Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres) fórum

Bűn 4 hónapos kor előtt (minőségi!) bébiitallal kínálni a gyereket, mert sokat akar enni?(nem szopik, tápszeres) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
128. SF
2008. dec. 9. 15:31

Rossz nézni, miféle félelmeket oltanak a fiatal anyákba!

6 hónaposan elettem apám elől a szalonnát, és nem lett semmi bajom. Ittam a tehéntejet, mert akkoriban nem volt más, és nem lettem se allergiás, se hasmenéses, pedig 40 éve még nem voltak EU-s higiániás előírások, a malacokat ólban tartották, ahol maguk alá piszkítottak, és gyanítom, hogy a tehenek is kint legelésztek valamelyik istenhátamögötti legelőn, ahol hemzsegtek kullancsok, meg a mételylárvák.


Aztán amikor az én gyerekeim voltak kicsik, 3 hónapos kortól kötelező volt főzelékkel etetni őket!!!

És ők is egészségesen nőttek fel, semmi allergia, semmi fertőzés.


Egy anya érzi, ha jót tesz a gyerekével, és tudja a gyerek reakcióiból, ha nem vált be a jócselekedete. Bízzatok magatokban! Jó anyák vagytok!

127. McKenzi
2008. máj. 19. 20:02
oké visszavonom, nincs kedvem erről vitatkozni.
126. McKenzi (válaszként erre: 124. - 3929bc0f41)
2008. máj. 19. 18:51

Az anya érzi és a baba érzi mi a jó


persze. Ez nekem annyira fárasztó - akkor az ANYA miért nem tudja kivárni míg megérik a kicsi bélrendszere a szilárd táplálákokra??? A fejlődés a méhen kívül is folytatódik azt ugye könnyű belátni, hogy nem mindegy ha egy gyerek hat-vagy hét hónapra születik, másképp kezelik, mint aki kilenc hónapra (az első időkben míg beéri társait) ugyanígy folytatódik tovább a fejlődés, orvosi kérdésekben miért lenne döntőbb az anyai ösztön? A tudás a tanulással száll a fejünkbe, nem ösztönből, míg nem foglalkoztam babás dolgokkal én sem tudtam, hogy mennyi idő kell a különböző szerveknek hogy elérjék a felnőtt érettségi szintet. A bélrendszer az első négy-hat hónapban még nyitott, így fokozottabban van kitéve a kisbaba az allergia veszélyének - amit a szilárd táplálékok okozhatnak.

örülj a szerencsédnek, de ne akarj általánosítani a te példád alapján.

EGyébként nem tudom miért kell azt hinni, hogy annak a gyereke mindenből biot kap, aki nem táplál hozzá hamarabb - létezik egy út ugyanis a kettő módszer között is.

125. 3929bc0f41 (válaszként erre: 124. - 3929bc0f41)
2008. máj. 19. 17:47

A képek inkje itt a jó.


[link]


[link]



[link]


A képeket csak azért,mert a 90% azt állította,hogy a gyermek kibúvó fogai már rohadtak lesznek.

2008. máj. 19. 17:44

[link]



[link]


[link]



SZiasztok, nem nektek,régebbi dolog,mindazoknak köszönet,akik mellettem álltak a témában . Hát nem rohadtak ki a fogai, soha nem volt beteg,és fejlettségben és egészségbe is "lehagyja" a korabeliek nagy részét.

Az anya érzi és a baba érzi mi a jó. Minden védőnő mást mond, most ki az okos.

Ha túl féltjük a gyermeket NEKI EZ NEM biztos,hogy jó lesz... a semmiből védettség nem alakul ki. Ad, nem találkozik 5-6éves koráig mással csak az általatok "bio"-nak titulált temrékekkel, majd utána rááll a "normális" táplálkozásra ő fogja megszívni... ezt meg orvosok is mondták többek között.

Jó fórumot mindenkinek. Mégegyszer köszönet a mellettem állóknak.

Ui:

5-6 hónaposan pincepörkötöt evett örömmel és jóízűen,).Vidám gyerek.

123. 1eb84e4bad (válaszként erre: 122. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 4. 19:51
Ez érdekes volt, köszi! :-)
122. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 71. - Bb2f4e28dd)
2008. ápr. 27. 22:21
Ajánlom figyelmedbe a Hozzátáplálás egy másik ország elvei alapján címú cikket!! Olvasd el de nagyon figyelmesen!
121. M_Marcsa (válaszként erre: 118. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 20:44

Pedig azért a WHO csak tudja.

Mi az értelme, ha valamit hamarabb kap a baba? Mert esetleg úgy érzem, hogy 4 hósan adjak szalonnát?

120. McKenzi (válaszként erre: 118. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 14:50

akkor olvasd el légyszi mégegyszer a párbeszédet, te írtad, hogy szerinted a szülőknek tudniuk kell mit adahatnak (mindenféle tájékozódás nélkül, ösztönből :) erre írtam, hogy sokan még magukra sem tudnak vigyázzni, de most mennem kell dogozba, szóval szia, amúgy is lefárasztott ez az egész vita.

Még az jut eszembe, hogy bele lehet nyúlni egy konnektorba úgy is hogy merázzon az áram és úgy is, hogy nem, mert ha véletlen a nullát fogod meg, az nem fog megrázni, míg a fázis igen, de ez kívülről nem látszik. Ez ugyanolyan, senki nem tudhatja előre, hogy azzal ha hamarabb hozzátáplál, okoz-e kárt vagy sem.

Egyébként olvastad azokat a "kutatásokat" amiket elvetsz?

na most már télleg megyek

119. 14775640c4 (válaszként erre: 117. - Bb2f4e28dd)
2008. ápr. 21. 13:30
lehet, de mint mondtam hiába véded a szervezetét ha hajlama van ugyis kijön rajta.csak max előbb
118. 14775640c4 (válaszként erre: 116. - McKenzi)
2008. ápr. 21. 13:28

a szív és érrndszeri betegségeknek vajmi köze van a babakajákhoz

a cigihez és hasonló rákkeltő anyaghoz annál inkább

sőt inkább azt mondanám és itt nem vitatkozni akarok.nem csak a tudomány fejlődik hanem a babakaja minősége is

régen a mi időnkben (72 -es vagyok)

olyan szar babakaják voltak már bocs hogy a maiak ahhoz képest ég és föld

már bio is van:))

szóval ha akkor megettük mikor mi picik voltunk már pedig megettük, mert akkor nem volt ám igény szerinti cici

mégis itt vagyunk.sőt egészségesebbek vagyunk mint a mai gyerekek.

akik meg olyan nyeszlettek hogy rájuk nézel eldőlnek.

szóval szerintem mindent meg kell gondolni

hogy babakaja vagy nem,

de nem szabad komolyan venni semmit sem annyira mint amit irnak a kutatások

hisz ma már minden méreg mégis eszünk:))

és itt vagyunk.

117. bb2f4e28dd (válaszként erre: 113. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 13:20

Na de honnan tudod, hogy hajlamos az allergiára? nem tudhatod. Ezek a dolgok sokszor csak halmozódnak, csak hlmozódnak, aztán egyszer csk kijön.


Mindegy, meddő az egész vita...

116. McKenzi (válaszként erre: 113. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 12:26
a drága szülők még magukat sem ismerik, különben miért volna ennyi szív-és érrendszeri beteg? Sokszor a helyes táplálkozással ezek elkerülhetőek lennének. Vannak dolgok, amik nem ösztönösek, hanem tanuljuk, és a tudomány is folyamatosan fejlődik, ezáltal felülíródnak a régebbi tudásaink. Ma már rá se mernék írni a bébiételekre, hogy két hónapos kortól, pedig régen ráírták.
115. McKenzi (válaszként erre: 114. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 12:24

jesszus.

Én azokról a vegyszerekről beszéltem, amik életveszélyesek a kisbabákra. Nem kell mindenből bio-t adni, de vannak olyan növények, amik magukba szívják a műtrágyából ezeket a veszélyes anyagokat. De ez annyira-de annyira érthető, hogy csodálkozom, hogy vitatkozol erről. Ma már a védőnők is óva intik a szülőket, mégha másban nem is friss a tudásuk, de ezt tudják.

114. 14775640c4 (válaszként erre: 97. - McKenzi)
2008. ápr. 21. 12:12

de veszélyes. ugyanis ha világéletében legalábbis mondjuk mig nem kerül oviba bio kaját kap,

a szervezete hozzászokik ehhez és nehezen veszi be a nem bio kaját ami pl. műtrágyás vagy akár bármilyen vegszeres


nekem volt ismerősöm ugy hogy a gyereke biokaját evett és az oviban folyton rosszul lett mert a gyomra nem szokta meg az un. nem steril kosztot

113. 14775640c4 (válaszként erre: 112. - Bb2f4e28dd)
2008. ápr. 21. 12:05

persze..

nem mondtam hogy nem igy van

csak azt hogy a szülőnek kell ismernie annyira a saját gyerekét hogy tudja meddig mehet el.és ha ad egy pohár bébiitalt mondjuk kb. 3 hósan ha hajlamos az allergiára, akkor max kijön rajta előbb.

ugyanis ha valaki hajlamos valamire teljesen mindegy mire,igyis ugyis kijön rajta.előbb utóbb


lehet hogy halálra kiméled a gyereked ha allergiás hajlama van ugyis kijön rajta akkor is.

és ahogy mondod az életben nincs garancia. tehát bárhogy bármit teszel nem garantált semmi.

lehet az kimélő mód egy babánál de lehet egy nem kimélő mód is

112. bb2f4e28dd (válaszként erre: 111. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 11:59

Te túl idealista vagy. Nem allergiás űszülőknek is bőven lehet llergiás gyereke, születéskor senkire sincs ráírva, hogy allergiás lesz-e.


Az én lányom (a nagyobbik) laktózérzékeny. Ezt 4 éves kora körül derítettük ki. Addig nem jött elő.


Az életben nincsenek garanciák.

111. 14775640c4 (válaszként erre: 110. - Win)
2008. ápr. 21. 11:19

értem én:))

hisz én is 6hós korukig csak cici(értve ugy hogy semmi még csak víz sem..), max kanál nyalogatás. de ennyi:))tehát ha kiváncsiak voltak megkóstoltattam velük(lásd mértékletesség)


igaz az hogy van aki erre hajlamos.mármint allergiára. ezért irtam a szülő felelősségét hogy hát a saját gyerekével csak tisztában van?

tehát ha tudom hogy az én gyerekem olyan makkegészséges hogy nem árt neki semmi akkor oké.

de ha kicsit "nyavajás" (idézőjel nem véletlen)

akkor persze nem adok neki semmit..

hogy van-e joga ?

hát...

végülis attól függ..és itt megint csak arra utalok hogy ismernie kell a saját gyerekét.

110. win (válaszként erre: 108. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 11:10

Nem hinném, hogy a hasgörcsről lenne szó, vagy a csorgó nyálú gyerekről, sokkal inkább az allergia kialakulásának veszélyéről.

A túl korán adott ételfajták arra hajlamos gyerekeknél allergiás reakciót idézhetnek elő. Mivel a fejletlen emésztőrendszer még nem kész és nem elég érett az adott ételben található alkotórészek lebontására.

Aztán lehet évekig küzdeni (és közben magyarázni egy 2-3-4 évesnek, hogy ő miért nem kap pl. túró rudit, joghurtot, fagyit, stb.), mire a gyerek kinövi pl. a laktózérzékenységet. Holott lehet, hogy elég lett volna annyi, hogy nem ad neki a szülő 6 hónapos korában tejterméket, hanem vár vele az előírás szerint legalább 8 hónapos koráig.



De a felelősség valóban az övé. Kérdés, van-e joga kockáztatni a gyereke egészségét???

2008. ápr. 21. 08:31

most olvastam. nem babakaját hanem italt akar adni.

akkor adjon. egészségére

108. 14775640c4 (válaszként erre: 97. - McKenzi)
2008. ápr. 21. 08:29

én igény szerint szoptattam a gyerekeimet. de nem mondanám ha ettünk és a gyerek csorgó nyállal nézte hogy eszünk akkor nem kóstoltattam meg velük,amit mi is :)pedig volt hogy az én gyerekem sem volt több hónapos a topic kiirója gyerekénél.


aki feltette ezt a kérdést ebben a topicban hogy adna a gyereknek babakaját, akkor az ő dolga.

hiába mond bárki bármit akkor is a saját gyerekét csak ő ismeri. és ő tudja mennyit akar enni.

jó jó tudom még pár hónapos.de

nem tudom mi a helyesebb beletömni plusz adag tápot mikor több kaját kiván, vagy megetettni annál kalóriaszegényebb babakaja változattal?én a mértékletesség híve vagyok. tehát ha nem nyakr-főre adja neki nem hiszem hogy a gyerek hasgörcsel megy a kórházba.

én sem értek vele mindenben egyet de akkor is az ő dolga.

mindenki azt ad a gyerekének amit akar.

a felelősség az övé.

2008. ápr. 20. 22:48

A természet azért nem véletlenül oldotta meg a dolgokat úgy ahogy.Ha egy 1-2 hónapos gyermeknek nem anyatejre szüksége,akkor az anyák melléből főzelék meg mit tudom én mi nem folyna! :)

Sajnos persze nem mindenki tud szoptatni,de szerintem egy kornak megfelelő tápszer teljesen rendben van,hiszen az úgy van kialakítva,hogy minden benne legyen amire szükségük van a babáknak.

106. McKenzi (válaszként erre: 101. - 63a85224af)
2008. ápr. 20. 22:39
elolvastam, és egyetértek, sajnos én is láttam már rossz példát, az alant felsoroltaknál kevésbé szerencsés babát - aki ekcémás lett a korai hozzátáplálás miatt, (tejpép) és később is csak sinlacot kaphatot, tejpépet nem.
105. McKenzi (válaszként erre: 102. - Win)
2008. ápr. 20. 22:36
Erre fel sem figyeltem, tényleg nem mindegy.
104. 63a85224af (válaszként erre: 103. - McKenzi)
2008. ápr. 20. 22:28
Nincs semmi :)
103. McKenzi (válaszként erre: 100. - 63a85224af)
2008. ápr. 20. 22:28

:) igaz, az ösztönös rész már nem neked szólt!


bocs!

102. win (válaszként erre: 99. - McKenzi)
2008. ápr. 20. 22:21

Ez az, ami számöomra is érthetetlen: miért olyan nagyon sürgős mindent mielőbb elkezdeni adni a gyereknek? :-OOO

Kis kivétellel 1 éves korától valóban kaphat bármit, csak addig kellene várni.


Egyébként újra elolvastam a cikket, mert már annyira nem emlékeztem rá, és azért van benne pár olyan dolog, amivel nem igazán értek egyet. Megtévesztő lehet, ha valaki erre próbál hagyatkozni, mert nincs odaírva, hogy az elején megadott feltételeknek összességében, egyidejűleg kell teljesülni, vagy elég, ha már egy megvalósul.


Ezek szerint pl. az én fiamat legkésőbb 4 hónaposan már tömni kellett volna ész nélkül, mert olyan gyorsan fejlődött minden tekinteteben. A 6,5 kilót pl. 10 hetes korára simán elérte...

101. 63a85224af (válaszként erre: 99. - McKenzi)
2008. ápr. 20. 22:20
A 62. hsz-omban leírtam a véleményem és a tapasztalatom,ami egyben válasz a 40.-re és a 44.-re.
100. 63a85224af (válaszként erre: 99. - McKenzi)
2008. ápr. 20. 22:11
Én is pont ezért írtam,hogy régebben nem volt annyi allergiás,mert a hajlamot nem erősítette fel a sok környezeti ártalom,ami ma már sajnos egyre erősebben jelentkezik.Vagy ezt nem nekem akartad írni?
99. McKenzi (válaszként erre: 98. - 63a85224af)
2008. ápr. 20. 21:13

annál inkább kell vigyázni a hozzátáplálásnál, de mindenki maga dönti el, hogy kinek hisz, nekem jól jött egy útmutató az etetésnél. A gyerekemet nem könyvből nevelem, az ösztöneimre hallgatok, de nálam a kezdeti hozzátáplálás egészségügyi és nem nevelési kérdés volt.

Bizonyított, hogy a paradicsom sok gyereknél allergiás reakciót vált ki, hát én nem kísérleteztem nem kapott paradicsomot egy éves koráig, na bumm. Rövid idő az amíg jobban kell figyelni, nekem mondjuk nem volt nehéz kivárni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook