Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! fórum

Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
572. klenca (válaszként erre: 571. - Corinna)
2009. márc. 24. 17:35

A túlképzettség nem előny.


Az utóbbi években többször volt olyan főnököm, hogy semmilyen színű dunsztja sem volt a témához, de naponta megalázott, mert a tudásával nem tudott fölém kerülni. Na, az sem túl kellemes.:((

571. corinna (válaszként erre: 566. - Klenca)
2009. márc. 24. 12:36

tudod miért nem kapok munkát?

Férjnél vagyok, 23éves leszek, tehát itt már spekulálnak, hogy gyereket akarunk.

Az egyetem is inkább hátrány, mert ja, hogy péntekenként néha el kell mennem, na ne....

Nagyon sok területen kerestem állást, de válasz:

jó az önéletrajzom, megfelelek a kritériumnak, DE másra esett a választás.

Szóval fiatalság ide vagy oda... nagyon szar! Bocs, a ronda beszédért!:)))

570. klenca (válaszként erre: 567. - Szimba)
2009. márc. 24. 11:51

Nem gond. A kihívásoktól nem szoktam megrettenni.

A lehetetlen nyelvtankönyveket anno is kidobtam, első tanítványaim zsebében már diploma van. Majdnem mindnek.:))

S el ne felejtsd, a 3 gyermekem által most sem esek ki a dolgokból.

Tudod, megtanultam a nyolc órás munkahelyen is helyt állni, ahol mit nem adtam volna érte, ha tanítóként kellett volna dolgoznom.

Azért az egy keményebb világ, igaz jóval több pénzt is adnak érte.

Itt az a lényeg, hogy kvázi vörösdiplomával a zsebemben talán kellene egy pici esélyt adni, hogy taníthassak. Mert ha nem, akkor pályázhatok az igazgatói posztokra.:(( Na, annál jobban szeretek tanítani. Bár az elmúlt időszakban voltam főnök is, nem alacsony beosztásban, ott is tanultam ezt-azt...


De ha elgondolkodok rajta, talán mégis jobb lenne PÉNZT keresni, ha már dolgoznia kell az embernek.

569. klenca (válaszként erre: 567. - Szimba)
2009. márc. 24. 11:45

Adminisztrálásban ISTENKIRÁLYNŐ vagyok.

Legalábbis így hívott az utolsó főnököm egy multinál. Pedig ott egy egész cég mindennapjait adminisztráltam "600 felé", angolul.:))

568. 7c933bb84b (válaszként erre: 545. - Hoer)
2009. márc. 24. 11:33
Meg akarják szüntetni a nem szakrendszerű oktatást, ezt a rádióban hallottam, úgyhogy szerintem ne is kezdj bele. Inkább válallj olyan tanítást, amire van képesítésed.
567. szimba (válaszként erre: 565. - Klenca)
2009. márc. 24. 11:28
Sajnos igaza lehet. Amit az utóbbi években kitaláltak, élen a kompetencia alapú tanítás-tanulással, hát ne is bánd, hogy nem értesz ehhez a fajtához... Én fiatal vagyok, rugalmas, nem vagyok a reformok ellensége, de ez egy akkora szar... Az iskola persze nyer ezekre egy csomó pályázati pénzt, te meg adminisztrálj, adminisztrálj és adminisztrálj, emellett pedig próbálj olyan módon tanítani-nevelni, amihez nem alkalmas a gyerekanyag, az infrastruktúra, nincsenek eszközök plusz te sem igazán érted az egészet, mert normális anyagot sem kapsz. Imádom a gyerekeket, és tanítani is nagyon szerettem, és még mindig nem találtam meg máshol a helyem, ezek miatt mégsem bánom, hogy kikerültem az oktatásból.
566. klenca (válaszként erre: 564. - Corinna)
2009. márc. 24. 11:17

Nyugi anyóca, neked még van esélyed...

Mert fiatal vagy!

565. klenca (válaszként erre: 564. - Corinna)
2009. márc. 24. 11:16

Van 10 év gyakorlatom a diplomám mellé, s 3 gyermekem.

Mindössze egy-két akadályt gördítettem magam elé, ami miatt már évek óta nem taníthatok:

Rossz időben születtem.

Férjhez mentem.

Szültem 3 gyermeket.

Oda költöztem, ahova a férjem vitt.


Most itt tartok.

Már nem vagyok pályakezdő, tehát a KJT szerint túl magas a bérem. Senkit nem érdekel, hogy jó tanító vagyok-e vagy sem. S muszájból el kellett mennem az iparba betanított munkásnak.

Tudod mit mondtak az utolsó állásinterjúmon?

-Mr Igazgató: Ön az elmúlt 5 évben mint tanító semmiben nem fejlődött. Biztos Ön abban, hogy ért még a tanításhoz?


(Olyan asztalborogatós kedvem lett hirtelen tőle...)

564. corinna (válaszként erre: 563. - Klenca)
2009. márc. 24. 11:11
annyira szeretnék tanítani, de nem sok esélyem van rá. Mondjuk még csak elsős vagyok, de van előképzettségem(ped.szki). Nem adom fel, eljön az én időm.
563. klenca (válaszként erre: 528. - Corinna)
2009. márc. 24. 09:56
Én is tanító leszek, ha végre hagynának tanítani.:((
562. klenca (válaszként erre: 540. - Sziszikeccs)
2009. márc. 24. 09:54

Mindenféleképpen a felvételihez készíteném fel őket.

Ötleteket merítgethetsz a régebbi felvételi feladatsorokból:

OKEV.hu oldalon.:))

561. klenca (válaszként erre: 541. - Judeesz)
2009. márc. 24. 09:52
Kérdezd meg a kollegáidat, mert nagy bajok lehetnek belőle, ha önálló véleménnyel állsz elő egy tantestületben.:((
2009. márc. 24. 09:46
Köszi, ezen én is elgondolkodtam már:)
2009. márc. 21. 20:07

A téma nagyon jó. Ha ezt tudom, akkor felvettem volna kisfilmre a csütörtöki eset utóhatását: egy tanulóm mobilját meglovasították.


Nem ismersz olyan történetet, ami erről szól? Azt lehetne esetleg bevezetésnek felolvasni. Ha ilyet nem ismersz, akkor egy kitalált történetet írnál és olvasnád fel. Most jobb ötletem nem adódik.

2009. márc. 20. 09:14

Sziasztok, jó reggelt,



Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert egy kicsit elakadtam. Tanítási órát kell tartanom 1. évfolyamon és a téma, amit magyar nyelv óra keretében dolgozok fel " A más holmija". Azaz a saját értékeink, a lopás nagyvonalakban. Ha lenne pár ötletetek, hogyan lehetne ezt bevezetni, vagy feldolgozni ilyen aprókákkal, szívesen vennék pár jótanácsot, tapasztalatot. Előre is köszönöm:)

557. SF (válaszként erre: 535. - Gagsa)
2009. márc. 4. 19:32

Szerintem valami másba kezdj! 5 éve végeztem, de eddig nem találtam állást. Ha nincs ismeretséged, nincs lehetőséged sem ebben a szakmában.

Hogy nehéz-e a fősuli? Ha alapos vagy, akkor nem könnyű. Ahogy semmi nem az.

556. a7a90ace89 (válaszként erre: 555. - Mvera18)
2009. márc. 4. 19:29
Sajnos én csak napközis vagyok (meg most németet tanítok), így segíteni nem tudok.
555. mvera18
2009. márc. 4. 16:06

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Tudna nekem valaki táplálkozással kapcsolatos óravázlatot küldeni?Mintának kellene.

Előre is köszönöm

2009. febr. 14. 18:08
Kitöltöttem a kérdőívet!
2009. febr. 11. 18:10

Kedves Pedagógus Kollégák!


Bálint Enikőnek hívnak, első osztályos tanító néni vagyok. Differenciáló szakpedagógiát tanulok, szakvizsgára készülök, és a szakdolgozatomat írom. Témája: Drámapedagógia a személyiségfejlesztés szolgálatában. A segítségeteket szeretném kérni. Megköszönném, ha kitöltenénet a következő linken megtalálható kérdőívet.

www.kerdoivinfo.uw.hu

Kitöltése nem több 3 percnél.

Előre is köszönöm!

552. corinna (válaszként erre: 551. - A7a90ace89)
2009. jan. 31. 22:34

Köszi!

Jelen pillanatban én is örülnék, "csak" egy napközis állásnak.... (amúgy még tanulom ezt a mesterséget)!

551. a7a90ace89 (válaszként erre: 549. - Corinna)
2009. jan. 31. 19:43

Ilyeneket már keresetem én is, de nem találtam (vagy nem kerestem elég jól). Nekem könyveim voltak, de már továbbadtam a barátnőmnek, mert ő tanít...én CSAK napközis vagyok.:((


De azért megnézem mim van...s majd jelzem!

550. a7a90ace89 (válaszként erre: 544. - Sziszikeccs)
2009. jan. 31. 19:41
Nálunk inkább házi feladat megoldó szolgálatot kell csinálni az ún minusz órás kollégáknak felső tagozatban.
549. corinna
2009. jan. 30. 11:19
Sziasztok! Nem tudjátok interneten honnan tudnék 1.oszt. szöveges feladatot letölteni?? (persze ha nincs más én is ki tudok találni. A keresztlányomnak kellene, mert nehézkesen megy neki!)
548. sziszikeccs (válaszként erre: 547. - 01c8755c79)
2009. jan. 29. 14:52
Köszönöm! Bár Pest elég messze van tőlem, de a könyvtárból már sikerült szereznem ilyenfajta könyveket.
547. 01c8755c79 (válaszként erre: 540. - Sziszikeccs)
2009. jan. 29. 08:44
Nézz körül a Művészetpedagógiai könyvesboltban (Bp, Marczibányi téri Művelődési Házban van). Rengeteg anyagot találsz hozzá, olyan témával, hogy drámapedagógiai gyakorlatok felsősöknek.
546. sziszikeccs (válaszként erre: 545. - Hoer)
2009. jan. 28. 20:51
Szia! Én is magyart tanítok 5-8-ig. A nem szakrendszerű röviden annyit jelent, hogy alsós tanítók heti 2-3 órában (a helyi tantervben van kijelölve pontosan hány órában) "feltanítanak" korrepetálnak ötödik osztályban, ált. magyarból és matekból. Gyengébb képességű gyerekek felzárkóztatására szolgál ez az egész.
545. hoer
2009. jan. 28. 20:26

Sziasztok! Én most fogok kezdeni egy általános iskolában, mint magyar tanító 5. osztályban. Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy pontosan mit is takar a nem szakrendszerű oktatás? Nagyon félek, mert még friss diplomás vagyok szinte nulla tapasztalattal!


A segítséget előre is köszönöm!

544. sziszikeccs (válaszként erre: 543. - A7a90ace89)
2009. jan. 11. 17:54
Nálunk ez a kereten belül megy, mármint a 22 órán belül. Ezzel az egy órával van meg a 22 órám.
543. a7a90ace89 (válaszként erre: 540. - Sziszikeccs)
2009. jan. 11. 17:21
Jó kérdés! Nálunk semmilyen szakkör nincs, mert nincs rá pénz....csak mindenféle ketyerére.:(((
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook