Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! fórum

Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. márc. 9. 14:01

Persze, örülök, hogy valaki válaszol:)

Itt most úgy vannak a gyógypedagógusok, hogy mellette csinálják a rendes szakukat is, mivel vannak hárman, így elosztják a gyerekeket.

Akkora nagy kérdőjel van bennem:( Nem tudom, mi tévő legyek, mit tanuljak, mikor kezdjem el. Kilátástalan most az életem:(

2011. márc. 9. 12:06

Kotnyeleskedhetek megint? :)

Az integrációt felvállaló iskolákban a gyógypedagógust egész állásban tudják foglalkoztatni, és nem is kell túl nagy létszámú sulinak lenni. Mellette a magyar szak már bónusz. Az utóbbi időben én törit nem is tanítok, mert nem fér be a keretbe. Pedig nagyon kis iskola a mienk.

Vagyis: elképzelhető, hogy ahol majd gyp-ként alkalmaznak, nem is lesz időd magyart tanítani...

2011. márc. 9. 11:23

Sziasztok!

Pár napig milyen jó pörés volt, aztán megint csend:(

Én folyamatosan csak agyalok. Azt már eldöntöttem, hogy gyógypedagógus szeretnék lenni. Szerintetek mennyire fogadják ezt el 2. szaknak? Úgy értem, tudjátok, csak magyaros vagyok. Keveslik, amit teljes mértékben megértek. Ha megcsinálom a gyógypedet, akkor szerintetek változik a vélemény?:)


Más: pótfelvételin már csak költségesre tudom beadni a jelentkezésemet? Mert arra gondoltam, ha lesz pótfelvi, akkor jelentkezem.

2011. márc. 6. 20:16
Én is kitöltöttem, remélem, segítettem:)
2011. márc. 6. 12:37
Én már meg is tettem. Szerintem nagyon jó! A végeredményről lehetne valamilyen módon tájékoztatást kapni?
2011. márc. 6. 11:17

Kedves Fórumozó tanárok,


Műhelymunkámhoz szeretnék segítséget kérni:

Óvónők, tanárok, egyetemi oktatók válaszaira van szükségem az alábbi kérdőíven:

[link]

Kitöltése átlagosan 5; maximum 10 percet vesz igénybe.

Előre is köszönöm mindenkinek, aki segít!

Józsa Márta

2011. márc. 6. 10:15

Szerencsére vannak ismerőseim, akik remélem, segíteni is fognak. Minden tanácsot szívesen fogadok, mert még tényleg nagyon "szűz" vagyok ezen a téren.

Leginkább a matektól féltem, de megnyugtattál, így nem kérdés, mit fogok tanulni:)

Már csak azt kell eldöntenem, hogy mikor. Eredetileg az idén akartunk a babaprojektnek nekilátni, de így ez eltolódott. Gyesen szándékoztam elvégezni egy másik szakot, de így lehet, hogy nem várok addig, és jövőre benyújtom.

2011. márc. 6. 10:04
Én köszönöm, hogy meghallgatsz! Még egy tanács, aztán békén hagylak :). Keress az ismeretségi körödben (közel-távol) gyógypedagógusokat, mert kimondhatatlanul sokat tudnak segíteni a tanulmányaid és a majdani munkád során. Én is így tettem, és mind a mai napig építgetem a kapcsolataim, mert hihetetlen módon megkönnyítik a munkám. És mivel nagyszerű emberekből táplálkozom, van mit továbbadnom, amitől aztán én is értékesebbnek érzem magam.
2011. márc. 6. 09:32

Mindenesetre akkor nem árt beszereznem ezt a könyvet, főleg mivel tananyag. Csak azért kérdeztem a középiskolát, mert én elvileg olyan tanár vagyok, és attól félek, hogy nem fognak egyetemi diplomával felvenni mégegyszer ált. suliba tanítani.

Frappánsan oldottad meg a dolgot, én nem biztos, hogy én lettem volna ennyire talpraesett:)

Köszönöm szépen, hogy minden kérdésemre ilyen kielégítő választ adsz.

2011. márc. 6. 09:27

Nekünk nem adtak meg kötirodalmat, és az volt az első meglepetésem, de inkább a pofáraesés szó volna a megfelelő (bocs, moderáljátok, ha kell, legközelebb tartózkodom az ilyenektől :)), hogy a többiek a gyp. alapismeretek c. könyvet forgatták a felvételi előtt. Erről tudni kell, hogy egy nagyszerű tk., az első félévben tananyag. Aztán kérdezték az előttem levőket arról, hogy milyen gyp szakirodalmakat ismernek, olvastak, és számoljanak már be ezekről.

Na, gondolhatod, milyen lelkiállapotban voltam, mikor rám került a sor. Szerencsére nem vesztettem el a lélekjelenlétem. Azt válaszoltam, hogy ha ismerném a szakirodalmat, akkor nem feltétlenül itt lennék, én azért szeretnék ide járni, hogy ezzel megismerkedjek, valamint megtanuljak mindent, amit a tanakos gyerekekkel kapcsolatban tudni kell. Vagyis: nem olvastam semmit, nem tudok róluk semmit, azt látom, hogy az iskolánkban egyre több a problémás gyerek, és azért jönnék ide, hogy megtanuljam, mit kell velük csinálni.

Úgy láttam, első pillanatban kivertem a biztosítékot, de abból, hogy felvettek, arra következtetek, hogy végső soron nekem adtak igazat.

Általánosban tanítok, valóban van igény a munkánkra a középiskolában is, bár azt nem tudom, hogy az elkövetkező időszak történései ezt lehetővé fogják-e tenni. Ez viszont már politika, amibe nem merülök bele.

2011. márc. 6. 07:57

Adnak meg kötelező szakirodalmat, amiből fel kell készülni, vagy csak elbeszélgetés lesz?

Kerestem az oldalukon, de nem találtam.

Általános iskolában tanítasz te is? Bár középiskolában van erre igény?

2011. márc. 6. 07:54
Ha bárczit választod, a felvételihez lesz 1-2 tanácsom, mert nem szeretném, ha úgy járnál, mint én, a "vidéki kislány", aki fölment a nagy Budapestre, aztán jól meglepődött... Végül is jól sült el a dolog, de a felesleges stresszeket, ha lehet, kerüljük.
2011. márc. 6. 07:41

Jó reggelt mindenkinek!

Tőlem minden iskola messze van, de valószínű, én is a Bárczit pályázom meg. Borsod megyében élek. Igen, erre gondoltam én is, hogy beszámítanak bizonyos tárgyakat. 2.5 év nem hosszú idő, jó lenne, ha nekem is sikerülne így megoldani.

Én sem szeretném leadni a magyart, nekem az a lételemem:) Szóval szaktanárként és gyógypedagógusként szeretnék részt venni az iskola működésében. Kár, hogy ez nem rajtam múlik:D Ráadásul a szeptember még egy nagy kérdőjel:(

2011. márc. 6. 07:34

Sziszi!

Bocs, de most látom, hogy volt még kérdésed. Én azért jártam a Bárczira, mert az van hozzánk a legközelebb. Rendkívül színvonalas az oktatás, nagyszerű és nagy nevű tanáraim voltak. A kreditpontokról akkoriban nem volt szó, erre nem tudok válaszolni. Ami biztos, hogy mivel volt pedagógiai diplomám, 2,5 éves képzésben vettem részt, és azokból a tárgyakból, amikből az alapképzésben már vizsgáztam, nem kellett újra beszámolnom.

Zsuzsi

618. szimba (válaszként erre: 591. - A7a90ace89)
2011. márc. 5. 20:06

itt vagyok még, csak másik néven :)

viszont sajnos már nem tanítok :(((

de tetszik, hogy újra beindult a fórum, visszaolvasgattam, jó nosztalgiázni :)

2011. márc. 5. 19:56

A gyógyped. kötelező óraszáma 21. Vannak azonban olyan iskolák, akik gyógypedagógusokat alkalmaznak, de fejl. ped. státuszba sorolják be őket, mert akkor 24 a kötelező. Azt, hogy ez törvényes-e, ne kérdezd, de a logikája: kevesebb pénzt kell kifizetni.

A fejlesztést általában csoportokban végzem, a csoportalkotásra vannak szabályok és mellette gyakorlatias tippek is, de van egy ért. fogy. tanítványom, akivel külön foglalkozom, mert úgy tartom a leghatékonyabbnak a munkát. Mindezek azonban a helyzettől, a gyerekektől és az igazgatótól is függnek.

Az adminisztáció valóban riasztónak tűnhet első látásra, de ha napra kész (ez egyébként törvényi előírás), akkor kordában tartható, nem kell belefulladni. Szaktanárként, osztályfőnökként is rengeteg pluszkötelezettség van a tanításon kívül. Én a kettőt párhuzamosan csinálom (szaktanár-ofő-gyógyped.), időnként vannak zűrösebb időszakok (év eleje), de egy kis gyakorlat után bele lehet jönni. Egyébként minden kezdet nehéz, és nem kell bedőlni a panaszkodóknak, a gyp munka nem az adminisztrációról szól.

2011. márc. 5. 19:14

Még egy kérdés. Óraszámban hogy mutatkozik ez meg neked? Egy órán egy vagy több gyerekkel foglalkozol?

Azt tudom, hogy nagyon sok az adminisztráció, amit vezetni kell:)

2011. márc. 5. 18:15

Nagyon szépen köszönöm a választ, megnyugtattál a matekkal kapcsolatban:)

Latint 1 évig tanultam magyaron, valahogy kibírtam, biztos most is menne:)

Azt hiszem, hogy ebbe fogok belevágni, mert jobban érdekel.

Te a Bárczit ajánlod? Ott figyelembe veszik, hogy már van diplomád, és számítanak be krediteket onnan? A Nyugat- Mo-i egyetemet néztem még, ott beszámítanak bizonyos tárgyakat.

2011. márc. 5. 18:11

Miért lenne ez h... kérdés? Én sem vagyok matek-zseni! :) A matek annyiban van jelen, hogy módszertant tanulunk (egyébként minden tantárgyhoz), vagyis neked nem kell egyenleteket megoldanod, meg integrálszámításokat végezned, azt kell megtanulnod, hogy mi módon kell tanítani az enyhén ért. fogy-nak a matematikát. Ha nekem ment, Neked se lesz gond, ez biztos!:)

Ami számomra rázós volt, az az anatómia, mert nem tudok latinul, de a történelemtanár is félkarú törpe latintudás nélkül! (Na, ez nem az én mondásom, hanem az egyik tanáromé - anno)

Ez se riasszon vissza a gyp-től, túl lehet élni, arról nem beszélve, hogy a töritanszékeken is vannak mumusok, akik megkeserítik az ember életét. Tehát, ha a gyp-hez van nagyobb indíttatásod, ne habozz, sokkal szebb, érdekesebb és boldogítóbb hivatás, mint a történelem-tanárság. Aztán megint jövök az elhelyezkedéssel: magyar-töri szakossal is Dunát lehet...

Gyógyped-re viszont egyre nagyobb szükség van az integrált oktatás miatt, egyre több a problémás gyerek is, és alkalomadtán magánvállalkozást is indíthatsz. Ezt magyar-törisként nem teheted meg, mert nincs rá igény.

100 szónak is egy a vége: Ha rám hallgatsz, gyógypedagógus leszel, de a döntést a Te kezedbe adom. :)

Én is tan. ak. szakon végeztem, ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan, akár itt, akár magánúton, szívesen válaszolok, amire tudok.

Zsuzsi

2011. márc. 5. 16:54

Na akkor jövök egy hülye kérdéssel. Ott mennyire fontos a matek? Én ahhoz abszolút béna vagyok.

Most én is ezt látom a legesélyesebbnek, sokkal közelebb érzem magamhoz, mint a törit.

Milyen szakirányon végeztél? Engem a tanulásban akadályozottak pedagógiája érdekel.

2011. márc. 5. 12:44

puszi mindenkinek

most szaladok tovább:)

de később még benézek:)

2011. márc. 5. 12:32

Én az vagyok. 8 éve végeztem a Bárczin. Eredetileg magyar-történelem szakos ált. isk. diplomám van (30 éves), ám amikor a kötelező továbbképzésben rám került a sor, a semmitérő 120 órás tanfolyamok helyett egy másik diploma megszerzését vállaltam. Nem bántam meg, azóta sokkal sikeresebbnek érzem magam. Vágj bele bátran, ezzel az elhelyezkedési esélyeid is növeled, míg a töritanárokkal Dunát lehet rekeszteni!

Zsuzsi

2011. márc. 5. 10:14

Már érdeklődöm, kecsegtetnek 1-2 jóval, remélem, lesz is belőle valami. Eredetileg magyar szakos középiskolai tanár vagyok, de 3 évet általánosban tanítottam, és annyira megszerettem ezt a korosztályt, hogy továbbra is velük szeretnék foglalkozni. Két szak elvégzésén gondolkodom:a gyógypedagógus illetve a történelem. A gyógypedaghoz sokkal több kedvet érzek.

Van köztünk gyógypedagógus?

2011. márc. 4. 14:16

Szia!

Jó fogas kérdést tettél fel, most, a megszorítások kellős közepén... Azért én azt mondom: ne csüggedj! Az iskolák tavasszal-nyáron szokták meghirdetni a megüresedett állásokat, akkor és azokra kell azonnal lecsapni. Jó, ha előre elkészíted az önéletrajzod, és mellette egy "ütős" motivációs levél aranyat ér (ez tapasztalat). Célszerű felvenni a kapcsolatot a volt iskolatársakkal, barátokkal, hátha ők is tudnak segíteni.

Nem tudom, milyen szakos vagy, de magántanári praxisra nem gondoltál? Városokban nagy az igény rá, lehet, hogy érdemes lenne belevágni...

2011. márc. 2. 18:46

Sziasztok!

Szerintetek Magyarországon hol a legkönnyebb elhelyezkedni pedagógusként?

3 évig dolgoztam egy kis faluban Borsod megyében, de sajnos leépítések vannak, 5 embertől válnak meg július 31-től. Az egy szakommal persze én is benne vagyok:(

Elkezdtem nézelődni a környéken, eddig nem sok sikerrel:(

2011. márc. 2. 14:31

Dianna!

Nagyon jó ötleteket kaptál a kollégáktól, engedelmetekkel kiegészíteném ezeket. A legfontosabb valóban a tanítványaid megnyerése, mert a gyerek eszéhez a szívén keresztül vezet az út. Ha kezdő vagy, ehhez időre lesz szükséged, de a befektetett energia sokszorosan meg fog térülni, mert majd továbbadják a híred, és a feljövők már azt a tanárt látják benned, akiről a „nagyok” meséltek. A lényeg, hogy olyan kép alakuljon ki rólad, hogy nálad nem azért viselkednek rendesen, mert félnek bármilyen retorziótól, hanem azért, mert nem illik rendetlenkedni. Azt is tudnod kell, hogy a tanár egyetlen fegyvere az egyénisége, az összes többi dolog már csak dísz a karácsonyfán.

A szaktanárit, büntető dolgozatokat, meg efféléket felejtsd el, mert néhányan sportot űznek ebből (tanár-diák egyaránt). Az értékelésed személyre szabott legyen, a gyerek fejlődését önmagához viszonyítsd!!!

Használd ki az összes meglévő tudásukat, képességüket. Itt kapcsolódnék a slágerszövegek fordításához: ne csak tükörfordítás legyen, aki tudja, igazítsa ritmushoz, szedje rímbe, aki tud hangszeren játszani, kísérje a magyarra fordított dalokat stb. stb.

Mindegy, hány éves korosztállyal foglalkozol, a játék, vidámság elengedhetetlen az órákon. Nekem az évtizedek alatt hatalmas mennyiségű játékos feladatom gyűlt össze (magyar-történelem szakos vagyok és gyógyped. is). A célzott játékos feladatok nem csak derűt hoznak a mindennapokba, hanem motiválnak, és ha kell, a feszültség levezetésére is kiválóan alkalmasak. Biztos mindenki átélte már azt, hogy 1-1 osztállyal időnként nem tudott mit kezdeni. Ha ilyenkor van a tarsolyunkban megfelelő feladatsor, megoldódik ez a probléma, és bonuszként sokoldalú képességfejlesztést is végeztünk.

Első hozzászólásként ennyi, mert nem szeretnék tolakodónak vagy okoskodónak tűnni, de ha valakit érdekel, amikről írtam, szívesen kiegészítem vagy folytatom a javaslatokat.

Zsuzsi

606. River5 (válaszként erre: 603. - Dianna830823)
2011. febr. 6. 17:28

Szia, Dianna!


Ha őket érdeklő anyagokkal meg tudod "fogni" őket, a kedvüket felébreszteni. Például általuk kedvelt számok lefordítása. (Érdemes előtte a szövegeket bekérni, mert akkor lehet szelektálni nyelvtani szempontból is, illetve némelyik szöveg eléggé trágár - bár azok a szavak úgyis ragadnak rájuk :) ). Ha fiatal vagy, kipróbálják, hol vannak Nálad a határok - érdemes következetesnek lenni, az elején szigorúnak. Leginkább az egyéniségeddel tudod őket megfogni. Ha érdeklődsz az ő életük, érdeklődési körük iránt, szintén szerencsés. De a tanár TE vagy, ezt érdemes az elején tudatosítani bennük.

2011. febr. 6. 17:08
Angolt tanítok
2011. febr. 4. 17:45

Szia!

Sajnos ez az egyik legnehezebb dolog. Igaz én 11-14 éveseket tanítok (igaz, van 17 éves hetedikes is:D), de náluk is vannak hullámvölgyek, amikor nem köti le őket az anyag. Szaktanári, egyes nem igazán használ. Én már megtapasztaltam, hogy kedves szóval sokkal többre megyek. Persze gyakran elszakad a cérna, és akkor kijön belőlem a vadállat:D

Mit tanítasz?

2011. febr. 4. 13:49
Fiatal tanárnők! Ti hogyan fegyelmeztek az óráitokon? Én szakiskolában tanítok (16-22 korosztály)és sajnos teljes érdektelenségbe ütközök. Hiába irok be 1-est, nem érdekli:(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook