Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres a babám fórum

Tápszeres a babám (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
179. levra006 (válaszként erre: 177. - Olívia2012)
2012. dec. 26. 21:37

Igen, büszkén mondhatom abszolút túl vagyok ezen. Vince 7hónapos volt. Reggel és este kap tápit, a többi étkezés ki van váltva. Nagyon jól evő baba:) Nem válogatós, szereti a pocakját, ügyesen eszik:). Még egyszer sem volt beteg. Egyszer volt egy kis nátha szerű vmi, de szinte az sem volt semmi...

Büszke és boldog vagyok, mert sok anyatejes babóka már többször is volt beteg, ő pedig még egyszer sem (le is kopogom). Szépen, kiegyensúlyozottan fejlődik. A mozgása pedig fejlettebb a koránál ( A gyerekorvos szerint). Egyedül feláll, ügyesen mászik. Figyelmes, értelmes:). Szóval mostanra sikerült belátnom, hogy bár nem lehetett anyatejes sokáig, mégis mindenben "jók vagyunk". És a tápszerek ma már olyan modernek, hogy csak az ellenanyagokban térnek el az anyatejtől. Ahogy a kicsi immunrendszere fejlődik, egyre inkább már ez sem lesz olyan nagy probléma....úgyhogy kitarást mindenkinek, aki hasonlókat érzett mint én.....hogy annak ellenére, hogy mindent megtett, a tejcsi mégis csak fogyott fogyott....nem hibás ezért senki. A baba viszont a tápival is a legjobbat kapja és senki nem fogja soha "észrevenni" rajta, hogy ő valaha is tápszeres volt!

178. Laidu (válaszként erre: 177. - Olívia2012)
2012. nov. 16. 11:29

Szia Olivia!


Ne emészd magad emiatt a tápszer dolog miatt.

A cumisüveg miatt meg ne aggódj, előbb utóbb rá fog érezni, hogy kell abból enni, és akkor simán fog menni az etetés. :)

A szoptatást nem rontottad el, ne hibáztasd magad!

Neked is ilyen a genetikád, nem tudsz tovább szoptatni. Amedig tudod addig csináljátok, és az is bőven elég a babának!

Már lentebb írtakm, hogy nem attól függ, hogy jó anya vagy e, hogy szoptatod vagy tápszeres, hanem hogy szereted, és igyekszel mindent megtenni a gyerekedért. És ez a lényeg!

Én nem is bánom, hogy nem tudom szotpatni Petikémet, mert olyan zabagép, elég sem lenne neki az anyatej szerintem! :D Mi már 6 hónaposak vagyunk, de 9100 gramm! :D

177. olívia2012 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. nov. 7. 20:37

Szia!

Látom elég régi az üzenet, de talán majd megirod h mi történt azota.

Nekem most tiz hetes a babám, és egy hete kezdtem a tápszeres kiegészitést, mivel nem hizott sokat,elötte meg végig nagyon szépen. 3200gr-mal született és most 5210 gr.De fura volt h egyszerre csak tul gyakran szopott, 2 oránként, a védönö szerint nem baj, ugy etessem ahogy ö szeretné. Mégis kevés volt amit evett, mertabbana hétben nem volt kakis pelus sem, annyit evett h nem volt éhes, de jol lakva sosem. :( Rettentöen elszomoritott. Pedig azon a héten bogyokatszedtem, kapszulát, elötte ittam a teákat, persze fájt a has töle, szoptattam ahogy csak tudtam, de a mennyiség nem nött. Söt, az a bizonyos mennyiség nem termelödött meg amivel jol lakott volna a következö étkezésnél. Csak valamennyi.Ma már naponta tudok lefejni, 75 -125 ml anyatejet.És ennyi.

Nem tom hol rontottam el és mit, h csökkent, de ez is elfog tünni.

a potlás ugy zajlik: cici, utána semmi, nem igazán fogadja potlást, pedig szinte 10-20 ml-t szivhat ki, kicsivel késöbb eszik, de keveset, alig 70-90 et, holott az adagja 100 felett van már jocskán. A három orát ki se birja, elöbb etetem, de az adagját akkor sem eszi meg.Nem tudok többet belediktálni. Van h egy három orás periodus alatt többször eszik.Félek h megterhelem ezzel a pocakot, mert a tápszer elvileg 3-4 ora mig emésztödik.

Nem értem mért nem eszi meg az adagját.Ha cici nélkül adom a tápszert,akkor sem eszi meg az adagját, max 100,talán kétszer evett eddig 120 at.

Fogalmam sincs h mit kéne tennem.

És ezen rágodok, a szülés se voltegyszerü,de feldolgoztam, nagyon sokáig volt tej,még afagyasztoba is tudtam tenni, de most.....

És az agyamra megy h mindenki kérdi anyatejes? EDDIG büszkén mondtam h igen, most meg, hát már nem, potlást kap, ezt kevésbé lelkesen már.

Reméelm már te tul vagy rajta.

Csak azért irom, h tudd nem te vagy igy egyedül ezzel

176. Laidu
2012. szept. 28. 09:25
Az a jó anya, aki neveli, szereti a gyerekét. Az hogy megeteti (anyatejjel, vagy tápszerrel) aztán lerakja a kiságyba, és nem is foglalkozik vele, na az a nemtörődöm anya. Meglátszik egy babán, ha nevelgetve, szeretgetve és foglalkozva van vele, és ez nem az etetés módján múlik. ;)
175. levra006 (válaszként erre: 173. - Kattantak)
2012. szept. 27. 15:14
Hát ez szép kis történet volt:) Abszolút igazmin den sora!
174. levra006 (válaszként erre: 172. - Babóca0)
2012. szept. 27. 15:11
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy nem (csak) az a jó anya, aki tud szoptatni, hanem az is aki nagyon szeretne, de nem tud...de ettől mi is a legjobbat szeretnénk a picinek. Szerintem inkább annál vannak problémák, akit ez egy picit sem visel meg....
2012. szept. 26. 23:25

sziasztok :)

Nekem két gyerekem van. a kislányommal gyakorlatilag nem volt olyan nap, hogy ne kellett volna pótolni, és pár hét alatt már csak tápi volt. a szoptatás egy kínszenvedés volt, de tényleg, valahogy nem éreztünk rá egymásra... de vessen meg érte bárki nem éreztem magam e miatt szar anyának (sőt császáros volt, de még így sem).. nagyjából később visszagondolva tudtam mit szeretnék majd egy következő babánál máskép csinálni. ez nem azt jelentette, hogy elrontottam bármit is az elsőnél, egyszerűen a körülmények sorozata hozta ezt a helyzetet... Ettől függetlenül, szép okos lassan 4 éves nagylányom van... a kisfiamnál az első lépés az volt, mivel tudtuk, hogy ő is császáros lesz, hogy fogadtam egy csecsemős nővért, akivel előtte átbeszéltük mit és hogy szeretnék. a kórházba volt hogy kapott a kisfiam pótlást, mert még kevés volt a tej Neki, de nem stresszeltem rajta, segített a csecsemős nővérke a mellápolásba, hogy ne gyulladjon be, tudtam pihenni, ami igen is nagyon fontos volt, és szép lassan beindult a tejtermelés. Kb 3 hónapos körül jött egy szopási sztrájk.. szinte minden szopi hisztibe tört ki, akkor azt gondoltam,hogy na most itt lesz vége, de ahogy jött úgy lecsengett ez az időszak. Féléves elmúlt a kisfiam, már eszik főzit, gyümit, tejpépet, és ezen kívül szopi van... szerencsésnek érzem magam, hogy így alakult... csúnya dolog bárkit is ezért lenézni, mert nem jött össze a szoptatás, vagy nem a nagykönyvben megírt ideig tudott szoptatni.. aki nem csinálta még, ne ítélkezzen, akinek meg ment tegye össze a két kezét. És akinek nem ment, az meg meg se hallja az ilyen hülyeségeket, mert az anyaság nem itt kezdődik :)... nem lehet tápis gyerekkel bensőséges viszony??? baromság... Lányomnál minden este az volt a szokás, hogy az apja tette le aludni, Ő adta oda az utolsó adag tápszert.. Imádják egymást :), nem hiszem, hogy enél bensőségesebb viszonyt kívánhatnék.. a mai napig apa teszi le aludni... senki ne keseregjen ezen, hogy mivel is táplálta a gyerekét, tök jó, hogy ha tudunk szoptatni, nagyon szép dolog, és kényelmes is :), de annyi minden áll az előtt a baba előtt az életbe, amikor bizonyíthatjuk hogy jó anyák vagyunk, ezt szerintem egy gyerek sem fogja rajtunk számon kérni... És én anyaként max a gyerekeimnek szeretnék megfelelni, senki másnak :)

2012. szept. 25. 20:35
Itt vagyok én élő példának 3 gyerekem van kb 1 hónapig volt tejem mind a 3 gyerköcnél.Most a legkisebbnél aki mindjárt 2 hós lesz fordult elő hogy egyik napról a másikra kevesebb lett a tejem és hiába mindenféle tea,meg homeós bogyó az akkor se akart szopni ha lett volna tejem. Eddig fejtem neki de hamar lecsökkent a mennyiség az éhsége meg nőtt.Nem tudtam mit tenni mint tápszert adtam neki.Én is sokat sírtam emiatt pedig másik 2 gyermekem tápszeren nőtt fel és nem betegesek szerencsére.Én se tudom egykönnyen túl tenni magam rajta pláne hogy a család ugy állt most is hozzá hogy a kicsi is tápszeres lessz felesleges minden. Nehéz.De nem érzem azt hogy nem tettem meg mindent amit csak lehetett.
171. kitty9 (válaszként erre: 19. - D71ef05a8e)
2012. szept. 25. 16:05
Nagyon jól megfogalmaztad, egyetértek. :-)
170. Laidu (válaszként erre: 168. - Levra006)
2012. szept. 23. 07:40

Én is este adom a tejpépet, mert csak így ébred fel egyszer éjszaka enni. Ja, igen, utolsó étkezésként kapja olyan 9-10 között. Kb másfél héttel ezelőttig, meg 2 héten keresztül 2-másfél óránként evett éjjel!! azt hittem megzakkanok már! SZóval muszáj voltam adni neki normál kaját is, mert a tápszert megissza, de ki is pisili. Így hogy már eszik gyümölcsöt, főzeléket, tejpépet, jobb lett a helyzet!

Na az tök jó! :) Akkor nyugodtan adhatsz neki máskor is, mert akkor a körtét szereti. Meg kipróbálhatsz mást is. Petinek az alma-banán kombó jött be nagyon. :)

169. levra006 (válaszként erre: 167. - 06718ca650)
2012. szept. 22. 21:24
Tartsd is magad ehhez:))) Kerüld a baba-mama műsorokat és a kismamáknak szóló könyveket is! :D
168. levra006 (válaszként erre: 165. - Laidu)
2012. szept. 22. 21:22

Ma már kapott a kisfiam tízóraira körtét! Alig bírtam elvenni tőle:D. Egy-két kanállal akartam adni neki, de majdnem benyalt egy fél konzervet:))

A rizspépet utolsóétkezésnek kapja? Hány óra felé tudo adni neki. Nekem a kisfiamolyan 9 óra körül adja be a törölközőt, de akkor már félálomba eszik. Sajna fölébre enni többször is. Van amikor már 2 körül, aztán 3-4, és utána reggel. Párszor előfordult hogy hajnalban ébredt csak, olyan 4-5 között. Annyira örültem, hogy na, akkor kezdi átaludni az éjszakát...de nem :(

167. 06718ca650 (válaszként erre: 137. - Levra006)
2012. szept. 21. 23:47
:D nem hiszem hogy ez lesz. de ebből is rájöttem hogy nem kell sok baromságot összeolvasni. :)
166. Pen80 (válaszként erre: 161. - Laidu)
2012. szept. 21. 22:44
Hú, az igen! :)
165. Laidu (válaszként erre: 164. - Levra006)
2012. szept. 21. 22:42

Kezdetben a tápszer után, közvetlenül adtam neki 1-2 kanál kóstolót, én krumpli-répát, az a legelső amit adtam a kislányomnak is. Aztán pár nap után már kicsivel többet adtam neki. De ne aggódj, ha esetleg valamelyik zöldség nem jön be nei, nem kell elkeseredni miatta, mert akkor másikat kell kipróbálni. Petinek pl a paradicsom nem jön be, de nem is erőltetem, mert van helyette más. :)

Most már kiváltja a főzelék, meg a tejpép a tápszert, a gyümölcshöz kell neki még egy kicsi.

Én onnan látom, hogy elég volt neki, hogy kidugja a kanalat a szájából (mert én azzal etetem), meg elfordítja a fejét, vagy jól összezárja a száját. Meg ezt is ösztönösen meg fogod érezni, hogy mikor lakott jól vele. :)Szóval nyugi, mi anyukák alapból tudjuk hogy miből mi mennyi elég a babának. Egyszerűen tudjuk, érezzük :)

Nálunk muszáj este adni neki tejpépet, mert így bírja ki az éjszakát nagyjából.

164. levra006 (válaszként erre: 162. - Laidu)
2012. szept. 21. 22:11
Laidu és te hogy etetsz hozzá? Szóval milyen iramban növelted a pici adagjait? És kivált nála egy-egy étkezést a gyümi, tejpép, vagy főzelék??? Honnan tudod, hogy kiváltja már? Szóval én kicsit izgulo emiatt a hozzátáplálás miatt,
163. Laidu (válaszként erre: 145. - Cippora)
2012. szept. 21. 21:09

Én ma olvastam egy topicban, hogy azon marakodtak, sőt rendesen veszekedtek, hogy ki a jó és sz.r anya! Az egyik rábízza a nagyszülőkre és szívesen mozdul ki otthonról néha, a másik meg mindenhova viszi a babáját, és ezen ment a vita hogy melyikük a jobb-rosszabb, hülyébb stb! :D

Hát nem tök mindegy??? Kinek mik az igényei ennyi a történet! :D

Senki sem jobb vagy rosszabb a másiktól azért mert másképp tud kikapcsolódni, vagy mert anyatejes vagy tápszeres a babája, vagy a férje-párja mikor segít vagy nem. Ez mindenki magánügye, és nem szabad ítélkezni.

162. Laidu (válaszként erre: 160. - Levra006)
2012. szept. 21. 20:59
Az ám, kis haspók! :) Nagyon szereti a pociját, úgyhogy már a tápszer mellett megy a főzelék, tejpép, és gyümölcsök. Most este is bevágott egy nagy bögrére való sárgabarackos tejpépet. :)
161. Laidu (válaszként erre: 159. - Levra006)
2012. szept. 21. 20:57
4 és fél hónapos. :) Két hete volt 8 kiló és 68 centi. De azokat a méreteket már tuti elhagyta.
160. levra006 (válaszként erre: 153. - Laidu)
2012. szept. 21. 20:38
De szép kis husis, egyem is meg:)
159. levra006 (válaszként erre: 154. - Laidu)
2012. szept. 21. 20:36
Laidu, mennyi idős Peti?
158. levra006 (válaszként erre: 145. - Cippora)
2012. szept. 21. 20:33

Cippora, én is próbálom a tápszer "jó oldalát" nézni.. Így legalább el tudok menni kozmetikushoz egy jó arctisztításra, amiről eddig csak álmodoztam, mert ugye 2-3 óra alatt haza kell érni!!

Na a másikdolog a férjek....persze, hát van akit körbesöpröget a férje...:D:D Na az enyém bizony nem. A galád szemétláda:DDD

Persze ha kérem hogy segítsen, mert kicsúsznak a kezeim közül a dolgok, akkor segít.

157. KHajni79 (válaszként erre: 144. - Banyaci)
2012. szept. 21. 12:05
Én is de így szép és jó a nagycsalád :)
156. Cippora (válaszként erre: 153. - Laidu)
2012. szept. 21. 10:32
Jaj,nagyon édes :) az én lányom is hasonló "paraméterekkel" rendelkezett ennyi idősen :D
155. Laidu (válaszként erre: 140. - Kricatto)
2012. szept. 21. 08:54

Velem volt, olyan, hogy egy ismerős a környékünkről, megállított megnézni a picit, megkérdezte szoptatom e, mondtam hogy nem, láttam rajta hogy meglepődött, erre visszakérdeztem, hogy de mi köze van hozzá?

aztán gyorsan csak magyarázkodott, hogy nem akart tolakodó lenni stb...

154. Laidu
2012. szept. 21. 08:48
Szerintem Petinek elég sem lett volna az anyatej, mert 180 ml-t úgy bevág mint a huzat, mert nagyon nagy étvágya van! :) Már el is kezdtem főzeléket adni neki, így jobban eltelik a pocija. :)
153. Laidu
2012. szept. 21. 08:46

Amúgy itt az én babusom. :)


[link]


[link]

152. Laidu (válaszként erre: 139. - Cippora)
2012. szept. 21. 08:46

Egyetértek veled! Az a legfontosabb, hogy a gyerek jóllakjon, mert akkor lesz elégedett és vidám baba. Mert hát valljuk be, nekik még az a legfontosabb, hogy tele legyen a hasuk, mert akkor nincs sírás. :D

Itt tényleg az bántó, ahogy a környezetünk áll hozzá ehhez a kérdéshez, mintha kötelező elvárás lenne a szoptatás egy anyától.

151. Pen80 (válaszként erre: 150. - Banyaci)
2012. szept. 20. 23:12
:DD
150. Banyaci (válaszként erre: 149. - Pen80)
2012. szept. 20. 23:10
Naná a tizenkétéves imádja, ha a fülébe csámcsogok.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook