Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg nem értem hogy miért ilyen marha drágák az albérletek. 😔🤔 fórum

Tényleg nem értem hogy miért ilyen marha drágák az albérletek. 😔🤔 (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
161. michelle.r (válaszként erre: 150. - Timycat)
2022. dec. 27. 16:57
Aki megteheti, annak nem kell ezen gondolkodnia. Szerintem sokan lesznek, akiknek nem lesz más lehetőségük. Nem utolsó sorban remek lehetőség egy jó alapos személyiségfejlődésre.
160. zolo
2022. dec. 27. 11:24
A rovid tavu lakaskiadasok is emelik az alberletek arat, azokkal akar havi 1 milliot is kereshetnek persze adozni nem akarnak belole. Az is emeli a berleti dijakat, hogy keves a kollegium. Ezert diakok tobben kiberelnek egy lakast. Igy a 200 000 ft elosztva nem olyan sok. A lakasok ara akkor emelkedett meg amikor elkezdtek osztani a csok es babavaro hiteleket. Pesten a 2 szobas 10 millios mondjart 25-30 millio lett. Vagyis nem a csaladok kaptak a segetseget. Aki ilyen penzhez nem tud hozzajutni az meg a magyar fizetesbol nem tud lakast venni. Hitelt felvenni minimalberes bejelentessel lehetetlen. Sok vallalkozo igy jelent be es ne ird miert nem tanult. Azt sem kell elfelejteni milyen kapzsiak a magyar emberek. Egy lakas kisdasaval annyit akar keresni mint egy ember fizetese. Jobb orszagokban ahol tobben berlakasban laknak ott a megelhetesre a fizetese fele megy. Meg havonta felre tett penze is van. Itt meg mar lassan egy alberlet is luxus egy dolgozo embernek. Azert annyira nem esek hasra az olyan emberek tehetsegetol akinek tobb lakasa is van. Ismerek olyat akinek 3 lakasa is van. Volt amelyiket szerencses vallasnak, masikat orokolte harmadikat szuloi segitsegnek koszonheti. O eleteben soha nem dolgozott csak eloskodik. Ami a lenyeg a fianak egy lakast nem kepes adni aki alberletben van es honaprol honapra eldegel. Sokszor meg ehezik is.
159. fincsi5 (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2022. dec. 20. 17:59
Pedig itt a Hoxán is volt egy nő gyerekekkel, a barátnője férjjel, gyerekekkel, és összeköltöztek. Most mi van velük, nem tudni, eltűnt. Vagy csak én elfelejtettem a nevét. Ők egy családi házat vettek közösen.
158. aszparagusz (válaszként erre: 151. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 15:13

Mikor kiveszel egy lakást nem lehet tudni, hogy hosszú távú fizetőképes bérlő leszel.

Senki nem mondja azt, hogy ebben a hónapban még tudok fizetni, de utána ki tudja, mi lesz.

157. Amaunet
2022. dec. 20. 14:05

Uncsi már ez az értetlenkedés...


Ingatlan hirdetési oldalon 150-200 ezer közt elég szép 50-60nm-es 2 szobás lakások vannak a III. és XI. kerületekben.

És ne lelakott állapotúak. Szerintem ezek nem drágák.

156. timycat (válaszként erre: 155. - Channa*)
2022. dec. 20. 10:28

Hát de ő adta az okot. Nem értem a problémát.


Ez kb olyan mintha egy bírónak lelkiismeret furdalása lenne mert elítél egy vádlottat.

155. Channa* (válaszként erre: 154. - Timycat)
2022. dec. 20. 10:19
Az én tettem valamit=én küldtem el;)
154. timycat (válaszként erre: 153. - Channa*)
2022. dec. 20. 01:25

"Én nem adok esélyt egyet sem. Sajnos többször meg kellett tennem. Nem, nem lelkiismeret furdalásom van, hanem utána azon gondolkodok, hogy most mi lesz vele? Miből fog élni? Mikor fog tudni elhelyezkedni? Mi lesz a családjával?



Vissza nem jöhet, de nagyon nem szeretem azt az érzést, hogy azért kerül valaki rossz helyzetbe, mert én tettem valamit."

153. Channa* (válaszként erre: 148. - Timycat)
2022. dec. 20. 00:58

Nem értesz semmit. Sokszor elcsodálkozok rajtad...


Nem is értem, hogy miből szűrted azt le, hogy vezető miatt kellett mennie beosztottnak...

152. timycat (válaszként erre: 151. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 00:45
Nekem a pofám szakadna le a szégyentől ha nem olyan lakással erőlködnék bárkinek amibe én is szívesen beköltöznék.
151. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 150. - Timycat)
2022. dec. 20. 00:00

Mindenki más gyerekétől falramászom. Szeretek egyedül lenni. Soha többet pasival nem költözök össze, mindenki marad a saját térfelén. Nehéz döntés, de a gyerekeim és az egom egyenlőre még fontosabb.


Ki tudom fizetni az albit, nincs ezzel gond (még), csak 1xeűen hihetetlen egy lelakott panel 200e per hó, és még a tulajnak áll feljebb ha felajánlom h felújítom és tudjuk bele egy részét a lakbérbe, mert szte így tökéletes ahogy van.... mintha nem az lenne a fontos h megbízható fizetőképes lakót találjanak hosszú távra. És ez a baj. 🤷‍♀️

150. timycat (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2022. dec. 19. 23:38

"Olvastam nemrég egy cikket egyedülálló nőről, mindnek van gyereke is, közösen vettek egy ingatlant. És megoldott a bébiszittyó, megoszlanak a költségek."


Én sok mindent el tudok képzelni, de ezt nem. Nők összezárva? Pláne ki-ki a gyerekével és lelki nyavalyájával súlyozottan?

Gyermekkori barátnőmet meg tudnám fojtani 3 nap "hobbi összezártság" után.

149. timycat (válaszként erre: 142. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 19. 23:34
De most nem piaci áron laktál?
148. timycat (válaszként erre: 140. - Channa*)
2022. dec. 19. 23:34

Te nem érted. Akit meg kell röptetni az tett érte, esélyt kapott, de nem (vagy vissza)élt vele, ha vezető miatt kell a beosztottnak menni az gáz. Te meg az utóbbit írtad le.


Máshogy nem tudom elmondani.

147. bellabi
2022. dec. 19. 23:13
Illetve még az jutott eszembe, hogy ha a szüleidnek van pénze, vagy esetleg tudnak hitelt felvenni, és Neked adni önrésznek. Persze Te fizetnéd. Ehhez hatalmas bizalom kell...Így is sok lenne, de egy albi árából kb kijönne és magadnak fizetnéd...
146. bellabi
2022. dec. 19. 23:03
Én mennék a szülőkhöz, ha lehet és ha jó a viszony. Ha azzal számolok, hogy rezsit nekik is fizetsz, és az albidíjat megspórolod, kb 4 év alatt megvan egy kis panel önrésze... Onnan meg hitel és legalább magadnak fizeted. Többi opció kb a másodállás, a külföld, vagy az új pár.
145. Channa* (válaszként erre: 142. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 19. 21:56

Érte. Gyerekekkel biztos nehezebb. Merre keresel albérletet?

Az biztos, hogy Budapest egyes részein lényegesen olcsóbb.

XVIII. XIX. XX. XXI, XXIII. és ha minden igaz, akkor a XV. kerület is.

2022. dec. 19. 21:32
Az árak emelkedésével sajnos a színvonal is esik.
143. Amaunet (válaszként erre: 141. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 19. 20:53
Önkormányzati bérleményt próbáltál pályázni?
142. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. dec. 19. 20:41
Hivtak haza szüleim, de tudom h a 2 gyerek nekik sok(k) lenne, plane 3an 1 kisszobában. Amíg megtehetem marad az albi, csak úgy tűnik a tulaj eladja ahol most lakunk es hát a piac.....
141. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2022. dec. 19. 20:38
Basszus, h ez nem jutott eszembe 🤦‍♀️ ha lenne 50milliom h vegyek lakást, megtenném, hidd el. De nincs. És inkább örülök h élnek még a szüleim, mintsem h az örökségre áhítozzak. És mielőtt mondod h olcsóbbat vegyek, ez egy sima 55nmes lakás békáson vagy etele környékén, semmi extra. Vidékre sem megyek mert minden ideköt, az idő pénz és nem utazok órákat 🤷‍♀️
140. Channa* (válaszként erre: 133. - Timycat)
2022. dec. 19. 20:34

Már nem szeretném túlragozni.


Ha ebből nem lehet érteni az indokaimat, akkor már máshogy nem tudom elmondani.


Vezetőként jól csináltam, hiszem mentettem az ügyfelek pénzét, védtem a cég hírnevét. Ezt kellett tennem, mert máshogy nem lett volna vége.

139. michelle.r (válaszként erre: 119. - F7f780f355)
2022. dec. 19. 20:13

Nincs messze az idő, amikor emberek kénytelenek lesznek alkalmazkodni egymáshoz. Lesz, akinek a saját lakása egy részét kell bérbe adnia, és egyre több olyan, aki egyedül nem tud egy egész lakást megfizetni.


Olvastam nemrég egy cikket egyedülálló nőről, mindnek van gyereke is, közösen vettek egy ingatlant. És megoldott a bébiszittyó, megoszlanak a költségek.


Meg sem próbálom ezt Magyarországra képzelni 😇

138. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 19. 20:10

Ha nem akarsz berlenyt, vegyel.


...ennyi. ezert kerul annyiba.

137. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 19. 20:08
Ezert mert dragak a lakasok.
136. michelle.r (válaszként erre: 107. - 5d8fd6c5cb)
2022. dec. 19. 20:07
Igazad van, én is így látom. Csak kapkodom a fejemet, hogy a 19 éves lányom úgy röpköd a világban, mint ahogy más átmegy egyik kerületből a másikba. Hol egy 3 hónapos diákmunka egy portugál ingatlanügynökségnél, következő nyáron egy párizsi kávézóban. És nem egyedi eset, a barátai, osztálytársai többsége is ilyen.
135. michelle.r (válaszként erre: 97. - Birebora)
2022. dec. 19. 19:58
Mert vezető vagy. És nem főnök.
134. michelle.r (válaszként erre: 99. - Birebora)
2022. dec. 19. 19:58

Attól függ, mi teremt többet, és kinek milyen a mentalitása.

Nem mindenki él azért bérelt lakásban, mert ez az egyetlen lehetősége. Az egyik bérlőnk pl. röhögve megvehetné amit bérel, de inkább a pénzét hízlalja. A hozamokból még utazásra is futja.


Én azt is megértem, akinek az a biztonság, ha a saját lakását törleszti, bár az utóbbi években láttunk már szomorú sztorikat, és sejtéseim szerint még többet fogunk.

133. timycat (válaszként erre: 132. - Channa*)
2022. dec. 19. 19:17

"Vissza nem jöhet, de nagyon nem szeretem azt az érzést, hogy azért kerül valaki rossz helyzetbe, mert én tettem valamit."


De ez totál ellentmondás. Vagy ha így volt akkor vezetőként tényleg nem jól csináltál valamit.

132. Channa* (válaszként erre: 127. - Birebora)
2022. dec. 19. 18:52

Én nem adok esélyt egyet sem. Sajnos többször meg kellett tennem. Nem, nem lelkiismeret furdalásom van, hanem utána azon gondolkodok, hogy most mi lesz vele? Miből fog élni? Mikor fog tudni elhelyezkedni? Mi lesz a családjával?


Vissza nem jöhet, de nagyon nem szeretem azt az érzést, hogy azért kerül valaki rossz helyzetbe, mert én tettem valamit.


Most, hogy nem nekem kell ilyenekről dönteni szerencsére, nem is igen folyok bele a témába. Ha a véleményemet kérdezik, még akkor sem mondok rosszat, ha épp engem próbál megfúrni. Lássa meg a főnök és döntsön ő;)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook