Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg nem értem hogy miért ilyen marha drágák az albérletek. 😔🤔 fórum

Tényleg nem értem hogy miért ilyen marha drágák az albérletek. 😔🤔 (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
131. Channa* (válaszként erre: 126. - Birebora)
2022. dec. 19. 18:45

Többször utasítottam már vissza vezetői beosztást.


Régebben nekem is fontosabb volt, de már baromira nem érdekelnek a titulusok. A fontos, hogy legyen munkám, jó fizetésem, tudjak lenni a családommal eleget, és tudjak mellette élni.

Pont elég az az évi kb. hónap erőltetett menet (évzárás, évnyitás, projektek)...

130. Channa* (válaszként erre: 124. - Timycat)
2022. dec. 19. 18:41

Az 'is' kimaradt;:)


Tehát, így is kapok rengeteg elismerést, fizetés emelést és jutalmat.


Nálatok több jár a nem vezetőknek?


A vezetők nálunk többet kapnak, a fizetésük is több, de én szeretek a munkán kívül mással is foglalkozni. A családommal, a hobbimmal, a barátaimmal.


Mondom ezt úgy, hogy még most is dolgozok;)

Na, de évzárásra készülünk, így ilyenkor sok a meló és a megbeszélés. Így is megtalálnak sok kérdéssel, de legalább mondhatok nemet, sőt! kell is nemet mondanom, nekem megy a legjobban a csapatunkból:DDDDD

129. Channa* (válaszként erre: 122. - Birebora)
2022. dec. 19. 18:34

Ja, nem arra utaltam, hogy te erről beszélsz, hanem arról, hogy én ezt tapasztalom, mármint arra, hogy sokaknak a megfelelni akarás ebben merül ki.


Igen, köszönöm! Én igényes vagyok a munkámra, talán túlságosan is.

128. Soufflet (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 19. 17:53

Alkudhatnal. Te rendbe teszed, kevesebb vagy nincs kaucio.


Amugy meg egy furdo az furdo.

En annyira rondat, mint a valahai nagybacsim csinalt Soha nem lattam. Akkoriban ivott,ugy tette fel a csempet.

De a klor az klor. Nem pudvas, hanem ronda kadban furodtunk.


Nem lett semmivel jobb 20 ev utan.

Ha a nagymamammal mentunk oda domestos wolt a taskqmban.


Vagy legyen penzed venni, vagy ha kibeszeli ne kopkodj.


Nekem ketszer emeltek a berem fel ev alatt.

Kikohogom, de ha szar van, oldjak meg!

En fizettek, o megoldja.


Voltam berati berlenyben olcson. Igy en fizettem a boilert.

127. birebora (válaszként erre: 116. - Channa*)
2022. dec. 19. 17:45

Még egy mondat. Valószinű nem is lennél jó vezető. Igenis produkál az élet olyat, hogy valakitől jobb ha megszabadulsz. Ezt a munka, a teljesitmény, a csapat érdekében is teszed. Hiszen ha nem tennéd az oda nem való dolgozó lehúzná a minőséget, veszélybe sodorná az addig elvégzett és kiérdemelt hirnevet és érdemet.

Tehát csak azt akarom mondani, hogy ha odáig eljutok, hogy valakitől megválok, nekem nincs lelkiismeret furdalásom. Nehezen lépem meg, adok több esélyt, de ha megfogalmazódik bennem meglépem minden további nélkül.

126. birebora (válaszként erre: 124. - Timycat)
2022. dec. 19. 17:34
Hiszen azért vezető mert valamivel kitűnt. Jobb. Őt választották. Ennyi.
125. birebora (válaszként erre: 124. - Timycat)
2022. dec. 19. 17:25
Persze, a kettő nem üti egymást és nem áll egymással szöges ellentétben. Na mindegy:)
124. timycat (válaszként erre: 116. - Channa*)
2022. dec. 19. 17:23

"Így rengeteg elismerést, fizetés emelést és jutalmat kapok:D"


Ha valaki vezető mindez nem jár neki?

Nálunk több jár annak, mint aki nem vezető, de biztos mi csináljuk rosszul.

123. birebora (válaszként erre: 111. - 5d8fd6c5cb)
2022. dec. 19. 17:23
Én ezt úgy értettem, hogy nem vagyok röghöz és területhez kötve mert ha annyira menni akarok eladom és nem a nulláról, üres zsebbel megyek pár határral odébb.
122. birebora (válaszként erre: 116. - Channa*)
2022. dec. 19. 17:18
Ne zavarjon mert nem erről beszéltem. Egyáltalán nem a nyalásról és alápakolásról szól a mise. Ebben nem értünk egyet, nem baj. Te is meg akarsz felelni. Aki dolgozik, főnöke van, meg akar felelni. Mindenki szereti ha jól dolgozik, persze csak ha van szakmai lelkiismerete és igényes a munkájára. Szerintem te is az vagy.
121. bellabi (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. dec. 19. 17:17
Szerintem tök jó dolog fiatal munkavállalóként a szülőkkel élni és félretenni saját lakásra, ha olyan helyen laknak a szülők, ahol tud az ember elérhető közelségben munkát vállalni.
120. Channa* (válaszként erre: 118. - F7f780f355)
2022. dec. 19. 15:34

Akkor még sokkal olcsóbbak voltak az ingatlanok.

Akkor a mi lakásunk is max. 25 milliót ért, de idén 37-ért adtuk el.

119. f7f780f355 (válaszként erre: 26. - Globus)
2022. dec. 19. 15:32

Mar aki hajlando egyutt lakni massal. En lakotarssal sem tudnek mar (regen laktam azzal).

Kiironak meg ha jol olvasom gyereke van gondolom nem akar kozoskodni massal. Meg nem minden csalad fog ossze.

118. f7f780f355 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. dec. 19. 15:30

Most mar talan nem lehet

2020 vegen vett ismerosom egy 40 negyzetmeteres garzont egerszegen 10 millioert full felujitottan a kulvarosban.

Szvl azt annyiert vettek es meg ma is kiadjak. Igaz nem hoz tobbszazezret de egy aktualis diak vagy onallo eletet kezdo fiatal pont kiveszi egy idore.

117. Ramcsika (válaszként erre: 86. - Channa*)
2022. dec. 19. 14:24
Hű de igazad van! A pénz nem minden, föleg ha az egészséged rovására megy.Egészség legyen, akkor pénz is lesz.
116. Channa* (válaszként erre: 97. - Birebora)
2022. dec. 19. 14:20

"meg akarnak felelni, "


Na, ez a rész zavar a legjobban. Azt hiszik legtöbben, hogy akkor felelnek meg, ha a másik alá pakolnak, vagy nyalnak ezerrel, hazudnak, kétszínűek, álszentek, stb.

Vezetőként nem tehetem, hogy nem kommunikálok vele, de ő meg nem érti meg, hogy velem ezt ne tegye, mert nem vagyok vevő rá.


És amikor döntöttem még nem voltak ennyire elviselhetetlenek az emberek. Mindent, bármi áron, ha meg kirúgom, akkor nekem van lelkiismeret furdalásom...


Jól keresek anélkül is, hogy vezetőnek kellene lennem. Így rengeteg elismerést, fizetés emelést és jutalmat kapok:D

115. vigyefene (válaszként erre: 114. - Vigyefene)
2022. dec. 19. 14:15
ézerrel=ezerrel
114. vigyefene (válaszként erre: 106. - 820e00bff1)
2022. dec. 19. 14:13

Az infláció nagyon felvitte az árakat. Pl. én a jelenlegi házam '86-ban vettem, 86 ezer dollárért.

Jelenleg 440 ezer dollárért kapkodják őket. Minden héten kapok 2-3 levelet, h ha mégis el akarnám adni, akkor nekik adjam ám. Az egyik szomszédom tavaly eladta, ugyanazon a napon egy középkorú nő megvette, 43 ézerrel többért, mint amit kértek érte.

Bolond.....

113. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 111. - 5d8fd6c5cb)
2022. dec. 19. 14:12
befektetések, bocsi
112. Channa* (válaszként erre: 90. - Timycat)
2022. dec. 19. 14:12

Nem badarság.

Voltam többször vezető, de eldöntöttem (2007-ben), hogy elég volt. Nem abból van elegem, hogy pl. sokat kellett aláírnom és ez felelősséggel jár, hanem abból, hogy írnom kellett kézzel;)


Nehezen kezelem az állandóan nyalizós, törtető kollégákat (az ilyeneknek hiába mondom, hogy ezzel csak nekik lesz rossz, nem értik meg), és azt is, hogy valakinek, bármiért is fel kell mondanom, hogy nem lehet ösztönözni úgy, ahogy kellene, stb.

111. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 108. - Birebora)
2022. dec. 19. 14:10

Tényleg nem vagyunk egyformák.-)


Én fiatalon bejártam a fél világot, meg akartam ismerni más nemzetek életét a valóságban.

laktam a Garda tó partján de laktam az Alpokban is.

Az én világom mégis a nagy vizek partjai.

Aztán idővel az ember megállapodik valahol.

Azért mert menni akarok, azért nem adom el a meglévő javaimat.

A javak tudatos befejtetések amit nem fecsérel el az ember csak mert menni akar.

Én anno ezt így tanultam, de lehet, hogy nem figyeltem jól.-))

110. simple (válaszként erre: 108. - Birebora)
2022. dec. 19. 14:01
Én fiatalabb koromban mindig béreltem, ami jó volt abból a szempontból, hogyha valami miatt nem tetszett, el tudtam könnyen költözni, volt, hogy minden évben új lakásban laktam. Például az akkori munkahelyemtől gyalog 10 percre. Nem volt semmi gondom, intéznivalóm ingatlannal kapcsolatban, csak fizetni a pénzeket. Viszont ami nagyon zavart mindig, és ami miatt sajátot akartam, hogy sosem lehetett egy bérelt lakás olyan, amilyet én akartam. Így sosem élhettem olyan helyen, ami az én ízlésem lett volna, ahol minden olyan amilyet én választottam. Saját ingatlan ezt megadja.
109. dad1f54482 (válaszként erre: 80. - Channa*)
2022. dec. 19. 13:56
"Induló" lakásra gondoltam, nem ilyen nagyra. Anyukám vett 2015-ben pesti 1 szobás 36 nm-es jó állapotú lakást 8,5 millióért. 10 millióért 2 szobásat is kapott volna, igaz lelakva.
108. birebora (válaszként erre: 107. - 5d8fd6c5cb)
2022. dec. 19. 13:54

De, igazad van. Csak Mo-on "divat" a saját tulajdon. Nálunk gazdaságilag fejlettebb, gazdagabb országokban bérlik a lakást, házat amit ha nem tud fizetni elvesznek tőle. Vagy a tulaj bármikor kiteheti, emelhet.

A mibilitásnak is meg van természetesen az előnye.

Engem azért megnyugtat, hogy az enyém az az enyém és nem vagyok kitéve senki kényekedvére. Mondjuk már olyan nagyon fiatal sem vagyok:)

A mobilitásra visszatérve, ha nagyon menni akarok, eladom és megyek. Legalább lesz mihez nyúlnom. Én igy gondolom.

107. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 103. - Birebora)
2022. dec. 19. 13:49

"Valahol mindenkinek el kell kezdeni. Az albérlet árát már tudná a sajátjába törleszteni.


Fiatalon a saját lakást törleszteni igen nagy teher, és helyhez, röghöz köt.

Fiatalon mobilnak kell lenni, ma itt, holnap ott..-)

Én így látom, de ettől lehet, hogy nincs igazam.

2022. dec. 19. 13:48
Én azon csodálkoztam, hogy a szobabérlés is drága, nemcsak a lakásé. Meg 2-3 hónap kaució.
105. vigyefene (válaszként erre: 103. - Birebora)
2022. dec. 19. 13:47
Így van, és a mai fiatalok nagyon másféleképpen élnek mint mi korábbi generáció.
104. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 99. - Birebora)
2022. dec. 19. 13:43
A legklasszabb lakásélményeim anno a nürnbergi lágerben voltak..-)
103. birebora (válaszként erre: 101. - Vigyefene)
2022. dec. 19. 13:43
Persze, de értsd jól. Valahol mindenkinek el kell kezdeni. Az albérlet árát már tudná a sajátjába törleszteni. Most más világ van, én sem lennék most tizenéves. De megfogják oldani a fiatalok. Régen más problémák voltak. Minden kornak meg van a maga baja.
102. birebora (válaszként erre: 100. - Timycat)
2022. dec. 19. 13:40

Ne is mondd:)

Én nem szégyellem, mert ha kell nagyon is odaállok és védem a seggüket:)

Megteremtem a feltételeket, hogy mindenkinek jó legyen.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook