Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
883. gliadin
2011. jún. 3. 15:37

Már megint ez a kecske, szamár, bölény, stb tej.


Ilyenkor elkeseredem (((:


Orvos hogy mondhat ilyet????


Nem jár képzésre, nem halad a korral, főleg egy gasztrós? Szomorú

882. gliadin (válaszként erre: 879. - Full Up!)
2011. jún. 3. 15:35

Full up


Szia


Mint írtad az eredmények nem tükrözték a tej allegiát,mert nem is az!!!


Tej intoleranciának hívják, IgE-vel nem mutatható ki, mert nem termel ellenanyagot a vérben.


Mégis mért okoz panaszt?


Mert az intolerancia a bélbolyhokat támadja meg.


Lelaposodnak, kiszélesednek vagy súlyosabb esetben elpusztulnak.


Ekkor van fogyás, vas hiány stb..


Aki Tej érzékeny az nem fogyaszthat semmi nemü tejterméket, mert ugyan külső tünet nem jelentkezik attol még a bélbolyhok tönkre mennek.


Sem csoki, sem pékáru TILOS!!!!!!!!


Sajna a sima fehérkenyerek sem megbizhatóak már.


Mi zsemlére szoktunk átt.


Nagyon sok hús készítmény is tartalmaz tej származékokat!!!!!!


Csak olyan terméket vegyél melyen ott van hogy nyomokban mit tartalmaz/hat.


Komolyan kell venni.


Gyümi fagyik jók!!


Tölcsérre kérdezzetek mindíg rá!!!


Van honlapom ott több mint 100 cég adott termékinfót, találsz recepteket is.


Szívesen segítek nem terheltek vele, kérdezzetek bátran abból baj nem lehet.

881. e417245f24 (válaszként erre: 879. - Full Up!)
2011. jún. 3. 13:26

Szia!

A mi fiúnk úgy került a gasztrós orvoshoz,hogy a tejtől volt csak néha puffadásos panasza,fáradékony volt,szúnyogcsípései csúnyán elfertőződtek-szóval sejteni lehetett,hogy gond lesz az immunrendszerével.A doktornő mondta,ha már vérvétel,mindent nézzünk meg a lisztérzékenységtől kezdve mindent,így derültek ki a bajok.

Nálunk azt mondta a doktornő,próbálkozhatok kecsketejjel-ez hülyeségnek tűnt,nem is mertem kísérletezni.Mizo laktózmentes tejet használunk,rizstejet,néha szójatejet.Azt a tanácsot kaptuk,ha a keménysajtot(Trappista) és a túrót bírja,semmiképpen ne vonjam meg tőle,bár azt elmondták,hogy lehetséges,hogy később ezeket sem fogja bírni-akkor marad a rizstej!

Aztán kiderült ugye a lisztérzékenység is,úgyhogy tovább szigorítottuk a diétát.De mondhatom,boldog lettem volna,ha "csak" tejérzékeny,mert baromi költséges a gluténmentes diéta.

880. e417245f24 (válaszként erre: 877. - Gliadin)
2011. jún. 3. 13:16
Köszönöm a türelmedet és a tanácsokat!
2011. jún. 3. 12:31

Sziasztok!


Véletlen találtam rá erre a topicra és őszintén örülök, mert sajnos úgy néz ki minket is érint a téma. A kisfiamnál (2,5 éves) decemberben kezdődtek a gondok: hasmenés, étvágytalanság, testsúlycsökkenés. Bekerültünk a Szt Lászlóba fertőzés gyanujával. Persze nem állapítottak meg semmit. A helyzet nem igazán rendeződött, sőt egyre többször lett takonykóros is aztán gyakran gyulladt be a szeme. Egy idő után elkezdtem a tejre gyanakodni, és úgy néz ki igazam volt. Szóltam a gyerekorvosnak, ő először a laktozmentes tejet javasolta, de ettől nem lett semmi sem jobb. Aztán egy szép nap úgy döntöttem, hogy nem adok neki kakaót reggelire és vacsorára sem, teát kapott, és 2 nap múlva minden szépen rendeződött. Továbbra is teát adok neki, tejszínt, tejfölt és joghurtot nem, de tejport tartalmazó ételeket, vagy pl túrórudit simán eszik, és semmi problémája nincsen. Azóta szépen visszahízott, nem is beteg. Most megyünk kedden a Bethesdaba a vérképeredményéért. A gasztrodokinő azt mondta, hogy mindenképpen tejallergiásnak kell őt tekinteni a tűnetei alapján az eredménytől is függetlenül. Én őszintén szólva nem vonnék meg tőle minden tejterméket, mert látom, hogy nagyon jól van, a CA meg fontos mint ti is írjátok a csontképződésben. Egyébként nálam is gond a tej, sosem tudtam meginni (hasmenés), viszont a tejszínen kívül mindent eszek, lehet nála is ez van. Arra is gondoltam, hogy a tej más eljárással készül mint a túró, a tejföl és talán ezért nem okoznak az utóbbiak problémát. Ti mit gondoltok erről?

878. Arka (válaszként erre: 875. - Gliadin)
2011. jún. 3. 11:49

Megkérdezhetem, hogy kihez jártok?

Szerencsére a Gellért inkább nagyobb korához képest, de ez biztos nem jelenti azt is, hogy rendben van a csontosodása is?

877. gliadin (válaszként erre: 873. - E417245f24)
2011. jún. 3. 07:41

annadorka


Semmi esetre sem szabad úgy szalámit venni hogy előtte nem tudod mit vágtak vele,valószínüsithető hogy van glutén a késen.Vannak hiper érzékeny betegek akik már egy morzsától is tüneteket produkálnak sajnos.

Legfeljebb ha szeleteltet szeretnél kérd meg az eladót hogy előtted mossa le a kést.

Csak először furcsa később már rád néz és tudja.

Szépen pár szóval el lehet mondani miért is fontos ez neked/nektek.


Fontos az információ áramlás nekünk.

Tankönyvben nem tanítják sajnos.


Az élet nagy tanító.

876. gliadin (válaszként erre: 874. - Arka)
2011. jún. 3. 07:34
Beutalóval kell menni sajna.((:
875. gliadin
2011. jún. 3. 07:33

Arka


Sajnos orvos és orvos között nagy különbségek vannak.A csukló röntgennel a csontosodást nézik, ill amennyiben alacsony a gyermek lányoknál (menszeszel) megtudják mondani hogy várható e még növekedés) A menszesz megkezdésével általában bezárul a csontok növekedése, nálunk Zsófim, 15 éves 154 cm. Szóval sok mindenre fény derül egy röntgenből, sajna csak jól képzett gasztrós tdatja ezt a beteggel.Mi is megjártuk a hadak útját sajna.Most jó kezekbe kerültünk.:))

874. Arka
2011. jún. 2. 20:13
nekünk még sohasem mondták a csuklóröngent.. kérjek beutalót, vagy oda csak úgy be lehet állítani (gondolom nem), vérvizsgálat is csak azért volt, mert én kértem, hogy lehet, hogy a nem mondták ezeket nekem?
873. e417245f24 (válaszként erre: 871. - Gliadin)
2011. jún. 2. 15:28

Igen,csak olyan furcsa dolog lépett fel,hogy bevette és kb. negyed óra múlva ugyanúgy hányingere lett,fájt a hasa,mintha tejet ivott volna.Párszor még megpróbáltuk,ugyan ez történt.Azt mondta az orvos,ő sem érti,pedig néha tényleg jól jönne.Még egy kérdés,aztán tényleg nem fárasztalak,de olyan nagy segítség vagy:a felvágottakkal kapcsolatban kérdeznélek.Mi eddig vagy csomagolt,tálcás,szeletelt szalámit vettünk,vagy egész rudat,hogy biztosan ne tartalmazzon glutént.Erre hülyének néztek bennünket,mert állítólag úgy is meg lehet oldani,hogy a boltban leszeletelteted rendesen,legfeljebb az első 3 szeletet nem adod oda a gyereknek.De ha előtte glutén tartalmút vágtak,az nem jön le a késről szerintem mosás nélkül.

Lehet mi vagyunk beszari szülők,de mi nem nyúlkálunk bele a gyerek vajába a mi morzsás késünkkel,meg ilyenek,pedig sokak szerint ennyi bőven belefér még a gluténmentes diétába-szerintem meg nem.Szóval az egyesületben sem vagyunk egy véleményen a diétával kapcsolatban.Szerintem ha valaki elkezdi tágítani a határokat,lazára venni a megszorításokat,sokkal nagyobb a diéta hiba lehetősége.

Szerinted akkor merjek simán felvágottat venni a pultnál,vagy csináljuk így,mint eddig?

872. gliadin (válaszként erre: 869. - 0a969f72e1)
2011. jún. 2. 15:18
Fontosnak tartanám megnézetni, mivel gyórsan nőnek ebben a korban,a körzeti Dr. néni is írhat labor papírt.
871. gliadin (válaszként erre: 870. - E417245f24)
2011. jún. 2. 15:17

Írtak nektek fel LACTÁZE tablettát?


Segíti lebontani a Lactózt, így még egy tej alapu fagyi sem gond.


2 dl tejet képes lebontani egy tabletta, evés előtt kell bevenni, persze ez nem helyettesítheti a diétát.


De egy családi ünnepepen, összejöveteleken igazán jól jön.

870. e417245f24 (válaszként erre: 868. - Gliadin)
2011. jún. 2. 12:49

Köszönöm szépen a segítséget!Évente tetőtől talpig ultrahangozzák,vizsgálják a nyirokcsomóit,eddig 3 havonta volt vérvétel,fél évente fújáspróba a laktóz intolerancia miatt.Most jutottunk el odáig,hogy az EMA rendeződött,csak 1 év múlva kell menni,fújáspróbára meg már nem is kell,mivel azt mondták,ha eddig nem nőtte ki,már nem is fogja a laktóz érzékenységet.Nagyon leterhelt a dokink,mindig rohan,rengeteg betege van,igazából telefonon is alig lehet utolérni,hogy bármit is kérdezzen tőle az ember.Amúgy is idős már,úgy vettük észre,kicsit bele van fásulva a munkájába.Nem olyan,mint a gyerekpulmonológusa volt kis korában a nagyobb fiamnak:egy gyerek fél órát is benn volt nála,de maximálisan odafigyelt,rögtön az elején táblázatot kapott az ember a keresztallergiákról meg ilyenek.Itt meg hozzánk vágták a diagnózist,aztán a többinek járj utána magad!

A táborról tudnál egy-két szót írni még?

869. 0a969f72e1 (válaszként erre: 866. - Gliadin)
2011. jún. 2. 12:15
21 hónapos. Még sosem néztek neki kalcium szintet, csak bennem merült fel a gondolat, hogy talán adni kellene neki.
868. gliadin (válaszként erre: 867. - E417245f24)
2011. jún. 2. 07:17

Normális calcium szintnél heti 1X1 calcimuskot ajánlanék a szinten tartás végett, viszont mivel a gyermek jól bírja a sajtot,túrót így a heti étrendjébe beépítve ez sem szükséges.


Félévenként calcim kontról szükséges!!!!!!!

Évente csukló röntgen!!!

867. e417245f24 (válaszként erre: 866. - Gliadin)
2011. jún. 2. 06:21
Normális kalcium szint mellett nem lehet túladagolni?Féltem a veséjét!
866. gliadin (válaszként erre: 865. - 0a969f72e1)
2011. jún. 1. 18:55

Lényeges hogy mennyi idős gyermekről van szó.


10 éves gyerekeknek calcimuskot 5ml-et ajánlok úgy hogy 2héten át napi 1-et majd majd 1 hét szünet.

865. 0a969f72e1 (válaszként erre: 852. - Gliadin)
2011. jún. 1. 13:15
Mennyi ideig lehet adni?
864. gliadin (válaszként erre: 863. - E417245f24)
2011. máj. 31. 20:36

Nyugodj meg, mivel kicsi kora óta diétázik ,és tünetei esetenként elég kellemetlenek amennyiben baki áll fent számára, így tartani fogja a diétát.

Ez az életforma épült be a tudatába.

Tudja hogy így elkerüli a heveny fájdalmakat.

Nem ártana elengedni Táplálék Allergia Táborunkba.

Ott egészséges társakkal vannak együtt.

Idén 140 gyermeket táboroztatunk.

863. e417245f24 (válaszként erre: 862. - Gliadin)
2011. máj. 31. 18:18

Szeretnék Tőled kérdezni valamit:nekünk ugye halmozott allergiánk van,de szépen,okosan,fegyelmezetten diétázik a fiam.Nyugodt szívvel elengedhetem bárhová egyedül is,tudom,nem eszik mellé.De fel lettünk készítve,hogy ez kiskamasz korban-mint második dackorszak-megváltozhat és lázadhat a diéta ellen.Ilyenkor mit tehet a szülő?

A gyerek felfogja-egyenlőre-hogy érte van az egész,ráadásul ő az a típus,aki fél deci tejtől,vagy most húsvétkor 1 mokkáskanálnyi módosított keményítőt tartalmazó tormától hányt,görcsölt.(tesóm rosszul nézte át az összetételt és adott neki belőle). Most 10 éves.

862. gliadin (válaszként erre: 861. - E417245f24)
2011. máj. 31. 18:06

Akkor a gyermeketek szerintem nem cazeines tejfehérje allergiás hanem lactozos abban az esetben a keménysajtokat jól tolerálják és vannak akik a túrót is.


Cazeines betegek ezeket sem tűrik sajna.

861. e417245f24 (válaszként erre: 859. - Gliadin)
2011. máj. 31. 17:15
Pedig ezt a gasztroenterológus mondta,még a kezdetek kezdetén,csak nem mertünk kockáztatni.A párom ugyan doki,de mentős,a gyerekgyógyászat azért egész más tészta,speciális szakterület,ezért kérdezgetünk mi is az orvostól-de már néha nem tudom,minek...Mi is a rizstejre vagyunk ráállva leginkább.Kemény sajtot,túrót ehetünk,azt bírja is,de a tejfogyasztásunk az le van korlátozva,max.fél l tejterméket fogyaszthat egy nap,és ebbe benne van a reggeli kakaó vagy a déli főzelék is,természetesen csak speciális tejekből.
860. gliadin
2011. máj. 31. 17:15
Gondoljatok bele, egy anyatejes baba is lehet tej alergiás az anyatejre is.A tejet képező Cazein ugyan úgy benne van.Bár ez ritka eset de van ilyen sajna.Ebben az esetben fehérje mentes tápszer jöhet szóba.
859. gliadin (válaszként erre: 858. - E417245f24)
2011. máj. 31. 17:07

Édes istenem, fogom a fejem miket olvastok és mit tanácsol egy-egy szakképzett orvos.((:


Keresztreakció nem mindig lép fel, viszont felléphet, és ugyanolyan panaszokat okozhat, mint a már ismert fő allergén. Éppen ezért, ha valaki érzékeny a tej készítményekre nem ajánlják neki

az alábbiak,hiszen hasonló fehérjék építik fel őket.


Tejallergia esetén gyakori a keresztallergia:

- a szójával

- a más állatok tejével (pl kecske)

- a tehén húsával és bőrével


Kerülendők:


* tej minden formában: tejpor, sűrített tej stb.

* tejszín, tejföl, kefir, joghurt

* vaj, ghí, író, savó

* sajtok, túró

* laktalbumin, laktalbumin-foszfát, laktoglobulin, laktoferrin és laktulóz



Fontos tudni! A tehéntejet más állat tejével ebben az esetben nem helyettesíthetjük, hiszen a kecsketejben, vagy a bárány, stb tejében ugyanilyen típusú fehérje található. Ugyanebből az okból csak szárnyashúst (esetenként disznóhúst) adjunk az allergiás embernek, hiszen a marha- és borjúhús fehérjéje számukra szintén allergén! A szójatej sem jó megoldás, mivel sok tejallergiás a szójára is érzékeny. Próbálkozzunk inkább a gabonatejekkel: rizs-, zab- vagy mandulatejjel!


Mivel a tejtermékek számos értékes anyag – mint a D-vitamin és a kalcium – forrásai, fontos, hogy máshonnan pótoljuk azokat. A brokkoli, a spenót és az olajos magok nagyon jók erre a célra.

2011. máj. 31. 16:59

Képzeljétek mit olvastam ma:istenítik a szamártejet.Olyan országokban folytattak vizsgálatokat,ahol már régebben kinn van a boltok polcain.Legjobban hasonlít az emberi tejhez,nem terheli az anyagcserét,tej-és egyéb táplálék allergiában nagyon ajánlják.Magas a kalcium és Omega-3 tartalma,csökkenti a triglicerid és koleszterin szintet,fogyókúrában is segítség,mert gyorsan emésztődik.

Én még a kecsketejet sem mertem kipróbálni,pedig azt még az egyik orvos is ajánlotta,meg több fórumozó anyuka.

Szerintetek érdemes egy próbát tenni,hátha tényleg bírná a gyerek,ha ennyire egészséges?

857. gliadin (válaszként erre: 856. - E417245f24)
2011. máj. 30. 20:10

Lányom calcium szintje labor érték szerint jó, viszont a fogzománc barnás elszineződése ennek hiányára utal.Sajna már furtak ki ezért jó fogát mert a fogzománc igen barna volt.Fogorvosnk azt hitte rossz (:


Csupán a calcium hiányzik a fogzománcból. ::(

856. e417245f24 (válaszként erre: 850. - Gliadin)
2011. máj. 30. 17:02
Rendszeresen néznek vérképet a fiamnál,eddig még jó volt a kalcium szint is,pont ma néztem meg a papírjait,hogy beletettétek a bogarat a fülembe.Lehet,hogy nekünk ezért nem is szóltak,hogy előfordulhat majd,hogy pótolni kell.
855. e417245f24 (válaszként erre: 849. - Gliadin)
2011. máj. 30. 17:00

Annyi köze van,hogy egyes orvosok,szórólapok szerint minden vírusos hasmenés lezajlása után a károsodott bélbolyhok miatt könnyebben megjelenik a táplálék allergia-szerintük.

Mi sem fogtuk fel miért,hisz tudtuk,genetikai alapja van a glutén-és laktóz érzékenységnek is,ezért kérdeztünk rá a kezelőorvosnál,aki nekünk adott igazat.Csak nem értem,téves információt,hogyan használhatnak fel egy védőoltás reklámozásához?Talán az üzleti fogás miatt...

854. Arka (válaszként erre: 851. - 0a969f72e1)
2011. máj. 30. 12:30
igen:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook