Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg nem értem hogy miért ilyen marha drágák az albérletek. 😔🤔 fórum

Tényleg nem értem hogy miért ilyen marha drágák az albérletek. 😔🤔 (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
11. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 19. 08:48

A közjegyzőivel sem tudod pillanatok alatt kitenni a nem fizető bérlőt.

Csak rövidebb az idő, mintha pereskednél. Addig gyűlik a bérleti díj, rezsi tartozás, amortizálódik a lakás.

Amit a kaució nem fedez.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2022. dec. 19. 08:23
Aki gürizik érte azt magának veszi nem kiadni.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. dec. 19. 08:23
Erre van a közjegyzői
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - OldPinokkio)
2022. dec. 19. 08:22
Megdolgozni? A legtöbb örököl és a 60as évekből itt maradt szart adná ki, még 1 tisztasági festést sem tesz meg. Cipővel nem mennék be a furdőbe nemhogy a gyerekem mosdassam. A konyha meg távolról sem emlékeztet konyhára. Ha mégis tiptop akkor 300kilo alatt nincs 🤷‍♀️
2022. dec. 19. 08:20
Hát nem tudom....160ért lenne lakás már ott laknék. De. 200+rezsi alatt semmi. Raadasul a kktg min 20-30, ami semmit nem tartalmaz, mégis rám akarják tolni h én fizessem.
6. aszparagusz (válaszként erre: 2. - OldPinokkio)
2022. dec. 19. 08:10

Sok igazság van abban, amit írsz.

Manapság bármilyen elővigyázatos is vagy, lutri a lakáskiadás.

A jogszabályok ma olyan szinten védik a bérlőket, hogy sokan inkább hagyják üresen a lakást, minthogy kiadják.

5. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Főnix3)
2022. dec. 19. 08:09

Miért is kapzsik? Talán felebaráti szeretetből kellene vadidegeneknek odaadni azt, amiért hosszú évekig güriztek?

Többféle lakás van, amit bérelni lehet. Mindenki választhat igényének, pénztárcájának megfelelőt.

Vagy vehet sajátot.

Az ár: kereslet-kínálat függvénye.

2022. dec. 19. 07:39
Mert az embere kapzsik! Legalább is a többsége!
2022. dec. 19. 07:33

Nem drágák. Nézzünk egy 160 ezres lakást, 160000 osztva 30-al az 5333, 200000 osztva 30-al az 6666. Tehát 5-6 ezer forint/nap összegért sajátként használhatsz egy fullra bútorozott, gépesített lakást. Hol sok ez? 200 ezerért már full felújítottat is kapsz.

Ja és nekem mindig nagyon szúrja a szemem a téves szóhasználat, albérletek manapság nem nagyon vannak már.

2022. dec. 19. 07:23

Üdv!

Az albérletek nem drágák úgy átlagban.

A fizetésed kevés.

Gondolj csak bele, húsz-negyven-százmilliós értéket engednek használni úgy, hogy csak egy fél órája ismernek.

Akarva, akaratlan pillanatok alatt okozhat a bérlő milliós károkat. Hidd el, okoz is.

Minden bérlő új, felújított modern lakást szeretne. Amikor meg elmegy, kezdheted újra felújítani, modernizálni.

Kb négy-öt lakást kell kiadnod ahhoz, hogy abból meg is élj.

És ami a legfontosabb, ezekért a lakásokért meg is kellett dolgoznia a bérbeadónak.

Persze mindig vannak kivételek, de nagyon ritkán találkozom velük.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook