Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres a babám fórum

Tápszeres a babám (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
149. Pen80 (válaszként erre: 147. - Banyaci)
2012. szept. 20. 23:03
Te is mind a négyet odaülteted, remélem. :)
148. Pen80 (válaszként erre: 147. - Banyaci)
2012. szept. 20. 23:02
Mindenképpen :D
147. Banyaci (válaszként erre: 146. - Pen80)
2012. szept. 20. 22:59
Ez így van. Azzal még kiegészítem, hogy egy-két falatnál többet enni sem szabad. Vagy ha mégis,akkor a gyereknek közben ölben van a helye.
146. Pen80 (válaszként erre: 145. - Cippora)
2012. szept. 20. 22:57
Akinek gyereke van, az ne aludjon. Ha alszik, sz*rszülő. És kész. :)
145. Cippora (válaszként erre: 141. - Levra006)
2012. szept. 20. 22:47

Régen nagyon ellenezték a tápszert,még nagymamám mondta,hogy sokan kiváltották,mert kötelező volt,aztán megetették a jószágokkal,a gyerek meg kapott tehéntejet.


Lehetne itt még nagyon sok érvet felhozni,miért ne bánkódj,de talán felesleges.Majd feldolgozod.Én már tök úgy vagyok vele,hogy nagyjából sejtem min csúszott el a dolog,ha lesz második,akkor vele megpróbálom azokat a hibákat elkerülni ha lehet,ha nem megy,akkor én már nem fogok sírni emiatt.

Na meg azért lássuk be a tápszernek is van előnye,mint mindennek!Gondolj azokra,ha elszomorodsz,de majd túl leszel raja,és akkor nem fog már emészteni!Iszonyatosan felfúják ezt.

Na meg a természetes szülés...az a halálom,az is túl van reagálva nem kicsit.

De hát manapság mi nincs.Úgy egymásnak tudnak esni az anyák.Múltkor belecsöppentem egy vitába,épp azon veszekedtek,hogy kinek mennyit segít a férj.Az egyik mondja,hogy éjszaka semmit,de el se várná,hiszen reggel kelni kell meg dolgozni a párjának...a másiknak meg rögtön rá kellett kontrázni,hogy Ő örül,hogy az Ő férje 100% APA,és akár éjjel is kel,mintha a másiké egy alan tas sz@rházi lenne,hogy éjszaka alszik :D ...na elkalandoztam rendesen :) a lényeg,ha szorulna némelyik "kedves" édesanyába némi empátia,akkor nem érezné annyi anyuka bal f.nak magát,ha éppen valami nem úgy sült el,ahogy egyesek szerint kellene...

144. Banyaci (válaszként erre: 143. - Levra006)
2012. szept. 20. 22:39
Én a második születéseután mondtam ezt.Aztán tessék...
143. levra006 (válaszként erre: 142. - Banyaci)
2012. szept. 20. 22:36

Köszönöm a tapasztalataid! Nem semmi, 4 gyerekes anyuka vagy!!

Nekem ez az első kisbaba, de a szülés után rögtön azt mondtam és azóta is mondom, hogy nem akarok másodikat.

142. Banyaci (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 22:31
Anya tervez,cici végez. Négy gyerek anyukájaként mondom ezt. Négy gyerekem van, de hidd el, én sem tudom a tutit. Leírom a saját tapasztalatomat élményeimet, hátha segít neked. Szóval nekem négy lurkóm van. Röhej, de az első és a negyedik gyermekem kap/ott tápszert. Az első gyermekemmel sehogyan sem tudtiunk összeszokni. Ő nem tudott jól szopizni, én nem tudtam szoptatni. Három hónaposan tápszert kapott, félévesen már csak azt. Ettől még imádtam, imádom. Viszont a tápszer nagy találmány, megváltás volt. Második és harmadik gyermekem három évig szopizott. Itt jön, hogy szoptatásfan. Pedig nem. Csak eddig összejött és eddig éreztem, hogy jó. Aztán a negyedik gyermekünk, megcáfolt mindent amit eddig gondoltam. Szóval én a születésekor nem vettem cumisüveget, mert, hogy úgy sem fog ám nekünk kelleni. Aztán Három hónaposan fogyni kezdett és vennikellett egyet. Tápis babóka lett. Az egészségük? Szóval én úgy vettem észre, hogy a tápis babóim érzékenyebbek a bélrendszeri betegségekre ezért náluk még fontosabbak a ma kapható probiotikumok. Viszont a csak anyatejes gyermekeim ekcémával küzdenek és az egyikük asztmás is. A tápis gyermekeimnek viszont gyönyörű a bőrük, viszont az egyikük enyhén tejallergiás. Tehát ha nincs anyatej, vagy nem jó valamiért én azt mondom semmi gond. Nyugodtan válaszolj a kérdésekre őszintén. Aki meg akar szólni az úgy is addig kérdez, míg kivetni valót talál. Akinek meg tényleg fontosak vagytok, ezért nem fog megszólni. Legalább időben kiderül.
141. levra006 (válaszként erre: 139. - Cippora)
2012. szept. 20. 22:30

Cippora, az első bekezdést mintha csak én írtam volna...pontosan így van!

Az én párom meg teéntejen nőtt fel. Mondjuk allergiás áprilistól júniusig. De nem biztos hogy azért!

Egyértelműen a ránk gyakorolt hatás nagy!!!

Én is úgy voltam vele, hogy ha mégis tápszer kell majd,,,na akkor bumm....mostmeg mégis emészt

140. kricatto (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 22:04

2 gyerekem van, mind2 tépszeres volt.

Én is mindent kipróbáltam, legdrágábbtól a legolcsóbbig, pihenés, evés ivás minden, de nem segített. Tőlem is képesek voltam totál idegen megkérdezni az utcán, hgy szopik-e. Aztán mikor a második-harmadik alkalommal azht hallottam, hgy jaj, hát tápszeres, az nem jó!, - jelzem újra, totál idegenek osztották az észt - akkor rászoktam arra a válaszra, hogy Igen, szopizik. Nesze neked, mi köze hozzá bárkinek is?

Tápszer miatt magadat emészteni pedig nevetséges. Eméssze magát az, aki üti vágja a kölkét, meg elbagózza a gyereke ételének árát. Ne pedig az, aki mindent megtesz a gyermekéért, sőt, a tápszerben még több is a vitamin, mint az anyatejben.

139. Cippora (válaszként erre: 136. - Levra006)
2012. szept. 20. 21:28

De persze bántott,de tudod miért?Azért ahogy az emberek ehhez hozzá álltak.Mert azt senki meg nem kérdezte tőlem,hogy hogy vagyok,de azt,hogy szopik-e,azt még totál idegenek is.Én azóta se soha meg nem kérdezem senkitől,nem akarom,hogy bárki kellemetlenül érezze magát emiatt.Terhesen még nagy volt a szám,hogy ha nem lesz tej,akkor kap tápszert,de terhesen még gőzöm sem volt róla,mekkora nyomást gyakorolnak a nőkre emiatt.Mintha ez lenne a legfontosabb.Nevetséges :D


Anyósom nagy segítség volt,neki egyáltalán nem volt teje,párom teljes mértékben tápszeres volt.Ő nem is érti,azt mondja anno,nem is kérdezgették,ki szoptat,ki nem,nem volt téma.


Pont beszéltük anyummal,hogy én meg fél évesen el fordultam a cicitől.Kérdeztem,meg se próbálta fejni,és üvegből adni?Azt mondja nem!Akkor nem volt divat,pedig annyi teje volt,hogy folyamatosan begyulladt a melle,és akár még táplálhatott volna anyatejjel ha nem is közvetlen ciciből.Eszembe se jut,hogy emiatt mondjuk nekem haragudnom kellene.Amíg nem lettem terhes,azt sem tudtam szoptatott-e és ha igen meddig.Nem volt téma,pedig mindent megbeszélünk.Kb.ennyi köze van a szoptatásnak egy anya-gyerek kapcsolathoz.Egy gyerek sose fog azért haragudni az anyjára mert nem tudta szoptatni.Akkor te se haragudj magadra,mert butaságot teszel ezzel!

138. levra006 (válaszként erre: 133. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 21:03
Na hát ezzel egyetértek...
137. levra006 (válaszként erre: 130. - 06718ca650)
2012. szept. 20. 21:02
Majd eszedbe jut, ha lesz:DDD
136. levra006 (válaszként erre: 129. - Cippora)
2012. szept. 20. 21:01

Téged nem gyötört a dolog, amikor elapadt a tejed? Lehet hogy egy hónap múlva már én is ilyen lazán fogom fel, mint te és így is gondolom, mint ahogy te, egyetértek veled!! De mégis bánt és emészt!

Anyum is leba*ott, hogy mi ez a nagy dráma???? De mégis kínlódok és nem tudom pozotívan felfogni ezt a helyzetet. Egyébként én is 3 hónapig kaptam tejet. De anyának adddig sem volt, egy tejcsárda nőcitől hordták a tejet, akiről később kiderült, hogy kicsit szeszkós volt, úgyhogy lehet a tejnek olyan alkoholtartalma volt, mintha sőrt itattak volna velem:DDDDD

Akkor nagy volt a kétségbeesés, de ma már csak röhögünk rajta, sőt anyuék mindig cinkelnek, hogy azért lettem ilyen gyagya, mert szeszkós tejet kaptam!:))))

135. levra006 (válaszként erre: 124. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 20. 20:54

Igen, cseszett nagy a nyomás. Nekem a sógorom felesége (az nemtom ki nekem:D) mondta, hogy hááátt....a tápszeres babák milyen nagyfejűek....basszus.

Mondjuk ő könnyen verte a mellényét, 2 éves koráig szoptatta a fiát!

134. levra006 (válaszként erre: 117. - Laidu)
2012. szept. 20. 20:49
Köszi Laidu! Az biztos, hogy engem szeret a legjobban.:) Olyan anyás, hogy csak na:)))
133. 130454e42d (válaszként erre: 131. - Levra006)
2012. szept. 20. 20:48

Szülő tervez, gyerek végez :)

Sok dolog lesz még ami nem úgy alakul ahogy eltervezted... Mindig az adott helyzetből kell a legjobbat kihozni.

132. levra006 (válaszként erre: 106. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 20. 20:47
Jajj cukihusi:)
131. levra006 (válaszként erre: 102. - Mandulacska2)
2012. szept. 20. 20:45
Igen én is pontosan ugyan így voltam! Azt mondtam, hogy ok, 6 hónapos koráig csak tejcsi! Nesze neked....
130. 06718ca650 (válaszként erre: 129. - Cippora)
2012. szept. 20. 18:19
így van! egyébként nekem mlég nincs gyermekem, de eszembe nem jutott soha hogy ha esetleg nem lesz tejem, hogy az katasztrófa lesz.
129. Cippora (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 18:11

Ne haragudj,hogy ezt mondom nem akarlak megbántani,de nekem már annyira kezd elegem lenni a tápszeres anyák sirámaiból.Mintha valami földöntúli katasztrófa lenne az,hogy nincs tej.Az ilyenek miatt bántott engem is,hogy csak 5 hétig volt,miközben azt gondolom ma már,hogy tulajdonképpen vígan el voltunk tápszeren.Végre nem ordított a lányom,nem rángatta a mellemet,mert nem volt benne semmi,hanem szépen bekevertem az adagját,megette,aztán jó napot,boldog,kiegyensúlyozott,egészséges,okos!Már olyan idegesítő ez a "szopi hiszti"...aki tud szoptasson aki meg nem az legyen hálás a mai szuper tápszerekért!Ennyi,nem kell ebből drámát csinálni!

(bocsi,ha durva voltam,de azért az már túlzás,hogy depresszióba ess emiatt.3 hónapig kizárólag szoptattad,nekem addig sem ment.Nem ez a fokmérője a jó anyaságnak.Gondolom te sem azért szereted/utálod az édesanyádat mert eddig vagy csak addig szoptatott!Fel a fejjel!

128. gyöngyhold1 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 16:45

Szia!

Az én kisfiam is csak 3 hónapig kapott csak anyatejet,utánna tápszer kellett pótlásnak 6 hónapos koráig.6 hó után csak tápszer,de 10 hónapos koráig cicizett, pedig már egy csepp sem jött,de kérte.Ettől nem érzem magam rossz anyának és te sem vagy az.Remélem sikerül túljutnod ezen a gondolaton.

127. Laidu (válaszként erre: 124. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 20. 16:39

Úgy úgy egyetértek! :) Egyik barátnőm adott egy könyvet, de ritkán olvasgatom, mert alapból minden baba más, így mindegyikhez másképp kell viszonyulni, igazodni a napirenddel, másképp kell foglalkozni vele stb. Egy kismama újság, műsor, könyv nem tudja, hogy milyen az én gyerekem.

Pl. ebben azt írja, hogy 4 hónaposan vannak a fiú babák 6 kiló körül, hát ahhoz képest mi 8-nál tartunk. :D

126. Laidu (válaszként erre: 125. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 16:36
Pontosan! Tiszta maradi ez az ország ebben a kérdésben is!
125. 130454e42d (válaszként erre: 123. - Laidu)
2012. szept. 20. 16:35
Érdekes, ez nyugatabbra nincs így. Ott simán elfogadják az anya döntését, és ahhoz adnak meg minden segítséget. Itt a szoptatást istenítik, de a segítség kevés.
2012. szept. 20. 16:35

én az összes kismamát eltiltanám a kismamaújságoktól, meg a kismamás-babás műsoroktól :D tök felesleges. látszik, hogy mi a végeredménye, ha valaki túl lelkis.

Én mondjuk olvastam, jókat tudtam rajta röhögni, bár akkor, mikor az elsőt szültem, két évnyi csecsemőgondozás volt a hátam mögött, már semmi nem tudott meglepni.

123. Laidu (válaszként erre: 120. - Noozimanoo)
2012. szept. 20. 16:33

Anyukám mesélte, hogy ő is 3 hónapig tudott engem meg bátyámat szoptatni? Lett valami bajom? Nem. Egészséges felnőttek lettünk.

Csak ugye már itt a média is, mert ebben a sok babázós műsorban ( amiket memgondom őszintén utálok) abban is sokszor előfordul, hogy csakis szoptatni jó egyedül. Mi pl már a kórházban is azt hallgattuk 4 napig hogy szoptatni kell!

És ez felháborító, hogy nyomás alatt tartják az anyákat.

122. Laidu (válaszként erre: 88. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 20. 16:30

ez jó :DDDD

amúgy igen. ez a kérdés, áááá!

tőlem mindig megkérdezik, és szoptatod még? tudod szoptatni? szopik még?

én meg rávágom, hogy nem. ennyi.

121. d71ef05a8e (válaszként erre: 104. - Mandulacska2)
2012. szept. 20. 16:29

Azért a tápszerek sem ragadtak le valahol a 0-as években. Ahogy a fogamzásgátlóktól sem szed ma már fel a többésg 30 kg-t és nem lesz szőrős, úgy a tápszertől sem lesz feltétlenül felfújt baba. ÍAz én férjem három éves koráig szopott, hát olyan hurkás kisegyereket, mint ő a fotókon, szerintem egy tápszer sem tud produkálni.


Ez olyan, mint hogy a magzatvédő vitaminoktól lesznek nagyok a babák és híznak a mamák. Jó, biztos egyénfüggő, de én nem tapaszatlok hízást, vagy ha igen, akkor be tudom azonosítani, hogy mitől:)

2012. szept. 20. 16:28
Én se vagyok egy beteges fajta... Pedig nem sok közöm volt gyerekként sem az anyatejhez...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook