Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


336. Mion
2009. máj. 21. 22:00

Sziasztok!

Jó, hogy megtaláltalak benneteket! Nekem júniusban lesz egy éve, hogy megcsináltam a jogosítványt. Kíváncsian olvasom a topicot, hogy ki hogy van ezzel!

Hajrá mindenkinek, de azért legyetek óvatosak ;o)

335. c4f059c04b (válaszként erre: 323. - Moncsicsi83)
2009. máj. 21. 21:47
Már sokmindent átvettünk,kb. a könyv felénél járunk. Nektek hány órátok volt egy héten?
2009. máj. 21. 21:07
Hajrá, már a finisben vagy! Próbálj minél többször menni vezetni, meglátod, ha élvezed, már jöhet a vizsga!
333. moncsicsi83 (válaszként erre: 332. - Kishoresz)
2009. máj. 21. 07:21
Hát igen, tényleg repül az idő... :) Tökre örülök, hogy ennyien összejöttünk. Sokszor öntöttetek belém lelket, mikor már a feladáson gondolkodtam, köszönöm nektek!
2009. máj. 20. 21:46
Hogy elment az idő. Most izgultunk, hogy kezded, rutinvizsga, első forgalmi óra... És már 12 oldalas a fórum. :) Még szerencse, hogy a cím alapján tudod folytatni!
331. moncsicsi83 (válaszként erre: 330. - Lipike)
2009. máj. 20. 12:57

Még nem írattuk ki, nem vagyok biztos a dolgomban, de a kötelező órákat nemsoká kivégezzük. Majd jöhetnek a plusz órák... Én valahogy nem akarom sürgetni ezt a vizsgát.. :) Annyi jel volt már, hogy ne sürgessük a dolgot. Az elején még úgy volt, hogy gyorsan lepörgetjük és május közepén vizsga, de nem lett szerencsére... Szépen lassan majd haladunk.

Ma amúgy megint nem voltam úgy formába. Megmutatta a parkolást meg az egy ívű visszafordulást és bepánikoltam. A pánik után jött a kapkodás és megint a sorozatos rontás :D De a végére már alakult a dolog. A héten ezeket fogjuk gyakorolni.

330. lipike
2009. máj. 20. 08:05

Én napsütésben vizsgáztam,szakadt rólam a víz,izzadt a tenyerem,nem ért semmit a klíma,ugyan olyan melegem volt.

Hajrá Moncsi a vezetéshez,menni fog!Mikor lesz a vizsga?

329. moncsicsi83 (válaszként erre: 328. - Platty666)
2009. máj. 20. 07:10

Csipp-csöpp esőben vezettem már, azzal nincs gond. Csak akkor volt gond, mikor kisütött a nap, és az út úgy fénylett, hogy majd megvakultam :D De ez a felhőszakadás? Az ablaktörlő ment ezerrel, de még akkor is alig láttam. A sávok eltűntek, a víz állt mindenütt, áááááá.... Többet sem akarok ilyet.

Ma dupla óra lesz 10-től (hála a szabadnapnak), állítólag az egyívű kanyarodást meg a parkolást fogjuk gyakorolni. Na majd kiderül... De ma már jobb időnk lesz, vagyis remélem. Kop-kop :D

328. platty666 (válaszként erre: 324. - Moncsicsi83)
2009. máj. 19. 21:00

Fog ez menni!

Az eső önmagában nem baj, a felhőszakadás persze más. Te szegény! Amikor nálam eleredt, mindig azzal biztatott az oktatóm: látod, mennyivel jobb nekünk, mint szegény motorosoknak! Aztán azért is jó esőben vizsgázni, mert a biciklisek eltűnnek, a gyalogosok sem sétálgatnak keresztül-kasul. Igaz, figyleni kell rájuk, mert a nyukakba húzott sapka alól nem mmindig néznek körül. A forgalom is gyérebb olyankor, bár van, aki előveszi a "négykerekű esernyőt", ha a boltba kell menni két sarokra akkor is. Nekem nagy szerencsém volt, a rutinvizsgám kellemes koraőszi késő délután volt, éppen nem sütött már a nap, de még jól lehetett látni. A forgalmi vizsgám mind a kettő késő este, télen, minúszban, de hómentes utakon. Szerintem az égiek is akarták, hogy sikerüljön. Neked is mázlid lesz, hidd el!

327. kishoresz (válaszként erre: 324. - Moncsicsi83)
2009. máj. 19. 20:50
Nálam gyönyörű napsütéses idő volt. A kormánnyal én is kerültem közelebbi viszonyba... Egyszer azt mondta az oktató, hogy ha le tudom venni, akkor vihetem. :) Maradt a helyén. Esőben én sem szeretek vezetni, de hidd el jobb megélni ezeket a helyzeteket oktató mellett, mert elmondja, hogy mit csinálj. Én mindig jó időben vezettem. Télen ha csúszott nem is vezettem. De majd legközelebb...
326. kishoresz (válaszként erre: 322. - C4f059c04b)
2009. máj. 19. 20:48
Szia. Július 28-án kezdődött a tanfolyam, és augusztus 13-án vizsgáztam kresszből. Aztán rájöttem, hogy én gyorsított tanfolyamra jártam.
325. kishoresz (válaszként erre: 320. - Mazsola1)
2009. máj. 19. 20:47
Biztos ügyes leszel. Szerintem nagy szó, hogy valaki rávegye magát, hogy 19 év után gyakorlati segítséget kér.
2009. máj. 19. 20:33

Túléltem ám a mai vezetést. Mondanom sem kell, egész nap lógott az eső lába. Néha csepergett egy kicsit az eső, de nem esett. Reméltem, hogy az órát megúszom eső nélkül, de nem.

Beszálltam a kocsiba, elkezdett cseperegni. Mentünk 2 saroknyit és felhőszakadás. Majd kitéptem a kormányt a helyéből :D Nagyon gáz felhőszakadásban vezetni, remélem majd vizsgán elkerül minden csapadékos időjárás :D


Tényleg Ti -jogsisok- milyen időben vizsgáztatok?

323. moncsicsi83 (válaszként erre: 321. - C4f059c04b)
2009. máj. 19. 20:31
3 hete jársz a kresz-re? Nekem bő 3 hét után volt a kresz vizsgám. Gondolom neked is hamarosan elérkezik az idő a vizsgára....
322. c4f059c04b (válaszként erre: 318. - Kishoresz)
2009. máj. 19. 16:28
Szia! Még nem tudom. Gondolom 1 hónapon belül valamikor.
321. c4f059c04b (válaszként erre: 316. - Moncsicsi83)
2009. máj. 19. 16:22
Szia! Még nem tudom mikor vizsgázok. Tesztkönyvből gyakorolok, aránylag jól megy, még csak 3. hete járok kreszre. Azt mondta az oktató, lesz lehetőségünk gépen gyakorolni.
2009. máj. 19. 10:32

Sziasztok!

Csütörtökön indulok vezetni, most beszéltem az oktatóval! Mikor megmondtam hogy 19 éve van jogsim, hát eléggé csodálkozott. Remélem menni fog! Mondtam hogy én azzal is elégedett leszek, ha itthon a faluban meg a szomszéd városban elmászkálok, csak egy kicsit legyek biztosabb magamban. Elméletben tudom hogyan kell, csak az a fránya gyakorlat!:)

319. lipike (válaszként erre: 312. - Moncsicsi83)
2009. máj. 19. 10:02

Tegnap kaptam meg még csak a vizsgaigazolást,mert ugye nekem postán küldték.Múlthét csütörtökre már meglett volna csak nem tudtam volna elmenni érte.Ma megyek a postára felvenni és holnap pedig az okmányirodába megyek.Na az is 4000ft,nem költöttem még eleget a jogsira!:)

Szerintem jövőhéten valamikor fog megjönni.Már alig várom.:)

Neked is eljön már az a vizsga hamarosan.

318. kishoresz (válaszként erre: 315. - C4f059c04b)
2009. máj. 19. 09:09
Mikor fogsz vizsgázni?
317. kishoresz (válaszként erre: 314. - Moncsicsi83)
2009. máj. 19. 09:08

Sziasztok.


Moncsicsi nekem sem ment a jobbra kis ívben kanyarodás. A végén az oktató elvitt jobb kezes utcákba és ott kellett kis ívben kanyarognom. Na azért most sem tökéletes. Mindig az az érzésem, hogy neki megyek a szegélynek. Mivel nem látom. De meg lesz!

316. moncsicsi83 (válaszként erre: 315. - C4f059c04b)
2009. máj. 18. 22:19

Szia!

Üdvözlünk köztünk. Hogy megy a KRESZ? Neked is megvan az a teszt cd, amin otthon is lehet gyakorolni? És hogy megy? Mikor lesz a vizsgád?

2009. máj. 18. 21:54
Sziasztok! Én 3. hete járok kreszre. Már elkezdtem a teszteket.
314. moncsicsi83 (válaszként erre: 313. - Kishoresz)
2009. máj. 18. 21:21

Jobbra kis ívben kellett volna lekanyarodni, én meg nem lassítottam le eléggé az autót és kicsit nagyobb ív lett az a kicsi. Azt mondta az oktató van amelyik vizsgabiztos ezért megbuktatna, de van amelyik nem. Igyekezzek szépen kanyarodni :) Majd holnap ügyesebb leszek. Nem is én lettem volna, ha nem rontom el :D A múltkor óra közben bénáztam egy kicsit, ez a hazaút ment, most meg fordítva. Sebaj, majd megtanulom...

Jah, aminek nagyon örülök, hogy ma már nem fulladtam le egyszer sem. Ez az első ilyen órám, amióta forgalomban vezetek. Remélem holnap is így, vagy ennél jobban fog menni :)

2009. máj. 18. 20:40

Szia Moncsicsi!


Nagyon ügyes vagy. Milyen kanyarodást rontasz el? Azért vezetés közben akad neked is minden jó!!!!

2009. máj. 18. 19:48

Halihó! Mi újság veletek?

Ma voltam ismét (3 nap kihagyás után) vezetni. Tök jó volt. A vezetés előtt 2 órával még most is meg van az idegesség, de mihánt elindulunk megnyugszok. Egyre jobban tetszik és egyre jobban megy. Ma egyetlen egy dolgot rontottam csak el, hazafelé a kanyarodást -a megszokott hely, ahol mindig rontok- :D Nem tudtam kihagyni, csak összejött a rontás. Emiatt nem lettem csak megdícsérve.

Sőt majdnem volt baleset is egy faszkalap szabálytalanul kanyarodott mögöttünk és majdnem durr lett, de nem ijedtem meg és csináltam amit kell. Az oktató azt mondta, innen látszik, hogy már valamennyi rutinom van. Megijedt ő helyettem is :D

Szóval most abban a "stádiumban" vagyok, hogy tetszik a vezetés!


Lipike, megkaptad már a jogsit?

311. kishoresz (válaszként erre: 310. - Mazsola1)
2009. máj. 15. 12:40

Sziasztok.


Mazsola1 én pont így vagyok a vezetéssel. Bármi bajom van, beülök az autóba és megnyugszom. Szeretek vezetni, bár még nincs régóta jogsim.

Az nem rossz gondolat, ha pár órát vezetsz oktatóval. Önbizalmat, meg gyakorlatot ad.

2009. máj. 15. 11:42

Sziasztok!

Bár én már nem vagyok tanulóvezető, mégis érdekelnek a hozzászólásaitok, mert 20 éve van jogsim, de nincs semmi gyakorlatom. Most próbálgatom a vezetést, igaz egyenlőre csak itthon a faluban, ahol szerencsére kicsi a forgalom. Nagyobb helyre még nem mertem menni, kicsit még bizonytalan vagyok. Gondolkodtam már azon is hogy veszek órákat hogy kicsit több legyen az önbizalmam. De egyébként nagyon tetszik a vezetés, kár hogy eddig kihagytam.

Én egyébként mielőtt beülök, tök ideges vagyok, de ha elindulok valahogy megnyugtat. Kár volt idáig kihagyni!!!!

309. kishoresz (válaszként erre: 308. - Moncsicsi83)
2009. máj. 14. 20:18
:)
2009. máj. 14. 20:15

Túléltem a mai napot is :D Totál gyomoridegem volt vezetés előtt, de elmúlt az első 5 percben. Az oktató azt mondta, hogy megtáltosodtam, meg állandóan azt mondta, hogy megtudom csinálni, akkor eddig miért nem ment? Nem tudom mi történt velem, de tényleg mentek a dolgok. Jó-jó egyszer lefulladtam, de mentek a dolgok.

Ismét bevetettem a hangosan mondom mit csinálok dolgot és így sokkal jobban mennek a dolgok. Úgy látszik nekem ez kell! Na meg jó, hogy legalább az oktató is hallja és mondja, ha rosszul mondom, így tutti a végén csak a jók rögződnek be! :)

2009. máj. 14. 09:16
Vezetni JÓ!!!! Élvezd, ne törődj vele, ha rontasz, majd kijavítod! Csak a vezetésre koncentrálj, és élvezd, hogy egyre többmindenre tudsz figyelni. Próbálj örömmel gondolni az órára. Ha nagyon nem megy, tényleg válts oktatót, mert ha elmegy a kedved, hiába küzdöttél idáig. Szorítok, hogy jól dönts!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook