Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


366. moncsicsi83 (válaszként erre: 365. - Kishoresz)
2009. máj. 25. 23:12

A héten nincs vezetés, a szervízben van a kocsi kikalapáláson. tudod a kamion... :(

Valamikor csütörtök környékén tudja meg az oktató mikor lesz autó, utána megy a vezetés, meg megbeszéljük az időpontot is. Ha az ég is úgy akarja, legkésőbb a júni 22.-és héten vizsga. Előtte héten sajnos nem tudok vizsgázni, melóból sehogy sem tudok elszabadulni, szóval kicsit macerás lesz...

Amúgy megyeget a dolog, kezdek egyre ügyesebb lenni :)

2009. máj. 25. 20:53

Sziasztok!

Mazsola gratulálok az ügyességedhez. Látod 20 év kihagyás, és mégis megy.

Moncsicsi vizsgaidőpont még nincs? Milyen volt a vezetés?

Lipike jogsi megjött már?

364. moncsicsi83 (válaszként erre: 361. - Ti-mici)
2009. máj. 24. 12:34
Tényleg biztosan el fog vállalni valaki, olyan nincs, hogy nem. Mazsola is jól írta, ez nekik pénz, biztosan elvállalják. Próbáld csak meg. Lehet utána már egyből azt írod, hogy szeretek vezetni... :)
363. moncsicsi83 (válaszként erre: 359. - Mazsola1)
2009. máj. 24. 12:33
Gratula, örülök, hogy ilyen jól ment ennyi év kihagyás után a vezetés! Csak hajrá és tessék sokat vezetni, nem elhanyagolni a dolgot! :)
2009. máj. 24. 12:06
Biztosan lesz olyan oktató aki elvállal, a pénz az nekik is pénz!!! Sok sikert!
361. ti-mici (válaszként erre: 359. - Mazsola1)
2009. máj. 24. 12:05
:) super! nagyon orulok neked hogy 20 ev! utan volt meg kedved es akaratod ujrakezdeni...sajnos ez belolem hianyzik :( de koszi a biztatast, majd lassan csak raveszem magam es elmegyek par orara, ha egyaltalan fogad valaki :S
360. ti-mici (válaszként erre: 357. - Kishoresz)
2009. máj. 24. 11:57
hat egyaltalan nem konyitettek meg a helyzetem...az oktatonak valoszinu csak a penzem volt jo mas nem...de erdekes azert mert a varosban ok a legjobbak- olyan szempontbol hogy naluk buknak meg a legkevesebben, es tanulnak meg rendesen vezetni...de velem meg a baratnommel nagyon csunyan viselkedtek :( de a baratnom vezet, mert a csaladja, vagyis az apukajanak tobb turelme van-volt es nem hisztizett es ordibalt vele, igy megszerette a vezetest...egyenlore nem erdekel mert nincs ra szuksegem s nem vagyok ra szorulva de egyszer majd leszek...es nem tudom akkor mi lesz...
2009. máj. 24. 11:50

Sziasztok!

VÉGRE, 20 év után vezetek!!!!!!!!!!!

Csütörtökön voltam a régi oktatómnál, vettem pár órát és nagyon szuper volt!

Azt mondta, kellemesen csalódott, és hogy nyugodtan üljek csak be az autóba és menjek, mert jól megy.Persze nem mindjárt nagyvárosi forgalomba, de itt a környéken ahol nincs olyan nagy forgalom, bátran mehetek. Nagyon örültem!Gyerekeim kirándulni mentek és én fuvaroztam őket a buszhoz meg haza, úgyhogy már az éjszakai vezetést is kipróbáltam. Csak annyit mondott az oktatóm hogy rendszeresen használjam az autót, ne hagyjam hogy megint elszokjak tőle.Úgyhogy lányok csak hajrá!

Ti-mici, te pedig bátran menj el másik oktatóhoz, és gyakorold, mert valóban akkor hiányzik a jogsi, amikor már család van és jó lenne ide-oda elvinni a gyerekeket, vagy bevásárolni, ügyintézni, és kellemetlen hogy úgy kell könyörögni a párodnak hogy elvigyen. Nálunk is ilyen gond volr, ezért kezdtem most 20 év után ismét vezetni. Drukkolok, hogy sikerüljön, mert egy nagy élmény, amikor nem függsz senkitől!

358. c4f059c04b (válaszként erre: 357. - Kishoresz)
2009. máj. 23. 22:13
Neked is jó hétvégét :)
2009. máj. 23. 22:09

Sziasztok.

Szép hétvégét mindenkinek.


Ti-mici remélem azért ha lesz rá módod és tudsz vezetni megszereted! Hát nem könnyítették meg a helyzeted.

356. c4f059c04b (válaszként erre: 355. - Moncsicsi83)
2009. máj. 23. 22:02
Még nem kaptam kódot, így gépen nem tudok gyakorolni.
355. moncsicsi83 (válaszként erre: 354. - C4f059c04b)
2009. máj. 23. 22:01
Az nem is olyan rossz arány.. És a gépen programon gyakoroltál már? Vagy nincs meg a cd? Esetleg a suliban van rá lehetőség, hogy gyakoroljatok? Én azon nyomtam a teszteket.
354. c4f059c04b (válaszként erre: 353. - Moncsicsi83)
2009. máj. 23. 21:59
Amelyik témát elolvastam egyszer, ott 10-ből kb. 8 legalább jó. Amit még nem olvastam el, ott 10-ből általában 7 jó választ adok.
353. moncsicsi83 (válaszként erre: 352. - C4f059c04b)
2009. máj. 23. 21:57

Még mindig nincs kiírva? Nem akar stresszelni titeket az oktató? :) Mi már tanfolyam elején tudtuk...

Amúgy a tesztek hogy mennek?

2009. máj. 23. 19:27
Sziasztok! Ma teszteltem, meg olvasom a könyvet. Remélem a héten megmondja mikor vizsgázunk.
351. moncsicsi83 (válaszként erre: 350. - Ti-mici)
2009. máj. 23. 16:46

Attól hogy meg van a jogsid mehetsz szerintem vezetni pár órát. Egyre több embertől hallom ezt, hogy jogsi után is vettek fel még pár órát oktatóval, hogy magabiztosabbak legyenek, sőt elég sokan vesznek fel még órát úgy, hogy sokáig nem vezettek. Szerintem ha van olyan oktató, akit sokan ajánlanak, jó tapasztalatok vannak vele, kérdezd meg, hátha vállalna pár órát, hogy kicsit segítsen abban, hogy biztosabb legyél magadban.

Azt meg nem értem, hogy miért néznek hülyének, hogy nem vezetsz? Ha nem adnak autót, akkor nehéz lenne, nemde? :)

350. ti-mici (válaszként erre: 349. - Moncsicsi83)
2009. máj. 23. 16:31

koszi :)

remelem majd lesz jobb is :)

hat gondoltam h elmenjek mas oktatohoz...de attol is felek es nem tudom ha mehetnek-e mivel mar megvan a jogsim...es persze arra penz is kell...apum felti a kocsijat, a tobbiek meg egyszeruen hulyenek tartanak mert nem vezetek, a valodi okot pontosan en sem tudom es nem is mondtam nekik hogy bajom lenne...most egyetemista kent nem kell kocsi, ugyis nagy varos es nagy a forgalom jobba bus...hazamenni meg busszal vagy baratnovel kocsival tudok menni,, ugyhogy az is elvan intezve, es ha kimegyek kulfoldre tanulni, ott meg megint nem kell majd kocsi, mert majd orulok ha magam fenn tudom tartani nem hogy meg egy kocsit is...ugyhogy egyenlore nem is kell, nem erzem hianyat

de majd idovel, mikor mar munka meg csalad, akkorra mar kene csinaljak valamit...

349. moncsicsi83 (válaszként erre: 347. - Ti-mici)
2009. máj. 23. 15:56

Szia!

Nem éppen vidám történeted van/volt. Sajnálom, hogy nem sikerült olyan oktatót kifogni aki megszerettette volna veled a vezetést és épp ellenkezőleg sült el.Nem gondolkodtál azon, hogy egy másik oktató mellett megpróbálj pár órát felvenni, hátha mellette megjön a vezetés iránti szereteted és kedvet kapsz a dologhoz?

Rossz álmok nekem is szoktak lenni -igaz nekem még nincs jogsim-. Nálam eltűnnek a pedálok, vagy beragad a gáz, stb...

Kívánom, hogy a családod megváltozzon és inkább támogasson, mint piszkáljon, szidjon!

348. moncsicsi83 (válaszként erre: 345. - Lipike)
2009. máj. 23. 15:19
Jah... Akkor én még egy 20-at gyúrhatok :) Kb mire a vizsgára oda jutok szerintem lesz annyi.. De majd kiderül. De jó lenne már mihamarabb túl lenni rajta..
347. ti-mici
2009. máj. 23. 08:57

Sziasztok!

Gratula mindenkinek akinek mar megvan a jogsi es sok sikert azoknak akik most allnal elotte :)

nekem mar 3 eve van jogsim, es mondhatom h egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor "hasznaltam".

Reggel koran jott apum s felkoltott h oltozz megyunk...azt se tudtam mi van...es elmentem...en nem voltam nagyon oda az oteletert, oszinten nem akartam, mert tudtam kocsim ugyse lesz, apum az ovet se adja majd ide, 300 kmre voltam otthonrol suliba, bennlakasban...ugyhogy tok feleslegesnek tartottam, es tartom most is...aztan a oktato meg nagyon durva, es kialhatatlan volt! mindennek lehrdott, es szidott es hadd ne reszletezzem...szal o is megjobban elvette a kedvem...vizsga elott utolso ora utan, hazavittem magam ugymonnd es a sajat hazam elott olyakat mondott hogyha o lenne a rendor nekem soha nem lenne jogsim es igy es ugy (nem vezettem roszul, voltak nalam sokkal roszabbak is, meg nem voltam kozveszelyes mint masok, meg figyeltem, de az lyen olyan parkolas nem ment ) ugyhogy meg egy loket ami inkabb elbatoritalanitott...aztan egybol sikerult a vizsgam es mindenki orult, csak en nem...aztan persze a kocsit nem kaptam mert hat meg nem tudok vezenti, es ha tonkre teszem es ha igy ha ugy...aztan suliba voltam, otthon alig ugyh vezetes semmi...aztan neha hazavittem nagyszuleim vagy ilyen par km.s utakra, ugy hogy apum mellettem ult!!! es szidott hogy igy hogy ugy, megkatam a kocsit...aztan egyetemre jottem es egy baratnommel jottunk mentunk haza, hogy ne buszozzak, mivel neki volt kocsija, es egyszer meg eleg csunyan baleseteztunk...jo gyorsan, kanyaros utakon, elrantotta a kormanyt, megpordultunk az uton aztan be az arokba, ahol egy haznak a betonkeritesebe cspodtunk, hattal...szerencsere senkinek semmi komoly baja nem lett! de lehetett volna! utana majdnem egy evig azt almodtam hogy vezetek es nem fog a fekem es vegig hajtok mindenen es mindenkin meg ilyen szornyu almok...ugyhogy megjobban elment a kedvem! mindenki hulyenek nez es szidnak h mi a fenenek nem vezetek meg a csaladom is kivan ram! de nem tudok vagyis nem merek vagyis nincs is mit...vagyis nem tudom...ezt is eleg nehez volt leirnom...de hatha majd ettol jobban leszek...

remelem nem batortalanitottalak el titeket :)

2009. máj. 22. 09:03

Sziasztok.


Graywolf nekünk minden nap volt óránk kresszből és úgy mentünk vizsgázni. Szerintem jó volt gyorsan ledarálni, nagyon sokat gyakoroltunk. Én előtte nem foglalkoztam vele, de sikerült hibapont nélkül megírnom a tesztet. Nem is gondoltam volna. Egyébként szerintem nagyon jó volt a tanárunk.

Én 33 órát vezettem összesen, de én az oktató miatt már alig vártam, hogy szabaduljak. 56 órát ki sem bírtam volna mellette. :(

345. lipike
2009. máj. 22. 07:48
Szerintem ő a rutin+forgalmi órákra értette az 56 órát.Habár belegondolok nekem se volt sokkal kevesebb a forgalmi óráim száma.
344. moncsicsi83 (válaszként erre: 338. - Platty666)
2009. máj. 21. 23:57
56 forgalmi óra? Huhh, akkor én még nagyon messze vagyok :)
343. moncsicsi83 (válaszként erre: 337. - Mion)
2009. máj. 21. 23:56
Nini, tényleg Te is szegedi vagy :) De sokan vagyunk itt... :)Te azóta is vezetsz, hogy megcsináltad a jogsit? Elsőre sikerült?
342. moncsicsi83 (válaszként erre: 335. - C4f059c04b)
2009. máj. 21. 23:54
Nekünk 2-3 alkalom volt egy héten, azok fél 5-től este fél 8-ig tartottak. 3 vagy 4 hétig jártunk, rá egy hétre meg vizsga.
341. c4f059c04b (válaszként erre: 340. - Platty666)
2009. máj. 21. 23:20
Azért úgy valóban könnyebb lehetett.,, :)
2009. máj. 21. 22:23
Ó, hát én nagy előnnyel indultam, mert a fiamat én készítettem fel két évvel azelőtt... Egyébként tényleg nem lett volna jó annyira gyorsan hladni, de mankó volt, hogy ha nem sikerül, vagy nem érzed magad felksézültnek, akármeddig járhatsz az órákra. Meg hát az élettapasztalat is segített.(:
339. c4f059c04b (válaszként erre: 338. - Platty666)
2009. máj. 21. 22:20
Szia! Nem tudom miért volt annyira jó olyan gyorsan ledarálni a kreszt. Lehet hogy másnak jó, de én szeretek egyet-kettőt aludni arra amit tanultam.
2009. máj. 21. 22:08

Szia, Graywolf!

Én is gyorsítottra jártam, abban az iskolában mindig ilyent indítanak. Július 3-án mentem először és 19-én vizsgáztam Kresz-ből, délután meg elsősegélyből. Összesen 7 napot tanítottak, közben volt az eü. tanfolyam. Elsőre sikerült mindkettő. 20-án mentem először vezetni. Az oktatóm szerint jobb egyszerre 1 órát vezetni (ami 50 perc) hetente kétszer, esetleg háromszor, de ma már tudom, ha gyakrabban lett volna órám, jobban fejlődtem volna, mert nekem nagyon sokat kellett gyakorolni. Több oktató véleménye az, hogy ha nem ülsz hetente legalább kétszer volánhoz, ott átverés-szaga van a dolognak, mert az csak arra jó, hogy szinten maradj, nem fejlődsz. Ilyenkor váltani kell (oktatót vagy iskolát), és a 30 óra ált. nem elég a vizsgához. Az átlag úgy 56 körül van, de vannak szuper iskolák, remek tanárokkal. Priviben többet írhatok.

337. Mion
2009. máj. 21. 22:02
Moncsicsi83, most látom, h szegedi vagy! :-D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook