Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
5515. Borrdi78 (válaszként erre: 5512. - Lujzika111)
2013. szept. 5. 20:58

A legjobb a XVI- kerületben a Vári Cukrászda a Szlovák úton. Ott durván nagy kínálat van, steviás, nyírfacukrso, eritrites sütikből tk és tönköly liszttel, ill isteni fagyi is van. Még Macaronjuk is van nyírfacukorral. :-))))


Ezen kívül a Szamos márkaboltokban is van a Vörösmarty térit kivéve.


A belvárosban a Baross utcában (Baross Cukrászda - fenn van a FB-on is) van egy cuki, ami meg teljsesen paleos. Ők nemcsak lisztet és cukrot, de tejterméket sem használnak. Jó cuccok vannak ott is.

5514. Borrdi78 (válaszként erre: 5510. - Szeleszte22)
2013. szept. 5. 20:55

:-( a francba! Ja, a klaszik diabetikus cukrászdák így csinálják. :-(


viszont a Szamos marcipánokban most van nyírfacukros süti és van olyan fajta is, amiben nincs tészta csak krém. :-) meg van az ország cukormentes tortája, az is okés. Persze, hogy anyírfacukor nem okés, akkor nem tudok mit javasolni. Esetleg a tescos étcsoki és mindjárt rá egy adag nyírfacukor. :-))))

5513. Holdsugár83 (válaszként erre: 5504. - Lujzika111)
2013. szept. 5. 15:27

Szia.Én alig tudom kordában tartani,éjjel és reggel katasztrófa,10 alatt szinte alig mérek :((allergiám van+ gyógyszert kell szednem ami szintén szépen emel),úgyhogy éjjel is kell adnom be gyorshatásút.

Milyen inzulint kapsz?

Mérges vagyok magamra,rettentően kívánom az édességet :(.

Kedden megyek uhra,utoljára normál mennyiségű magzatvíz volt,kíváncsi leszek mi lesz most,meg h mekkorát nőtt a kincsem.

31.hétben vagyok.

Tudjátok ki lakik a pocakban?:)

5512. Lujzika111 (válaszként erre: 5509. - Borrdi78)
2013. szept. 5. 14:20

Szia


El tudod küldeni a sütis helyeket?

Előre is köszi!

2013. szept. 5. 12:12

Baba: tegnap voltam a dokinál 1062 gr, és 35 cm, 27 hét 3 napnak felel meg a 27 hét 6 nap helyett, ma vagyunk kereken 28 naposak. Annyira jó volt újra látni:) Vércukormérések: a doki annyira meg volt velem elégedve, hogy azt mondta nem fektet be a kórházba a cukorprofilra, mert ennél szebb cukorprofilt ott sem tudnának készíteni. Vaspótlást írt fel, mert az alacsony, és csinált méhszájvizsgálatot, sajnos a külső méhszáj kinyílt egy újbegynyire, amitől megijedt... hála a munkahelyemnek meg a sok lépcsőzésnek.... mondta hogy nem ártana befejeznem ezt a lépcső dolgot... a baba fenékkel lefele van még annyi a mákom, hogy nem ült rá a méhszájamra. Várjuk, hogy beforduljon:)


Belgyógyász: leírta neki feketén fehéren, hogy további cukorterhelést nem javasol, így elmehet a bubánatba a hülyeségeivel:)

5510. Szeleszte22 (válaszként erre: 5509. - Borrdi78)
2013. szept. 5. 12:10

Tízóraira rágok gullont, vagy korpovitot.


Édesség: szegedi vagyok, itt van egy két cukrászda, de diabetikus alatt annyit értenek, hogy fehér liszttel készül a tészta, és a krém meg fruktózzal van édesítve....így aztán biztosítékverős lehetne a szénhidrát tartalma. Nyírfacukor: terhesség előtt semmi bajom nem volt, múltkor szórtam egy kicsit a túrósgombócomra úgy fostam, mint egy mérgezett kutya.... valahogy most nem bírja a bélés. A tescoba láttam étcsokit olyan 5-600 ft körül, amire az volt ráírva nincs hozzáadott cukor...egyszer egy táblával még a terhességem elején elrágtam, de leszoktam róla a székletszorulás miatt....

5509. Borrdi78 (válaszként erre: 5506. - Szeleszte22)
2013. szept. 5. 09:33

tízóraira a gyümi mellé vigyél be egy kis lassút is (pl az említett gullon kekszet. :-(((


:-)


Édesség: ki kell tapasztalni ezt is. Van néhány cukrászda, ahol már van nyírfacukros sütemény, valamelyikben liszt sincs. Nem tudom, merre laksz? Én pesten tudok pár helyet ajánlani, szólj! Ezen kívül spéci csokiboltokban, vagy delicateszekben már találtam belga csokit, ami steviával készül. Ebben is van azért ch, de kevesebb és meggyőződésm, hogy nem emeli annyira a cukrot, de persze mindenkinek egyénlileg kell magán kikísérletezni. A Cavalier márkának van steviás csoki termékköre. Persze, mint minden ilyesmi, ez meg jó drága. :-( De egy kis luxust megérdemlünk ennyi meló után, nem? :-)

5508. Borrdi78 (válaszként erre: 5504. - Lujzika111)
2013. szept. 5. 09:29
kánikulában nekem is magas volt! Minden időjárási dolog befolyásolja a cukrosoknak a vc értékeit, csak kinek így, kinek úgy. :-(
5507. magica30 (válaszként erre: 5506. - Szeleszte22)
2013. szept. 5. 07:56
Majd irj mizu volt a dokinál.
5506. Szeleszte22 (válaszként erre: 5505. - Magica30)
2013. szept. 4. 16:27
ma megyek a nodokihoz engem 150 grammra fogtak. tizoraira es uzsira altalban barackot ragok neha kortet ennyi szenhidrat amugy is kell. delutan szoktam kesziteni turo joghurtos kevereket egy barackal. a fozes ketnaponta meg mindig kalamajkas....nehez osszevalogatni jol a levest es a masodikat..edessegek: nos azok hianyoznak...vannak fruktozzal edesitett csokik de ezaltal magas a szenhidrat tartalmuk es nem tufom milyen gyorsan emelne meg cukrot...raadasul a kekszek napolyik is buzalisztel keszulnek...tegnap vettem egy cbas edesitoszeres pudingot valamelyik du kiprobalom foztem itthon is pudingot mire eszbekaptam addigra rajottem ez 27 gramm ch volt...ami edesnek szamit az itt javasolt gullon keksz de annak is 5.5 gr a chja
5505. magica30 (válaszként erre: 5498. - Szeleszte22)
2013. szept. 4. 13:30
Én már hiztam egy 1 kg-ot nagyon kell figyeljek magamra egyébként is hizékony vagyok .De te ügyi vagy igy tartottad a diétát majd ird meg mit mondott a nőgyógyász de bizti szépen fejlődik a baba .Most én is újra elmegyek dietetikushoz ,hogy most már terhes vagyok 12 hetes mennyire fog változni az étkezésem mert most 160 a napi szénhidrát mennyiség vagyis kb mert már nem mérem de édességet meg kenyeret is alig eszem ,ebédre is csirke,hal pulyka sok zöldség gyümi savanykás alma ,málna és barackot is eszek de módjával mert tartalmaz gyümicukrot de valami vitamin meg kell babónak nem elég a terhes vitamin.
5504. Lujzika111 (válaszként erre: 5501. - Holdsugár83)
2013. szept. 4. 06:17

Szia Én a 28+4-ben vagyok.Teljesen fura a cukrom.Amikor meleg volt, akkor felment, másoknak a hőségben leesett. Illetve felment 7 fülé picivel, majd 1-1,5 óra múlva meg leesett 3,8-re.Azt tanácsolta a doki, hogy ne adjak be több inzulint, hanem beadás után várjak 40 percet a 30 helyett!Így nem megy fel annyira, viszont hamarabb is csökken vissza, úgyhogy néha csipegetek! Nem tudom j-e, de hipózni meg nem akarok!

Hányadik hétben vagy?

Nekem most azt mondták, hogy a magzatvíz a normál felső határán van.

5503. Szeleszte22 (válaszként erre: 5502. - Surranonyava)
2013. szept. 3. 07:31

remelem hogy nrm lesz baj a doki azt mondta nem nekem kell hizni hanem a babanak o meg jol vab holnap megyunk a nodokihoz es megnez minket


dorka

csutortokon lesz a vervetelem mindenfelekeppen megirom mi volt at ertekekkel....amugy ga ennyire felulmer a dcont akkor a beldokinak sem kene pampognia

5502. surranonyava (válaszként erre: 5498. - Szeleszte22)
2013. szept. 2. 19:21
huuu tényleg nem sokat híztál, azért vigyázz nehogy a végén emiatt legyen baj!
5501. Holdsugár83 (válaszként erre: 5371. - Lujzika111)
2013. szept. 2. 13:07

Sziasztok!

Most néztem meg hogy összevonták a fórumokat :S.

Én 8 éve vagyok diabos.Azóta megint voltam a dokimnál,emelni kellett minden dózisomon,úgy látszik nagyon bezavarnak a hormonok,meg az allergiám.Szóval nem vagyok a legjobban.

Inzulint én napi 5x adom már 6 éve.

Szabadkán fogok szülni és első baba.

Te hanyadik hétben vagy,hogy alakul a cukrod?

5500. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5495. - Szeleszte22)
2013. aug. 31. 11:54
Kíváncsi vagyok nálad mennyi lesz a különbség a 2 között, majd írd meg.:)
5499. Szeleszte22 (válaszként erre: 5489. - Magica30)
2013. aug. 31. 10:27
eleg e amit eszek hat nem tudom....amig ugy sajatosan dietaztam tehat minden ugyanigy volt mint most napi ot etkezes teljeskiorlesu cuccok csaknem szamoltam szenhidratot..most kemenyen tartom a 150 grammot es sokszor erzem hogy ehes vagyok..nalam neheziti a szitut hogy eleve antidiabetikumot szedek ami csokkenti a szenhidratok felszivodasat..igy mar sztem keves a 150... jovoheten megyek a nodokihoz ranez a babara remelem megfelel a fejlodese es sulya eddig ezek rendben voltak
5498. Szeleszte22 (válaszként erre: 5490. - Surranonyava)
2013. aug. 31. 10:22
en se vagyok duci jovoheten kezdem a 7-dik honapomat es 1,5 kf van rajtam ebbol harom hete 75 dkg volt a babaplusz az egyebek
5497. Szeleszte22 (válaszként erre: 5496. - Szeleszte22)
2013. aug. 31. 10:20
elirtam ebed utan 500 mg calcium van
2013. aug. 31. 10:19
lanyok vadligorcsolesre tudtok valamit? reggel este 500 mg magnezium van ebed utan 400 folsav es 500 mg vas......miutan rakerdeztem a vedononel a vasra kiderult hogy alacsony.....ejszaka nem birok aludni nappal meg raallni
5495. Szeleszte22 (válaszként erre: 5483. - DorkaMoncsi)
2013. aug. 31. 10:17
szia dorka na ez egy erdekes sztorya belgyogyasz 6,8 at mert dcontal a merym meg 5.5ot es mi volt a kovetkeztetes? az en merom a szar.....felhivtam a gyartot aki azt mondta hogy a merom a venas verhez van igazitva....direkt ezert lesz jovoheten egy ehgyomri vervetelem hogy osszetudjam hasonlitani a merommel
5494. Borrdi78 (válaszként erre: 5490. - Surranonyava)
2013. aug. 31. 09:52
Pedig sajnos mindenkinek, akinek terhessegi cukra lesz, annak mevan a hajlama, h idosebb korara "tenyleg" cukros legyen. Nagyon nagy ra az esely, igy, akinek ez terhesseg alatt kijott, annak orok eleteben igy kellene taplalkoznia, hogy megelozze, hogy 50 eves koraban inzulinos legyen! :( ez az egy modja van. En ezt nem is dietanak, hanem eletmodnak tekintem, egy sokkal egeszsegesebb eletmodnak! Mindenkinek csak javara valna, ha igy elne. Szoval szerintem probald meg atertekelni. Annak a picinek egy tevekeny, egeszseges anyukara is szuksege lesz a kovetkezo 30-40 evben. :))))
2013. aug. 31. 08:25
A napi öt-hat étkezés szerencsére megmaradt már a terhesség után, csak a nassival kell vigyáznom nagyon. A szoptatás alatt szinte rászoktam a sok édességre. Remélem a család most azért kicsit komolyabban veszi majd a diétámat...Az én párom is megoldotta az édesség kínálgatás problémáját, megette helyettem :)) Most majd segít a kicsi lányom is :)
5492. Petra025 (válaszként erre: 5491. - Petra025)
2013. aug. 31. 07:31
Mennyi mindent elütöttem?! Bocsi
5491. Petra025 (válaszként erre: 5490. - Surranonyava)
2013. aug. 31. 07:31

Oh ez ismerős, amikor kiderült, hogy cukros lettem a terhesség alatt, még akkor is jöttek azzal, hogy semmi bajom ne lesz akkor, ha eszek a sütiből egy keveset, amiből elcsomagoltak nekünk. Kicsit szarul esett, mert tudták hogy nem ehetek, és a férjem keményített be, azt mondta hogy semmi ilyen nem esz otthon, és ha bárki akar adni, akkor inkább tartsa meg magának... Aztán már tartották magukat hozzá.

Ha én újra terhess lennék, akkor szerintem az 5-6 étkezést biztos tartanám, illetve nem olyan szigorúan, de odafigyelnék hogy mit eszek. Olyan 200 gramm ch körül biztos meghúznám a határt... Szerintem ennyire te is be tudnád tartani. A "de ezt a kicsit még edd megre", meg mondd azt hogy kidurransz, és egy falat sem megy le a torkodon, majd később, és aztán majd elfelejtkeztek róla:-)

5490. surranonyava (válaszként erre: 5482. - Szeleszte22)
2013. aug. 30. 20:07
Tudom én, hogy megéri betartani, de annyira nehéz...A legrosszabb, hogy az ismerősök nyaggattak, hogy na csak azt a kicsit egyem, annyi nem árt... Nagyon sajnálom azt aki "tényleg" cukros. Az inzulinnal fenyegetés nekem is meg volt, a terheléses cukrom lett 9,8. A végén még hálás is voltam a diétának, a szülés után kevesebb lettem 4 kg-mal (csak megjegyzem nem voltam duci :) Jövő héten csütörtökön derül ki, hogy szegény kis poronty hány hetes...A doki addig semmit nem tanácsolt, pedig külön rákérdeztem.
5489. magica30
2013. aug. 30. 18:58
Sziasztok !én most Gravidát szedek reggel napközbe magnézium és calcium pezsgőtabletta,meg néha b6 vitamin ha hányingerem van de már szerencsére múlóban.Ja és alkalmanként omega3 kapszula de eszek hetente halat de eddig rosszul voltam még a szagától is.Szeleszte22 tetszett irtad babó koncentrációs táborban van, azért néha gondolkozok elég e neki amit eszek de még most tuti ,csak 10 hetes vagyok de hiztam 1 kg vissza kell vegyek mert bográcsoztunk szalonna sütés volt és bűnöztem aztán lelkiismeret furdalásom volt de úgy meg kivántam.De cukrosat semmit nem eszek néha egy-két barack .
5488. CsillagTM (válaszként erre: 5486. - Borrdi78)
2013. aug. 30. 16:30
ahaaaa :)
5487. CsillagTM (válaszként erre: 5485. - Borrdi78)
2013. aug. 30. 16:29
akkor Ca-t te is Calcium Sandoz formában toltad te is? szted mennyivel kezdjek?
5486. Borrdi78 (válaszként erre: 5485. - Borrdi78)
2013. aug. 30. 15:17

ja, és a legjobb calcium tabi a Tovita.

Van Dvitaminnal egyben, de az a d vitamin még kevés. Én amellé is bevettem még külön. Mielőtt azzal jönne valaki, nem, nem csontosodott a babám korán. :-) (egyik sem) :-)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook