Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2013. aug. 17. 09:21

Sziasztok


Rövid történetem: 6 éve vagyok PCOS és Inzulinrezisztens, amit merckformin, diéta, és mozgással kezeltek. Március 24-én sikerült pozitívat tesztelnem. Minden szépen alakult egészen a 24 hetes cukorterhelésig. A 0 percesem 4,2 volt a 120 percesem 10,1, amire a belgyógyász azonnal rányomta, hogy terhességi cukorbetegségem van. Annyiban maradtunk hogy vigyem be a cukormérőm (két éve kaptam öcsémtől egy Méry-t eddig nem használtam vettünk hozzá új csíkot és elemet). Másnap megszúrt az aszisztensnő a Méry 5,5-öt az övéké Dcont 6,8-at mért. Lementem a patikába a Méry 4,4-et az Accu chek 5,5-öt mért. Felhívtam a gyártót aki közölte ne hasonlítgassam más mérőkhöz. A dokik 150 gr-os ch diétára fogtak, a nődokihoz 3 hét, a belgyógyászhoz 6 hét múlva kell visszamennem. Közbe az újjbegyszúrójával is volt gond, inkább karcolt sebzett, így kénytelen voltam egy accu chek szúrót venni 4600 ft-ért. Tegnap este vacsi után másfél órával 1,4-et ma reggeli után 1,5-öt mért. Erős kétségeim vannak a mérővel... azt mondta a patikus ma menjek be és összehasonlítják a két készüléket. Ti milyet használtok?

Másnál hogy alakult ez a terhességi cukorbetegség? Nekem egy kicsit fura hogy több hétre magamra hagynak és nem küldenek el diabos dokihoz és reggeli utáni vénás vérvételre. A doki inzulinnal fenyeget, amit nagyon nem szeretnék...:(((

Ki hogyan élte meg ezt az időszakot? A született babákkal minden rendben volt? Az étrendemet jövőhét szerdán dietetikus fogja összeállítani.

5394. Petra025 (válaszként erre: 5393. - Anett0505)
2013. aug. 16. 22:18

Hát tényleg nagyon rossz. De itt sokan inzulinoznak/tak a fórumon, és hogy rosszabbra számítottak. Nem olyan vészes állítólag.

Hidd ez a legjobb most a babának! Nem neked rossz a terhességi cukor, hanem leginkább neki!

De fel a fejjel, biztos ügyes leszel, ha kell az inzulin;-)

5393. Anett0505 (válaszként erre: 5392. - Anett0505)
2013. aug. 16. 14:48

Bocsi,csak veletlenül enter környékére tévedt a kezem :)

60 perces terhelés: 14,4 ; 120 perces terhelés után: 12,7. Ez valami nagyon pocsék igaz?! Elkerülhetetlen az inzulin?????

5392. Anett0505
2013. aug. 16. 14:46
Sziasztok! Most találtam rátok. Nagyon el vagyok keseredve...ma érkezett meg a terheléses cukor eredményem. Éhgyomri gluklóz: 8,1
5391. Petra025 (válaszként erre: 5390. - Hajni09003)
2013. aug. 16. 07:29
Szuper:-) terheléses volt? Vagy csak éhgyomrit néztek?
2013. aug. 15. 14:19
Jó lett a vércukor eredményem :) kárnak idegeskedtem annyit. 2-3 hetente mennem kell felülvizsgálatra és diétázni is kell, de ezt túl lehet élni :)
5389. Hajni09003 (válaszként erre: 5388. - Petra025)
2013. aug. 14. 13:38
Valószínüleg nekem is el fog :S Készítem magam lelkileg. Bár nem nagyon lehet ilyenre felkészülni.
5388. Petra025
2013. aug. 14. 13:09
Nekem annak idején az eredményemet a dokim diktálta be telefonom, eltört a mécses. De így utólag már más:-))
2013. aug. 14. 11:40
Értem. Akkor majd kiderül mit mond holnap az orvos. Minden esetre a diétát már biztosan elkönyveltem magamnak. Ezt biztosan elő fogja írni.
5386. Hajni09003 (válaszként erre: 5384. - Hajni09003)
2013. aug. 14. 11:37

Visszatérve az előző kommentemre: Ezt találtam az egyik vércukorszinttel folgalkozó oldalon. Ez mennyire reális? Lehet ehhez hasonlítani a mért értékeket?


"Mennyi lenne az optimális? Mit jelent valójában a VÉRCUKOR MÉRÉSI eredménye?


A vérben lévő glükóz (szőlőcukor) szintjét lehet meghatározni vele. Felismerhető vele a cukorbetegség (diabétesz mellitusz), illetve ellenőrizhető vele a cukorbeteg vércukorszintje. Egészséges szervezetben A vércukor értékének éhgyomorra 4-5,5 mmol/l között kell lennie, az étkezést követően pedig nem haladhatja meg a 8 mmol/l-t. Két órával az étkezés után a vércukorszintnek be kell állnia 6,0 mmol/l értékig."

5385. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5384. - Hajni09003)
2013. aug. 14. 11:36
Nem terhesen van a 6-os értékhatár. Babásan szigorúbb a dolog. Pl. ekkor étkezés után 1 órával ugye 7 alatt kell lennie. Nem terhesen ha a cukros lötty után 7,3 az értéked, még az sem cukorbetegség, igaz, ez terhesen sem.
5384. Hajni09003 (válaszként erre: 5383. - DorkaMoncsi)
2013. aug. 14. 11:05
Igen, tudom hogy a stressz is felviszi. Pl. pár kommentemmel ezelőtt írtam hogy nem egészen tiszta nekem ez... mármint te írtad hogy 5 alatt kell lennie éhgyomorra. Máshol meg azt olvastam hogy nem haladhatja meg a 6-ot. Az hogy terhes vagy nem terhes valaki mennyiben befolyásolja ezt az értékelést? mármint ha magas normál esetben, az magas terhesen is és fordítva nem? Terhesség függvénye az is hogy mi a határ, mert ha terhes vagy akkor lejebb van? Vagy hogy működik?
5383. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5382. - Hajni09003)
2013. aug. 14. 10:47

Nem rosszabb az inzulint beadni (állítólag), mint az otthoni vércukormérés. Az inzulinadagoló is egy tollszerű valami.

Amúgy ha ezen stresszelsz, akkor ez is okoz(hat) magasabb vércukrot ám.


Éhgyomorra az 5,7 nem a legjobb. Éhgyomorra 5 alatt kellene lennie terhesen.

2013. aug. 14. 10:11
Van jó oldala is a dolognak, ezt nem kétlem. Ez is olyan mint minden más, hogy csak elkezdeni nehéz. Nem is lennék úgy kétségbe esve a diéta miatt.. illetve nem is amiatt vagyok kétségbe esve, hanem nagyon félek az inzulintól. Bár lehet hogy csak magamat fusztrálom ezzel, mert ugye ha elég a diéta akkor nem lesz rá szükség. Csak hát olyan az ember hogy mindig a legrosszabbra gondol egyből, mert hát ugye aggódik. Ma voltam terhelésen. Itthon mértem elindulás előtt volt 5,7, utána mikor hazaértem (bár ez az evés után kicsitt több mint másfél órával volt) akkor volt 5,8. Remélem nem fogják sokalni és elég lesz tényleg csak a diéta. Itthon is méregettem evés után 1-2 alkalommal, akkor még jó volt evés után 1-1,5 órával. Hozzáteszem hétfő óta azért diétázok az előírásnak megfelelően.
5381. Petra025 (válaszként erre: 5380. - Petra025)
2013. aug. 13. 12:54

Sőt az én szülész orvosom mondta is, hogy kimondottan örül a cukros kismamiknak, mert szépen odafigyelnek a kajára, nem híznak, csak a szükséges plusszal lesznek többek.

Sokan nagyon sokat híznak terhesség alatt, szerintem sem a babának, sem a mamának nem jó:-(

5380. Petra025 (válaszként erre: 5377. - Hajni09003)
2013. aug. 13. 12:52

Szerimtem annyira nem fogsz éhezni, ha tényleg szépen 3 óránként eszel, és nem egy csomó idővel később kajálsz be:-))

Ha diétával szépen 7 alatt marad az értéked, akkor az szuper:-)

Hidd el van előnye is, egészségesebben eszel:-)) nem fogsz 20 kg-ot hízni:-)))

5379. Petra025 (válaszként erre: 5378. - DorkaMoncsi)
2013. aug. 13. 12:48

Én sem híztan egy grammot sem a 20. héttől. És így visszagondolva örülök neki:-)) biztos, hogy most nagyon rosszul érezném magam, ha plusz 20 kg csücsülne rajtam...

És őszintén? Simán így is lenne, mert jókat és sokat ettem a cukorterhelésig, a hányós időszakon túl:-)))

2013. aug. 12. 21:24

Én mindig azt mondom, hogy a (terhességi) cukros emberek sem mondanak le sokmindenről, hiszen bármit el lehet készíteni másképp. Sőt, továbbmegyek, ez nem is igazán diéta, hanem egészséges(ebb) életmód. Szóval ilyen szempontból én nem sajnálom a cukrosokat, magamat sem sajnáltam.:)

Jobb volt úgy, mint "zabálni", és abszolút nem éreztem úgy, h lemondtam bármiről. (Bárcsak most is így lennék, most nagyon eleresztettem magam, jó ideje.)

2013. aug. 12. 15:28
Hát majd kiderül mi lesz. Az orvos úgy is megmondja. Csak az inzulintól tartok nagyon. Tudom, ha kell, akkor nincs mese, kell. De viszont ha diétával lehet kordában tartani, akkor inkább szenvedek és "nem eszek" mint hogy szurkáljam magam :S A cukromat minden esetre nézni fogom rendszeresen. Úgy gondolom pár napon belül úgyis kiderül hogy az étkezésemmel van-e baj, vagy pedig a szervezetemmel. Sajnálom a cukorbetegeket :( Rossz és nehéz nemet mondani valamire XD ... pláne terhesen :S De inkább ez legyen. Majd eszek kétszersültet pár falatot meg cukor nélküli háztartási kekszet XD Ki lehet éppen bírni.
5376. Petra025 (válaszként erre: 5374. - Hajni09003)
2013. aug. 12. 13:42

Én nem azt írtam, hogy van olyan akinek 9-es érték mellett csak diétát írtak elő és van olyan akinek meg inzulint.

Ez úgy működik, hogy elkezdik a diétát és mérni kell folyamatosan. Lehet, hogy akinek a terheléses cukra 9-10 között van, és hiába diétázik szarok az eredményei, ott nincs mese inzulin kell!!! De van az az eset, amilyen nekem is volt, hogy diéta mellett szép 7 alatti eredményeim voltak, nem volt indokolt az inzulin. Ez egyáltalán nem dokifüggő, hanem szervezet, hajlamfüggő.

Nekem hetente kellett járnom a diabetológiára és bemutatnom az eredményeimet.

Egyébként meg a tej nagyon emeli a cukorszintet, nekem reggelre nem is engedték hogy fogyasszam. De azt gondolom, hogy hiába a bőséges reggeli, attól még ha a szervezeted rendesen kezeli a cukrot, akkor nem kellene ilyen magas cukrodnak lennie. Mint írtad a második mérés már jó értékű volt, de kevesebbet is ettél. Így van ez a diétával is. Azért kell folyamatosan nézni, mert a terhesség előrehaladtával romolhatnak az értékek.

A vércukor mérő meg jó döntés volt, mindennél előre valóbb a babád egészsége:-)

Úgy egyébként meg a terheléses vizsgálatnál 75 g ch-nyi cukros lötyöt kell meginni, épeszű ember nem eszik ennyit reggelire... Ez csak szűrés, nem lehet arra alapozni, hogy amikor kevesebbet ettél, akkor meg jó volt az érték, amikor többet ettél, akkor is jónak kellett volna lennie. Ha mindenkinek, aki sokat eszik rossz lenne az értéke, akkor mindenki terhességi cukros lenne...

5375. Hajni09003 (válaszként erre: 5374. - Hajni09003)
2013. aug. 12. 12:53
Saját magam megnyugtatására vettem egy cukormérőt. Nem volt olcsó dolog :S de egyszer ki lehet bírni, és nem baj, ha van itthon amúgy sem... (és mikor megmértem jó volt az értékem ;))
5374. Hajni09003 (válaszként erre: 5373. - Petra025)
2013. aug. 11. 20:29
A bőséges reggeli alatt két nagyobb szelet fehér kenyeret, házi kolbászt, paradicsomot és paprikát, majonézt értek amit leöblítettem 3 bögre tejjel (hozzáteszem általában nem szoktam ennyit inni)és nem telt egy 1 óra a vérvételig reggeli után. Mikor 2 nap múlva mérték, akkor nem ettem ennyit, csak 1 szelet kenyeret (az is fehér volt) és ásványvizet ittam hozzá. Nem terhelésre mentem, nem cukorvizsgálatom volt kimondottan, csak véletlenül derült ez ki a vérvételem során, és mikor észrevette az orvos az első eredményt, akkor átirányított a cukorgonozóba, ahol már célirányosan mérték a cukromat étkezés után kb. 1 órával. És nyilván elmegyek orvoshoz, nem is erről van szó, csak szerettem volna tudni hogy aggódjak-e egyáltalán, vagy mi legyen? :O Nyilván meg vagyok ijedve... azért... És igazából az zavar, illetve azért aggódok mert konkrétat sehol nem találtam neten sem ezzel kapcsolatban. Értem ez alatt olyan dolgokat olvastam, nem csak fórumon hanem orvosi oldalakon is amik elbeszélnek egymás mellett. Mint pl. mi számít magasnak és normálisnak. Mert az egyik ezt írja, a másik azt írja.... Meg azt is olvastam hogy az is orvos függő, mint ahogy írtad hogy 9-10 es cukkorral az egyiknek inzulint írtak elő, a másiknak csak diétát :S .... Szóval elég érthetetlen ez a dolog hogy miért van ennyire furcsán kezelve. Mármint hogy lehet az hogy ami az egyiknek jó az a másiknak már nem és az eredmény ugyan az.
5373. Petra025 (válaszként erre: 5372. - Hajni09003)
2013. aug. 10. 07:50

Mit jelent a bőséges reggeli? Te ették otthon, vagy ott a vérvétel előtt adtak, vagy mondták meg hogy mit egyél?

Szerintem terhességi cukornál nem különösebben lehet arra fogni, hogy de előtte avló napokon sokat ettem. Egyszerűen nem úgy termelődik az inzulin a szervezetben, és szerintem az előtte való nap sokat evés inkább az éhgyomri cukorra van hatással. De ha nem jól gondolom, akkor majd cáfolnak a többiek.


Mindenképpen kellene mérned a cukrod folyamatosan, ahhoz hogy pontosabb legyen a kép, mert két eredményből nem lehet biztosat mondani. Ha szerencséd van, akkor elég a diéta, ha nem akkor inzulin.

Ezt így nem lehet megmondani, itt a fórumon van olyan akinek a terheléses cukra 9-10 között volt és kapott inzulint, míg másnak ilyen eredmény mellett elég volt a diéta.


Evés után egy órával kell mérni.

2013. aug. 8. 22:47

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok. Illetve inkább csak a véleményetekre lennék kíváncsi. 16 hetes terhes vagyok. Hétfőn bőséges reggeli után vérvételen mértek 9 vércukorszintet. (hozzá teszem egész hétvégén jóformán ettünk :S pizza, fagyi, nasi... és nem is telt el 1 óra sem a reggeli és a vérvétel közt ) elküldött a belgyógyász a cukorgondozóba. Ott ma megint mértek, ugyancsak reggeli után, nem volt csak 5,8 az értéke. Mennyire ijedjek meg? Elég lesz majd csak a diéta, vagy igazából az is elég ha odafigyelek hogy ne "faljak fel mindent" amit megkívánok? Ti hogy látjátok? Ez az első terhességem és a családban sem volt cukorbetegség, nekem sem volt vele problémám soha.

5371. Lujzika111 (válaszként erre: 5370. - Holdsugár83)
2013. aug. 7. 11:17

Szia

Én a terhességem előtt is cukorbeteg voltam, bár 2. típusú és gyógyszert szedtem, és a terhességem előtt pár hónappal derült ki ez is! Amióta terhes vagyok, azóta inzulint használok, egyre többet sajnos!

Te hogy vagy? Mióta vagy cukorbeteg? Mennyi inzulint használsz?Hol fogsz szülni? Első baba?

2013. aug. 7. 06:19

Sziasztok!

Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni,akik már terhességük előtt is cukorbetegek voltak,inzulin terápián.

Hogyan alakult az anyagcserétek?


Sajnos pár hete nagyon küszködök,eddig nem volt gond.Orvos látott,változtatott egy kicsit a terápián,de semmi javulás,a reggeli értékeim iszonyatosak.Félek h baja lesz a babámnak,27 hetes vagyok.

5369. Petra025 (válaszként erre: 5368. - Lujzika111)
2013. aug. 5. 22:32

Viz egy kis citromlével:-) nekem az gyomorégésre is bevált, terhesség elején és végén is:-)

Nekem nem kellett inzulinozni magam, ebben nem tudok segíteni, de szülés után visszaállt a cukrom.

2013. aug. 5. 09:21

Sziasztok!

Nekem elvileg nem terhességi cukrom van, de ez egy hosszú történet! Most 24 hetes terhes vagyok szeptember óta tudom, hogy magas a cukrom, gyógyszert szedtem, aztán februárban teherbe estem és azóta inzulint használok. 4-4-3-mal kezdtem, most 9-9-7-et adok. A cukraim jók, 150 g ch diétát csinálok már egy éve.


Nektek mennyi inzulint kellett adni a végén? A babával mennyit voltatok a kórházba? Minden rendben volt? Utána visszaállt a cukrotok? Rendesen szültetek, vagy császárral? Olvastam, hogy hamarabb öregedhet a méhlepény, bár nekem sosem magas így a cukrom!


És amit nagyon nem tudok! Az édesítőszereket lehet? Nem nagyon tudom meginni a vizet! De aminek íze van, az vagy sok cukrot tartalmaz, vagy édesítőszeres!

Köszi a segítséget előre is! :)

5367. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5366. - Zsan24)
2013. aug. 2. 13:30
Nekem a paradicsom mindig megemelte a cukrom, lehet nálad is ez volt.
5366. zsan24
2013. aug. 2. 11:24

Lanyok a reggelim utan 1 oraval 9.7-et mertem...:(

Mi benne a baj?: 2 vekony szelet t.kiorlesu kenyer, gepsonka, paradicsom, pritamin paprika, egy csik trapista sajt, egy pohar tea (2 kanal xilittel)

Ra 2 oraval: 7.1! Valaki vmi otlet, mit rontottam el?

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook