Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres a babám fórum

Tápszeres a babám (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. szept. 20. 15:14

Most nem azért mondom, de hogy van valakinek képe megkérdezni ilyesmiről egy anyukát? Védőnő, gyerekorvos, legjobb barátnő oké, de nehogy már fűnek-fának köze legyen ezekhez a dolgokhoz! Azért mégiscsak egy elég intim testrészről van szó, jól is néznénk ki, ha boldog-boldogtalannal a mellünkről kezdenénk el bezsélgetni. Attól, hogy több funkciója van, ezen nem változtat.


Elég békés természetem van, de azt elég meszsire küldeném, aki meg merné kérdezné, hogy szoptatok-e, pláne, ha még megjegyzése is lenne hozzá!

28. 342bae44d8 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:14
de ez tök jó, a napi kaja majdnem felét az anyatej teszi ki!!! Így fogd fel!!!!!!!
27. f758a7200f (válaszként erre: 13. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:14

Miből gondolod, hogy mind?? Ez nem igaz, másrészt a második, harmadik babák már könnyebben szoptathatóak, mert a tej gyorsabban, vagy hamarabb száll le a szoptatás elején, az elsők kicsit megszenvednek vele, szóval ha speciel neked ráadásul első gyerek én gratulálok a 3 hónaphoz is, nem minden az akarat-türelem, bár sokat számít, de a tejtermelésnek vannak hormonális okai is, meg ugye a gyerekek is különbözőek.


Mindenesetre pl. a 3O-7O%-os arányt ha figyelembe veszed, vegyes szoptatásnál, akkor bőven benne vagytok, elvileg sikeresnek mondható és érdemes csinálni, amíg anyatejből jön a 3O%, akkor is, ha a többi tápszer, ez még nagyon is elmegy:) Sőt, saját véleményem, hogy ennél kevesebbért is megéri, de azért amint látom, neked több van mint 3O%, úgyhogy ne is aggódj!

26. 130454e42d (válaszként erre: 23. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:14
Nem bemagyarázás, hogy semmi baj ezzel, mert tényleg nincs. Többet ártasz mindkettőtöknek ha ezen rágod magad.
25. homern (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:13

Ez legyen a legnagyobb bajotok,semmi baja nem lesz a picinek és a jó vagy rossz anyasághoz sincs köze.

Szomszédom pl nagyon jó anya, kórházban csecsemőintenzíves, neki pl egy csepp teje sem termelődött egyik gyerekkel sem. Ez a 4 hónap is nagyon jó,örülj,hogy ennyit is adhattál neki :)

2012. szept. 20. 15:13

Az egyik napról a másikra elapad a tej nagyon ritka, sőt én nem is nagyon hiszem el!

Nekem szép lassan apadt el, de két-három hét is volt, mire tényleg elapadt.

23. levra006 (válaszként erre: 6. - 5157af4cdb)
2012. szept. 20. 15:12

Andycondi, neked is egyik napról a másikra elapadt a tejcsi?? Vagy azért még reggelire kapott anyatejet, vagy abszolút tápszeres lett a 3. hónaptól?

Te hogy tudtad bemagyarázni magadnak, hogy semmi baj ezzel???

22. 130454e42d (válaszként erre: 13. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:10
Nem igaz, hogy csak akarat kérdése. Régen se tudott mindenki szoptatni, szerencsére ma az ilyen anyukáknak ott a tápszer, nem kell felestejjel meg hasonlókkal kísérletezni.
21. mandulacska2 (válaszként erre: 13. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:10
Ez hülyeség, hogy akarat kérdése. Nekem egy védőnő azt mondta, hogy attól is függ, hogy milyen a zsírmirigy állomány a mellen belül.Eszel eleget? Sokat is kell inni. Egyébkétn én is rosszul éreztem magam az elején, de nagyon. Még most is az jár a fejemben, hogy hátha lesz egy kistesó, talán annál. Bár nem valóSZínű.:(
20. levra006 (válaszként erre: 5. - Mandulacska2)
2012. szept. 20. 15:10
Mandulacska, te meddig szoptattad?
2012. szept. 20. 15:10

Én még nem járok ebben a cipőben, de csak biztatni tudlak. Az a normális, hogy a szoptatást részítsíti előnyben minden tanácsadó, és mindannyian tudjuk, hogy több okból is az a legjobb.


Sajnos kevesebbet bezsélnek azokról, akik bár akarnak, valamilyen ok miatt nem tudnak szoptatni. Pedig nincs ok az elkeseredésre. A mai tápszerek nagyon jól vannak összeállítva, nem fog hiányt szenvedni a babád semmiben.


Az anya-gyermek kapcsolat sem ezen múlik. Igen, a szoptatás hozzátesz nem keveset. De ez mégsem jelenti azt, hogy aki nem tud szoptatni, az elszúrta a babája egész életét, és a kapcsolatukat is. Ha ügyes vagy, üvegből etetve is tudsz olyan bensőséges légkört teremteni, ami által az etetés örömteli esemény lesz mindkettőtök számára.


Nem ezen múlik. És soha ne gondold azt, hogy hátránnyal indul emiatt a gyermeked. Másképp indul, de az igazi hátrány nem ez. NAgyon sokan szoptatják akár 6 éves koráig is a nagyobb gyereket a kicsi mellett, mégsincs egy jó szavuk se a gyerekhez, nem nevelik, csak hagyják nőni, mint a dudvát, csúnyán válnak el a szülők, stb. Ilyen körülmények között a szoptatás megléte vagy nemléte nem nyom a latban, ha a gyermek boldogságáról van szó.


Mindezzel csak azt akartam mondani, hogy az a furcsa logikai helyzet áll elő a szoptatással, hogy bár minden igaz, amit az előnyeiről mondanak, ellenkező esetben, tápszerezés mellett nem fordul minden az ellenkezőjére.


Ugyanúgy túl van lihegve ez a téma szerintem, mint a hüvelyi úton való szülés kontra császármetszés ügye.


a nők elég kevés százaléka dönt maga a császármetszés és a nem-szoptatás mellett, a többiek ezekbe a helyzetekbe belekényszerülnek. Csak amikor az előbbi csoport miatt propagálják a természetes szülést és a szoptatást, azt az érzetet keltik az utóbbi csoportbna, hogy nem teljes értékű anyák, vagy a gyermekkel való kapcoslatuk nem lehet teljes értékű. Ami viszont hatalmas butaság.

2012. szept. 20. 15:09
Szerintem se csinálj belőle lelkiismereti kérdést, ha nagyon bánt felkereshetsz egy szoptatási tanácsadót, tényleg sokat segítenek!!! Én 20 hónapig szoptattam, de az elején nekem is volt tejmennyiség csökkenés, szopisztrájk minden. Még kórházban is voltam a 6 hetes babával mert nem evett. Ha neked nagyon fontos, ne add fel és merj segítséget kérni. Ja nálunk úgy rendbe jött minden, hogy nem kapott soha tápszert. Ja és a lelkiállípotod is sokat ront a tejtermelésen, ne szomorkodj, mert az tuti elapasztja!
2012. szept. 20. 15:09
az én anyukámnak sem volt teje. nyugodj meg, nem te vagy az egyetlen a földön. :*
16. levra006 (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 20. 15:09
Ez a baj, hogy tudom hogy nem normális és nem kéne ezt így túlfilozofálni, de nem bírok a gondolataimmal. Ki vagyok akadva,mert olyan gyorsan elapadtam, pedig olyan magabiztos voltam.
15. Szerénke83 (válaszként erre: 13. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:09

Most miért is ostorozod magadat?

Felejtsd már el a többieket!

14. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:07
3 hónapig kizárólag szoptattál. Nekem már a legelején se volt tejem. Leesett a kisfiam vércukra, tápszerezni kellett már a legelejétől. Akkor én mit szóljak? Próbáltál homeós bogyókat is? Anno én nem, már bánom. próbáld meg , hátha az segít. 3 hósan van egy növekedési ugrás is. Lehet, esetleg azért kér több tejet. Elvileg ilyenkor lehet szopási sztrájk is. De ezért ne érezd magad szarnak.
2012. szept. 20. 15:07

Az a baj, hogy akiknek most ilyesmi korú gyerkőcei vannak, mindegyik szoptat, de úgy, hogy csak azt hallom, hogy annyi teje vannak ennek is és annak is, mint a szemét. Senkit nem ismerek, akinek tápszeres lett volna a babája. Csak mamagamat!!!! Sőt, mindenhol azt olvasom és mindenkitől azt hallom, hogy akarat kérdése az egész...

Mi nem stimmel nálam?????

2012. szept. 20. 15:07

Pedig egészséges felnőtt lehet egy tápszeres gyermekből is

egyébként meg az a 3-4 dl is kincset ér, ne szomorkodj miatta

nyugodtan mondhatod, hogy anyatejes hisz kap azt is

vagy ha nagyon bánt akkor mond azt, hogy vegyes

Egyébként a 3 hónap a legnehezebb, mert akkor van a növekedési ugrán, ne hibáztasd magad

hisz az első 3 hónap megvolt, ami a legeslegfontosabb

11. Szerénke83 (válaszként erre: 5. - Mandulacska2)
2012. szept. 20. 15:07

Dehogy védi meg!

A fiam fél éves korig kizárólag anyatejes volt, 10.5 hónapos koráiog szoptattam.

Amíg nem ment bölcsibe, nem is volt baj. Na de utána egyfolytában taknyos volt (igaz, komoly lázas betegséges nem volt)

10. f758a7200f (válaszként erre: 2. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 15:07
Hát ez meg a másik, nem kell senkinek sem magyarázkodnia, hogy most ez vagy az, szerintem aki meg nagyon firtatgatná, hát az az indiszkrét, nehogy már neki kelljen zavarban lennie, mert nem tudja, hogy mit válaszoljon.
2012. szept. 20. 15:07

Ez nem szörnyű..még mindig kap anyatejet is, írtad. Ugyanígy voltam én is. És most, hogy a másodikat várom, kérdezte a védőnő, hogy meddig szopott az első..mondtam, hogy csak anyatej 3 hós koráig volt, de naponta-2 naponta olyan 9 hós koráig jutott tőlem minimális mennyiséghez (nem 3-4 decihez, sokkal kevesebbhez)..és az számít, 9 hót írtak be..úgyhogy te is szoptatsz még mindig.

Nekem semmi bajom nem volt a tápszerrel, én már örültem, hogy lekerült a vállamról a sok kínlódás, fájdalom, meg gyötrelem, ami azzal járt, hogy jajj de még anyatej kell több, még több, mert mi lesz így..ez egy nagy butaság. Nyugodj meg.:)

8. kzsu80 (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 20. 15:07
:D
7. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:05
Szerintem ne csinálj tragédiát belőle és a napi 3-4 deci anyatej plusz tápszer jó arány ebben a korban. És ne csinálj problémát abból sem, ha megkérdezik, azt mondod egyszerűen, hogy szoptatsz és kiegészítésként kap tápszert is, kész. Bár, ahogy mondod, abban sem látok kivetnivalót, ha valaki csak tápszer, ha egyszerűen nem volt mit tenni. Én nem hiszem, hogy azért 2 nap alatt így elmenne a tej, mikor abbahagytuk a szoptatást, a végén napi egyetlenegy szopit tartottunk be, mert már nem akarta, és ezzel még 2 hétig meg tudtam hosszabbítani, szóval azért nem megy el olyan hamar, ha már 3 hónapot szoptattál. Persze, biztos rohamosan lecsökken, de nem megy el, másrészt nemsokára már kicsi gyümi is lesz, szóval elkezd majd eszegetni:)
2012. szept. 20. 15:05
Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod!Persze hogy jobb lenne ha lenne még tejed!De te megtettél minden,mást nem igen tudsz csinálni mint elfogadni ,hogy ez van.Én is 3 hónapig szoptattam addig volt tej,de egészséges gyerekem lett mégis.
2012. szept. 20. 15:05
Én is nehezen tudtam megemészteni. Mondjuk még mindig nagyon bánt. De: igaz, hogy mondják, hogy az anyatej mennyi mindentől véd, viszont kisfiam a 9,5 hónap alatt még 1* se volt beteg. Úgyhogy emiatt nem kell feltétlenül aggódni.
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:04

Bakker, ennél nagyobb baja sose legyen az életben. De neked se!


Azért ez nem tragédia, és a világ sem dőlt össze. Ha ennyire nem tudod megemészteni, keress egy pszichológust, mert ez nem normális. (bocsi, ez a véleményem)

2012. szept. 20. 15:03

Nem vagy rossz anya! Az a baj, hogy ezt el is hiszed!

A lényeg, hogy egészségesek legyetek és szeressétek egymást, az, hogy tápszeres-e a baba, kit érdekel?

Ha pedig valaki ezt kérdezi, finoman el kell igazítani, hogy igazán semmi köze hozzá...

2. 130454e42d (válaszként erre: 1. - Levra006)
2012. szept. 20. 15:03

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, amit tudtál megtettél. Nem éri hátrány a gyerekedet amiatt, hogy tápszert kap.

Másoknak meg azt mondasz amit akarsz, senkinek semmi köze hozzá.

2012. szept. 20. 15:00

Sziasztok!

Azért nyitom e fórumot, mert olyan embereket "keresek" akik ugyanígy jártak, mint én.

Kisbabámat 3 hónapos koráig kizárólag szoptattam. Mindig rezgett a léc, de nem kellett tápszer. Aztán ahogy betöltötte a 3. hónapot folyamatos küzdelem lett minden:(((

Gyorsan tápszerre lett szükség, pedig mindent, de tényleg mindent megtettem. Egy ideig hittem is benne, hogy én képes leszek rá, hogy feltornásszam a tejtermelést!! Fejtem 2 óránként, szedtem More Milket, ittam teákat, rengeteg folyadékot....stb. Tényleg mindent:( De sajnos csak apadt és apadt...

Tegnap töltötte a 4. hónapot a csemetém és már csak "ajándékba" kap anyatejet. Max napi 3-4 decit. De mivel ezért is küzdeni kell és már nem nagyon akar érte küzdeni, valószínű egy két nap, és ez is megszűnik.

Egyszerűen nem tudom megemészteni. Tudom, hogy a tápszeres babákból is egészséges felnőttek lesznek, de valahogy úgy érzem magam, mintha rossz anya lennék. Bármit "mondhatok" magamnak....Nem tudom elfogadni. Pityergek sokat és küzdök magammal. Selejtnek érzem magam, hogy mindenki tud szoptatni, akiket ismerek, csak én nem.

Odáig fajult, hogy ha valaki kérdezi, hogy anyatejes-e a babám, azt mondom, igen...

Szörnyű ez:(((((

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook