Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depresszió 2014 fórum

Szülés utáni depresszió 2014 (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
187. virag32 (válaszként erre: 183. - 72497ec515)
2014. jan. 20. 15:11
Nem voltak megfelelő szakemberek ezen a téren, az,hogy mit tanítottak nekik érintőlegesen, az más téma. Nem hiszem,hogy ismersz olyat, akit harminc-negyven évvel ezelőtt depresszióval diagnosztizáltak. nem azért, mert akkor nem voltak depressziósok,hanem mert nem kaptak erről diagnózist és nem kaphattak megfelelő kezelést sem.
186. Mazsinka (válaszként erre: 184. - Virag32)
2014. jan. 20. 15:11
Szerintem nem, már többször leírtam ugyanezt, és kezdetektől ez a véleményem. Nem mind, csak pl. 10-ből 8. :)
185. selena78 (válaszként erre: 177. - 72497ec515)
2014. jan. 20. 15:10

Persze, aztán mégsem volt.

Kis település, az a beteg, akinek fáj a torka, vagy lázas.

Egy anya, aki nem akar a gyerekével foglalkozni? hogy az beteg volna? Ugyan....az egy hisztis pics...a, akit ugyan nem ásunk el, mert mégis a mi gyerekünk, de azért nem mutatjuk meg az ismerősöknek.

184. virag32 (válaszként erre: 181. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 15:09
Lehet,hogy így van, de az eddigi hozzászólásaidból az derül ki,hogy MINDENKI, akiben felmerül,hogy esetleg szülés utáni depressziója van, csak egy hisztis p...csa, aki nem tudja, jódolgában mit tegyen.
183. 72497ec515 (válaszként erre: 180. - Virag32)
2014. jan. 20. 15:06
Érdekes hogy te kákán is csomót látsz,mert biztos nem éppen a megfelelő szakemberhez lett utalva,amúgy is egy orvos nem orvos menjetek tovább... Az én anyám több mint 30 évvel ezelőtt diplomázott és ott tananyag volt. Akkor ??
182. Mazsinka (válaszként erre: 180. - Virag32)
2014. jan. 20. 15:04
Ez csak egy példa a sok közül. :)
181. Mazsinka (válaszként erre: 179. - Virag32)
2014. jan. 20. 15:02

Oké, de én kezdetektől elkülönítem egymástól azokat, akik tényleg betegek, és azokat, akik annak hiszik magukat.


Az utóbbi üljön le, gondolja át mégegyszer, képzelje el, hogy másoknak is lehet ilyen rossz, vagy még rosszabb, próbálja az adott helyzetből a legjobbat kihozni, pozitívan szemlélni a világot, arra gondolni, hogy egészséges, szép gyereke van, van két keze, lába, tető a feje fölött, van mit ennie, szerető férje, agykonrollozzon, vagy meditáljon, vagy hívja el a barátnőit, vagy tudom is én... Oké, hogy egy depressziós ezt nem fogja fel, de aki nem az, az tehet erre próbát, ha nem működik, akkor irány a doki. Az ősanyához való hasonlítgatós beképzelgésekről meg tudod, mi a véleményem.

180. virag32 (válaszként erre: 177. - 72497ec515)
2014. jan. 20. 15:00

nem, harminc éve még gyakorlatilag nem létezett a depresszió, mint fogalom. A pszichológiát, pszichiátriát a kapitalista országok baromságainak tartották, abszolút nem voltak képzett szakemberek e téren.


A barátnőm apja 84-ben , amikor a barátnőm négy éves volt, lefőzött magának egy kávéfőzőben dohányt, annak a levét akarta meginni,hogy úgy legyen öngyilkos. De olyan részeg volt,hogy elaludt és nem tudta megtenni. A barátnőm anyja bevitette a pasit a pszichiátriára. Ott csináltattak vele egy intelligenciatesztet(!!!!), és közölték,hogy semmi gond, egy intelligens, okos ember, menjen szépen haza és becsülje meg magát. Kb. ennyit értettek Magyarországon harminc évvel ezelőtt a pszichés betegségek kezeléséhez.

179. virag32 (válaszként erre: 175. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:58

Jó, hát ez egyetlen eset, elég nagy hiba ebből levonni ekkora következtetéseket.


A család nem tud segíteni azon, aki valóban depressziós. maximum hátországot tud nyújtani, amíg ki nem lábal a betegségéből.

178. virag32 (válaszként erre: 174. - 72497ec515)
2014. jan. 20. 14:57
Ki beszél rólam? Mikor említettem olyat,hogy nekem ez a problémám? Teoretikusan beszélgetünk egy kérdésről.
177. 72497ec515 (válaszként erre: 176. - Selena78)
2014. jan. 20. 14:54
30 éve is volt aki felismerhette volna a problémát!!
176. selena78 (válaszként erre: 170. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:53

Haho, mondtam, hogy harminc éve volt. Nem volt hozzáértő. Doki bácsi felírta a tápszert, hogy a csöpp ne haljon éhen, aztán a család remélte, hogy a lányuknak "megjön az esze".


Mert milyen dolog az, hogy valakinek nem kell a gyereke, akiért évekig harcolt....Hogy ez betegség volna? Ugyan....Ki lehet beteg egy csecsemőtől?

175. Mazsinka (válaszként erre: 172. - Virag32)
2014. jan. 20. 14:52
Mint mondtam, volt a családban, és nem akart beszélni róla, ha beszélt, csak ordítozott, vitázott, sértegetett, másokat okolt. Nem lehet segíteni annak, aki nem hagyja, pláne akkor, ha a segítőjébe még bele is rúg, de szakemberhez nem megy, csak folytatja ezt az áldásos viselkedést. Ettől kezdve már nem tudtam sajnálni, és a hozzáállásom is ilyen lett, amilyen. Amikor mondod neki, hogy minden rendben, ne alacsonyítsa le magát, ne szégyellje, ne akadjon ki...meg se hallja, sőt belédrúg, akkor onnan kezdve nincs mit tenni, a hozzá legközelebb állónak kellett volna orvoshoz vinnie. Erről beszélek, hogy egy könnyed terefere nem teszi helyre. Másrészt meg tartom, hogy 10-ből 8 nő csupán lehangolt, kutya baja, mégis úton-útfélen fújja, hogy depressziós. Komolyan... nincs egy barátnő, egy férj, aki lelki társa, egy anya, aki segíthetne egy ilyen helyzetben?
174. 72497ec515 (válaszként erre: 172. - Virag32)
2014. jan. 20. 14:51
Csak 1000x ismételni tudom magam,akkor ne itt várd a megoldást,meg a sok netes dokitól hanem irány szakember!!!!!!
173. virag32 (válaszként erre: 168. - Selena78)
2014. jan. 20. 14:48
Erről beszélek. és ugye senki nem gondolja,hogy az illető nem akarta igazán a gyerekét? nem a fenét. És ettől csak még rosszabbul érezte magát, megértem,hogy soha nem heverte ki az elutasítást és a megvetést.
172. virag32 (válaszként erre: 167. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:47
Persze, hogy a szülés miatt lesz valaki depressziós, akinek hajlama van rá. De az is beleeshet ebbe, akinek a világon a legcsodálatosabb szülése volt, és minden úgy ment, ahogy eltervezte! Ezt értsd meg,hogy nem azért lesz valaki depressziós szülés után, mert valami nem úgy sikerült, ahogy szerette volna, hanem mert képtelen megbirkózni ezzel az óriási átállással, azzal,hogy az élete innentől 180 fokos fordulatot vesz, megijedhet a felelősségtől, attól,hogy nem tud helytállni, egymillió és egy oka lehet,hogy valaki akarata ellenére belesüllyed egy nagyon nehéz állapotba, amiről nem tehet, mert eleinte a hormonjai generálják, azután pedig ezernyi más dolog beleszólhat ebbe és hozzátehet a problémához. A szülés utáni depressziónak nem kell hogy oka legyen, pontosan ezért annyira nehéz megbirkózni vele. Az ember azt hiszi, mostantól kezdődik élete legszebb fejezete, és hamar kiderül,hogy ez egyáltalán nem így van. Sokan nem tudnak ezzel megbirkózni segítség nélkül és segítségre van szükségük. A lehető legrosszabb ilyenkor azt mondani az embernek,hogy szedje össze magát, mert ettől csak még tehetetlenebbnek érzi magát és még erősebb lesz a szégyenérzete és a fájdalma,hogy nem képes erre, és ez még inkább földbe tiporja. Minden más depressziónál is így van ez, de a szülés utáni egy sokkal érzékenyebb állapot, amikor az, aki szenved ettől, maximális elfogadást, nyitottságot és megértést igényel,hogy minél előbb kilábalhasson belőle.
171. selena78 (válaszként erre: 163. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:45
Ne haragudj, a témát a "ki az igazán depressziós" irányba te térítetted el. És ezzel megakadályoztad, hogy a valós problemáról beszélgessenek azok az anyák, akiknek nem ismeretlen a jelenség.
170. Mazsinka (válaszként erre: 168. - Selena78)
2014. jan. 20. 14:44
Hát igen, itt kellett volna megfogni, és elcipelni egy hozzáértőhöz.
169. Mazsinka (válaszként erre: 166. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 20. 14:43
Ejjj, be szép kis monológ, néhol kicsit sántít, de te sem vagy egy lélekbúvár, már látom. :D
168. selena78 (válaszként erre: 161. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:43

Nézd, ha bekattant, bekattant. Nem tehet róla.


30 évvel ezelött, egy barátnőm, aki 5 évig járt ugyancsak fájdalmas és kellemetlen meddőségi kezelésre, és végre egészséges, habár koraszülött gyereket szült, 3 hétig rá sem bírt nézni a gyerekére. Nemhogy megfogni...nemhogy szoptatni... Noshát akkoriban nem beszélt senki szülés utáni depresszióról. Csak sírt szegény, mert nem értette. A kutya nem foglalkozott vele. A család baromira haragudott rá.

A mai napig nem heverte ki.

167. Mazsinka (válaszként erre: 165. - Virag32)
2014. jan. 20. 14:40
Az előbb még a saját szülésedre vezetted vissza a bajokat, az volt ok, most meg nincs ok, azt mondod. Nem értem, mi bajod, totál normális, hogy így állsz hozzá, azok után, amin átmentél, és szerintem az egy konkrét ok, és érthető is, hogy ki vagy akadva, de ne hasonlítsd össze a saját bajodat azzal, hogy mások pl. a "szopi" miatt kattognak...ezeket már amott is kiveséztük... Nekem is vannak bajaim, frusztrációim, kiakadásaim... de nekem speciel segíteni szokott, ha arra gondolok, hogy másnak sokkal rosszabb is lehet az élete. Leülök szépen, és átgondolom, hogy jogos-e a hisztim, és szépen továbblépek. Ha meg nem jön egyszer össze, akkor felkeresek majd egy szakembert és kész.
166. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 153. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:37

Ne higgy el itt senkinek semmit, ne is agyfúrkásztól érdeklődj, mert az egyik direkt idegesíti az embertársait, a másik meg belőlük él, gondolod Te. Viszont kérdezz rá egy szülész-nőgyógyászra,hogy ez úri huncutság, vagy egy valós és esetenként akár tragédiába is fordulható betegség. Ha Ő sem tud meggyőzni, akkor élj ebben a hitben, de ne hirdesd az igédet, olyan vagy, mint egy megakadt hanglemez.

Nem úgy sikerült az életed, ahogy szeretted volna, de még nem értél meg ahhoz, hogy ne bánts meg másokat, hogy felérd ésszel, nem bántunk meg másokat, hiszen mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Ne legyél irigy másokra, mert neked nem jutott dinnyeföld. Mindennek oka van, biztos az esetedben is így van. Amire hivatkozol többedszerre, hogy bezzeg akinek nem jön össze a baba, hát mert az is agyban dől el, még nem érett meg a babafogadására, a saját érveiddel élek ezzel a magyarázattal.

165. virag32 (válaszként erre: 161. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:34
Az a baj,hogy te valamiért azt hiszed,a szülés utáni depressziót valami ok váltja ki,frusztráció vagy bármi.A depressziónak pot az a fő ismérve,hogy általában NINCS oka.Ettől olyan iszonyat nehéz segítséget kérni és gyógyítani,mert "csak úgy" támadja meg az embert,az illető sokszor maga sem érti,mi baja,èpp ezért változtatni sem tud rajta.Ezért betegség és nem hozzáállás-beli gond.
164. selena78 (válaszként erre: 160. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:29

Ne haragudj, de hogy te minek tartod, az nem segít annak, aki valós problemának éli meg azt, amiben van.


Ha téged frusztrál az illető anyák problemafelvetése, képzeld el mennyire frusztrálhatja azt, aki úgy érez, ahogy szerinted nem kellene éreznie.

163. Mazsinka (válaszként erre: 162. - Selena78)
2014. jan. 20. 14:25
Hajrá, akkor beszéljétek ki. A téma elkanyarodott a "ki az igazán depressziós" irányba, ezért tartunk ott, ahol.
162. selena78 (válaszként erre: 147. - Mazsinka)
2014. jan. 20. 14:23

"Akinek meg segít a "beszéljük ki egy forró csoki mellett", az nem depressziós, hanem csak hisztis, lehangolt, frusztrált, stresszes, magányos stb."


Így van.

És akkor mi ez az agresszív hozzáállás részedről?


Ha valakin segít a "beszéljük ki egy forró csoki mellett", mert hisztis, lehangolt, frusztrált, stresszes, magányos, akkor hadd beszéljük ki vele, hogy mi bántja. Az általad felsoroltak sem az életminőség csúcsát jelentik.

2014. jan. 20. 14:23
Belém nem szorult empátia, mert sokkal jobban sajnálok egy daganatos gyereket, egy lombikos, meddő asszonyt, vagy egy olyat, aki többször elvetélt, mint azt, aki bekattant, mert elment a teje, és ettől ő sz.r anya, mer' a szomszédasszony aszonta. Ez van.
160. Mazsinka (válaszként erre: 157. - Selena78)
2014. jan. 20. 14:16
Azért mert ezt egy vélt sérelemnek tartom. A nők összeolvasnak minden sz.rt a neten, hogy milyen egy jó anya, és versengenek, majd belebetegszenek, ha nem "tudnak" szoptatni, nem "tudnak" szülni, nem tudnak ezt-azt-amazt. Ezek frusztrálnak leginkább.
159. Cippora (válaszként erre: 154. - Virag32)
2014. jan. 20. 14:14

Pedig ha másképp gondolnál rá,lehet nem tűnne olyan vészesnek,hogy fáj a fejed :)



Mikor a lányommal havonta kórházban kötöttünk ki mert kruppos és befulladt,marhára sajnáltam magunkat,pedig ez csak egy kinőhető gyerekbetegség,amit 5-6 éves korától el is felejthetünk egy életre.Aztán láttam a rácsos ágyban fekvő,csont és bőr,pelenkás 6-7-10 éves gyerekeket akik testileg,szellemileg le voltak épülve,és a normális életre az esélyük nulla,ja és szülők sehol....na akkor és azóta is hálást adok,és mindig bármi nehézség van erre gondolok.Az én nehézségem semmiség...


Mazsinkába nem sok empátia szorult,és bizonyos dolgokat szerintem sem lát jól,de azt igen,hogy manapság egyre több a "divat depressziós" aki jó dolgába már azt se tudja mit csináljon.Aki meg nem ebbe a kategóriába esik,az forduljon orvoshoz és jobbulást!

158. selena78 (válaszként erre: 157. - Selena78)
2014. jan. 20. 14:13

Ha lehetőséged van, szülj úgy...Vagy szervezd meg, hogy úgy szülhess.


De ne verd le a félelmeidet a topikindítón, aki rosszul érzi magát egy olyan helyzetben, amire mindenki azt mondja neki, hogy de boldog kellene lennie. És ő most teljesen összezavarodott, mert nem érti, hogy mi baj van vele.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook