Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg ilyen nehéz Budapesten albérletet találni? fórum

Tényleg ilyen nehéz Budapesten albérletet találni? (beszélgetős fórum)

2013. aug. 14. 13:17
Szerintem nagyon könnyű albérletet, ingatlant találni Budapesten is, meg máshol is. Millió internetes oldal van, amely ingatlanokkal foglalkozik. A legtöbb oldalon részletes is rá lehet keresni a kívánalmakra, sőt azt is be lehet jelölni, hogy csak privát emberek ajánlatait lásd, ügynökségekét nem.
15. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 14. 13:14
Nem... A legtöbb ingatlaniroda attól kér pénzt, aki majd kapni fog, vagyis a kiadótól illetve az eladótól. Rossz irodába mentetek. Normál esetben bemész, elmondod mit szeretnél, és és az ingatlanos személyesen kísér el téged a paramétereknek megfelelő lakásokat megnézni.
14. kisj (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 14. 09:24

Miért nem nagy közvetítő irodákhoz fordulsz?

Ott egyáltalán nem kérnek tőled pénzt.

13. jstefan (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 13. 21:41
Akik pénzt kérnek albérleti listákért azok bűnözők, csalók!!!! A listát ők is a magánhírdetők által megadottak alapják gyűjtik össze ,erre azt lehetne mondani hogy ügyes, így is lehet pénzt keresni ,de a valóságban ezt aljasságnak hívják!
12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 13. 21:04
Felejtsétek már el ezeket a "fizess neki X Ft-ot egy listáért" közvetítőket! Az igazi ingatlanközvetítők nem kérnek pénzt. Ha sikerül az ügylet, akkor ők utánad jutalékot kapnak! Nagyobb irodákat nézzetek, ne az egyszemélyes átvágósokat!
2013. aug. 13. 12:42

Meg rengeteg olyan oldal van,ahol hirdetnek albérletet.

Pl: expressz.hu,aprod.hu,jofogá.hus,ingatlan.com,alberlet.hu


Valaki tanácsolta,hogy facebookon is írd ki és oszd meg,hogy keresel.Ez is jó ötlet.

Még egy ötlet,hogy lépj be a budapesti egyetemisták zárt csoportba.Ott szinte minden nap adnak fel kiadó albérletes hirdetést.

2013. aug. 13. 12:39

Szerintem nem olyan nehéz találni.Rengeteg kiadó albérlet van és ha modernebbre vágysz,akkor is találsz,max azt kicsit nehezebben.Én is sokszor nézegetem az albérleteket és főleg régi típusúak vannak régi bútorral,ami nekem nem jön be.Viszont azért lehet találni új építésűt vagy nagyon szépen felújítottat.

Amikor úgy volt,hogy albérletbe megyünk a párommal,akkor az első,amit megnéztünk tökéletes volt.Aztán végül nem mentünk albérletbe,de nem volt olyan nehéz azt a jót megtalálni.

2013. aug. 13. 11:45

Érdekes, én nem sokáig kerestem. Ez volt a második lakás, amit megnéztünk, és már jöttünk is.

ekszpresszen találtam, mégis ingatlanközvetítős a lakás. nekünk nem fájt semmibe (kivéve a kauciót ugye), a tulaj fizette az ingatlanirodás költségeket.

8. Gyöngybagoly (válaszként erre: 4. - Gyöngybagoly)
2013. aug. 13. 11:04
Ajaj, a "ha" szócskát ne vedd figyelembe.
7. Regin_a (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 13. 11:03

Rosszul keresel

Normális iroda képviselője elmegy veled akárhány helyre és személyesen mutatja be a lakást

Ha nem kell akkor is aláirat veled egy papírt hogy ott voltál

Neki nagyobb pénz a tulajtol ha kiadja.


Szoval "címlistáért" soha pénzt


Aműgy tele a net magánszemélytöl kiadó lakással, nem igaz hogy nem találsz

6. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 13. 11:02

Igen, egy normális közvetítő iroda ezt a tulajjal rendezi le. (Mármint a jutalék részét, azzal neked, mint albérlő nem kell foglalkozni.)

Egyébként meg azon a részen, ahol a VIII. kerületben felújították a házakat, ott van néhány kiadó albérlet. Persze mondjuk oda nem sokan költöznének, bár én ott laktam sokáig, gondom nem volt soha.

2013. aug. 13. 11:02
Én is albérletet keresek Bp vagy környéke, de elég nehéz találni!!!
2013. aug. 13. 11:02

Nem tudom, de ha nézd meg az Expressen. Ott nagyon sokat hirdetnek.


[link]

2013. aug. 13. 10:59
face bookra is kiírhatod mit keresel és megkéred az ismerőseidet osszák meg
2. simple (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 13. 10:58

ingatlan.com


Ilyennek, aki tőled akar pénzt kérni, nehogy fizess! Lehet amúgy találni.

2013. aug. 13. 10:56
Már egy jó ideje nézelődünk a párommal albérlet után, de a legtöbb hírdetést közvetítőiroda ad fel. Magyarul fizessek nekik 7000 forintot azért hogy aztán a kezembe adjanak egy listát. Mindenkinek ilyen nehéz volt vagy csak én nem találok semmit? Megköszönném a tanácsaitokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook