 5 dkg-ot és hogy kb ennyi....bejelentkeztem a régi dietetikusomhoz, ő legalább normális és tényleg segít szénhidrátot számolni.... Nem is értettem a mai nőt hogy a viharba tudnám mikor van meg a 150 gr- ha nem számolom?

5423. Borrdi78 (válaszként erre: 5420. - Magica30)
2013. aug. 20. 20:42
Ja ertem, koszi.
5422. magica30 (válaszként erre: 5418. - Szeleszte22)
2013. aug. 20. 15:34
Kérdezd meg a védőnőd kitől kérjél beutalót cukorterhelésre én 9 hetes vagyok de hamarabb megyek mert ő is mondta kiváncsi erre a beutalót ő kéri a sztk-ba a körzeti nőgyógyásztól .
5421. magica30 (válaszként erre: 5418. - Szeleszte22)
2013. aug. 20. 15:11
Én is Szegedre járok Keresztúri Atillához ő engem mindenhova elküldött itt találták meg ,hogy inzulin rezisztenciám van .De mondjuk ez magánrendelés 12 e egy alkalom de tb-én keresztül mentek a vérvételek mindenre.
5420. magica30 (válaszként erre: 5417. - Borrdi78)
2013. aug. 20. 15:06
Ez genetikai központ tb-re csinálják mivel én beteg babát szültem de csak pár betegségre vesznek vért amit mi örökithetünk , down korra csak akkor ha fordult elő a családban vagy a 12 heti vérvétel indokolja. .Nem is hallottam még erről ujjbegyből.Mi most megmértük a cukrom ebéd után 1.5-2 órával 5.2 volt egyik ismerősnél de veszek egyet és mérni fogom,nagyon be tarom a diétát.
5419. Borrdi78 (válaszként erre: 5418. - Szeleszte22)
2013. aug. 20. 13:23
szomorúan olvasom. :-( Mi az, hogy levette rólad a kezét? És nincs a körzetben más endokrinológus? Nem utaltathatod be magad akár a háziorvosoddal?
5418. Szeleszte22 (válaszként erre: 5407. - Borrdi78)
2013. aug. 20. 10:10
szia vettunk uj ujjbegyszurot ezzel mar szepen tudom magam szurni. altalaban etkezes utan 3,6-6,3 kozotti ertekeket mer a cukormerom ha elkuldenek laborba akkor viszem magammal egyenlore ez van. en metformint szedek es nem tudtak megallapitani hogy irem van vagy mar cukorbetegsegwm ezert nem terheltek terheles elott nem neznek ehgyomri vct az endodkokim total levette rolam a kezet es eddig swm talaltam masik endodokit raadasul a nodokin is fizetos igy a hitelunk melett nem is fer bele anyagilag a bavacuccokra sincs meg meg a keretunk annyi plusz kiadas adodott a tesztcsik szuroka gyogyszer siman elvertunk egy 20-ast szerdan megyek dietetikushoz es csutortokon a vedonohoz o adja a beutalokat beszelek vele. a belgyogyasz szept23 an var vissza a nodoki szept 4-en fura nekem is hogy nem kuldtek terhes diabetologiara. amugy ez szegedi sztk ellatas a nodokim fogadott. en meg csk remelem hogy jol mer a vcmerom
5417. Borrdi78 (válaszként erre: 5416. - Magica30)
2013. aug. 20. 09:07

Hat igen, ez valoban IR! A 0-snak 5 kozeleben, a 120-asnak 30 alatt kellene lennie. Ez ugye terhesseg alatt tovabb romlik.

De, ha odafigyelsz nagyon, akkor okes lesz.


Jo, h Szegedre jarsz. Jol ertem, h ujjbegybol vervetellel tulkeppen a down kor szurest csinaljak meg? (Kromiszoma vizsgalat). Ezt Szegeden TB-re csinaljak???? Kerestem ilyet anni Bp-en, de itt csak maganban van es ez egy nagyon draga vizsgalat. Kb 300e Ft! :( ha ez Szegeden TB-s, akkir wow! En is Szegedre akarok jarni! ;)

5416. magica30
2013. aug. 20. 08:46
Képbe vagyok most már megnéztem az eredmény másik oldalát inzulin OGTT 0 min 14.3 60 108.0 120 76.3 ez volt már 4 hónapja .Itt Békés megyébe egyik kórházban sincs igy most Szegedre járunk ott választottam a legjobb ultrahangost akit a genetikus ajánlott és majd csak október végére kaptam ultrahangra időpontot 19 hetes leszek akkor talán meglátják ha gond van de remélem minden rendben lesz ezt pedig az egyik professzor asszony csinálja aki műtötte a kislányunk már ismerjük.Genetikai vérvétel is lesz újból 22 kromoszómát mind kettőnknél nézik több genetikai vizsgálatot csináltak amit esetleg örökithetnénk de mind jó lett .Valami virus okozhatta ,vagy nemtudták megállapitani .
5415. Borrdi78 (válaszként erre: 5414. - Magica30)
2013. aug. 19. 20:59

Igen, de ezek vercukor ertetek, inzulin erteket nem neztek terhelesben? Mindegy.

Nagyon jol csinalod, csak igy tovabb! Meg azzal tudsz finomhangolni, h reggelire csak lassu felszivodasu ch-t eszel es utovacsira is. Tizorai, ebed vacsi: lehet 2/3 lassu, 1/3 gyors, delutan az utsi meg lehet full gyors.

Igen, ismerem a magzati sziv uh-t, ahol en voltam terhesgondozason, ott az alspprotokollbsn kotelezo ugy a 22. Het kornyeken. Gondolom, most megcsinaltatjstok Ti is. De rendben is lesz minden, csak ugyesen tovabb!

5414. magica30 (válaszként erre: 5413. - Borrdi78)
2013. aug. 19. 20:01
Ugyanaz a hatóanyaga megnéztem jövőhéten megyek nőgyógyászhoz majd mondja meddig szedhetem .Ez amit le irtam értékek inzulin rezisztencia vizsgálat eredménye Homa ir számolás alapján ez jó de nem tudni terhesség alatt mennyi lehetett valószinű ép határeset 58kg-ról 90 -re hiztam kicsit durva de most sok lement figyelek a súlyomra hát almát eszem meg néha egy barack de nemerek semmi más gyümit se édességet .Teljes kiőrlésű lisztet használok,és tésztát is ,nyirfacukrot meg mindent próbálok betartani . A hizás miatt is muszáj a diéta mert túlsúllyal kezdek.Kis erecskéi nem voltak kifejlődve a szivénél és ezt csak speciális ultrahang tudja kimutatni az országban csak a nagy klinikákon van magzati szivultrahang pedig voltunk 4 d vizsgálaton több doki is megnézett.
5413. Borrdi78 (válaszként erre: 5408. - Magica30)
2013. aug. 19. 18:02

Pf, jol feladod a lecket! Ez a terheles nem rossz. Neztek-e inzulint is a terhelesnel??? Marmint ugyanugy 0-60-120 percnel? Nem is katim mist meg ezekbol az infokbol, h hol az IR. Viszont!!!! Hiaba jobbak az ertekeid, a terhesseg eleve IRes allapot mindenkinek, tehat ahogy a terhessegi hormonok dolgoznak, az inzulnerzekenyseg folyamatosan romlik. Ezert javaslom, h meg szigoritsd a dietat. Ahogy irtam, nem ismerem a gyogyit, amit szedsz, de, ha metformin ez is, akkor siman szedheted a 12. Hetig, akar tovabb is, ha a dokid engedi (ez dokifuggo), v atterhetsz merckforminra, v meforalra. De ezt az orvosodnsk kellene meghatarozni.


Nagyon sajnalom a kislanyodat tavaly. El sem tudom kepzelni, min mehettel keresztul. Orulok, h eleg hamar sikerult teherbe esned, talan nyujt kis vigaszt, h maris lakik odabenn valaki.

Ahogy Te is irod nehez megmondani, h a cukornak lehetett-e ehez koze. Ha mondjuk jok voltak a cukorertekeid, akkor nem valoszinu. De azert a 3kg 37. Hetre eleg nagy suly, bar nem veszesen nagy. Nem tudom. Az ug-k soran nem lattak, h gond lehet a szivevel? Nagyon szurkolok, h most minden a legnagyobb rendben legyen es egeszseges kislanyod, v kusfiad szulessen. Kicsit jobban szurkolok, h fiu legyen, akkor nem gobdoltok majd arra, h o kell, h potolja az elveszitett noveret.

5412. Borrdi78 (válaszként erre: 5409. - Magica30)
2013. aug. 19. 17:52
Ez is metformin hatoanyagu?
5411. magica30
2013. aug. 19. 15:07
Nem minden esetben születik nagy baba cukrosoknál genetikus mondta van mikor kisebb de akkor sajnos valami betegséggel társul.
5410. magica30
2013. aug. 19. 15:04
Jav mertformin
5409. magica30
2013. aug. 19. 15:03
Merformint vagy Adimetet adnak én már 4 hónapja szedem.
5408. magica30
2013. aug. 19. 14:59
Terhesség alatt a terheléses cukornál 7 volt a legmagasabb .Endodoki szerint a homa-ir számolás alapján jó az eredményem de itt már azért jó pár kg lement, a nőgyógyász szerint aki profi a reggeli cukrom magas és ő adta a gyógyszert lehet megelőzésképen meg igy lement 20 kg nem szedtem a gyógyszert semmi .Egyébként voltak tüneteim hajhullás patik jöttek ki stb más eredményeim jók voltak..Most nagyon diétázok nem szeretnék hizni .0 perces volt 5.3 60 7.6 120 7 ez volt már kb 3 hónapja azóta szerintem jobb lett .Tavaly októberben szültem sziv betegen született pontosan nem tudni lehet virus is akár kicsit magasabb cukor is okozhat ilyet.3 kg volt 37 héten szültem kislány volt 7 napot élt.Most 9 hetes vagyok fél évet megvártuk és rá 3 hónapban terhes maradtam.
5407. Borrdi78 (válaszként erre: 5400. - Szeleszte22)
2013. aug. 19. 02:09
Ja, meg azt kifelejtettem, h nem is ertettem ezt a "reg volt ehgyomri cukrom" reszt sem. Normalisabb helyeken (ahova en jarok pl), ugy csinaljak, h leveszik az ehgyomri vert, ott helyben sima kezi vercukormerovel megboknek utana, latjak, h okes az ehgyomri es mar meg is ihatod a cukros lottyot. Ez ennyi. Megkerdezhetem, h hova jarsz? Ez sztk, ugye? Hol laksz?
5406. Borrdi78 (válaszként erre: 5402. - Magica30)
2013. aug. 18. 22:17

Szia! Nem ismerem ezt a gyógyszert. Amit biztos, hogy lehet szedni min a 12. hétig az a mertformin alapú gyógyszerek, de sajna azt terhesség előtt kellett volna elkezdeni, mert ahoz szoktatni kell a szervezetet és fokozatosan kell felépíteni.

Sajnos valóban öröklődő hajlam a a cukorbetegség és más hormonális anyagcsere gondok. Az IR-t valóban csak terheléses cukor és inzulin vizsgálattal lahet diagnosztizálni. Ha jól értem, tavaly a terhesség alatt a terheléses cukor jó volt, csak nem néztek mellé inzulint (ezt nem is szoktak amúgy). ha így van, akkor nagy gond talán nem lehet. Amikor mégis kiderült az IR-ed milyen volt a terhelésed? Le tudod írni az értékeket? És a terhesség alatti terheléses cukron?

Nagyon furi nekem, hogy IR-ed van, a terhesség alatt meg jó volt a terhelés. Ez szinte a lehetetlennel határos. :-)

Sajnálm nagyon az angyalkádat. :-( hány hétre született, milyen súllyal és mi történt pontosan? Nem faggatózni akarok, csak azért kérdem, hogy ki lehessen zárni tutira, h a cukorral lett volna gond.

Nekem Accu Check mérőm van és én azzal nagyon meg voltam elégedve, de látod, arra is van rossz tapasztalat. :-(

5405. Borrdi78 (válaszként erre: 5401. - Szeleszte22)
2013. aug. 18. 22:09

Hát én pont emiatt nem bíztam az egészet a véletlenre, a Mensmentisbe jártam előtte is és a terhesség alatt is. Persze ez fizetős... de nekem sajna az a sok éves tapasztalatom, h rendes szolgáltatást csak fizetős helyen kapok az egészségügyben és nekem az egészségem sokat megér. Persze szerencsés vagyok, mert megengedhettük magunknak. De nem ez a lényeg!

Egyrészt, mostantól kő keményen mérned kell a ch grammokat és végig kell nézni, hogy a kaják, amik eddig a diétádban voltak, tényleg mind tuti jók-e. Tudod a terhesség tényleg más állapot és hiába voltak eddig jók a vc értékeid, most a hormonális átalakulás miatt, ami eddig ok volt, az már sajna nem az. Én is hiába diétáztam már előtte 2 évet, kiderült, hogy sok mindent pontatlanul csináltam és még, ha jól is csináltam volna, nekem annyira elborult a cukorháztartásom a hormonok miatt, hogy védhetetlen volt, csak az inzulin aditt megoldást. Az a gáz, hogy nem ér rá ezt majd 6 hét múlva nézni. Szerintem kerress a közelben egy jó endodokit. Én konkrétan napi kapcsolatban voltam vele, mert ennyire szükség volt rá. Főleg, amikor az inzulint beállítottuk.

Jó lenne, ha lenne egy jó vércukormérőd. Valóban, ha kevés a vér a tesztcsíkon, akkor az alacsony értéket mutat, de gondolom megismételted és újra próbáltad. Ha nem megy máshogy ismerőstől kölcsön, vagy esetleg lehet talán bérelni? Ez most kulcsfontosságú, mert csak úgy tudod nyomon követni, hogy amiket eszel rendben vannak-e, ha minden főétkezés után egy órával mérsz.

Egyébként, ha majd vesznek vénásan Tőled vc-ot, mindenképpen vidd el a mérődet és kérd meg a nővért, hogy a vénás vérből cseppentsetek egy cseppet a mérődre. Így, ha meglesz a laboreredméyned, össze tudod hasonlítani, hogy a mérőd mennyivel tér el. Ezzel kalkulálhatsz a jövőben. Annál pontosabb, minél többször teszitek ezt meg. Szal, ha több laborod lesz, mindig mérjétek össze a vénás vért a mérővel.

Hogy ki utalhat be Ha1C-re azt nem tudom, én mindent magánban csináltattam, de semmiképpen se hagyd magad, az nem normális, hogy nem néznek feléd hetekig terhességi cukornál. diétás tanácsokat addig is itt is találsz, ha visszaolvasol. Mi Dorkamoncsival tavaly nyáron mentünk ezen át, ill. ő kicsit korábban, nagyon sokat tanultam tőle (is). Ill van itt IR fórum is, a lányok nagyon képben vannak diéta ügyileg is.

5404. magica30
2013. aug. 18. 16:57
De tavaly a terhességi cukrom mindig jó volt ,de nem néztek inzulin rezisztenciát pedig igy utólag kelet volna .De nálunk a családba mindenki 20 kg körül hiztak terhesség alatt aztán mindenkinek szépen lement.Mamám volt cukros, injekciózta is magát genetikailag lehet örökölhettem.
5403. magica30
2013. aug. 18. 16:47
Egyébként Szarvasi vagyok ,és Szegeden fogok szülni és remélem most minden rendben lesz.
5402. magica30
2013. aug. 18. 16:45
Sziasztok !én is csatlakozom hozzátok most vagyok 9 hetes terhes idén derült ki inzulin rezisztenciám van napi 3 szem Ademet850 szedek,tavaly szültem sajnos a baba angyalka lett.De szerencsére hamar terhes maradtam ,de most nagyon tartom a diétát de elég nehéz megállni ne egyek pl dinnyét,barackot a terhesség alatt 30 kg hiztam ebből 20 lement pár kg többlettel kezdtem most a terhességet .Inzulin rezisztencia eredményem most jó volt de félek nehogy gond legyen megint de nem bizonyitott mi volt a babával a probléma.Most fogok 11 hetesen visszamenni a nőgyógyászhoz biztos mondja hogyan tovább mert terhesség alatt nem tudom szedhetem e a gyógyszert lehet csak diétáznom kell de a gyógyszerrel szépen lefogytam előtte még tornával sem akart megindulni.Lehet veszek én is cukor mérőt milyet érdemes?
2013. aug. 18. 14:43
az meg lemaradt gogy a vcmerom mery es a dokinak a dcontja mert 1,3-al a patikuse accu chek1,1-el mert tobbet mint az en merom. a doki altal mert is reggeli utan 6.8 volt tehat 7 alatt volt igy is. azert jo lenne tudni melyik a pontos es van kozelebb a valosaghoz
5400. Szeleszte22 (válaszként erre: 5399. - Borrdi78)
2013. aug. 18. 14:32

Szia bordi

igazabol velem pinpongoztak az endodoki lepasszolt a nodokihoz a vedonohoz mentem 12 hetesen a nuva szuresemmel es legkozelebb 16 hetesen kaptam ki a beutalokat es reg volt cukorterhelesem nem volt ehgyomri czkrom igy a vedono nem mert megterheltetni. alacsony vc ertekekre azt mondtak hogy nem kerult ra eleg ver.... special elegge rosszul elem meg ezt a vc mereseket. dietat tartok 5 ove sose volt rossz a cukrom de a chkat sem szamoltam soha meghatarozott idopontokba ugy erzessel ettem. jovoheten megnez egy dietetikus es a vedono 3 het mulva a nodoki 6 het mulva a belgyogyasz addig oldjam meg magamnak. sajna nincs most keretunk uj vcmerore es a tesztcsik sem olcso. amugy most vettunk uj csikot es elemet. 1,5 elteres az nagyon sok. amugy fogalmam sincs mi var ram.... sztem kellene egy rwggeli utani 1;5 oras vc es egy hga1c ami mutarna hogy allok de ezt ki intezi?

5399. Borrdi78 (válaszként erre: 5395. - Szeleszte22)
2013. aug. 18. 12:28

Szia Szeleszte,

Néhány kérdésedre már az előző kommentekben ott a válasz a részemről. :-) két babám született, makk egészségesek. Én is IRes voltam terhesség előtt, de PCOSem nem volt.

A kérdésem nekem a következő: ilyen "múlttal" hogy a fenébe várhattak nálad 24 hétig a terheléssel????? Ez igen felelőtlen dokira vall, sajnálom. Nekem PCO nélkül is 8 hetesen már szendvicses terhelésem volt és 16 hetesen cukros löttyös. Sajnos már ott kibukott, hogy cukros lettem. :-(


Mérők: nekem pont az a tapasztalatom, h az Accu Check a jó, nekem Dcontom volt és az volt egy kalap kaki. A gyártókkal felesleges beszélni, szerintük 1,5 eltérés tök rendben van!!!!! no comment! Méryt nem ismerem egyáltalán.

Amiket az Accu Checkel mértél nagyon nem okék. Ha tényleg ennyi lenne, akkor nagyon carul érezted volna magad, szédelegtél, elájultál volna. Ez kő kemány hypo lenne. Szal valami nem okés. A tesztcsík jó? Átállítottad a kódját a gépben? Nem járt le a szavatossága??? ilyen dolgokra is kell nagoyn figyleni.

5398. Annuska00
2013. aug. 18. 12:24

Sziasztok Lányok!


bocsi,hogy ismeretlenül írok,de hátha valakit érdekel.


eladó egy teljesen új vércukor mérő.garancia nincs rá,de nem volt használva,itt áll,tesztcsíkokat már eladtam,már csak a készülék van.


3000 Ft-ért elvihető.

5397. Borrdi78 (válaszként erre: 5393. - Anett0505)
2013. aug. 18. 12:22

Most értem ide. Igen, sajnos ez nagyon rossz, biztos inzulint fogsz kapni, de ne aggódj! Én nagyon ki voltam először (kb. 1 hetet kaptam, hogy diétával rendezzem inzulin előtt, úgy, hogy én már a terhesség előtt is diétáztam. Szóval diéta szigorítással kellett volna rendeznem, de a szervezetem nem úgy működött.....) így jött az inzulin, én is sírtam és ki voltam nagyon, de egy hét inzulin után olyan megnyugvás és biztonságérzet volt. Tudod, előtte bmennyire is figyeltem, nem tudtam irányítani a cukromat, hiába ettem a legszigorúbb diéta szerint. Aztán, ahogy beállt az inzulin, mindig szép értékeim voltak és nem kellett folyamatosan azon stresszelnem, hogy ebéd után mennyit fogok mérni és mi lesz így a babáimmal. Pár nap alatt meg lehet szokni és nem fáj egyáltalán. Én a bevközpont wc-jében, v próbafülképben is simán beadtam és már szaladtam is tovább kajálni. Egyszerűen csak nagy figyelmet és önuralmat igényel. Ja és nem fogsz hízni szinte semmit.

Én ikreket szültem és szülés után 2,5 kg maradt rajtam összesen. Az sajna más kérdés, hogy a szoptatás hogy odavágott a kilóimnak, most már 10 van rajtam, pedig most is ugyanúgy étkezem. :-(


Szülés előtt adtam be az uccsó inzulint, utána már nem kellett és 7 héttel a szülés után gyönyörű vércukorértékem volt a cukros löttyös terhelésre. Fel a fejjel, ez egy pillanatnyi állapot. most a baba miatt ez a prioritás, hogy rendezd, aztán minden visszaáll majd.

5396. Borrdi78 (válaszként erre: 5383. - DorkaMoncsi)
2013. aug. 18. 12:13

Én inzulinoztam, nagyon be voltam f@sva előtte, de semmi! Tényleg nulla, annyi a para a dologban, hogy nagyon pontosan be kell tartani az időpontokat. Szóval mindig pont 15 perccel kaja előtt kell beadni. Ez étteremben macera, amikor nem tudod kiszámolni, hogy mikor fogják kihozni a kész ételt. De kevesen esznek étteremben ilyenkor, mert nem bíznak meg abban, hogy mi van a kajában. :-)


A szúrás tényleg semmi, a vércukorméréses ujj szúrás sokkal jobban fáj.


Viszont: attól még, hogy inzulin, ugyanúgy, ill. még pontosabban be kell tartani a diétát. Szal ez nem azt jelenti, hogy inzulint tolod és akkor ehetsz bmit, hanem nagyon szigorú grammra kimért diéta és ahoz beállított inzulin értékek.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook