Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


2008. febr. 25. 12:16
Ne haragudj, de ezt hol hallottad? Nagyon finom leszek, de ez butaság. Az allergiának nem tünete a pulzusszám emelkedés.
2008. febr. 25. 11:51

...(NEM LENYELNI!)

Néhány perc után újra megmérjük a pulzust. Ha a pulzusszám legalább 9/perc emelkedést mutat, az nagy valószínüséggel allergiát jelez.

Természetesen, akit ez megnyugtat, mindenképpen vizsgáltassa meg orvosilag is.

2008. febr. 25. 11:45

Az ételallergiát könnyedén tesztelni lehet egy kevéssé ismert és "hivatalosan" nem is használatos, de egyébként jól működő módszerrel.

Alapkövetelmény: a tesztelni kívánt ételt legalább 3 napig TELJESEN elhagni a táplálkozásból (tehát még nyomokban sem szerepeljen semmilyen ételben.

Ha ez megvan, megmérjük a puzust nyugalmi állapotban. Ezután a szájbavenni egy keveset az élelmiszerből (

2008. jan. 31. 22:23
Az, hogy a kórházban nem jelentkezik tünet, sajnos még nem jelenti azt, hogy ki is nőtte. Hiszen sok gyereknél csak napokkal későb jöttek elő újra a tünetek. Viszont éppen azért kell kórházban történnie, mert ha súlyos, allergiás reakció (anafilaxiás sokk) lépne fel, az azonnali beavatkozást igényel. Ez azért nagyon ritka, de jobb vigyázni.
9. Kókusz (válaszként erre: 8. - Antus15)
2008. jan. 31. 22:19

Elvileg vérvétel lenne, de ha diétáztok, nincs semmi értelme, mivel ahogy már említettem, a diétázás miatt negatívvá válik az ellenanyag-szint, amit ilyenkor nézni szoktak. Így nagy valószínűséggel mondom, hogy nem lesz szuri.

A visszaterhelés azt jelenti, hogy nálunk felvételre kerültek a gyerkőcök az osztályra, mivel így egész nap orvosi felügyeletet kaptak. De nem kellett bennmaradni éjszakára! Ilyenkor bizonyos időközönként (talán óránként? már nem emlékszem...) tejet kaptak emelkedő adagban. Ha nem volt semmi tünet, délután hazamehettek.

Ezt persze ne vedd szentírásnak, minden kórház más, minden orvos is más. Én mindenesetre a Tűzoltó utcai gyerekklinikán dolgoztam, ott így volt.

Kérdezz nyugodtan, örülök, ha segíthetek.

8. antus15 (válaszként erre: 7. - Kókusz)
2008. jan. 31. 20:11
Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Félek a vérvételtől.A visszaterhelés alatt azt érted,hogy a vizsgálat alatt tejet kap vagy ehhez be kell feküdni.Bocs,hogy ennyit kérdezek de nagyon örülök,hogy egy hozzáértővel beszélhetek.
7. Kókusz (válaszként erre: 6. - Antus15)
2008. jan. 31. 18:05
Ha kaptok beutalót, menjetek el mindenképpen. Mondjuk nem biztos, hogy örülni fognak annak, hogy a gyerekorvos javaslatára diétáztok, de legalább a visszaterhelés lehet kórházi körülmények között.
2008. jan. 31. 15:54
Akkor szerinted már nem érdemes kivizsgáltatni,mostanra igért beutalót a doki(aki gyerek orvos).Nem értem miért halasztgatta idáig.Azt mondta sok ilyen betege van és még sem ért hozzá.
5. Kókusz (válaszként erre: 3. - Antus15)
2008. jan. 31. 15:37

Nem is voltatok kivizsgáltatni? Csak a háziorvosotok mondja? Ha már diétáztok, nem is lehet tej-ellenanyagot nézni, mert a diétával kiürül a szervezetből a termelődött ellenanyag. Az jó jel, hogy nem jelentkezett semmi reakció a tejcsokira, de azért nem lett volna szabad otthon próbálkoznotok! Ha már 4 hónapos kora óta diétáztok, van rá esély, hogy elmúlt. Próbáld megbeszélni a doktornőddel, hogy szeretnétek visszakapni a tejet.

A burkolással kapcsolatban, én inkább a parkettát ajánlanám. Lehet, hogy van már nagy kopásállóságú laminált padló, de ha megkarcolódik, akkor már nem tudsz vele mit csinálni. A parkettát pedig többször is vissza lehet csiszolni, újralakkozni, és olyan lesz megint, mint az új. És mégiscsak egy természetes anyag. A parkettával levan a gond 20 évre (vagy még tovább).

A konyhai burkolásnál sem megoldhatatlan az, hogy ne járólap legyen. De mindenképpen figyelni kell arra, hogy nagyon strapabíró, vízálló és hőálló legyen a parketta! Hiszen a konyhában mindennap érheti víz, kifröccsen a forró étolaj, a kaja, ég a sütő stb.

Ha nem idegenkedsz tőle, létezik már olyan csempe, járólap, ami parketta ill. fa mintázatú. Ez is jó megoldás lehet, bár nekem személy szerint nem tetszik.

2008. jan. 31. 14:56
Most látom ,hogy lakberendező vagy és van egy nagy problémánk.Most épitkezünk és nem sokára a padló burkolásnál tartunk.Nem tudjuk eldönteni,hogy laminált padlót vagy parkettát rakjunk(én a konyhába sem szeretnék követ,hülye ötletnek tartod)
2008. jan. 31. 14:47
4 hónaposan vettük észre(semmi tejterméket nem ehettem szoptatás alatt).A doktornénink mindig azt mondta,hogy majd ha nagyobb lesz kivizsgáltatja és szerinte ha diétázunk 1 éves korára elmulik.Most 16 hónapos és már nagyon szeretne a testvérével enni "mindent".Egy hete próba képpen kapott tejcsokit és a szája nem vörösödött ki mint eddig és az ekcéma sem jelentkezett.Gondolod,hogy kinőtte.(eddig nagyon szigorúan betartottuk a diétát)
2. Kókusz (válaszként erre: 1. - Antus15)
2008. jan. 29. 11:26

Kedves Antus15!

A tejallergiának többféle tünetei lehetnek:

1. Lehetnek emésztőszervi tünetek: hasmenés, hasfájás, haspuffadás

2. Lehetnek bőrelváltozások: kiütés, száraz, piros bőr, ekzema

3. Lehetnek légzőrendszeri tünetek: gyakori megfázás, középfülgyulladás, állandó ill. mindíg visszatérő felsőlégúti hurut

És persze lehet ezek kombinációja is.

Az, hogy menni idő alatt fogja kinőni, attól is függ, hogy mennyi idősen vették észre, és mennyi ideje diétáztok. Általában úgy 2 éves kor körül lehet megpróbálni a visszaterhelést (kórházi körülmények közt!!!!).

Megpróbálhatjátok a szójatejet is, de sajnos elég gyakran kialakul a szójára is allergia :(

Léteznek tejmentes tápszerek is, bár nektek már fizetni kell érte. Azt, hogy milyen gyógytápszerek vannak most forgalomban, nem tudom megmondani. Lányom születése előtt gyermek-gasztroenterológián dolgoztam (8 éve), viszont azóta már jelentősen átalakult a tápszer-választék, ezért nem tudok nevet mondani. De a gyerekorvosotok biztosan segít.

Remélem segítettem! Ha van még kérdésed, írj!

2008. jan. 26. 22:09
A kisfiam 16 hónapos és tejallergiás .Van akinek ilyen koru a gyereke és már kinőtte.Az érdekelne,hogy másoknak milyen tüneteik vannak,nekünk enyhe ekcéma.Mit adtok tej helyett én zabtejet de már nagyon unja a drágám.Van valami aránylag elfogadható izü tápszer.Amit mi próbáltunk az szörnyen keserü.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook