Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1003. melcsi10000 (válaszként erre: 986. - Ciro4)
2012. júl. 10. 17:13

Kedves ciro4! Őszinte részvétem! Iszonyatos olyat olvasni, hogy egy pici élet hagyta itt a világot. Kívánok neked sok erőt és kitartást!


Más. Ma a gyermekorvosom arról tájékoztatott, hogy a Sinlac sem írható már fel közgyógyra. Ti is így jártatok? Az Aerust, a Fenistilt, a fürdetőkrémet már korábban kivették a keretből.


Mivel először írok ide, összefoglalnám a mi kálváriánk. 2 hetes korában kezdődtek a tünetek hasmenéssel, bőrtünetekkel. A gyermekorvos következetesen nem foglalkozott velünk, mondván csak atópia, kenjem vissza a fürdetőkrémet. 7 hetesen nem bírtam tovább, ekkor beutaló nélkül bevittem a Heim Pál-ba. Ekkor már nedvedző sebei voltak és leállt a növekedése. A bőrgyógyászaton napi 3x-i elocom krémet írtak fel a két hónapos babának, ez elárul valamit az állapotáról. A gastroenterológián rossz orvoshoz kerültük. Szabó doktor úr kijelentette, hogy "ha könyvet írok az egészséges gyerekekről, belerakom a gyerkőc fényképét", meg hogy "nem értem miért vannak olyan szülők, akik élvezik, hogy betegségeket gyártanak a gyereküknek". Végül a főorvos doktornő állt mellém. 2 éves koráig 2x voltunk tejterhelésen, mind a két esetben 3 mililiternél határozott bőrtünetei voltak és leállították a terhelést. Aztán mégis arra jutottak, hogy az atópiája erősödött??? és nincs köze a tejhez. Tünetei folyamatosan rosszabbodtak. Új gyermekorvosom szerint 10 méterről látszik, hogy félre van kezelve (Aquosus, Advantan, Elocom, Locoid krémek, teljes tejmentes diéta). 3 évesen végre komplex allergiavizsgálaton volt.

Amit kimutatott: 2300-as total Ige, tej- és tojásfehérje allergia. II. fokban érzékeny a búzára, rozsra, árpára, kukoricára, sütőélesztőre, mustárra, III. fokban érzékeny a banánra és az őszibarackra.

Jelenleg tartjuk a szigorú diétát I és II fokú allergénekre, elocom-ot elvétve kell egy-egy kis területre használni, nem az egész bőrére.

1002. gliadin
2012. júl. 10. 09:07

Banyaci


A kislányod bizony tejheférje érzékeny, alacsony érték azt mutatja hogy helyes diéta esetén elnőheti.

1001. Banyaci
2012. júl. 7. 18:23
Sziasztok! Még nagyon új vagyok. Kislányomnak (15 hónapos) mérsékelt tejallergiát mutatott a vérvétel. Ezen belül (kívül) kétféle tejfehérjét néztek, amire alacsoyan mutatták ki az allergiát. Illetve Ételek 1 nevű keverékre szitén volt alleria alacsonyan. A többi méréshatár alatti volt. Az össz. IgE jó volt. Akkor most allergiás a tejre? Két hét még kapunk időpontot a gasztroenterológushoz. Eddig Milumil komfort tápszert kapott. Nem tudja esetleg valaki, hogy it takar az Ételek 1 ? Amíg visszajutuk az orvoshoz, érdemes vigyázom valamire?
1000. homern
2012. jún. 27. 23:55
9 ezer a villámár és még 1 hét van hátra magából a licitből.szép kis ára lesz ennek sajnos :S
999. 0a969f72e1 (válaszként erre: 998. - Homern)
2012. jún. 27. 18:19
5-6 db jó lenne, az biztosan kitart, ameddig nem tud az orvosunk felírni. Az árban megegyeztünk, ha neked is jó.
998. homern (válaszként erre: 997. - 0a969f72e1)
2012. jún. 27. 15:13

mennyi kellene?mi pesten lakunk,megnézetem a párommal mennyi van otthon(mi most nagyszülőknél vagyunk a kicsivel,itt nyaralunk :))

500 ft /doboz megfelelne?még sosem gondolkodtam áron :)

este tudok pontosabbat írni,hogy mennyi van otthon és hogy hány darabra mennyi a posta.

997. 0a969f72e1 (válaszként erre: 995. - Homern)
2012. jún. 27. 13:47
De ha úgy adódik, kifizetem a postaköltséget, csak az aukciós oldalakon kicsit drággálom az árakat...
996. 0a969f72e1 (válaszként erre: 995. - Homern)
2012. jún. 27. 13:05
Miskolc mellett, Encsen.
995. homern (válaszként erre: 994. - 0a969f72e1)
2012. jún. 27. 12:18
hol laktok?
2012. jún. 27. 12:14

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.

Ha van valaki, akinek maradt meg Pepti Plus 2 tápszere és megfizethető áron nekem tudná adni, szívesen venném. Az orvosunk szabadságra ment három hétre és a helyettesítő orvos kötekedik velem, hogy nem ezt kell ennie egy 10 hónapos gyereknek....

Köszönöm előre is!

Erika

993. gliadin
2012. máj. 19. 15:13

A Prick-teszt más néven bőrpróba - alkalmazása akkor szükséges, ha légúti- vagy ételallergia gyanúja merül fel.


A Prick-tesztet 2-3 éves kortól lehet alkalmazni, az ennél kisebb gyereknél a bőrnek nincs meg a megfelelő válaszkészsége, de a kicsik nem tűrik elég jól a teszt elvégzését sem. A Prick-teszt nem végezhető akkor, ha a tesztelendő alany terhes, ekcémája van, a bőre kiütéses. Azokon sem szabad végezni, akik a tesztet megelőző 5 napban alkalmaztak a bőrükön szteroidos krémet, vagy antihisztamin tartalmú gyógyszert szedtek. Ezeknek szedését abba kell hagyni 5 nappal a teszt előtt! A tesztet az antidepresszánsok szedése is befolyásolhatja, ezért jobb, ha a bőrpróba elvégzése előtt felfüggesztjük a szedésüket.


Fontos tudni, hogy az étel-allergia esetén a pozitív bőrpróba csak sugallhatja, hogy egy bizonyos étel az oka a tünetek jelentkezésének, de nem használható a bőrteszt arra, hogy kizárólag annak alapján állítsák fel az élelmiszer-allergia diagnózisát. A bőrteszt eredménye meg kell hogy egyezzen a tünetekkel, amelyeket a szervezet produkál egy étel elfogyasztása után, de azzal a teszttel is, amelyet dupla vak-provokációnak hívnak: ilyenkor nemcsak a beteg, de még a tesztet végző személyzet sem tudja, melyik élelmiszerek tartalmazzák az allergént s melyek azok, amelyek csak placebók. Így ugyanis még a pszichológiai befolyás sincs jelen a tesztelés során.


Autóimmun betegségben PL:Coeliakia,lactóz,,cazein érzékenység esetén nem alkalmazható!!

992. homern (válaszként erre: 991. - Gliadin)
2012. máj. 10. 22:47
:S
991. gliadin
2012. máj. 10. 22:20
Ma megkaptam a Frosta Gyár termékeinek Allergén listáját, és bizony sok halkészítményben ott van a tej ill. tejszármazék(((((:
990. ciro4
2012. máj. 10. 08:48
Mi is abba kapaszkodunk, hogy hisszük itt van velünk, látja mi történik körülöttünk. De rettenetes az a tudat, hogy többé nem ölelhetem, nem puszilhatom, nem láthatom az első szerelmével, nem láthatom őt édesanyának. Annyi, de annyi minden kimaradt az ő kis életéből. Pedig annyi terve volt, ő már tisztában volt vele, hogy melyik gimnáziumba, melyik egyetemre megy, annyira tudatosan élte az életét, hogy sok felnőtt megirigyelhetné, aki nem tudja, hogy mit is vár, akar az élettől. Rettenetes a hiánya.
989. gliadin
2012. máj. 9. 21:05

Ciro4


Lilike nem véletlenül született erre a gyötrelmes földi létre.


Tanítani jött minket gyarló embereket.


Tanított türelmet, odaadást, szeretetet, léte sok azonos betegséggel küzdő emberkének példa értékű

kell legyen.


Tudom hogy az ürt nem pótolja semmi ,ugyan testileg nincs jelen már, de fentről biztosan tudom , figyel rátok. Mikor csendes estén ülsz és rá gondolsz hangosan beszélj hozzá! Majd figyelj a belső hangra mit mond neked.


Tudom ez furán hangzik aki ebben szkeptikus, de próbáld ki, kérdezz tőle.


Nekem egy 7 hónapos fiam ment el, és hihetetlen de működik!


Ez nem vígasztalás akar lenni, minél többet beszélsz, kérdezel tőle, a belső hang egyre erőteljesebben fog válaszólni.

988. ciro4
2012. máj. 9. 19:54

Szia!

Köszönöm szépen. Az biztos, hogy rövid kis kilenc évet amit élt, a legnagyobb önfegyelemmel csinálta végig. Soha nem történt diéta hiba. Mi is a legnagyobb odafigyeléssel, gondoskodással voltunk, de sajnos nekünk mást írt elő az élet.

987. gliadin
2012. máj. 9. 13:28

Ciro4


Szia! Olvasva soraid a szívem össze szorult.


Engedd meg hogy utólag így ismeretlenül is kifejezzem részvétemet.


Lilike példája rá kell hogy világítson minden Táplálékallergiást hogy a diéta, az állandó figyelem a termék összetevőknél NAGYON FONTOS!!


Nagyon komolyan kell venni a diétát.


Köszönjük Lilike

986. ciro4
2012. máj. 9. 12:15

Sziasztok!

Gliadin 963-as bejegyzése alapján, csak hogy képet kapjatok róla az én kislányomnak I. csoportba tartozó extrém erősségű tejfehérje, tojásfehérje, tojássárgája, kazein allergiája volt. Négy hónapos korában jött először ki rajta, mikor kapott bébiételt, amiben kiderült tejpor volt. Utána két éves koráig szopizott, egy éves koráig csak anyatejet kapott szinte, mást nem nagyon akart enni. Nekem nem volt szabad tejterméket ennem, mert Lilikém már attól súlyosan bedagadt, nem kapott levegőt, csalánkiütést kapott. Tizenegy hónapos korában mentünk a Heim Pálba az allergológiára, ott mutatták ki az extrém erősségű allergiát. Rögtön megkaptam rá az emelt családi pótlékot, meg minden más kedvezményt, 10 éves korig gyest, ingyenes tankönyvet, utazási kedvezményt, később asztmás is lett. Kaptunk közgyógyot is. Igen magas 1600 körüli volt neki végig az Ige-je. Sajnos már csak múlt időben tudok írni Lilikémről, idén januárban 9 évesen itt hagyott bennünket. Azt mondták nincs konkrét oka, eddig bírta a sok-sok apró dolgot a szervezete. Hirtelen halálnak mondják ezt. Mindig osztályelső, eleven, életvidám, s mindemellett gyönyörű kislány volt. Régen is írtam már itt, évekkel ezelőtt, segítettem más allergiás szülőnek. Csak most jó volt ezt kiírni magamból. Úszóedzésen, versenyúszó volt, januárban összeesett és elment...

985. gliadin
2012. máj. 8. 13:20

Molyka


Igen , létezik. Viszont ha a tej fehérje az okozója figyelni kell mit eszik, mert tejszármazék szinte mindenben van!!!!


Ajánlom vezess naplót,részletesen írd le mit evett, ivott a kisfiú és voltak e tünetei pl: kiütés,haspuffadás,híg széklet stb.


A tej allergia lehet, tejckor vagy tejfehérje.


A naplót 2 hétig vezesd, ez később az allergia keresésben nagy segítség lesz az orvosnak.


Tejszármazék a pékáruban, konzervekben, felvágottakban is van.

984. Molyka
2012. máj. 8. 09:47

Sziasztok, nem tudom, nincs időm visszaolvasni a fórumot. Gondolom itt tapasztalt anyukák vannak...


Kisfiam most lesz 2 éves, eddig semmi baja nem volt a tejtől, tejterméktől, azonban egy pár hete észrevettem, hogy főleg éjjel tele lesz kiütéssel a buksija, ami nagyon viszket neki. Napközben is előfordul, és azt gyanítom, hogy mivel este tejet iszik az váltja ki. Létezik? Ennek hogyan és hol tudnék utánajárni?

983. homern (válaszként erre: 982. - Gliadin)
2012. máj. 3. 18:59
most megyünk majd vissza júliusban,rá fogok kérdezni hogy is van ez...jó lenne ha nem kellene más vizsgálatnak kitenni a gyereket.köszönöm a segítséget!
982. gliadin
2012. máj. 3. 16:06

homern


Amennyiben jó a viszonyotok a Dr. nővel, a leleteitek tükrében is kitőlti a papírt, minden további vizsgálat nélkül!!


Nálatok már hosszú a folyamat a diagnózis sajna helytálló.

981. homern (válaszként erre: 980. - Gliadin)
2012. máj. 3. 15:24
köszönöm,igen,tudom mik járnának,de nem akarom emiatt plusz vizsgálatoknak kitenni a gyereket :(annyit elértem,hogy szerepeljen a papírunkon,hogy közösségbe kerülve(pl ovi) is biztosítani kell neki a tej-tojásmentes étrendet.A tükrözés sem tűnik valami kellemes vizsgálatnak,inkább nem kérem azt a plusz pénzt ha ez kell hozzá :S
980. gliadin
2012. máj. 2. 17:28
Nektek már járna a felemelt családipótlék!!!!!
979. gliadin
2012. máj. 2. 17:27

homern


bemásolom az ide vonatkozó jogszabályt nektek!


Kik vehetik igénybe?


olyan Taplalékallergis felnőttekakiknél a következő betegség all fent:


A) 1. 9 Anyagcsere- és endokrinbetegségek


Phenylketonuria és egyéb enzimbetegségek (laboratóriumilag igazolt, különleges diétát igénylő esetek, pl. laktózérzékenység).


Cukorbetegség (diabetes mellitus).


Egyéb súlyos endokrin- és anyagcserebetegségek.


A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek

Igazolást kiadhatja: Gyermek gasztroenterológus szakorvos, gyermekpulmonológus szakorvos

1. Coeliákia

2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis

3. Mucoviscidosis

4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa)

5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel

6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)

978. homern (válaszként erre: 977. - Istibébi)
2012. máj. 2. 16:15
nem sok ilyen esetről hallottam,nekem mindig 3 évet mondtak(minimum) :( a kisfiamnál 2 hónaposan vettük észre,most 27 hónapos,semmi sem változott..
977. istibébi (válaszként erre: 974. - Homern)
2012. máj. 2. 14:42
Csak azért mertem próbálgatni magamnak, mert a mi gastros doktornőnk azt mondta, hogy ami ennyire korán kijött, az lehet, hogy 1 éves kor körül elmúlik. De sajnos nem úgy tűnik:(
2012. máj. 2. 14:40
Köszönöm
975. gliadin
2012. máj. 1. 13:57

istibébi


A tejallergiánál sajnos a 2 éves tejfehérje érzékenységnek meg kell lenni hogy kaphasd a felemelt családi pótlékot.


Minél töbször találkozik az allergénnal a szervezet annál súlyosabb tünetei lehetnek, ne kockáztass, szigorú tejmentes diéta mamának, babának egyaránt míg szopizik!!!

974. homern (válaszként erre: 973. - Istibébi)
2012. máj. 1. 10:22

ezt úgy lehet "kinőni" ha szigorúan tartod vele a diétát.ha visszaadogatod a tejterméket,annyival tolod mindig azt az időt,amikor megszabadulhatnátok tőle..

az én babám is anyatejes volt,2 éves koráig szoptattam,tartottam én is a diétáját vele együtt.gasztrodoki kell mindenképp ha emelt családit szeretnél majd,de lehet addigra már túl is lesz rajta :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook