Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? fórum

Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. okt. 10. 23:08

Helló!


Mi újság? Én kicsit elengedtem magam a hétvégén, anyukám mézes linzerének nem bírtam ellenállni :)

2010. okt. 4. 14:12

szia, 62 kg z nagyon jó, nekem 64-65 lesz a célom, most (69-70 kg-t mutat a mérleg),kb. a képen is annyi voltam ami fent van az adatlapon.

Tornát nem erőltetem, ma bicikliztem 15 percet, + kis séta volt a mozgás.

Rám minden ruhám rámjön, csak kissé feszesen:-)

2010. okt. 4. 12:09

Szió!


Nálam is ez volt a helyzet. Mikor hazajöttünk a kórházból örültem, hogy élek és csak arra tudtam gondolni, hogy feküdni akarok és eszembe nem jutott és sajnos nem is láttam, hogy mennyi plussz kiló van rajtam. Azon kezdtem el csodálkozni, hogy nem jönnek rám a gatyák, de hetekig arra fogtam, hogy majd biztosan visszamennek a csontjaim a helyére és a hasam is visszamegy, meg sem álmodtam, hogy a hasam nagy része háj :)

Na aztán a mérleg helyre rakott...

Tegnap reggel 61,5 kilót mértem, de ma 62 volt megint. Az igazsság az, hogy bűnöztem is mostanság, meg innen már nehéz lesz lentebb menni, mert terhesség előtt voltam ennyi, 58 pedig 2008-ban...szóval a szervezet küzd, lehet, hogy hetekig, hónapokig el fog tartani, de én ráérek :D


Te meg ne aggódj, az elején én sem csináltam semmit, legalább az első 3 hónapba ne erőltesd a tornát, csak nagyon light-osan, én is a 4. hónaptól kezdtem el ezt az egészet.

2010. okt. 4. 06:03

szia Vesszőcske! hogy vagy, kilók potyognak? hol tartasz?

férjem mától megint dolgozik, én meg nekiállok Norbizni, persze nagyon lightosan:-) Ha a tejci rovására menne azonnal abbahagyom, de egyre jobban zavar ez az 5 kg plusz:-(

2010. szept. 26. 12:27

Csajok ma tornáztam 20 percet egész felfrissített:-)

Vesszőcske van hogy ingadozik a mérleg ne add fel!

2010. szept. 25. 10:46

Helló lányok.


Az elmúlt héten kevesebbet ettem, mint szoktam és nemhogy fogytam volna, hanem tegnap reggel 1 kilóval többet mutatott a mérleg :( De nem baj, betartom a dolgokat, persze néha nem tudom, mert ha vendégségbe megyünk, akkor ott tutira nincs update 1 :)

2010. szept. 21. 11:26

sziasztok

én stabilan 2 kiló mínusznál tartok mióta hazajöttünk a kórházból. Ma már én is kenyér helyett wasa-t ettem virslivel, tízórai barack volt, ebéd brassói lesz.

Ma én megyek oviba nagylányért, ha vinnem is nekem kell a kicsivel együtt persze, akkor nem tudom mennyi időm lesz enni. Ma délelőtt is védőnő volt itt + főztem mosogattam, és lassan indulhatok az oviba...

196. ..vesszőcske (válaszként erre: 195. - Rudyvica)
2010. szept. 20. 22:11

Köszönöm szépen! Eddig 8 kiló fogyásnál tartok. A terhességem kezdetén voltam ennyi, de még 4 kilót kellene leadni ahhoz, hogy annyi legyek, mint mikor férjhez mentem. Ma este például paradicsomot ettem, Gyulai kolbásszal, hamlettel :) Ja és a végén még benyomtam egy norbi pudingot, nagyon szeretem a vaníliásat :) A mennyiség szerintem fontos, szóval nem zabálok, csak annyit eszek, hogy se éhes, se jóllakott ne legyek és inkább sűrűbben eszek.


Nem eszek kenyeret, cukrosat. A lisztes dolgok teljesen kizárva és rizset sem eszek, bár néha egy-egy tejberizs befigyelt, de nem cukros, hanem édesítőszeres. Tudom, hogy nem jó a sok édesítő, ezért próbálok inkább a természetes alapanyagok felé húzni. Holnap pl: rántott csirkét csinálok, grillezett zöldséggel. A zsemlemorzsa helyett zapkorpába és tojásba panírozok és olíva olajba sütöm.

2010. szept. 20. 21:43

szia :)

akkor a nasik helyett mit szoktál ilyenkor enni?

gratulálok a látható eredményhez!!!

2010. szept. 20. 21:30

Helló lányok!


Hogy vagytok?

Az evéssel nekem is gondjaim voltak. A legfőbb baj az az volt, hogy miután manócska elaludt azután kezdtem el kajálni, mert akkor tudtam nyugodtan enni...Hát most sem változott a helyzet, a különbség csupán annyi, hogy nem hízlaló kajákat eszek. Napközben most sincs sok időm enni.


Ma a férjem megjegyezte, hogy nagyon látszik a fogyás, a fenekem kisebb.

2010. szept. 20. 20:42

Akkor látom nem csak nállunk nehéz a rendszeres evés :D

Fél 10 reggeli :) ismerös.. :))

Gratula a 2héthez! Alszik jól pici éjszaka?

2010. szept. 19. 10:41

szia Vica!

jó babázást:-) mi ma vagyunk 2 hetesek:-)

én ma fél 10-kor reggeliztem... engem is lefoglal a két gyerkőc, bár a nagyobbik szerencsére hétközben délelőtt oviban van, férjem meg még jövő héten szabadságon. Na utána lesz nehéz.

Egyenlőre össze-vissza eszek, esti fáradtság+nasi ismerős, de másfél hét alatt így is lement 2 kiló.

2010. szept. 18. 21:16

Sziasztok, Bzsofi gratulálok a kisfiadhoz!!

Sokáig nem jöttem, vendégek voltak, meg ugye a millió tennivaló.

Kicsilányom ma lett 4 hónapos, elaltatáshoz még kell ringatni öt kézben, igy kitaláltam, hogy közben láb meg fenék gyakszikat csinálok :D kellemest a hasznossal. Ráadásul súlyzónak ott a picilány :D

Én is fogytam eddig - már 3 kg-val kevesebb vagyok mint terhesség elött! Pedig estére ugy elfáradok, hogy mindig jön a nasi.

Ti hogy oldjátok meg, a többször keveset? Valahogy nekem nincs idöm enni.. szörnyü, de a 3 gyerköc nagyon lefoglal...

Még én is szoptatok, most kezdem bevezeti a kóstolókat a picinek.

2010. szept. 17. 08:36
Éjszakázáshoz kezdek hozzászokni, 2x van fent a baba, de még kicsi, hétfőn még sárga volt a védőnő szerint, így ébresztgetni kell, több részletben eszik, sokat van cicin (igazi pasi...). De a lényeg hogy elég neki az anyatej, szeretném ha nem kellene tápszer mint kislányomnál.
2010. szept. 17. 08:32

Ma mérlegeltem, kórházba 80 kg-val feküdtem be, haza 71,2kg-val jöttünk, ma reggel 68,7kg, hurrá:-)

Tegnap óta én is igyekszem rendesebben enni, nem csak szénhidrátot, hanem 1-eseket is, pl tej, kefir, gyümölcs.

Nekem a hasam most kissé kinyúlt (nemhiába, 3980gramm volt a baba), de szépen megy vissza, a régi nadrágjaimat is be tudom gombolni, igaz épphogy... Na majd jövő nyárra kigyúrjuk kockásra, igaz?:-)


Örülök hogy fogysz, mi a végső cél?

2010. szept. 17. 08:25

Én megint figyelek a kajákra, hogy mit eszek és mennyit, így elindult lefele a kiló, most 62 környékén járok, még nem értem el teljesen. Ráadásul egyik helyen 63, másik helyen 62-t mutat a mérleg, valószínű, hogy egyenetlen a padló...na így megállapodtam 62,5-ben :D szóval fél kilót fogytam :) A hasam még nem az igazi, tudod a bőr nem feszes még, meg másabb az alakja, mint terhesség előtt, de majd csak visszaalakul. Azt hallottam, hogy annak akár 1 év is kellhet. Nálad hogy volt?


A többiek lehet, hogy feladták, vagy találtak más fórumot, nem tudom. Én az biztos, hogy erre az update-re szavazok, ez nagyon bevállt :) Tegnap is rakott karfiolt csináltam, csak rizs helyett zabpelyhet raktam bele, interneten néztem ki és csuda finom lett :))) Nagyon jól laktam vele, én light sajtot reszeltem rá. Nem érződik rajta, hogy zabpehely van benne.


Hogy bírod az éjszakázást? Hányszor eszik a babóca?

187. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 186. - ..vesszőcske)
2010. szept. 16. 17:38

Ma voltunk sétálni, jól esett, talán egy kis hátizom erősítés nem értana még mellé...

Szerencsére férjem szabadságon, így ő viszi Egyenlőre nagylányt oviba meg haza, de nemsokára ez is rám marad.

Kislányomnál én is híztam szoptatás alatt, most csodálkozok is, mert elég sokat eszek.

Azt nem állítom hogy abszolút nem fáj, inkább érzékeny, meg a hirtelen mozdulatok nem esnek jól.

te hogy állsz a kilókkal? Többiek?

2010. szept. 16. 12:28
Húúú, neked nagyon mozgalmas napjaid lehetnek :) Nagyon szerencsés vagy, hogy fogysz a szoptatással :) és hogy nem fáj a sebed?! Én 2 hétig nem bírtam normálisan állni sem a gátsebbel :S Tornázni azért ne kezdj el!!!
2010. szept. 15. 13:52

Köszi:-) 1 kg már le is ment a szoptatással, mióta hazajöttünk a kórházból.

Tegnap elkezdett fájni a fogam, biztos a túl sok édességtől, szóval mostantól az se lesz akadály, nem merek enni olyan sok édeset :-)

A seb már nem fáj, jövök-megyek, nem gond. Na persze tornázni még egy ideig nem fogok vele...

Kislányom a héten elkezdte az ovit, szóval nem unatkozunk.

184. ..vesszőcske (válaszként erre: 183. - 65b49ebbf3)
2010. szept. 14. 22:54
Húú, jó nagy baba! Gratulálunk mégegyszer! Ami meg rajtad maradt, az hamar lemegy majd. Inkább kicsiket egyél sűrűbben, napi 5-ször. Egyébként hogy vagy? Gondolom a seb fáj és nem sokat tudsz mozogni?!
2010. szept. 14. 10:06

Szia Vesszőcske!

Kisfiú, 3980gramm és 54 cm-el született császárral.

Kicsit lusta még, keltegetni kell és sokat is van cicin mert hamar elfárad:-)

Nekem bejött a megérzésem, 4-5 kg plusz van rajtam, első cél hogy szoptatás alatt ne hízzak tovább mint kislányommal.

2010. szept. 13. 17:45

Szia Zsófi!!!


Gratulálunk, nagyon édes a babád. Ha jól látom kisfiú, igaz? Vagy volt már erről szó? Ne haragudj, de nem tudom. Császárral született?

A diétát kicsit hanyagoltam pár napig, mert elmentünk nyaralni a Balatonhoz, de nem fürödtünk meg ilyenek, 4 napra mentünk. Na szóval nem fogytam azóta, tartom a 63-at, ma megint belekezdtem, remélem most jobban fog menni. Majd írj ha van időd! Puszika nektek!

2010. szept. 11. 11:40

sziasztok

csak egy gyors beköszönés, itthon vagyunk végre. Kép az adatlapomon:-)

180. ..vesszőcske (válaszként erre: 179. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 31. 09:52

Jajj, de utáltam, nekem is be kellett feküdnöm! Monjuk lehet, hogy pszichésen, de másnap megindult a szülés :)

Nagyon izgalmas, ilyenkor már bármikor jöhet. A császárnak nem tudom, hogy örülnél-e? Ha addig nem írnánk egymásnak, akkor kitartást, sok erőt kívánok neked a szüléshez és írj minél hamarabb, hogy hogy vagytok, mekkora a bébi, meg ilyenek! Okés? Nagyon sok puszi nektek!!!

2010. aug. 31. 09:16

szia Vesszőcske!

Örülök hogy szépen haladsz, ügyes vagy!

Nekem holnap kell befeküdnöm (veszélyeztetett terhes vagyok), ha vasárnap-hétfőn nem jön magától a bébi akkor császár.

A doki megdicsért a kilók miatt, szomszéd lány is azt mondta nagyrészt a pocakom nőtt:-) Kislányom után is csak 3kg+ maradt rajtam, most is jó lenne ha csak ennyi:-)

Homeós bogyót én is szedtem, de nekem annak idején az egyik szoptatós tea jött be (persze üresen).

Épp várjuk az óvónéniket, közben játszunk, pakolunk.

További fogyó kilókat, remélem mire újra jövök meglesz a 60 kg:-)

2010. aug. 31. 09:00

Szia Zsófi!


Igen, alakulnak. Ma reggel mértem 63 kg-ot!!! Húúú, nagyon meg vagyok elégedve, 1 kg van hátra!!! Monjuk ott nem akarok megállni, mert 2 hónapos terhesen voltam 62 kg, előtte nem mértem magam, de biztosan kevesebb voltam. Mikor férjhez mentem olyan 58 kg voltam, ha egyszer azt el tudnám érni :OOO

De nem fogom erőltetni, mondjuk most sem erőltetem, csak betartom, hogy mit eszek. Hétvégén mondjuk ettem bacon-be göngyölt csirkemájat, meg kacsacombot, ezek biztosan nem 1-es kódúak, de nem ettem sokat, csak az íze kedvéért :)


Hogy vagy egyébként??? Mennyi is van hátra??? Már nem túl sok. Izgulsz már? Nevekkel hogy álltok? Én is vizesedtem, de utólag rájöttem, hogy nem sok víz volt, amire én azt hittem, hanem behíztam egy kicsit az arcomat :)

11 kg az teljesen belefér! Nekem is olyan 12 kg gyarapodásom volt, de ebből Janka kerek 3 kg volt, szóval nem volt nagy baba. Nektek akkor nagyobb babátok lesz :) Tegnap megjött piroska, úgyhogy szerintem azért nem akart 65-ről mozdulni, csak nagyon lassan. Most hogy megjött, most meg hirtelen elkezdett csökkenni a súlyom. Tejcsim van, most olyan 60-80 ml közötti mennyiségek. Régebben mondjuk volt 90, néha 110, de akkor bevetettem mindent, hogy több legyen, azért is híztam, a sok alkohol mentes sör, meg madártej...na és a sok homeós bogyó, meg kapszulák. Most ezzel a mennyiséggel meg vagyok elégedve.

177. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 176. - ..vesszőcske)
2010. aug. 29. 13:46

szia! az a lényeg hogy a régi ruhák "alakulnak".

Én már nem nagyon állok mérlegre, utolsó alkalommal +11kg volt, már kicsit vizesedek, és doki szerint nagy baba lesz, 3,5kg felett...

176. ..vesszőcske (válaszként erre: 175. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 28. 21:15

Helló!


Nem is bírnék éhezni :) ma reggel mértem először 63,5-et, aztán 64,5-et. Most nem tudom melyik az igazi, sztem a 64,5. A lakásban a padló nem egyenletes, úgyhogy ezért van ez, de holnap reggel megmérem magam egy másik lakásban, kíváncsi leszek. Egyébként már nem aggódok ezen annyira. Ma felvettem egy régebbi farmerom és begomboltam, persze a kis hájamat kinyomja, de már haladás ez is, mert szülés után a combom közepéig jött csak fel a nadrág...


Sajnálom, hogy elkaptad a vírust! Mihamarabbi gyógyulást kívánok neked!!! Sajnos igen, a zöldségek-gyümik nagy része tiltó listás, de a gyerekorvosunk azt mondta, hogy nem kell ezzel annyira foglalkozni. Jó a káposzta, baba az okés, hogy nem ettem én sem, de a paradicsom, narancs nálam rajta voltak/vannak az étlapon és semmi baja nem volt Jankának. Érdemes próbálgatni, mert ugye 2 baba sem egyforma és lehet, hogy most olyan dolgokat is megehetsz majd, amiket korábban nem ehettél a kislányodnál.

2010. aug. 27. 12:38

Vesszőcske figyelj oda, de ne éhezz, olyan gyorsan eltelik a szopi időszaka!

Én most önkéntelenül is de koplalok, elkaptam kislányomtól egy vírust...

Azon gondolkoztam mennyi mindent nem lehet enni zöldség-gyümölcs közül szoptatás alatt, így azért nehéz lesz odafigyelni:-)

2010. aug. 26. 16:17

Helló lányok!


Hát én nem bírom a koplalást és emiatt nem is megy lentebb a 65-ről...nem adom fel, de éhezni sem fogok az biztos! Talán ha ezt tovább betartom akkor szopi után hátha lemegy...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook