Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem értem ezt a sok negatív vallomást. Tényleg ilyen... fórum

Nem értem ezt a sok negatív vallomást. Tényleg ilyen... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
2023. ápr. 27. 13:59
Próbálok változtatni azon ami nem jó. Muszáj. Akad mindig rossz de van megoldás biztosan
72. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 19:58
Nem azt mondom hogy nincs probléma, de sokan a felelősségvállalást is elfelejtik, hogy ujjal mutogatnak a másikra. Először azt kell néznem, hogy én hol szúrom el!
71. Innuendos2 (válaszként erre: 70. - B39c721a9b)
2023. ápr. 26. 17:35
Erre én is tudok/látok példát. Pl mindig én töltögettem pénzzel a húgom telefonját, vissza is hívtam, amit én töltöttem se énrám költse... erre kiderült, hogy a férje 3x annyit keres, mint az én férjem. Én nyögtem a lakáshitelem, ő ingyen élt a rokonok házában, de mindig sírt. Én barom meg sajnáltam. Míg vissza nem hallottam, hogy én azt hiszem, hogy az én szemetemre ő rászorul. (Mert kidobás helyett nekiadtam a szekrénysort, mivel neki nem volt)
70. b39c721a9b (válaszként erre: 53. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 26. 16:23
Minden egyes országban, még a leggazdagabb helyeken is van egy olyan réteg, aki egyszerűen képtelen beilleszkedni a társadalomba és elfogadni az alapvető társadalmi normákat, na ők a leghangosabbak, ahogyan arra utalsz is a hozzászólásodban. Nem egy olyan embert ismerek, aki bár jól áll anyagilag, mert megkeresi (köszönhetően a fizikai munka felértékelődésének), egyszerűen kifolyik a keze közül a pénz, a háza és a környék katasztrófa ahogy kinéz. Látszólag mélyszegények, holott mindennel együtt nem ritka a havi 400-500 ezer forintos jövedelem sem (!). Most akkor őket sajnálni kellene?
69. ,zumba (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. ápr. 26. 15:18
Egyetértek. Ha nem jó a jelenlegi helyzetem, akkor valahogy fordítani kell rajta.
68. ,zumba (válaszként erre: 42. - Tien)
2023. ápr. 26. 15:15
Meg igény sem. Néhány cserepes egynyári virág, mellette a lenyírt fű és máris szép az udvar. Ez nem kerül sokba. Tudom, nincs idő, dehogynem, én is munka mellett csinálom.
67. 55Judit (válaszként erre: 35. - 96e4cb8ca7)
2023. ápr. 26. 14:31
Igen. Valamiért itt sokakon úrrá lett az irigység. Talán ha mindenki a saját dolgára koncentrálna és azzal foglalkozna, kevesebb idő maradna mások elemezgetésére. Az irigyek saját maguknak tennének jót ha ez eljutna a tudatukig.
66. tien (válaszként erre: 55. - Timycat)
2023. ápr. 26. 14:21

Dehogynem!!

De vastagon benne lenne a politika,és tudjuk hogy tiltott zóna.

65. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Tumbo2)
2023. ápr. 26. 12:53
mondjuk aki lop,becsap másokat,azt nem.
64. tumbo2 (válaszként erre: 61. - Timycat)
2023. ápr. 26. 12:52
én sem,sőt mindenkit sajnálok.
63. dfc04c70e4 (válaszként erre: 62. - B39c721a9b)
2023. ápr. 26. 12:40

Nem. Ezt a világot nem lehet jó irányba terelni. Akik megtehetnék, nem fogják megtenni. Nem részletezem, hogy miért, mert abban már vastagon benne lenne a politika.


Mi, kicsik, akik még némileg ráhatással vagyunk a környezetünkre, a világunkra - a nagy lépésekre, amellyel új alapokra lehetne helyezni ha nem is mindent, de nagyon sok dolgot - kevesek vagyunk. Az pedig, hogy a világ nem jó irányba halad - nem mostani probléma. Évtizedek óta pampogunk ezen, de amikor a kisember is tehetne valamit, akkor megint előtérbe kerül a nemtörődömség, a kényelem, a tenni nem akarás. Mert nem tenni semmit, az olyan kényelmes dolog. Itt van a baj.

62. b39c721a9b (válaszként erre: 61. - Timycat)
2023. ápr. 26. 12:33
Nem lehet, hogy új alapokra kellene helyezni mindent? Hiszen az emberiség nagy része nem boldog, anyagi helyzettől függetlenül, a világ pedig nem jó irányba halad.
61. timycat (válaszként erre: 56. - Tumbo2)
2023. ápr. 26. 12:27
Én ennek egyáltalán nem tudok örülni, attól nekem jobb nem lesz hogy máshol másnak rosszabb, sőt, a lelkemnek még rosszat is tesz. Ez a hozzáállás a világot nem mozdítja előre.
60. dfc04c70e4 (válaszként erre: 59. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 26. 12:24

Értem, amit írsz. De én nem is arról beszélek, hogy mindenki sír, aki alulfizetett. Van egy réteg, aki évtizedeket lehúz úgy, hogy alulfizetett. Nem hivatástudatból, csak szimplán kényelemből. Mert ugyan lenne lehetősége váltani, de az már nem lenne olyan kényelmes neki. Ilyenekre gondolok: továbbképezhetné magát, de lusta tanulni. Találna munkát ugyanabban a munkakörben, csak napi 1 órával többet kellene utaznia. Szóval, ilyenekre gondolok. Mindennek ára van. A kényelemnek és lustaságnak pedig nagy ára van.


Szóval nem azokra gondolok, akik hivatástudatból vagy egészségi okok miatt képtelenek a váltásra.

És igen. Ahogy írod: néhány szakmában a valamire valók régen elhagyták nemcsak a munkahelyüket, de az országot is.


A jó fizetést sem adják ingyen. Ez nem vitás. De ha valaki nem is akar sem tanulni, sem váltani, akkor marad a sírás.

59. b9e097a9f6 (válaszként erre: 53. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 26. 12:01

“ nem azok ellen vagyok, akik bármilyen oknál fogva, becsületes munkával is alulfizetettek. Bár (halkan jegyzem meg), köztük is van olyan, akik csak sírnak, de nem változtattak évtizedekig, de amikor eljött a nyugdíjazás ideje, akkor kezdtek sírni. ”


Oké. De ha mindenki változtatna és otthagyná az alulfizetett munkakörét, akkor ki végezné bizonyos alulfizetett szektorokban a munkát? Néhány szektor már így is tele van szakbarbárral, mert a valamire valók elhagyták a munkahelyüket. Jogos feltevés, hogy változtasson az, aki sír, de a …. keze is mélyen benne van a szarban.

Lehet, hogy szűk látókörű vagyok, de jó fizetésre csak sikeres vállalkozóként, bizonyos végzettségekkel, ritkán szerencsével, esetleg külföldre meneküléssel van esélyed. Meg esetleg akkor, ha olyat tudsz, amit mások nem és van is igény erre a tudásra.

58. dfc04c70e4 (válaszként erre: 54. - Globus)
2023. ápr. 26. 11:38

Most csak kizárólag erre reagálok: „Véleményem szerint az igazán szegények, lecsúszottak nem hangoskodnak, el vannak foglalva a fejük víz fölött tartásával.” Igen. Ezeknek az embereknek is csak egy része nem hangoskodik. Azok, akikről Amaunet írt, ők is lecsúszottak és igazán szegények, de ők a leghangosabbak. Mert nekik minden jár (leginkább a szájuk), mert nekik jogaik vannak, kötelességük, hát az nincs. Nincs hát! Amíg segélyt kapnak, addig nem is lesz.

A többivel egyetértek. Mármint a maradék szegény befelé nyeli a könnyeit, nem hangoskodik.

57. globus (válaszként erre: 56. - Tumbo2)
2023. ápr. 26. 11:37
Még most is többször mondom, amikor kijövök fél órás fekvés után a fürdőkádból, hogy világ legjobb dolga.
56. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Tumbo2)
2023. ápr. 26. 11:34
nem akartam cinikus lenni,e mindig arra hivatkoznak,örüljünk annak,ami van,máshol még rosszabb-
2023. ápr. 26. 11:34
Érdekes hogy mindenki a pénzre hegyezte ki a vallomást... oktatás, egészségügy, jövőkép, biztonság stb. úgy néz ki rajtam kívül másnak nem problémás.
54. globus (válaszként erre: 44. - B39c721a9b)
2023. ápr. 26. 11:30

És mi a helyzet az újonnan hitelből vett/epített házak előtti SUV-okkal, terepjárókksl? Ha figyelmesen megnézed, új ház előtt Suzukit, Matizt, majdnem Trabantot írtam 😀 nem látsz.

Véleményem szerint az igazán szegények, lecsúszottak nem hangoskodnak, el vannak foglalva a fejük víz fölött tartásával. Van egy olyan mondás, aki sír, attól el kell venni, valami hasonló.

53. dfc04c70e4 (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. ápr. 26. 11:26

Úgy ám! Ezek a kérdések bennem is felmerülnek, amikor nyavalygást hallok.

És pont az általad említett kategóriába tartozók (akik az életben nem dolgoztak, lopásból, bűnözésből élők, a segélyért kuncsorgók és társaik) meg a langyos vízben úszkálók, akiknek eszük ágában sincs változtatni - még ha tudnának sem - mert baromi kényelmesen elvannak a pocsolyában, de sírni azért tudnak; ők vastagon benne vannak abban, hogy itt tartunk (mármint az ország), ahol.


Ja, és van még bőven, amiről tudnék írni, de már belefáradtam ebbe az állandó nyekergés-elhárításba.


azt is leírtam már nem egyszer: nem azok ellen vagyok, akik bármilyen oknál fogva, becsületes munkával is alulfizetettek. Bár (halkan jegyzem meg), köztük is van olyan, akik csak sírnak, de nem változtattak évtizedekig, de amikor eljött a nyugdíjazás ideje, akkor kezdtek sírni. Ismerek ilyen embereket is.

Időben kell váltani, nem siránkozni, nem lenne ennyi nyafogás.

52. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. ápr. 26. 11:15
hát igen,mikor mi négy óra után jöttünk a munkából,sok asszony ott trécselt a padon.aztán sírtak,hogy nincs nyugdíjuk.
51. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. ápr. 26. 11:10
nem hinnéd el,aki sok gyereket nevel,több nyugdíj járna neki,bár egy forint járulékot nem fizetettet.a tizenhárom gyerekéből,unokájából,dédunokájából szerintem senki sem.de a lakása sokkal szebb,mint az enyém.gondolom a bodzaszedésből.
2023. ápr. 26. 10:50

Feltenném a kérdést, hogy a folytonos panaszkodók mit tettek/tesznek azért, hogy a bevételeik növekedjenek?

Mi a végzettségük? Van-e szakmájuk? Dolgoznak-e?

Sajnos, a környezetemben én is azt látom, mint FullGas.

A többségük iskolázatlan, nem dolgozik és a segélyekre vár. Nem is akarnak dolgozni.


A kisnyugdíjasok korábban is azok voltak, vagyis a szolgálati éveik és az alatti keresményeik alapján lett megállapítva az ellátásuk. Lehet, hogy az alapnyugdíjat emelni kéne, mert ebbe a körbe sok olyan idős ember (főleg nők) tartozik, akiknek nem számították be a gyermekeket, a mezőgazdasági munkát és hasonlókat.


De aki semmi munkavégzés, semmi járulékfizetés nélkül elérve a nyugdíjkorhatárt és kap egy alapellátást, az így járt.

A nyugdíjellátásért is meg kell dolgozni.

Nincs ingyen semmi.


Igen, tudok a társadalmi felelősség vállalásról. Csak kicsit sz💩rul esik, hogy míg mások szorgalmasan dolgoznak, addig egyesek lopásból, bűnözésből, segélyekből jobban élnek. És el fogjuk őket tartani.

49. Innuendos2 (válaszként erre: 47. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 26. 10:38

Ha az ember tisztességes munkával, csak annyit keres, hogy kifizesse a rezsit, és éppen csak éhen nem hal, az rabszolgaság. Ha hónapokig kuporgatsz egy normális cipőre, ruhára, és kultúrára már végképp nem jut, mozi-színház-utazás csak álom, akkor legyen boldog attól, hogy van ahol még rosszabb?

Ez elég képmutató hozzáállás, általában olyanoktól, akiknek ennél jobban megy. De ha az ÉLET csak folyamatos küzdelem és problémamegoldás, ugyan mitől legyen optimista az ember? Abba is bele lehet fáradni. Mint a Nagyapám, aki a végén csak sóhajtott: végre VÉGE.

Nem túl boldog befejezés.

48. tien (válaszként erre: 47. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 26. 10:28

"De azért na"

Pontosan!

47. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - B39c721a9b)
2023. ápr. 26. 10:20
Mindig lehet még húzni a nadrágszíjon. De elkeserítő az, amikor az ember rendesen dolgozik, de annyi a bére, amiből luxusnak számít 700 Ft-ot kiadni egy sörért néha. Persze, hogy meg lehet lenni nélküle, persze, hogy lehet kapni 250 Ft-ért is. Persze, hogy a legtöbb kubainak ennyi sem jut. De azért na.
46. tien (válaszként erre: 44. - B39c721a9b)
2023. ápr. 26. 10:19
Igen ,Biri néni most vett egy Mercedes W 123 -ast.
45. b39c721a9b (válaszként erre: 41. - Tumbo2)
2023. ápr. 26. 10:03
Lehet itt egyébként cinikus megjegyzéseket tenni arra, amit írtam. De mindjárt itt van Ukrajna, Oroszország. Törökország esetleg? Olyan jó hely lenne? Moldávia? Észak-Korea, Kína, India? Na? Hány ember lakik ilyen helyeken?
44. b39c721a9b (válaszként erre: 42. - Tien)
2023. ápr. 26. 10:02

Persze, mert sok ház le van pukkanva, de a BMW, meg az Audi az ott áll az udvarban, mer' az kell. Hány ilyet látok.

Úgyhogy ezzel vitatkoznék.

Olyan ismerősem is van, akinek igencsak sok pénze van, de a kerítése tiszta rozsda, semmit nem csinál a házával.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook