Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! fórum

Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
602. sziszikeccs (válaszként erre: 601. - D7225ff439)
2010. aug. 26. 17:44

Én is középiskolai magyartanár vagyok, bár általánosban dolgozom:) A neten nagyon jó szintfelmérők vannak, de én magamtól szoktam előállítani.

A helyesírást egy jó kis tollbamondással rögtön fel tudod mérni.

A számonkérés teljesen változó. Feleltetni én minden órán szoktam 1-2 gyereket, ezzel rávezettem őket a rendszeres tanulásra. Dolgozatokra a témakörök után kerül sor, természetesen időközben van röpi is.

Nagyon szép szakmát választottál:)

2010. aug. 25. 15:21

Sziasztok! Idén júniusban diplomáztam magyar szakon, szeptemberben kezdek egy szakközép- illetve szakiskolában. Szeretném s segítségeteket kérni: valaki tudna nekem küldeni szintfelmérő feladatsort? Fel akarom mérni, h hogyan állnak pl. olvasásból, helyesírásból, fogalmazásból. 9,10,12. osztályosok. Előre is köszönöm!

Ui: Ti mennyit feleltettek, írattok röpdolgozatot, és miként osztályoztok?

600. 486f159516 (válaszként erre: 599. - Mancsali)
2010. jún. 1. 21:44
ombudsman?? akár névtelenül, ami nem túl gerinces dolog, de ha az ember félti az állását, megbocsátható.
2009. nov. 30. 21:36

Sajnos az igazgató sem tesz ellene semmit! A helyettessel már nem nagyon vagyunk beszélő viszonyba, mivel a tavalyi tanévben megpróbálta kiállni a gyerekekért. Az egyik ott tanító kolléga is megpróbált ez ellen harcolni, mire megkérdőjelezték a 30 éve megszerzett egyetemi kiegészítő diplomáját.

A "kollégák" azt mondták, hogy nem akarnak égni az érettségin!!!

Erkölcstelen amit tesznek, de már semmi ötletem nincs, hogy mit csináljunk.

2009. nov. 25. 14:44
Az igazgató ezt nem veszi észre? Jó, gondolom másképp megy ez egy felső iskolában, mint egy általános suliba. Esetleg a helyettessel vagy az osztályfőnökkel próbálj meg beszélni. Mi bajuk van ezekkel a gyerekekkel? Ilyet nem lehet csinálni!
2009. nov. 25. 14:40

Segítséget szeretnék kérni.

Iskolánkban az érettségit adó képzésen olyan kollégák dolgoznak, akik úgy döntöttek, hogy csak azokat tanulókat engedik el az érettségi vizsgáig, akik 100%-os biztonsággal teljesítik.

Az előző tanévben (még én is dolgoztam ebben a képzésben) több tanulónál 2,1-es átlagra is történtek bukások. Jeleztem az igazgatónak, illetve a kollégáknak és azt a választ kaptam, hogy lehet, hogy az átlaga eléri a 2-est, de a tudása nem. Ebből elég komoly vita alakult végül ki, melynek a végeredménye, hogy nem taníthatok az érettségit adó képzésben.

Sikeres javítóvizsgát tettek, amin nem vehettem részt semmilyen formában.

Azonban ebben a tanévben (bár nem tanítom őket, de a naplóba bele tudok nézni) olyan napokon vannak beírva hiányzóként (igazoltan), amelyeken bent voltak. Van köztük olyan tanuló, aki egész hónapra be van írva hiányzóként, és persze ugyanerre a hónapra tele van 1-sel. A mulasztott órák száma emiatt már meghaladja a 100 órát is.

Fogalmam sincs hova forduljak ezzel a problémával (már), mert mind a tanulók mind a szülők és Velük együtt én is attól tartok, hogy a tanulók húzzák a rövidebbet. Hogyan tudják igazolni, hogy bent voltak azokon a napokon?

Ha bárkinek van valamilyen ötlete szívesen fogadom.

2009. nov. 22. 13:22
Köszönöm a segítséget! Én is úgy gondolom hogy egyénfüggő kire mi hat, de ennek ellenére gondoltam begyűjtök pár hasznos tippet, hátha valamelyik átütő sikert arat :D
2009. nov. 22. 13:15

Szia!


Én is kezdő vagyok még, 2008 januárja óta dolgozom, egy nagyközségi általános iskolában. Ezekkel a gondokkal, amiket felsoroltál én is küzdök/küzdtem. Minden osztálynál más fegyelmezési eszköz válik be. Nekem amik eddig beváltak:

- ha beszélgettek, rögtön lapot vetettem elő, pár kérdés és minden esetben bekerült a naplóba a jegy, ez már visszafogja őket.

- van egy osztály, 15-en vannak, a 90 százaléka kisebbség. Ott van a legtöbb gond, ordibálnak, nyüszítenek, rondán beszélnek. Dolgozatírással ott semmire sem megyek, mert hihetetlen butácskák, az viszont idegesítő őket, ha nem veszem figyelembe a hülyeségeiket, ekkor inkább elhallgatnak.

- van olyan osztály, akire a szaktanárikkal lehet hatni

- de mégis a legjobb eszköznek azt érzem, ha érdekesre csinálom az órát, és akkor lekötöm őket 45 percre.

2009. nov. 22. 12:52

Kedves Fórumozók!


A segítségeteket szeretném kérni. Pályakezdő angol tanár vagyok egy egyházi gimnáziumban. Természetesen minden osztállyal egyenként meg kell harcolnom, de egyre nagyobb gondot okoz a fegyelmezés. Nincs túl sok tapasztalatom, sem jó ötlet a tarsolyomban. Tudnátok ebben segíteni?

Kicsit részletesebben a gondomról: a kérdéses osztályban 13 fiú és 4 lány van. Nagyon okosak, és jók angolból is, de sajnos mindig beszélgetnek, nem figyelnek,és nagyon sok idő megy el a fegyelmezéssel, sokszor másképp nem megy csak ha túlkiabálom őket. Próbáltam már röpdolgozattal hatni rájuk, a rendetlenkedőknek verstanulást, plusz fogalmazás írást adtam fel de nem igazán érzem úgy, hogy van valami foganatja. Most az ültetésen gondolkodom.

A másik: kezdenek rákapni a káromkodásra is, illetve az illetlen szavak használatára. Hogyan lehetne erről leszoktatni őket, lehetőleg anélkül, hogy apásból szaktanárit kellene adnom?


Köszönöm a segítséget!

2009. okt. 29. 14:17

Sziasztok!

Áll az élet a fórumon? :o)

Drámapedagógia szakirányon végeztem .... valamikor... Van néhány feleslegessé vált könyvem, amit szívesen eladnék... lehetőleg egyben. Feltettem a bemoldalamra. Nézzétek meg, hátha valakinek éppen ezek hiányoznak a (szakmai) boldogságához! ;)

592. dorry
2009. ápr. 14. 19:40

Sziasztok! Ha van valakinek anyák napi műsora, szívesen venném!Nem csak versekre, hanem koreográfiára, jó ötletekre gondolok!

Köszi.

591. a7a90ace89 (válaszként erre: 590. - Dolores)
2009. ápr. 12. 09:29
Ráadásul a fórumindító már nem is Hoxa-tag.:((
590. dolores
2009. ápr. 11. 16:43
Látom...
589. a7a90ace89 (válaszként erre: 588. - Dolores)
2009. ápr. 11. 16:42

Szia!


Valahogy nagyon elült a fórum.:((

588. dolores
2009. ápr. 11. 16:34

Sziasztok! én angol tanár vagyok....

Egy kicsit beleolvasok a fórumba...

587. sziszikeccs (válaszként erre: 585. - Fridus)
2009. ápr. 3. 14:13
Szia én magyaros vagyok...
586. SF (válaszként erre: 581. - Klenca)
2009. ápr. 3. 11:08

A probléma nálam sokkal mélyebben gyökerezik. Valamikor általánosban még oroszt tanultunk. Mára az orosz nyelvtudásom visszaesett a nullára. Később, a többi iskolában már nem tanítottak nyelvet. Magamtól tanultam, amennyit tudok, de az édeskevés.

A héten nézegettem az álláshirdetéseket, és szinte mindenhová legalább középfokú nyelvtudást kérnek. Annyit egyedül soha nem fogok tudni összeszedni!

Most előttem a dilemma, hogy maradjak tovább ápolásin, ami köztudottan kevés az éhen haláshoz, vagy menjek el árufeltöltőnek? Az utóbbi esetben viszont a lányom nem járhat tovább iskolába, mert nem lesz, aki elvigye odáig. Nagymama, rokon nem lakik a közelben, és hiába múlt 18, nem ártana neki még pár év kortárs közegben.

Így viszont előbb-utóbb elkezdjük rágni a küszöböt...

585. Fridus
2009. ápr. 3. 09:31

Szép jó reggelt kívánok Mindenkinek!


Azt szeretném megkérdezni, hogy Nyelvtan vagy Irodalom tanár van-e köztetek?

2009. márc. 26. 00:16
Tudom,...
583. a7a90ace89 (válaszként erre: 582. - Klenca)
2009. márc. 26. 00:15

om, folyamatban van az adószám módosítása, csak nem tudom megéri-e. Ugyanis fél 5-ig dolgozom a munkahelyemen, utána melyik gyerkőc jönne még fáradtan tanulni? Nagyon kevés...de azok is angolt tanulnak.


Az én korosztályom a 0-14 éves, ezekkel szívesen foglalkozom...nagyobbakkal már nem. A felnőtteket meg el lehet felejteni.


A "szabadidővel" én épp így vagyok: jó, hogy délelőtt el tudom intézni a hivatalos ügyeket. Ez azonban nem olyan sok, így a legtöbb délelőtti "szabadidőt" munkával töltöm, csak itthon. Este ugyanúgy folytatódik tovább, a hétvégén szintén. Egyedül a szombat az, amikor nem vagyok hajlandó sulival foglalkozni, mert már szellemileg is kivagyok.

582. klenca (válaszként erre: 578. - A7a90ace89)
2009. márc. 25. 07:37

Ha az adóhivataltól kérsz adószámot, akkor teljesen hivatalosan taníthatsz otthon nyelvet.

Bevételként be kell vallani, s az éves adóbevallásban bevallani. Addig bevételi-kiadási pénztárkönyvet kell vezetni, s nyugtát adni.


Adj fel hirdetést, meglátod jó lesz!


Egyébként én a legszívesebben most CSAK napköziznék, akkor délelőtt el tudnám intézni az itthoni dolgaimat, délután napközizés, utána pedig még mindig maradna idő a saját gyermekeimre.:))

581. klenca (válaszként erre: 579. - SF)
2009. márc. 25. 07:34

Én sem vagyok nyelvzseni, de amikor valaki csak angolul kommunikált velem, rá lettem kényszerítve, hogy fejlesszem a nyelvtant is / nehogy félreértsük egymást, s a szókincset is.

Ráadásul az elektronikai szókincset nem találod meg a szótárakban, neked kell összevadászni használati utasításokból, stb...

Ráadásul ezek között volt született angol, amerikai, német, indiai... Mind más és más szokásokkal.

A MUSZÁJ nagyon nagy úr.

A másik nagy ÚR a pénz, amit nem akartam elveszíteni.

580. corinna (válaszként erre: 579. - SF)
2009. márc. 24. 21:24
én is így vagyok a nyelvekkel!!!
579. SF (válaszként erre: 575. - Klenca)
2009. márc. 24. 20:31
Nekem meg nincs nyelvtudásom, csak a sok évem:-( És hiába tanulom, nem akar belemenni a fejembe egyik nyelv sem. Talán közértesnek jó leszek:-)
578. a7a90ace89 (válaszként erre: 572. - Klenca)
2009. márc. 24. 20:20
Hmmm, nyelvszakkal napközizem, a nyelvet meg csak tanító tanítja. Hol itt az igazság? Kitől kapom meg az ablakon kidobott tandíjaimat?
577. a7a90ace89 (válaszként erre: 568. - 7c933bb84b)
2009. márc. 24. 20:17
Ez olyan hülyeség, hogy csak na! Nem szakrandszerű oktatás! Ezt most úgy vezették be, mintha nem is fejlesztetted volna a gyerekeket eddig egyik tanórán sem! Hülyének néznek minket?
576. a7a90ace89 (válaszként erre: 565. - Klenca)
2009. márc. 24. 20:15

Banyek! Ott, helyben kellett volna jól pofán vágni! Hogy mondhatott ilyet?


Nekem ennyire durva nem volt egyik igazgatóm sem, de közölték, hogy ne is álmodjak arról, hogy én valaha tanítani fogok! Rohadjak csak a napköziben!


Jó, jó, ez most nem vígasz annak, akinek még ez sem adatik meg...csak a stílus és magatartás miatt írtam le!:(((((((

575. klenca (válaszként erre: 574. - SF)
2009. márc. 24. 20:08

A tanítói diplomámon kívül van az IQ-m, a kreativitásom, a szorgalmam.


Ezekből adódott, hogy ahova tettek, igyekeztem mindent megtanulni róla.


Néha többszáz oldalakat kellett megtanulnom rövid idő alatt.


Egyébként az elektronikában mélyedtem el legutóbb.


Semmi gond, ahova vetődsz, majd beletanulsz.:))


De legalább már nem félek annyira az új munkahely találástól.

574. SF (válaszként erre: 570. - Klenca)
2009. márc. 24. 18:54

Csak a tanítóid van, és az angoltudásod, vagy valami egyéb is kellett, hogy felvegyenek a nem pedagógusi munkáidra?

Úgy látom, nekem is másfelé kell elindulnom, ha nem akarok éhen halni, és szeretnék tájékozódni. Az elmúlt években nagyon kiestem mindenből:-(((

573. corinna (válaszként erre: 572. - Klenca)
2009. márc. 24. 18:41
elhiszem!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook