Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktózmentes tej tejallergia esetén is biztonsággal adható, vagy csak tejcukor érzékenységnél? fórum

Laktózmentes tej tejallergia esetén is biztonsággal adható, vagy csak tejcukor érzékenységnél? (tudásbázis kérdés)


18. kozmami (válaszként erre: 16. - Vikianya)
2012. febr. 29. 00:32
Én meg arra, hogy miket hoznak ki!
17. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - Vikianya)
2012. febr. 28. 23:00
írd mindig fel hánykor mit evett és írd fel hánykor milyen tünet jelentkezett
16. Vikianya (válaszként erre: 15. - Kozmami)
2012. febr. 28. 22:29
semmi ilyen vizsgálat nem volt most hétfőn, csak vért vettek. Kiváncsi vagyok, hogy lesz e más tipusú vizsgálat-e
15. kozmami (válaszként erre: 14. - Vikianya)
2012. febr. 24. 12:50

Úgy legyen!

Itthon Levente is prímán fújt mindent! Gyakoroltunk gyertyával, trombitával (nem tudtam, hogy be kell e kapni vagy nem...be kellett), de ott meg nem nagyon akarta csinálni.

Én attól is tartottam, hogy hogy fogom megitatni vele azt a laktózos szirupot, mert nem szereti az édeset egyáltalán, de mivel éhgyomorra kellett menni, így örült, hogy kapott valamit és megitta szó nélkül!

14. Vikianya (válaszként erre: 11. - Kozmami)
2012. febr. 23. 07:15
szerintem az én lányomnak menni fog a fújás, ugyanis mostanában elfelejtett orrot fújni, és mindig a száján fújja a levegőt :))
13. Vikianya (válaszként erre: 9. - Kozmami)
2012. febr. 23. 07:13

hát nálunk úgy tűnik végtelen a lista. Eddig amit láttunk: tej, paradicsom, keksz, tojás; és ezek elhagyása után is még tiszta kiütés és fáj a hasa.

De az is lehet, hogy egy olyan dologról fog kiderülni, hogy allergizálja, amire nem is gondolnánk

12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 11. - Kozmami)
2012. febr. 23. 06:18
jah ok:)
11. kozmami (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2012. febr. 23. 00:23

Nem a vizsgálat hülyeség, hanem hogy ekkora gyereken végzik.

A dokim meg is lepődött, hogy kiírták. Hiába gyakoroltuk mi a fújást itthon mindennel, vagy nem is nem is akart fújni vagy nem volt elég erős. Ekkor valami maszkot tettek a kütyüre, hogy majd ha sír, akkor bekerül a cucc, de az én fiam elég türelmes tipus, nem akart nekik sírni az istennek sem! :))

10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 9. - Kozmami)
2012. febr. 22. 23:09

a kilégzéses miért hülyeség?


a kilégzett levegőben hidrogén van ha valakinek a szervezete laktóz érzékeny és mégis laktózt kapott.

2012. febr. 22. 22:11

Milyen tipusú vizsgálat lesz? Neked mi a tapasztalatod arra nézve, hogy a gyerek mire érzékeny?


Azért kérdem, mert nálunk kibukott a laktóz érzékenység, így elmentünk gasztrora, ahol vérvételt és un. kilégzéses vizsgálatot is végeztek. Az utóbbi egyébként hülyeség szerintem, tekintve, hogy 1,5éves a gyerek.


Lényeg az, hogy a vv szerint egy rakat cuccra érzékeny, pedig én láttam, hogy kizárólag a laktóz bántja!

Most egy hónapig nem ehet semmi tejterméket, tojást, almát, banánt (na ilyet se hallottam még) és marhahúst. Birkát se, de azt amúgy sem szoktunk enni.

Utána el kell kezdenem a tejre terhelni. Ez elsejétől lesz esedékes és nagyon kiváncsi leszek a reakcióra, ugyanis amíg laktózmentes tejet, joghurtot, stb. kapot semmi gond nem volt. Ja, meg a tojástól sem, pedig azt is kapott.

Bocsi, hogy hosszú lettem.

2012. febr. 22. 22:10
csak tejcukorérzékenységnél adható , a másiknál tilossssssssss
2012. febr. 22. 21:39
Laktózmentes tej az a tejcukor érzékenység esetén jó.
2012. febr. 22. 21:29

köszönöm a választ mindenkinek.

Csak hétfőn lesz a kétévesem allergiavizsgálata, és nem tudom még pontosan mire allergiás

2012. febr. 22. 21:28
Tejallergia esetén nem a laktózzal van a baj,így azt sem lehet adni.
2012. febr. 22. 21:28
Ha tejfehérje allergia van akkor nem adható! Ebben az esetben csak a növényi tejek jöhetnek szóba.
2012. febr. 22. 21:27
Mivel csak a tejcukor van helyettesítve...
2012. febr. 22. 21:27
Utóbbi. Tejfehérje abban is van, és a tejallergia az tejfehérje-allergia.
2012. febr. 22. 21:26
Laktózmentes tej tejallergia esetén is biztonsággal adható, vagy csak tejcukor érzékenységnél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook