Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
913. Judy24
2011. nov. 19. 14:27

Kazein a tejfehérje. Kisfiam is arra is allergiás. Semmi olyant nem ehet ami tejszármazékot tartalmaz.

Gasztora mi csak ambulanciára járunk, befeküdni tejterheléshez kell.

2011. nov. 18. 18:15

Közben beigazolódott a gyanúnk... íme az eredmény:

Tej:

1

Alpha laktalbumin:

2

Kazein:

2


Azon kívül, hogy a tejhez van köze, valaki tud valami közelebbi infot is?

2011. nov. 18. 08:19

Sziasztok! Még valamit szeretnék kérdezni.

Mikor megvan a vérvétel eredmény, akkor a gastroenterológiai szakrendelésre, vagy az ambulanciára kell menni a gyerkőccel? Ugyanis szeretnék elébe menni a dolognak és előre időpontot kérni, hogy amíg várom a leletet, már teljenek a napok az időpont felé. Mivel nov. közepe elmúlt, félek, hogy ha még kivárom a 2 hetet, akkor már csak januárra lesz időpontom. Nem is beszélve arról, hogy a laboros eredményt nem biztos, hogy én is ki tudom gobozni és el se tudom kezdeni a diétát, mert mi van, ha több dologra is allergiás? Nekünk egyébként is úgy van, hogy a bőrgyógyász küldött el vérvételre. Hozzá is már előre kértem időpontot jövőhét péntekre. Ha nem kértem volna, már eleve csúszna heteket a vizsgálat menete... szoval a gastron hol vizsgálják a gyerekeket, ha kiderült frissen az allergia? Be kell feküdni, vagy csak az ambulanciára kell menni vele?

Köszi

910. Judy24 (válaszként erre: 909. - 17e00e6b93)
2011. nov. 16. 13:43
3 hét.
2011. nov. 15. 16:28
Köszi a válaszokat. Tegnap és ma már puha volt a széklete, és péntek óta van tejmentes diétán. Milyen érdekes. A vérvétel eredmény még nincs meg, de hogy a tejhez van köze, az tuti. A bőrkiütés kb mennyi idő alatt kell elmúljon, ha a tejtől volt?
908. Judy24
2011. nov. 15. 14:53

Sziasztok!


Nálunk szélsőséges tünetek voltak inkább.

Kisfiam is extra vékony és időnként van pókhasa is, de "csak" tejfehérje és szója allergiás.

2 éves kortól van rá tartósan beteg igazolás ez igaz.

907. Kis Cidri (válaszként erre: 906. - 17e00e6b93)
2011. nov. 15. 11:01
Igen így van nekünk is tejfehérje allergiánk van. Két éves koráig a kisfiamnak a háziorvos felírta a speciális tápszert, utána csináltunk egy próbát, a tünetek fennálltak, elküldött gasztroenteorológus szakorvoshoz és tőle kellett kérni javaslatot azzal lehetett továbblépni. Emelt összegű családipótlék, alanyi jogon közgyógy, 10 éves koráig GYES, az intézménybe ahová jár azzal lehet speciális étrendet kérni.
2011. nov. 15. 08:44
Még egy kérdés, azt olvastam több helyen, fórumban, hogy a tejfehérje allergia tartós betegségnek számít, de itt találtam egy listát, miszerint csak akkor számít annak, ha 2 éves kor után is fenn áll. Mit tudtok erről?
2011. nov. 14. 13:36
Szia! Én azt olvastam, hogy ami nektek van, inkább jár hasmenéssel (ezek szerint az sem csak hasmenéssel jár), de a tejfehérje allergia, vagyis a tehéntej allergia az, amitől be szoktak szorulni. Szoval szerintem nálunk nem, vagy pedig nem csak (!) laktóz intolerancia, hanem tejfehérje allergia is lehet. Mióta nem adok neki tejterméket, megvolt az első LAZA SZÉKLETE, mindenféle hashajtó marhaság nélkül... érdekes. Talán a hét végén lesz eredmény már.Lisztérzékeny nem hiszem, mert nincs se pókhasa, se vékony végtag stb testi jellemzője.
904. e417245f24 (válaszként erre: 903. - 17e00e6b93)
2011. nov. 14. 11:06

Szia!Nekem a középső gyerek laktóz-gluténérzékeny,a kicsit(2,5 éves)most visszük vizsgálatra,vérvételre.Mindkét gyerekemmel úgy volt,hogy míg szoptak és pl.1 joghurtnál többet ettem v.1 pohár tejnél többet ittam,nyugtalanabbak voltak.A kislány nálunk is székrekedéses és mivel a tesó miatt hajlamunk van az ételallergiára,ritkán kap laktózmentes tejet és max .heti 2x kimondottan babajoghurtot.A sajttal nincs gondunk.5-6 nap is eltelt kaki nélkül és pont úgy jártunk ahogy írtad:a Laevolac semmit nem ért.Javult a helyzet mióta lenmagos kenyeret adok neki és szedi a Cebion multivitamin szirupot,mert abban inulin van.Nekünk segít még a Kecskeméti őszibarack-mangó bébiital,reggel azzal indítunk éhgyomorra,délelőtt még bevág egy másik üveggel,du.4-5 óra felé van végeredmény.Mi így jutottunk el odáig,hogy 3 naponta van széklete és nem bogyózik.

Nekünk a gasztrós doktornő mondta,hogy a tejérzékeny gyerekeknek,de főleg a lisztérzékenyeknek igen jellegzetes testformájuk van:vékony végtagok és pókhas.Hajlamosak a bőr kipirosodására,köröm betegségekre(pl.eldeformálódott körömlemez),vontatott v. épp stagnáló súlyfejlődés.

A lányom most épp 70 dkg-ot hízott 3 hónap alatt,de több tünetet hoz,úgyhogy ha "csak"tej allergia derül ki,örülhetek :(.

Tényleg van az a tévhit,hogy tejallergia csak hasmenéssel járhat,épp ellenkezőleg.

2011. nov. 13. 21:50

Sziasztok! 19 hós fiamról van szó. Hozzátáplálástól kezdve már hajlamos volt beszorulni, így kerültük a székletfogó kajákat. Amint leváltottam a babyételt saját fősztömre, már annál jobban beszorult.. Pedig akkor még nem adtam se lisztet, se tejet. Nem mellesleg másfél évig szoptattam. Kb 1 éves korában kezdett durvulni a szorulás, nagyon nagyon nehezen kakilt, napokig tartogatta, sokszor aranyere is kijött és mikor egyszer be is repedt a végbele, akkor már nemcsak említettem a gy.orvosnak, hanem meg is mutattam, hogy ott a repedés. Mindent próbáltunk, Laevolac szirup, rostban dús étel, stb stb halottnak a csók. Elegem lett és időpontot kértem a gastro enterológiára. Elmentünk, egyből feltűnt a doktornőnek, hogy kiütései vannak. Igen én is észrevettem, de azt gondoltam, biztos ekcéma, a tesóinak is volt, elmúlt stb. Ott a gastron, volt neki egy irrigoscopiás vizsgálat, ahol csak annyi derült ki, hogy anyuka jól mondja, tényleg régóta be van szorulva a gyerek, mert a vastagbél alsó szakasza megnyúlt és kitágult. Javaslat, egy hónapig, amíg vissza nem megyünk kontrollra, minden reggel 100%-os (!!!) barack vagy szilvalevet gusztustalanul elcukrozva egy decit, éhgyomorra igyon, majd este pedig egy nagyobb teáskanálnyi paraffin olajat kapjon. Na itt megjegyezném, hogy hiába mondta a doktornő, hogy akárhol lehet kapni 100%-os szilva vagy őszi levet, ez így ahogy van, nem igaz. Bioboltban van méregdrágán (több ezer forint 1 liter), vagy pedig mi egyedül az adjonisten.hu-n találtunk 5 l-es kiszerelésben, jó áron. Sehol máshol, pláne sima áruházban nincsen!!!!

Na tehát, ez a kezelés segített..... egy darabig. ugyanúgy, mint a levolac, egy idő után már nem hatott semmit. Teljesen tanácstalan voltam, ja igen napi 2 l folyadékot iszik, úgyhogy emiatt sem lehet székrekedése. Ott a gatron kérdeztem, hogy lesz-e vérvétel, mert hát mivel az irrigoscopián kiderült, hogy anatómiai elváltozás nincs, akkor miért nem nézik meg, hogy netán vmi étel allergia okozza-e a szorulást? És nem. Nem vettek vért, mert nem indokolt. Vannak a kiütései, de mivel mondtam, hogy használunk sampont, a doktornő azt javasolta csupán, hogy minden ilyesmit, habfürdőt stb hagyjunk el és ha minimum egy hónapig vagy tovább nem érintkezik ilyesmivel a bőre és még mindig nem múlt el, akkor lesz indokolt a vérvétel. Namármost 2 hónap eltelt, és elmentünk a bőrgyógyászatra. Ott egyből mondta a drnő, hogy ez nem egy tipikus ekcémás kiütés és mindenképp menjünk el vérvételre, mert étel allergia is okozhatja, pláne, ha be van ennyire szorulva. A bőrgyógyász mondta! Nem a gastroenterológus, hanem a bőrgyógyász! 2-3 hét az eredmény, egy hét letelt. De kezdek rájönni, hogy valami köze lehet a tejhez a dolognak, és én tehéntej allergiára tippelek. Mivel kb egy éves kora óta issza a tehéntejet, és házi tejet kap. Pár napja, véletlen nem forraltam fel a tejet és a szokottnál zsírosabb is volt. Ráadásul 3 decit is ivott belőle, természetesen este. Mert alvás előtt szokott inni, na éjszaka 10x felébredt és nagyon nagyon sírt, puffadt, stb, rémes éjszaka volt. Akkor jöttem rá, hogy a tejhez lehet köze az egésznek,mert előző este meg el volt fogyva a tej, és nem adtunk neki, és meglepően jól aludt. Egyébként mindig sokszor felébred éjjel.

Kérdésem, mi a véleményetek (aki jártas a témában, azoktól kérdezem), van-e valakinek hasonló tünet a tehéntej allergiánál? Olvastam, hogy a tehéntej allergiánál nagyon szélsőségesek a tünetek, de itt lehet székrekedés is. Kiütés jellemző, az is megvan, meg a nyugtalan alvás és a puffadás is.

Köszi, ha válaszoltok!

902. homern
2011. nov. 8. 17:00

Hátha benéz még valaki :)


JAnuár 3-ra kaptunk időpontot vérvételre,előtte 6 héttel kell megkezdenem a fiamnál a tejterhelést.

Naplózni kell mikor mit ,mennyit adok neki.

De ezen kívül nem tudok semmit.

Mivel kezdjem?Fokozatosan vezessem be,de hogy?

Mennyi idő után jöhet a következő tejtartalmú étel?Mi legyen az első-utolsó amit bevezetek?


Sokat segítene ha megírná valaki aki már túl van rajta :)

2011. okt. 10. 08:47
Senki?:(
900. 3da688d0af (válaszként erre: 899. - 3da688d0af)
2011. okt. 9. 18:27
És még egy...a hasmenéskor kezdtem este adni a humana baby fit-et, mert ez jó laktató volt és szerette, ebből jobb adagokat is megevett. Sajnos ez sem HA, így most ez se adható.:(
899. 3da688d0af (válaszként erre: 898. - 3da688d0af)
2011. okt. 9. 18:11
Ja, és a ha a HA tápszert bírja akkor is lehet tejallergiás? Mert én ezt nem értem a dologban...
2011. okt. 9. 18:09

Sziasztok!


Remélem jár még erre valaki. Nekünk a doktornő mondta, hogy lehet tejallergiás a 4 hós kisfiam, amitől eléggé megijedtem.

Mivel csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni, de 2 hetes kora óta pótolok (BEBA HA PRO1), de semmi gond nem volt, gondoltam kérek sima BEBA PRO1 tápszert. Sajnos elég keveset evett a tápszerből, átlag 60-80 ml, így 3,5 hósan elkezdtem a hozzátáplálást. Eddig a tízórait és az uzsonnát váltottam ki. A súlya gyarapodott is, de az új tápszerből se evett többet.:(

A sűrűbb kajától kicsit bogyós lett a széklete, de jókedvű, jól alvó baba maradt. 3 hónapos kora óta nyálazik, de néhány napja nyűgösebb, rágja a kezét és minden mást.

Szerdán délután adtam neki bolti tejpépet, amivel sajnos túletettem és kihányta, azóta még egyszer ez volt másik péppel és a sinlacot is vissza bukta, délután nem akar enni, délelőtt nincs gond a gyümivel. Mivel hasmenése is lett (én a fogzásra fogtam) a doktornő vissza parancsolt a HA tápszerre, a hasmenés azóta is megvan, bár már nem minden étkezés után van.

Ez lehet allergia? A sima tápszert 2 hete napi szinten használtuk, de előtte Lactogent ivott éjszaka már 1 hónapja.

897. gliadin (válaszként erre: 892. - Arka)
2011. jún. 17. 23:56

Arka!


A tej érzékenység 2. féle tipusa létezik.


1: IgE vérvétellel kimutatható, ellenanyagot termel a vérbe.


2: Nem mutatható ki IgE-l mégis tünetet okoz,(tej intolerancia.Nem termel ellenanyagot a vérben,A vékony bélbolyhot teszi tönkre!!!!!


Nem mindíg okoz azonnali tüneteket, akár a tejtermék elfogyasztása után 1 héttel jelentkezhetnek a tünetek.


Ezért is nehéz diagnosztizálni.


Ekcémának akár 1 év is kell hogy a diéta hatására rendeződjön.


A glutén NEM ALLERGIA!!!! GENETIKAI betegség!!!!


A gabona érzékenység az allergia!!!!


Sajna ezt elég gyakran összekeverik (((((((:

896. gyongyvirag1980 (válaszként erre: 895. - Arka)
2011. jún. 16. 20:18
Köszönöm, nem kell megkérdezned, Szolnok tőlünk elég messze van.
895. Arka (válaszként erre: 894. - Gyongyvirag1980)
2011. jún. 16. 14:17
Szolnokon csinálták, ők sem találtak közelebb (bár tőlünk az nincs olyan messze). Ha akarod akkor megkérdezem neked a telefonszámot. Magánrendelésre mentek.
894. gyongyvirag1980 (válaszként erre: 892. - Arka)
2011. jún. 16. 13:24

Szia Arka!


Adalékanyag vizsgálatot hol csináltak neki? Mert én pl. látom, hogy a K-szulfát (E202) kiüti, ezért nem is kap semmit, amiben ez van, de mi van, ha nemcsak erre, hanem másra is érzékeny? Utaltam én rá, hogy erre gyanakszom, de minket nem küldtek még ilyen vizsgálatra. Esetleg privátban csinálták nekik valahol? Ha igen, hol?

Egyébként nekem is mindenki ezt mondja, hogy atópiás alkat, ez van, amjd kinövi. De mikor véresre vakarja magát, és tiszta seb mindene, akkor olyan messzinek tűnik még a kamaszkor...

893. gyongyvirag1980 (válaszként erre: 891. - Gliadin)
2011. jún. 16. 13:20

Szia gliadin!


Teljesen szigorú diétét tartunk, nagyítóval járok szinte vásárolni. Csak zsemlét eszik,felvágottat régebben evett tej és szójamenteset, de most már csak a saját gyártású házi kolbászt és sonkát. Kortársaihoz képest alacsony, de pufi, husis kislány: 85 cm és 12,5 kg. A kolbi és a sonka megteszi hatását:-)! Diéta ügyleg biztos vagyok benne, hogy mindent jól csinálunk. Széklete sztem normális. Szóval tényleg öteletem sincs mi lehet a bibi...

892. Arka (válaszként erre: 890. - Gyongyvirag1980)
2011. jún. 16. 07:49

Szia!


Én igazából semmit nem tudok segíteni:), csak gondoltam megírom, hogy a barátnőm kisfia is hasonló cipőben jár. Szinte mindenre 1 +-es allergiás, mindenféle diétát tartottak (már a végén glutént is), de semmi sem javított az ekcémáján (csak a szteroidos krém). Adalékanyag vizsgálaton is voltak, ahol szintén az lett az eredmény, hogy nem kimondottan allergiás rá, csak határeset. Most lesz 6 éves és nagyon szépen kezdenek elmúlni a kiütései, (bár csak a tej diétát tartják már). Ja, jártak homeopátiás orvoshoz is, az sem tudta igazán mi lehet az, szerinte kutya-macska szőr. A sok és sokféle diétától elég kicsi volt a kristóf és sovány, mostanában kezdték visszavezetni a dolgokat, azóta nőtt 6 cm-ert és hízott vagy 5 kilót:). Szóval, amit végülis akartam írni, hogy náluk sem derült ki egyértelműen, hogy mire nagyon allergiás, hanem inkább az, hogy mindenre. ( a homeopátiást írtam, de szegedtől, budapestig végigjártak minden gasztrós orvost is), de biztatták őket hogy az ekcémás tünet egyszercsak enyhülni fog, és úgy látszik most tényleg sokkal szebb a bőre, nem viszket neki.

891. gliadin (válaszként erre: 890. - Gyongyvirag1980)
2011. jún. 16. 06:45

gyöngyvirág szia!


Esetedet olvasva gyermeked tej (cazein allergiás) ((:

Írtad hogy szigorú diétát tartotok, sajna igen ezt kell tartani!


Megjegyzem hogy tej :hús, pékárúban, édességekben is van.


Nagyon el kell olvasni a termékeken található összetevőket!


A tojással is ez a helyzet.


Tej miatt nem adható marha, borju hús!

Tojás miatt csírke hús


Ezek kereszt allergiát válthatnak ki!!!!!!!!!


Nem írtad hogy súlya, széklete mijen ez is fontos.


A kenyerek zöme tartalmaz tej származékot, ezért én a vizes zsemlét tudom ajánlani.

2011. jún. 15. 21:02

Sziasztok!

Olvaslak már egy ideje Benneteket, de most csatlakozom részletes beszámolóval. Két és fél éves a kislányom. Az első kiskanál joghurt kiütötte a szája körül kb. 8-9 hónapos korában. Orvosi javaslatra kb. havonta próbálkoztunk, de mindig kiütötte. Kb. másfél évesen jutottunk el a gasztróra, ahol azt mondták, tejet, joghurtot ne adjak neki de pl.kekszeket, sajtos pogit, ami nem ütötte ki, azt adjak nyugodtan. Én naívan így is tettem, de amikor ellkezdődött az ekcéma, akkor önszorgalomból, orvosi tanács ellenére átálltunk a szigorú diétára. Ekcéma persze nem javult...Vérvételt 2 éves korában csináltak: IG E 93 IU/ml lett a normális 40 helyett. Azt mondták ez nem komoly,a súlyos allergiásoknak többszázas értékeik vannak, de az ekcéma miatt már mondták, hogy teljes legyen a diéta. A vérvétel semmilyen más allergiát nem mutatott ki, de én ragaszkodtam a tojás bőrpróbához, és pozitív lett. Tojást is elhagytuk, ekcéma javult, de nem múlt el.Lassan beledilizek a dologba, szegény gyereket úgy etetem, mint egy 10 hónapost, nem kap tejet, tojást, és semmit, ami allergizálhat (szója, olajosmagvak) továbbá nem kap paradicsomot, marhahúst, mézet, K-szorbátos cuccokat sem,mert ezek is elég konkrétan hozzák rajta a pöttyöket. Meg a szója is nagyon durván, szóval vérvétel eredmény ide, vagy oda, vannak dolgok amiket egyértelműen nem bír. ja, és egy hónapja teljes adalékanyag és tartósítószer mentes diétát is tartunk. Ekcéma persze jön. Azt ugye már mondanom sem kell, hogy mosódióval és ecettel mosok, szóval minden tőlem telhetőt megteszek. Tudom, hogy ez csak tejes topic, de hátha valaki járt hasonló cipőben, vagy tud vki valami tanácsot adni, hogy mi lehet a baj? Honnan lehetne egyértelműen tudni, hogy mi bántja a lurkót, ha a vérvétel semmit nem mutat ki? és ha nem mutatja ki,akkor érdemes egyáltalán szigorúan diétáztatni? Attól félek nem jut elég vitaminhoz, ásványi anyaghoz. Egyébként kap napi 3 dl Pepti Plus 2-t, nekünk minden doki azt mondta, hogy ehhez nem kell további ca pótlás. Ezt csak azért írom, mert olvastam, hogy javasoltátok. Persze kell, de aki pl ezt issza, annak ezzel bemegy a napi szükséglet. Főleg, ha jó kis Ca dús, Na szegény ásványvízzel csinálod neki.

Hát, ennyi lenne röviden.

Várom a véleményeteket, észrevételeiteket, javaslatotokat.

ja, még annyit, hogy a férjem gyermekkorában asztmás volt, szóval volt kitől az atópiás géneket örökölni, meg annyit még, hogy 3 és 8 hónapos korában is bekaptunk egy egy rotafertőzést, ami véleményem szerint nagyban hozzájárult a helyzetünkhöz. Mert szopizás ügyileg mindent megtettünk,a néhány kanál kóstolgatást leeszámítva 13 hónapos koráig csak szopizott a kislány, egy falátnál többet (amit persze kis köpött), semmiből nem volt hajlandó megenni.

889. e417245f24 (válaszként erre: 886. - Gliadin)
2011. jún. 3. 19:00

Szolnokon a laktóz érzékenység vizsgálat csak annyiból áll,hogy megitatják a testsúlyának megfelelő laktózt és bizonyos időnként gépbe fújatják-kilégzéses teszt.

Bélbiopsziát csak akkor csináltak,mikor vérből igazolódott a lisztérzékenység.Vébélen át kapott nyugtatót és ennyi.Az én gyerekem megviselte,lehet mert már nagyobb volt.

888. wencus (válaszként erre: 887. - Full Up!)
2011. jún. 3. 18:13
Az én fiamnak 3 éves korában volt biopszia bódításban, fel sem vette. Nem is emlegeti.
887. Full Up! (válaszként erre: 886. - Gliadin)
2011. jún. 3. 18:11
Jézusommmmmmmmmmmmmm. na ezt biztosan kihagyjuk.. anyukámnak volt, háááát, mai napig emlegeti..
886. gliadin (válaszként erre: 885. - Full Up!)
2011. jún. 3. 17:22
Bél biopszia (tükrözés)Mintát vesznek és azt vizsgálják.Kicsiknél altatásban, vagy bódításban végzik 5 perces.
885. Full Up! (válaszként erre: 882. - Gliadin)
2011. jún. 3. 16:19
Én nem hinném, hogy ekkora baj lenne, mióta a sima tejet (ezalatt értem reggeli kakaó, tejes kávé) elhagytam az étrendjéből minden a régi.. egy éves kora óta kapott tejet, a probléma 2 évesen jelentkezett először. Akkor úgy képzeljétek el, nem is kifejezetten hasmenés, hanem ahogy megitta a kakaót eltelt fél óra és olyan mennyiségű inkább hígabb széklet jött, hogy én még ilyet nem láttam (szegénykém nem is evett annyit mint ami kijött belőle..) és érdekes mód ez a mennyiség mindig a tej/tejes kávé/kakaó után jelentkezett. Mivel a tej nálam is gond gyerekkorom óta, jobbnak láttam nála is elhagyni, és azóta tényleg semmi baja, még csak megfázva sem volt. A véreredményre még várunk.. amig nem látok rajta semmi furát hagyom a sajtot, túrót.. Ezt a tejintoleranciát mivel lehet kimutatni, van erre vmi vizsgálat?
884. gliadin (válaszként erre: 881. - E417245f24)
2011. jún. 3. 15:47

Sajna előbb van a lisztérzékenység "csendes"fázisa amikor tünetet nem okoz még és mire észreveszik már hozhat magával egyéb betegséget: lactoz,cazein,diabétesz,all müködő pajzsmirigy elégtelenséget,stb....


Ezért én ajánlom minden tej érzékenynek a patikában kapható :Biocard tesztet ez egy esetben nem ad megbizható választ annak aki IgA hiányos de az nagyon ritka eset.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook