Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
943. gliadin
2012. ápr. 24. 16:46

Skitti


A sparban lehet kapni Joya Finessét én aszt hasznalom. kivalló.


ha nincs a joya natúr joghúrtot kikeverem kis lisztel hofgy sűrűb legyen ,tjfől szerü az is csúcs szuper:))


Joya joghúrt Spar,interspar, Tesco

2012. ápr. 24. 14:26
Én sem. Nekem vmi. rizsből készültet mondtak, de én még nem próbáltam. Én is szívesen venném, ha valaki tudna ajánlani vmit.
941. skitti
2012. ápr. 24. 13:24

Sziasztok!

Remáélem még van, aki olvassa ezt a fórumot. Egy kérdésem lenne. Tejföl helyett ti mit használtok? (pl. rakott karfiolba) Már próbálkoztam a rizsből és a zabból készült sűrű állagú készítménnyel, de sajna nem jöttek be. Állítólag van a boltok hűtőpultjaiban a tejfölök között olyan, ami növényi alapú, és tejmentes. Én még nem talalákoztam ilyennel. Ti tudtok róla valamit?

940. Vikianya (válaszként erre: 939. - Homern)
2012. febr. 28. 20:25
köszi, hogy küldted :) nagyon szeretném ha jó lenne az eredmény :)
939. homern (válaszként erre: 938. - Vikianya)
2012. febr. 28. 13:07
remélem hat a lóhere amit küldtem és jó eredményt kaptok 3 hét múlva :)
938. Vikianya (válaszként erre: 937. - Homern)
2012. febr. 27. 21:04
igazatok volt. Ma voltunk és három hét múlva lesz eredmény :S
937. homern (válaszként erre: 933. - Vikianya)
2012. febr. 25. 16:32
lehet ahol ti voltatok futószalagon mennek minden nap az allergiás gyerekek:) nálunk 2-3 hétig összevárják a tesztelendő mintákat,és amikor érdemleges mennyiség összejön akkor megcsinálják :)
936. homern (válaszként erre: 934. - Wencus)
2012. febr. 25. 16:31
mi csak főzéshez szoktunk kókusztejet használni :)
935. barracuda59 (válaszként erre: 932. - Homern)
2012. febr. 24. 19:30

Ejha, nem is tudtam, hogy ilyenek is vannak!


Az ára tényleg nem kevés, de ha beválna... akkor megérné. Csak előbb ki kellene valahogy próbálni, amit ezzel lehet csinálni:)

934. wencus
2012. febr. 23. 17:05
Én meg kókusz reszelékből szoktam tejet varázsolni. 10 dkg kókuszt nyakon ötök 1 liter forró vízzel, 1 csipet só bele, és ha kihűl leszűröm / az ázott kókuszt sütinek csinálom/ ha kihűlt rakok bele mézet.
933. Vikianya (válaszként erre: 930. - Homern)
2012. febr. 23. 15:57
a gyerekorvos azt mondta nekem, hogy 1-2 nap alatt meglesz az eredmény? Lehet, hogy más tipusú vizsgálat lesz?
932. homern
2012. febr. 23. 11:07

[link]


ez a másik,többmindent tud,de az ára is több persze :(

931. homern (válaszként erre: 929. - Barracuda59)
2012. febr. 23. 11:04

sajnos a bolti után már nehéz átszokatni :(


méz ezt tudom ajánlani:


[link]


rizstejet,zabtejet stb is lehet vele,fórumokon sok ötlet van hozzá

930. homern (válaszként erre: 928. - Vikianya)
2012. febr. 23. 11:02

tej-tojás

6 hetes volt a terhelés,amiről naplót kellett vezetnem,mikor miből mennyit adtam

929. barracuda59 (válaszként erre: 926. - Homern)
2012. febr. 22. 20:52
Közben találtam a neten receptet, kipróbáltam. Sajnos nem ízlett a manónak a házi rizstej:( pedig próbáltam ízesíteni is, cukorral vagy fahéjjal (imádja a tejmentes fahéjas csigát), de nem jött be sehogy se. Marad a bolti... én is rosszul vagyok, mikor fizetek:(
928. Vikianya (válaszként erre: 927. - Homern)
2012. febr. 21. 20:04

mit jelent az hogy terhelés után? Az allergia vizsgálaton csak a tejet vizsgálták, vagy úgy általában mindent?


Köszi előre is a választ :)

927. homern (válaszként erre: 924. - Vikianya)
2012. febr. 21. 19:59
Nekem most lett januárban 2 éves a fiam,január 3-án voltunk allergiavizsgálaton.Terhelés után vért vettek,3 hét múlva küldték az eredményt.
926. homern (válaszként erre: 923. - Barracuda59)
2012. febr. 21. 19:58

szia!


simán a rizst felönteni vízzel és el kell kezdeni főzni.több kell rá mint amennyi ellepi,hogy legyen mit lemerni róla majd.ha a rizs feletti víz olyan fehér,tejszerű lesz merőkanállal le kell szedni és pótolni a vizet. ezt addig kell csinálni amíg megfelelő állagú rizstej képződik.utána a főtt rizshez mi teszünk gyümölcsöt,mazsolás stb és megesszük.


nem olyan az íze mint a boltinak mert ez ugye nem cukrozott,valami természetes dologgal lehet édesíteni.


napi 6 dl? az rengeteg,mi már tuti csődbe mentünk volna :)

2012. febr. 21. 19:51
senki nem ír mostanában?
2012. febr. 20. 21:17

sziasztok

Egy hét múlva megyünk allergia vizsgálatra, én többek között a tejre gondolok. Megtudná valaki mondani nekem, hogy hogyan zajlik a vizsgálat? A lányom decemberben volt két éves

923. barracuda59 (válaszként erre: 922. - Homern)
2012. febr. 12. 18:48

Naponta 6 dl fogyik. Hogy főzitek? Mennyi rizs kell hozzá? Mennyi idő alatt lesz kész?

Köszi a segítséget előre is:)

922. homern (válaszként erre: 921. - Barracuda59)
2012. febr. 12. 10:54
miért nem ti főzitek a rizstejet?a tejet meg szoktuk inni róla,a maradék tejberizsszerű főtt rizst meg megcsináljuk desszertnek :)
921. barracuda59 (válaszként erre: 920. - Homern)
2012. febr. 11. 21:33

Köszi a választ! A főzés nem gond, azt már megszoktam, mit hogyan lehet tejmentesen, a tejivászat a legnagyobb gond. A rizstejet szereti a kisfiam, csak drága, ezért próbáltunk volna átállni tápira.

A Gasztróra úgy megyek most már, hogy én kérdezem, amit lehet, mert maguktól nem mindig mondják:(

920. homern (válaszként erre: 919. - Barracuda59)
2012. febr. 11. 20:53
Nekünk milupa pepti plus 2-re van szakorvosi ajánlásunk plusz a sinlac-ra.Mi a tápszert használjuk receptekben tej helyett,meg mindenféle formában,de inni nem issza :S sajnos mindnek rossz íze van,olyan gyerek ritkán fogadja el őket aki nem picibaba korától tápszeres.(nekünk 1,5 évesen adták,előtte sosem látott még tápszert a fiam)
2012. febr. 11. 20:14

Él még ez a fórum?

Azt szeretném kérdezni, hogy a Milupa pregosanon, Nestle Alfarén kívül van-e olyan tápi, ami belefér a tejmentes diétába?

3,5 éveském tej- és szójamentes diétán van, eddig rizstejet ivott, és most a gasztrón végre adtak receptet erre a két tápira, de egyik se jött be a kisfiamnak.

918. Nikike29 (válaszként erre: 917. - Wencus)
2011. dec. 5. 22:39
Köszi az infót, nem túl bíztató sajnos, én is ettől félek. Minden jót azért nektek.
917. wencus (válaszként erre: 916. - Nikike29)
2011. dec. 5. 16:01
Mi 6 hónaposan lettünk tej allergiásak /anyatejtől/. most 5,5 éves és még mindig 4+ az aellergiája.
2011. dec. 5. 15:07

Sziasztok! Kislányom 3 évesen lett tejallergiás, fél éve szigorú tejmentes diétán vagyunk, azóta rendben van minden, jól eszik, hízik, panaszai elmúltak. Most voltunk tejterhléses vizsgálaton, sajnos semmit nem javult, a tej hatására a régi panaszok előjöttek (hasfájás, hasmenés, ekcéma, nyugtalanság, felső légúti hurut). Most ismét diétázunk egy évig. Általában a tejallergia kisebb korban alakul ki, mivel nálunk későn jelentkezett, kérdéses kinövi e teljesen. Mi nagyon bízunk benne, szigorúan betartjuk a diétát. Kérdéseim a következők lennének:

Van e köztetek olyan anyuka akinek hasonló korban lett gyerkőce tejallergiás, meddig kellett diétázni, mennyire nőtte ki?

A tejhez szoktatás hogy zajlott? eltérő infóim vannak erről is. Ugyanis mi privát orvoshoz meg dietetikushoz mentünk, akik azt mondták, hogy fokozatosan lehet majd visszatérni a tejre, próbálkozni kell mennyit bír a kislány szervezete. Most ugyanez a doktornő végezte a tejterhelést csak nem a magánrendelőben, hanem kórházban ahol egyébként dolgozik, itt most azt mondta ha a tejterhelést jól viseli 2 hét után bármit bármennyit ehet. Ezzel nem értek egyet, ellentmondásos a doktornő véleménye. Ha van tapasztalatotok ez ügyben kérlek osszátok meg velem. (ezek után persze másik orvost is keresek)

915. wencus
2011. dec. 3. 15:07
Csajok, noszaltyn találtam egy diós narancsos szaloncukor receptet, tej és tojás allergiások is ehetik. Csak nekik a bevonó csokit kell kakaós- margarinos vízből csinálni.
914. B.IANI
2011. dec. 1. 18:23

Sziasztok!

Még nem igazolódott, hogy a decemberben 2 éves lányom tejallergiás minden vérvételi eredmény negatív, de puffadt és kiütéses így most 2 hétig tejmentes diéta és ha nem változik semmi, akkor elvonják a tojást is.Ráadásul a sok vérvétel közben kiderült, hogy immun hiányosak is vagyunk.

Azért regisztráltam ide, hátha megtudok tőletek néhány okos dolgot.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook