Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1033. Banyaci
2012. aug. 4. 16:42

Sziasztok!

Kislányom a tejfehérje allergia miatt visszamardt egy kissé a súlyfejlődésben. A gasztros orvos Nutrini drink multi fibrit írt fel a pepti mellé. Kapott esetleg más isilyet? Az összetevők között ott vsn a tejfehérje is. ?

1032. gliadin
2012. júl. 31. 18:59

Timilini


Amennyiben beigazolódik a tejallergia a gasztróra kell visszavinni a leletet,szakorvosnak minősül, sőt több mindent felírhat mint egy házi doki:)))

1031. homern (válaszként erre: 1029. - Timilini)
2012. júl. 31. 18:32

házidoki ad beutalót.tejallergia vizsgálatnál miért kellene csövet nyelni? :)

terhelés ,vérvétel szokott lenni.minden babától tudnak vért venni,ez a dolguk,emiatt ne aggódj.nálunk mindig én fogtam le a fiamat,ha stabilan van tartva kb 15 másodperc az egész.

1030. Timilini (válaszként erre: 1028. - Gliadin)
2012. júl. 31. 15:58
hm., ez jól hangzik.. de még kicsik vagyunk. :)
1029. Timilini (válaszként erre: 1026. - Gliadin)
2012. júl. 31. 15:58

jaj még annyit kérdeznék, hogy a gasztrón milyen vizsgálatot végeznek? mit tudnak megnézni, ha nem nyomnak le csövet?


most találtam egy magánrendelést vérvételre.. talán le tudják izgő-mozgó babám vénájából venni a vért, ha az megvan, hova mehetek a lelettel, mert ahhoz hogy mi esetünkben allernova tápot kapjunk közggyógyra szakorvos kell, hogy felírja.

1028. gliadin
2012. júl. 31. 14:22

Táplálék Allergiás a gyermeked, és van már 6 éves??


Jöjj velünk:


ŐSZI TÁBOR



*őszi szünet 10.28-11.04; első tanítási nap: 11.05. hétfő



(felhívás)



Az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is megrendezzük, szokásos őszi táborunkat a Mátra déli oldalán található kisközségben,


KERECSENDEN.


Az őszi tábor időpontja: 2012. október 28 (vasárnap) – 31 (szerda) 4 nap – 3 éjszaka


Részletek, honlapomon!!!

1027. Timilini
2012. júl. 31. 14:08
Köszönöm Gliadin!
1026. gliadin
2012. júl. 31. 13:49

Timilini


A háziorvos adhat javaslatot allergia vizsgálatra!!


Szerintem a legjobb ha a gasztróra mentek, nem kell csövet nyelni tej allergia gyanú esetén, viszont ők is adhatnak beutalót allergia szűrésre.


Viszont a gasztróra is kell beutaló a házi orvostol!!!!

1025. Timilini
2012. júl. 31. 13:36

sziasztok!

Most beszéltem a védőnőmmel, a gyerekorvos azt üzenni nekem, hogy Ő nem tud beutalót adni allergia vizsgálatra laborba. Szerintetek igaz? és hogy menjek bőrgyógyászatra, de itt meg olvasom, hogy a bőrgyógyász meg a háziorvoshoz passzolja a gyereket. Mi ez a vacakolás? Mondjuk én tudom, hogy milyen a mi gyerekorvosunk és bizalom nulla.. sajnos.-

vagy a másik, hogy menjek gasztróra.. ott milyen vizsgálatot végeznek, ledugnak egy csövet a torkán? Ilyen vizsgálat kell arra, hogy meg tudjuk, hogy tejallergiás-e a baba.. még nem szenvedtetném, ha nem muszáj.. t.ököm ki van a magyar egészségüggyel!

1024. gliadin
2012. júl. 29. 21:15

Ejku


Nagyon jó hogy kizártátok!! Grt.:)))


Igen a kálcium pótlása igen fontos.


Minden jót kívánok a továbbiakban is nektek.

1023. 0a969f72e1 (válaszként erre: 1022. - Gliadin)
2012. júl. 29. 12:58
Vérvétel volt, a gyerek papírján az szerepel, hogy coelikália kizárható. Főorvos végezte a vizsgálatot, csak tudja mit csinált? Igaz, azt elfelejtette mondani, hogy tejdiétánál a kalciumot pótolni kell, két és fél évesen még 2*2 ujjnyi kutacsunk volt. Ha akkor nem segítesz még mindig nem tudnám. Azóta szerencsére összenőtt gyorsan, hogy adtam neki rágótablettát.
1022. gliadin
2012. júl. 28. 01:03

Ejku


A lisztérzékenység= gabona allergia IgE vel, kimutatható.


A coeliákia= autoimmun betegség IgE vel nem mutatható ki,allergia vizsgálat (Teszt)nem végezhető!!


Nálatok melyik volt?

1021. 0a969f72e1 (válaszként erre: 1019. - Gliadin)
2012. júl. 27. 17:19

Köszönöm! A tejérzékeny kisfiamat tesztelték erre is, szerencsére kizárták.

A kislányomat szeptemberben fogom vinni a gasztróra, a tünetei alapján ő is az, sőt megkockáztatnám nála inkább tejallergia. Kár, hogy erre még nincs megvásárolható teszt.

1020. gliadin
2012. júl. 25. 20:06

Mekcsi


A remegés a diéta mellett is fen áll?

1019. gliadin
2012. júl. 25. 19:57

A Biocard teszt a coeliákiát= lisztérzékenységet zárja ki, vagy meglétét bizonyítja.

A coeliákia pontosan olyan tünetekkel járhat mint a tejérzékenység.Sajnos már csak akkor okoz tüneteket töbnyire mire a bélboholy nagyfokban károsodik.


Viszont több allergiás betegséget is kihozhat melyek szembetünőek így az alap betegség még mindíg rejtve maradhat(((:


Ahol súly állás, kisnövés, hasmenés sárgás zsírfényü széklet, vagy akár szorulás fent áll még inkább gondolni kell rá!!!


A gyógyszertárban lehet kapni 3600 Ft körüli áron, újbegy vérrel tesztel!!

1018. 0a969f72e1 (válaszként erre: 1016. - Melcsi10000)
2012. júl. 25. 17:26
A Biocard teszt mire jó? Még sosem hallottam róla...
1017. Banyaci
2012. júl. 25. 10:01
Elgondolkodtam, hogy talán én is megcsinálom a tesztet. Nekem a legkisebb kisfiam nagyon csúnya ekcémával küzd, hiába kenünk rá bármit,semmi nem használ. Szed aeriust, mellette kenjük a bőrgyógyászaton írt krémekkel. Szokott fájni a hasa viszont tény, hogy nagyon válogatós is.Már a sokadik krémnél tartunk. A háziorvos nem akarja elküldeni allergia vizsgálatra, azt mondja küldjék el a bőrgyógyászatról.Onnan meg a háziorvoshoz passzolják. A kishúgánál ugye már tudjuk a tejfehérjét, de ahogyan olvasom az Ige vizsgálat nem zárja ki a lisztérzékenységet és ugya a laktózt sem.Szóval még futunk pát kört mire teljesen tiszta lesz a kép. Nekem a középső fiam is válogatós, időnként fájlalja a hasát és előfordul nála remegés is. Én a cukrát néha megnézem, de nem attól van. Szóval van miért járkálni.
1016. melcsi10000 (válaszként erre: 1005. - Gliadin)
2012. júl. 25. 09:43
Köszönöm, mindenképpen veszek egy Biocard tesztet. Nemrég volt a 4. szülinapja, ezért a védőnő státuszt csinált. Szerinte 1 évvel van elmaradva, pedig 4090 grammal született! Annak ellenére, hogy mióta tartjuk a tej mellett a tojás és a többi mentes diétát (vagyis 1 éve), sokat hízott, szemmel láthatóan kikerekedett. Viszont jó ideje remeg. Szerinteted/szerintetek lehet köze allergiának ilyen tünethez?
1015. gliadin
2012. júl. 23. 23:56
Lányom csúnya ekcémás volt, Kaptuk az ELCOM kenőcsöt, mióta diétázik nincs szükség a krémre:))))
1014. gliadin
2012. júl. 23. 23:55

Timillini


Mi beutalót allergiavizsgálatra kaptuk (tej allergia gyanú ) miatt.


Azt azért tudni kell hogy lehet negatív az IgE vér eredmény, attól még tejérzékenysége lehet.

1013. Timilini (válaszként erre: 990. - Ciro4)
2012. júl. 23. 14:09

Az én kislányom is pont ilyen, és még csak 6 hónapos. :) szörnyű belegondolni, hogy nem tudjuk mindentől megvédeni őket..

-

14 évesen halt meg az egyik unokatestvérem, ennek már több, mint 20 éve, mai napig ha eszembe jut, sírok. Elég sokszor jut eszembe. Akkor egy bölcs azt mondta, a gyermekek nem a tulajdonunk, ajándékba kaptuk, hogy amíg itt vannak velünk, gondozzuk, szeressük, öleljük.. de ha el kell menniük, bármi okból kifolyólag, (számomra ezek értelmetlen halálok), de nem tudjuk befolyásolni a sorsot, szóval el kell engednünk őket.. és azt is mondta, hogy lehet később hagytak volna itt, lehet egy betegség jött volna ki, vagy egy baleset..de ez akkor sem fair így.. anyaként egyszerűen nem tudom én sem ezt elfogadni..

-

Sok erőt kívánok, és emléke örökké él.. ez arról is tanúsít, hogy Te is nagyon erős vagy és példát mutatsz nekünk, a körülötted lévőknek. Van másik gyermeked?

-

1012. Timilini (válaszként erre: 1006. - Gliadin)
2012. júl. 23. 13:59
elküldöd nekem is a honlapot? Köszönöm!
1011. Timilini
2012. júl. 23. 13:58

Sziasztok!

Új vagyok itt a topikon. Sajnos 6 hónapos babám mellett nem tudom végig olvasni az összes bejegyzést, de segítségeteket szeretném kérni.

-

Van egy tápszer párti gyerekorvosom, aki egy bizonyos fajta hypoallergén után kap iszonyatos mennyiségű lóvét. (barátnőm az orvoslátogató ott) tejfehérje érzékeny, mert amikor tudtam szoptatni, akkor is ha én tejet, csokit ettem kijöttek az ekcémái, sajnos pótlást régóta kellett adnom, mert sikerült 3 hetesen a védőnőnek és a gyerekorvosnak bebeszélnie nekem, hogy nincs elég tejem, irassak fel tápocskát. (én titokban elkezdtem fejni - amit hevesen elleneztek, (akkor gyermekágyas pszichémmel még nem értettem - később jöttem rá, hogy abban nem lenne biznisz, ha fejek és megszaporodik a tejem), na a lényeg, hogy 3,5 hónapos k orig tudtam szoptatni, utána a baba elutasította a mellem, fejtem neki 5 hós koráig, és hoztam neki egyik ismerőstől anyatejet 6 hós koráig, de kellett néha adnom tápszert pótlásként.

-

Kértem a gyerekorvost, hgoy írjon már fel másik tápszert, vagy adjon beutalót vérvizsgálatra, mert tudom, hogy ettől ekcémás a gyerek, az almás keksztől is az lett, a keksztől, mert tojás volt benne, de sosem írt.. mindig azt az egy fajtát írta, most rá tudtam venni, hogy írjon beutalót, de valami olyan jogcímen írta, hogy nem fogadták el a gyermekklinikán, de tudom hogy végeznek allergiás tesztet, mert másnak, aki fizet, meg ajándékcsomagot visz a gyerekorvosnak annak tudott normális beutalót kérni.



Kérdésem: akinek írt a gyerekorvosa beutalót vérvizsgálatra, mit írt rá a beutalóra? (amúgy el fogom vinni a babát innen, már rég el kellett volna, de még most augusztusban muszáj ehhez vinnem tanácsadásra... de utána viszem át)

Köszönöm előre is.

Timilini

1010. Timilini
2012. júl. 23. 13:51

Kedves Ciro4,

Őszinte részvétem!

Gliadinnak igaza van. Tényleg működik, persze sovány vigasz, de vigasz.


Timilini

1009. Banyaci (válaszként erre: 1008. - Gliadin)
2012. júl. 15. 12:32
Köszönöm szépen, regisztráltam is már. Tényleg sok hasznos info van fönn.
1008. gliadin
2012. júl. 15. 10:44

Banyaci


Bármi kérdésed van szívesen segítek! A honlap címét elküldtem.

1007. Banyaci (válaszként erre: 1006. - Gliadin)
2012. júl. 13. 07:16

Gliadin!

Nagyon örülnék,ha elküldenéd a honlapod címéd. Az a helyzet, hogy amikor megtudtam, hogy mi a helyzet alaposan utánanéztem aminek csak tudtam. Meglepő, hogy mennyire nehéz igazán jó és átfogó listát találni még itt az interneten is. Ebben a fórumban eddig is sok hasznos dolgot találta. Most amíg meg nem tanulom kis papírral megyek a boltba, hogy a rejtett tejfehérjét is megtaláljam az ételekben.

1006. gliadin
2012. júl. 12. 22:47

Banyaci


Örülök hogy segíthettem.


A tejfehérje allergia és a laktóz intolerancia két külön betegség.


Amennyiben tej (cazein ) érzékeny a gyermek, így lactóz tartalmú italokat, ételeket sem ehet!!! TILOS


Van honlapm ,ide nem írhatom de ha érdekel elküldöm szívesen.


Közel 100 gyártó küldi el glutén, tej , stb allergén mentes listályát, és más fontos dolgot is olvashatsz, jogszabály receptek stb....

1005. gliadin
2012. júl. 12. 22:42

mekcsi1000


A mi esetünk is hasonló volt ,csak én annó a 12 éves lányommal voltam így.


Teljesen bolondnak néztek, a végén sajna nekem lett igazam, ányom tejfehérje glutén érzékeny.



Nagyon ajánlom neked hogy a gyógyszertárban kapható Biocard néven van teszt mely a glutén érzékenységet kimutatja elvégeznétek!!!!


Ez nem azonos az IgE gabona allergia tesztel.


Ez a teszt a glutén autóimmn betegséget mutatja ki.Mely genetikailag örökölhető.


Jó lenne kizárni.


Felelős a növekedés elmaradásáért!!!!!


Nem kezelt formában okoz több étel allergiát!!!!!!!!!

1004. Banyaci
2012. júl. 11. 19:09

Gliadin!

Köszönöm, hogy írtál. Azóta sikerült felhajtai az orvost és bár em redel megírta a javaslatot Milupa pepti plus 2-re. Kisláyom szívesen eszi. Pár napja tudjuk, de azért már sütöttem belőle palacsitát, főztem brokkolikrém levest. Megkönyebbülésemre a nagytesók is megették a tápszeres ételeket. Ha visszamegyünk a gasztrora nem tudom csiálak-e majd tejcukor érzékenységre is vizsgálatot, én örülék ha azt kizárhatnánk. A bizonytalanságnál, hogy miért em hízik, miért beteg anyit sokkal jobb, ha tudjuk, mit kell elkerüljünk, hogy mosolygós maradjon.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook